Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Plišanci s rižom :) - održavanje

  1. #1
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno Plišanci s rižom :) - održavanje

    Znam, naslov zvuči kao neki recept za klopu, pa sam dodala "održavanje" .
    Ali muči me kak oprati plišance koji su punjeni rižom. Kak vi to radite??

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    U vešmašini, na 40 ili 60 oC. "Riža" su zapravo plastične granule koje se normalno peru.

    Isto kao i kad pereš veš. Pogledaj ušivenu cedulju - na njoj pišu upute za pranje i eventualno sušenje u sušilici. Ako piše da se ne smiju prati, baci ih ravno u smeće i takve nemoj kupovati.

    Ako su svijetli, sa bijelim vešom (ali bez iskuhavanja), ako su tamni sa šarenim.

    Ja sam naše stavljala u onu vrećicu za osjetljivo rublje da se jako ne pohabaju. Bome, jedna žaba je izdržala više od 10 godina, nekoliko pasa i dulje.

  3. #3
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U vešmašini, na 40 ili 60 oC. "Riža" su zapravo plastične granule koje se normalno peru.

    Isto kao i kad pereš veš. Pogledaj ušivenu cedulju - na njoj pišu upute za pranje i eventualno sušenje u sušilici. Ako piše da se ne smiju prati, baci ih ravno u smeće i takve nemoj kupovati.

    Ako su svijetli, sa bijelim vešom (ali bez iskuhavanja), ako su tamni sa šarenim.

    Ja sam naše stavljala u onu vrećicu za osjetljivo rublje da se jako ne pohabaju. Bome, jedna žaba je izdržala više od 10 godina, nekoliko pasa i dulje.
    Koliko znam ima ih i sa pravom rižom. Ja imala.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko znam ima ih i sa pravom rižom. Ja imala.
    Mislila sam da je to davna prošlost. Ne vjerujem da ih danas još ima, ali nikad ne znaš...

    Upravo zato treba čitati deklaraciju dok je igračka još nova, odnosno cedulju ako je stara.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.03.2017. at 08:44

  5. #5
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Hm, da. Ceduljice nema, odrezali smo je. Tog plišanca sam uvijek dezinficirala tak da sam ga poprskala alkoholom, baš zbog riže ga nisam prala.

    Plišanac je baš slatki i htjela bih ga dati dalje ali ga moram očistiti jer stoji već nekoliko godina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •