Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: Zivjeti u preckom

  1. #1
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno Zivjeti u preckom

    Ima ko da zivi u preckom? U uzem izboru nam je jedan stan u preckom pa me zanima kakav je kvart i tak kako je tamo zivjeti.

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ja živim u selu nasuprot Prečkog, ima povezanost s centrom tramvajem, i busom, ima i bus prema Ježdovcu i lučkom i podsusedu. Šoping centar s Lidlom, i još svi važni dučani u krugu najviše 500-700 m, dm u Antunoviću, benzinska .... dom zdravlja, i dve osnovne ( znam da te ne zanima), dosta igrališta i parka, brzo si na Jarunu pješke ili bicom, zagrebačka banka, pošta, papirnica s fotokopiraonom, knjižđnica sve je na par koraka. Ima i plac na kojem sam rjetko jer mi moj taman na putu za posal, ali na tom placu u proljetno-jesenskom dijelu godine prodaje žena od mojeg stričeka s mojeg placa. Blizu bazen.

    kaj tebe zanima?

    moja jedna kolegica i njen kolega iz iste sobe stanuju u tom kvartu i ne kažu da je loše.

    koju školu cure misle upisati?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.04.2017. at 07:48

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ima i privatnu glazbenu školu i neki atelje koji podučava crtanje, ali ima i glazbena na remizi ili u gradu, ko i jedna druga privatna u španskom

  4. #4
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A kakva je sigurnost?ono tipa smijes setat navecer psa po kvartu ? Voznja tramvajem predvecer ? Opcenito sigurnost u kvartu ?
    cure ce na kajzericu vjerojatno u skolu .

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Apsolutmo lunahor.Sigurnost nije upitna.

  6. #6
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Lili jesi ti iz preckog? Ajde malo pisi opsirnije. Znam da su lani bile one pljacke al i da se to dogada svuda .zanima me kakva je povezanost javnim prijevozom? Koliko ti stvarno treba do grada , do nz npr do trga itd.. dom zdravlja vidim da ima na karti, kakv je , ima li slobodnih dr ? Sta ima u domu zdravlja?
    Posljednje uređivanje od lunahor : 02.04.2017. at 08:31

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ne lili je u mom selu. pljačke su sređene tako da je izmještena pošta, prije je bila u određenom nepodobnom mjestu.

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    vožnja tramvajem predvečer je ista ko i po danu i noći. sve ovisi tko se vozi ali to znaš i sama.
    Kajzerica je za sad jednosmjenska škola, i relativno blizu Prečkom, uz vonju tramvajem i malko pješaćenja
    kak ti planiraš s poslom? putovati u svoj mali grad?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 02.04.2017. at 08:34

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    u domu zdravlja nema labosa više, ali tak je po cijelom Zagrebu, labos je na Knežiji, sad dal ima slobodnih mjesta ne znam jer smo mi otišli jednoj privatnici prema Malešnici. