Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: Zivjeti u preckom

  1. #51
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    nikad čula ni od koga do sada da bi zagrebačke kvartove zvao selima, a odrasla sam u jednom od njih
    Čak ni Dubravu?
    Češće sam čula da ju zovu selom nego ikako drugačije.

  2. #52
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Čak ni Dubravu?
    Češće sam čula da ju zovu selom nego ikako drugačije.
    čak ni Dubravu.
    ali ok, nebitno, shvatila sam

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo inace tu brzina voznje Precko-Trg kad nije guzva na Savskoj
    http://www.zet.hr/default.aspx?id=33...direction_id=0
    Ravno 37minuta. Bez hodanja do tramvajske stanice i cekanja tramvaja.

    U doba jutarnje guzve je 43 minuta - opet samo ciste voznje
    http://www.zet.hr/default.aspx?id=33...direction_id=0
    A bude to i duze ako je recimo kisa - jer u Zagrebu je kisa = prometni kolaps

    Inace zivim na zapadu, radim na istoku, i bilo koja kombinacija Zetovih prometala i linija rezultira minimalno s 45 (idealni uvjeti i bez zastoja na Slavonskoj) - 60min puta. Autom mi za najvecih guzvi treba 20min tamo i 25-30 min nazad (Zetom debelo preko 60min). Katastrofa. Pogotovo nakon sto si zivio u nekom vecem gradu pa metroom dodjes na drugi kraj grada za 20min a autom za min sat vremena

  4. #54
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Jest da je tema o Prečkom,

    ali kad ti je već život orijentiran prema N. Zagrebu, jesi li razmišljala o njemu?

    Meni je N. Zg baš drag, pun zelenila, prostran, a i čini mi se da je brže doći do centra nego iz zapadnog dijela grada, bez obzira na mostove
    Pa naravno da jesmo ali nismo mogli naci stan pa idemo gdje nam je prihvatljivo . Mislim ne biramo vise ni kvart ni stan , raspitujem se o konkretnom kvartu za koji smo se odlucili

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Dubravu sam uvijek zvala samo dubrava, 6godina sam svakodnevno odlazila tam iz mog sela iznad grada

  6. #56
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Mima
    Pricala sam o Vrapcu al nisam isla onim vlakovima u spici nego recimo u 8:20. Mjerila tocno 7 minuta. Ok kad je guzva mozda 10-ak al to je opet nista.

    iz Kustosije je krace i na Kustosiji sam za 5 min jer nisam staro Spansko.idem iz Profectusa preko onog "seoceta" do Kustosije.nekad.

    sad vise ne radim u centru i idem bajkom 17 min od mene do kraja Savske (Veslacka). Uzivam na bajku i suncu!

  7. #57
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Vlak iz Vrapča do GK vozi i po službenom HŽ rasporedu 10-11 minuta, a realno vozi i do 15 minuta.

    Vlak je svejedno odlično sredstvo putovanja u grad i spas za sve nas koji živimo u blizini neke od stanica, pa ne znam čemu je potrebno smanjivati vrijeme vožnje. 15 minuta od Vrapča do centra grada - pa to je fenomenalno.

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Majke mi moje ne lazem Mima
    bas sam tqj put mjerila i ostalq paf ...al kazem znam da nije bilo u spici . Isla onim u 8:20 da stignem na sastanak u 8:30 h u zgradu odmah blizu glavnog. Stigla na vrijeme zato sam zapamtila.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.04.2017. at 08:28

  9. #59
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    U stalnoj kolumni MATICE – Revije Hrvatske matice iseljenika Govorimo hrvatski koju vodi i potpisuje kolumnistica Sanja Vulić, u broju 12/2015, pod gornjim naslovom je objavljen tekst koji nam se učinio zanimljivim pa ga, neznatno skraćenoga, donosimo u nastavku.
    “Pri komunikaciji hrvatskim jezikom nerijetko se mogu čuti rečenični sklopovi tipa: On o tome ne zna ništa, njemu je to špansko selo. Govornici hrvatskoga jezika rabe frazem špansko selo u značenju: nešto potpuno nepoznato ili potpuno nerazumljivo (nekomu). U istome se značenju taj frazem može rabiti i u množinskom obliku španska sela. Uporaba razmatranoga frazema u skladu je s hrvatskom književnojezičnom normom, pa barem jednu ili obje navedene inačice toga frazema nalazimo i u hrvatskim jezikoslovnim priručnicima.Za razliku od značenja frazema špansko selo, koje je načelno govornicima dobro poznato, pa zato taj frazem pravilno rabe, značenje prve riječi, tj. samoga pridjeva španski,-a,-o(izvan frazema), većini govornika hrvatskoga jezika nije poznato. Mnogi ga pogrešno poistovjećuju sa srpskim pridjevom španski u značenju ‘španjolski’. Međutim, hrvatski pridjev španski ima posve drukčije značenje. To je stari hrvatski pridjev koji nalazimo u brojnim hrvatskim pravnim i književnim tekstovima. U redovnoj je uporabi od srednjega vijeka pa nadalje, a od 19. se stoljeća postupno sve manje rabi i zaboravlja mu se značenje, što je ponajprije uvjetovano promjenom društvenih odnosa i administrativnoga nazivlja. Naime, u hrvatskoj je jezičnoj povijesti imenica špan najprije značila župan, knez i sl., a zatim:upravitelj vlastelinstva. Sukladno tomu, pridjev španski znači:koji se odnosi na špana, tj. upravitelja vlastelinstva, plemićkoga posjeda. Tako je i prvotno značenje dvočlanoga izraza špansko selo bilo: vlastelinski posjed kojim upravlja špan, a kasnije je promjenom povijesnih okolnosti, taj dvočlani izraz počeo rabiti kao frazem u značenju: nešto potpuno nepoznato ili nerazumljivo, dakle kao nešto čega nema, što ne postoji.

    Zanimljivo je da je već potkraj 19.stoljeća frazem špansko selo bio posve uobičajen, ali je istodobno temeljno značenje odnosnoga pridjeva španski bivalo sve manje poznato. Isto tako, zbog nepoznavanja značenja hrvatskoga pridjeva španski, pojedini govornici hrvatskoga jezika i danas pogrešno zamjenjuju hrvatski frazem špansko selo izrazom španjolsko selo, jer misle da je špansko selo srbizam.
    Sukladno frazemu špansko selo, ime zagrebačkoga naselja Špansko posve je pogrešno povezivati s pridjevom španjolski. Ime Špansko, poimeničeni je nekadašnji pridjev. Taj se pridjev poimeničio nakon što se iz dvočlanoga pridjevsko-imeničkoga izraza špansko imanje (selo i sl.), u težnji za kratkoćom izričaja, počeo ispuštati drugi dio tj. imenička riječ.
    Pridjev španski jedan je od brojnih primjera koji pokazuju kako se hrvatske riječi i značenja tih riječi nažalost lako zaboravljaju, unatoč višestoljetnoj uporabi.”
    Hvala, jako zanimljivo!

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa dobro, nije valjda da je netko mislio da Špansko znači Španjolsko

    Doduše, kad sam bila u OŠ, škola u Španskom se zvala "Pali borci", pa kad su kod doktora uvijek prozivali paliborcišpansko stvarno sam mislila da to ima neke veze s španjolskim građanskim ratom.

  11. #61
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo sam htjela potpisati, uz napomenu da je tako za veći dio zagrebačkih kvartova koji su istočno ili zapadno, a i N.Zagreb je u istoj vreći. U većini kvartova imaš sve: školu, dom zdravlja, trgovine vrsta raznih, poštu, banku.... ali do centra ti treba paaa dosta dugo. Nama je prolazno vrijeme do Trga 45 minuta.
    Misliš na prolazno vrijeme pješke?
    Dok sam radila u centru (Iblerov) išla sam pješke na posao. 35 min.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš na prolazno vrijeme pješke?
    Dok sam radila u centru (Iblerov) išla sam pješke na posao. 35 min.
    Da.

    Ne mogu ja brzo. Do Trga 45 min.

    Kad bolje razmislim, ni tramvajem ili busom+tramvajem mi nije kraće. Do mioca (kad idem na roditeljski) mi treba 20-25 minuta prečicom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.04.2017. at 08:48

  13. #63
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da jesmo ali nismo mogli naci stan pa idemo gdje nam je prihvatljivo . Mislim ne biramo vise ni kvart ni stan , raspitujem se o konkretnom kvartu za koji smo se odlucili
    Ne brini, nema nikakvih skrivenih mana. Javnim prijevozom bez obzira na tramvaj nije neka sreća, jer to traje duže nego autom, ali navikneš se. Ja se ne vozim već dugo javnim prijevozom, samo kad su neke iznimne situacije i da, tramvajem do Trga treba sigurno 40-tak minuta. Autom je to puno brže. Osim petkom popodne kad pada kiša, jednom prilikom mi je od Zarazne bolnice do doma, sa svim mogućim prečicama trebalo 1h i to sam više od 30 minuta na Zagrebačkoj cesti ostavila. Nju definitivno treba u gužvama izbjegavati.
    Ali bojim se da je u gužvi iz svih kvartova slično.

    Moram priznati da uopće nemam želju ići bliže centru, ali ja radim jako blizu kuće pa i to igra veliku ulogu.

  14. #64
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Majke mi moje ne lazem Mima
    bas sam tqj put mjerila i ostalq paf ...al kazem znam da nije bilo u spici . Isla onim u 8:20 da stignem na sastanak u 8:30 h u zgradu odmah blizu glavnog. Stigla na vrijeme zato sam zapamtila.
    meni zna od zapadnog do fgajnica voziti po 8 minuta, kad sam u gradu znam često tako ći na posel, ok to je u doba između 9-11.

  15. #65
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da.

    Ne mogu ja brzo. Do Trga 45 min.

    Kad bolje razmislim, ni tramvajem ili busom+tramvajem mi nije kraće. Do mioca (kad idem na roditeljski) mi treba 20-25 minuta prečicom.
    Pa da to je to.
    35 min do Iblerovog ili 45 do trga.

  16. #66
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja sam nekoliko mjeseci živjela u Prečkom, a radila na Kajzerici. Obično sam išla pješice preko okretišta Savski most. Nije mi bilo brže čekati tramvaj da prijeđem u NZ. Ako bih išla autom, čep kod braće domany. Morala bih krenuti u 6.55 h, onda bi glatko prošlo.

    Živjela sam u maloj zgradi, novoj, isto cca 20 stanova, stančić ljepuškast, blizu zapadni Jarun i konji, ima mjesta za parkiranje, tramvaj blizu, doktorica blizu.
    Meni je preduga vožnja do grada javnim prijevozom, a ja volim centar. Doktorica Praunšperger je bila užasno neorganizirana, ali sam čula da je sad u mirovini. Čekalo se beskonačno. Šoping centar Prečko meni nije bio baš blizu, plac mali ali OK. Tako - nije nikako moj prvi, drugi ili treći izbor, ali kome je nebitno živjeti centralno, to je OK naselje.

  17. #67
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    E jelena tako i gugl salje da je najbrze. I kakav je taj put prek mosta i pjeske u kajzericu? Skola u kajzerici (ili na kajzerici?) pocinje u pol 9 inace .

  18. #68
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Put je OK, iako je pjesacki most u dosta losem stanju. Nitko ga ne odrzava, pa se nadje i pokoja rupa.
    Meni je Precko bas simpa kvart, ak ti nije bitno biti blize centru ( a meni kao i Jeleni je)

  19. #69
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Pa nije mi bitno. Nis bitno nemam u centru . Zasto je vama bitno ? Zbog posla ?

  20. #70
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pješački most svaki dan pređe na tisuće djece, oko njega barem nema nikakve dileme, pogotovo za velike cure.

    Ja isto mislim da je najbrže daleko tramvajem do okretišta i pješke dalje. Ništa osobito daleko.

  21. #71
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Pješački most svaki dan pređe na tisuće djece, oko njega barem nema nikakve dileme, pogotovo za velike cure.

    Ja isto mislim da je najbrže daleko tramvajem do okretišta i pješke dalje. Ništa osobito daleko.
    E thx to me bas zanimalo

  22. #72
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    E jelena tako i gugl salje da je najbrze. I kakav je taj put prek mosta i pjeske u kajzericu? Skola u kajzerici (ili na kajzerici?) pocinje u pol 9 inace .
    Google kaže da je pješke od stanice S. Radic do OS Kajzerica 18 minuta pjeske odnosno 1,4km. A prvo imaju i 15 min tramvajem i dok dodju do tramvaja i cekanje tramvaja i jos racunas da trebaju doci bar 5 min ranije - pa zbroji: 5 min do tramvaja + 5 min cekanja + 15 min voznje + 20 min hodanja + 5 min prije zvona - trebaju krenuti 50 minuta prije pocetka nastave. Naravno mozda ce tad se sve poklopiti pa dodju 15 min ranije, ali na to ne mozes racunati svaki dan.

  23. #73
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja volim grad i gradove. Onak, volim setati centrom, i obavljati stvari u centru i sve tako nesto. Ne mrem to obavljati u nekom naselju. Iako sam u jednom odrasla i i dalje mi je drag, ali volim grad.
    Ali nismo svi isti.
    I ono kaj mogu sigurno reci da uzivam u tome da ne idem autim na posao. Imam nultu toleranciju prema zagrebackom automobilskom prometu i trazenju parkinga

  24. #74
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja sam u Spanskom i nemam ni najmanju zelju biti blize centru. Ne vidim niti jedan jedini razlog zasto bi mi pasala guzva, auti, silni beton, zapisani i pokakani nogostupi, parkica nigdje na vidiku. Mi smo imali priliku se preseliti u strogi centar, ali ta opcija dok god imamo malu djecu ne dolazi u obzir.
    U grad idemo samo kad nam zatreba Klajceva ili kad je neko dogadanje u gradu.

  25. #75
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    mislim da je krajnje nepotrebno sad pisati o centru kad je lunahor direktno rekla da su se odlučili već za kvart Prečko.
    Dakle držimo se teme, velika "centrašicama"

    Lunahor ja ti trčim 3x tjedno tim pješačkim mostom i on je skroz ok, nikakve rupe, možda negdje neravan beton al vjeruj baš ništa posebno, tamo je curkama sigurno za promet, nema auta, pješaci šetuckaju, lijepo se prošetaju, slušaju cvrkut ptica, mir, tišina, zelenilo ma divno
    evo mene em iz Španskog em trčim preko mosta na Savi ima me svugdje.

    ja sam kao dijete obožavala te šetnje od/do škole i uvijek glasam radije za šetnju i kretanje djece nego sjedenje u tramu, busu, autu...

    ma bit će vam supeeer !!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.04.2017. at 23:40

  26. #76
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno Zivjeti u preckom

    Thx lili i kvartasice ,Past ce i neka kava kad se preselimo
    Posljednje uređivanje od lunahor : 06.04.2017. at 07:12

  27. #77
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Svakako

    A evo i poceli su sredjivat pjesacki ovih dana kao i nasip za nas trkace.

  28. #78
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Lili, lunahor je postavila pitanje zasto nam je centar bitan.
    Pa sam ja odgovorila zasto je meni bitan. Na to se nadovezala ani sa suprotnim stajalistem.

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    meni centar nije isto bitam, tam sam najćešće nažalost zbog Klaićeve, ponekad kad idem kod klinca u školu, ostalo je razonoda. Jedino je možda lunahorovom mužu važan centar ak radi tam gdi je nekad radio.

    javi se kad dođeš svakako
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.04.2017. at 08:11

  30. #80
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ne nama radi poslova nikome nije bitan centar.

  31. #81
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Ajde jelena sad ti opet o centru a lunahor je lijepo gore rekla da se odlucila za stan i kvart.

    Nano je, pitala je lunahor kad su neki to naglasavali unatoc njenom postu da je zanima udaljenost od Kajzerice.
    No dobro nije bitno...

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Na temu povezanosti pruge Prečko-Jarun i Novog Zagreba: loše je to što ne postoji direktna pruga iz Horvaćanske preko Jadranskog mosta, iako su tračnice postavljene još 1987. kad se proširivao taj dio tramvajske mreže. Ali pruge nikad nisu spojene (iako je to bilo u planovima, kao i štošta drugo). Ukoliko se taj spoj ikad ostvari, i uvede tramvajska linije koja skreće u NZ iz Horvaćanske, to bi jako puno značilo za dostupnost Novog Zagreba iz zapadnog dijela grada.
    Ovako kako je sad, to znači presjedanje kod studentskog doma na Savi, uz dva vrlo neugodna prelaska preko ceste (i pruge) i prometnog križanja, jer tramvajske stanice nisu jedna nasuprot druge. Druga opcija je spustiti se ispod mosta i došetati do Kajzerice pješice preko starog Savskog mosta, što je ugodna šetnja, samo treba imati na umu da nisu uvijek vremenski uvjeti takvi da šetnju čine ugodnom
    Spominjao se na temi i autobus 109, to je dobra linija (i zapravo jedina linija javnog prijevoza koja povezuje zapad s Novim Zagrebom), ali je gužva u špici nepodnošljiva.

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Godinama sam se vozila na posao autobusom 109, i dok je na početku to bila superbrza veza između zapada i Novog Zagreba, pred kraj je postalo nepodnošljivo - npr. popodne, da autobus prođe Aveniju Dubrovnik i pređe Jadranski most je trebalo valjda i pola sata.

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    sjeća li se ko uopće 16-ce????

  35. #85
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sjeća li se ko uopće 16-ce????
    Črnomerec - Jukićeva

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    od črnomerca prek Jukićeve do N.zagreba

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,140

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sjeća li se ko uopće 16-ce????
    O, da, sjećam se i kad su je uveli, i kad su je ukinuli (nakon jednog ljetnog rondanja po tramvajskim prugama).

  38. #88

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    E jelena tako i gugl salje da je najbrze. I kakav je taj put prek mosta i pjeske u kajzericu? Skola u kajzerici (ili na kajzerici?) pocinje u pol 9 inace .
    pjesacki most za Kajzericu je sasvim ok, svakodnevno je pun pjesaka, djece... moj stariji tuda redovito ide iz NZ na treninge na Mladost sad kad je ljepse vrijeme, radije nego par stanica tramvajem
    ima i par prijateja s Kajzerice pa se zajedno vracaju preko tog mosta - uglavnom, nikad nije pustoš...nema straha za tu rutu...

  39. #89
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ovak, Precko je simpa kvart.
    Ono sti bi meni bilo bitno kod odabira kvarta je bas ta mogucnost koristenja javnog prijevoza do skole/posla. Bez obzira ide li se npa do posla autom. Cisto da znam da mogu koristiti javni prijevoz.
    Ne znam gdje lunahor sada zivi, ali se sjecam prica svojih frendova s faksa kada bi dosli u Zagreb na studij. Trebalo im je neko vrijeme za prilagodbu.
    A da ne velim da je isto i s voznjom autim - ima dosta mjjesta u gradu gdje se tramvaj i autobkrizaju na neuobicajenom mjestu

  40. #90
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    E jelena tako i gugl salje da je najbrze. I kakav je taj put prek mosta i pjeske u kajzericu? Skola u kajzerici (ili na kajzerici?) pocinje u pol 9 inace .
    Nije problem most, meni se čini problematičnim prijelaz ceste, ako su djeca manja (oprosti, uopće ne znam kolika su ti djeca). Prvo moraš ono veliko križanje kod Jadranskog mosta prijeći (ili izaći u Veslačkoj, al onda obično dulje čekaš semafor i imaš osjećaj da se vraćaš), a onda cesta na Kajzerici koja bude dosta prometna, a nema semafora i zavoj je.

  41. #91
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije mi bitno. Nis bitno nemam u centru . Zasto je vama bitno ? Zbog posla ?
    lunahor, odgovor na ovo pitanje uvijek odvede u istom smjeru, kao što lili kaže. Sto ljudi, sto čudi, netko voli prostranstvo predgrađa i komociju parkiranja, a netko gradsku vrevu.

  42. #92
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    pa može odma ići preko podhodnika, kaj nije to najlakše, pa tek iza toga proči križanje preko Savske, napose ako idu pješke

  43. #93
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa može odma ići preko podhodnika, kaj nije to najlakše, pa tek iza toga proči križanje preko Savske, napose ako idu pješke
    Kojeg podhodnika?
    Ja bih sišla pred studentskim domom SR ili u Veslačkoj. Od stanice SD SR moraš prvo prijeći prema jugu cestu pa prema istoku i onda si na okretištu. Onda ideš na pješački Savski most i onda opet moraš prijeći cestu na Kajzerici, ni tamo nema podhodnika. Misliš na podhodnik u Novom Zagrebu? Onda moraš presjesti. Ako presjedaš na stanici SD SR, opet moraš puno prelaziti cestu prema stanici za 7 ili 14 ili ako ideš na Veslačkoj van, onda prijeđeš samo Savsku, al onda imaš samo tram 14.

    kako god, meni se Savski most čini jedinom comfort zonom na tom putu. Kajzerica mi nije pješački prijateljska. Nešto su mijenjali otkad ja više ne idem tamo, možda je bolje sada.

  44. #94
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Jedino da ide natrag prema Staroj Savi pa proći preko onog terminala za buseve na most. To je možda najugodnije. Ja bih svoje dijete vjerojatno tuda poslala. (Iako i dalje ima cesta dvije ceste na Kajzerici. I dalje mi se Savski most čini kao najugodniji dio puta.)
    Posljednje uređivanje od Jelena : 06.04.2017. at 15:01

  45. #95
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Omg koje komplikacije do skole a cinilo se jednostavno i blizu . Cure ce 15 g u 7 mj navrsit. Pricamo o srednjoj , o gimnaziji na kajzerici .nisu male ali trebaju se i priviknut i na zg promet, to cemo kroz ljeto trenirat

  46. #96
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da, nije bas bezazleno krizanje, makar svugdje postoje pjesacki semafori. Ali ako su srednjoskolke valjda su dovoljno vec oprezne. Probaj doci jedno jutro oko 8h (ja tad svaki dan prolazim) pa ces vidjeti bujicu auti, studenata iz SD Radic itd...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 06.04.2017. at 15:44

  47. #97
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Nije me toliko strah krizanja vec vise onih ulicica po kajzerici gdje nema pjesackog .to mi se cini opasnije . A opet u ooju god skolu da krenu bit ce im isto , guzva , tramvaji itd..

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Lunahor - istina je, od pjesackog mosta preko Kajzerice do gimnazije dosta onih malih ulicica nema nogostupa... Mislim, sto se toga tice kvart je koma...Eto to je npr. kvart di ja osobno nikad ne bih kupila stan, totalno divlja gradnja, uzas zivi od prometa, zgrade preblizu jedna drugoj, ljudi gledaju jedan drugom u sobe...
    Ipak, tu djeca svakodnevno hodaju sami i do OŠ, odnosno do gimnazije... Tako je - kako je.
    Novouređeni nogostup je na novoj prilaznoj cesti gimnaziji sa juzne strane, tj. od Av. Dubrovnik (tu bi ti cure eventualno trebale sici sa tram br. 14 pa pjeske tom novouređenom cestom do skole, ako ce presjedati iz Preckog sa tramvaja 17 na 14).

    Ali opet s druge strane - tvoje su 15 godisnjakinje - doista ne vidim razloga za brigu...

  49. #99
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    N i ja ne vidim nikakve komplikacije pa radi se o 15godisnjacima.

  50. #100
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino da ide natrag prema Staroj Savi pa proći preko onog terminala za buseve na most. To je možda najugodnije. Ja bih svoje dijete vjerojatno tuda poslala. (Iako i dalje ima cesta dvije ceste na Kajzerici. I dalje mi se Savski most čini kao najugodniji dio puta.)
    Na to sam mislila, lunahor dva dana vježbe i cure će same s kombinirati kak najbolje i naglaske do skole

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •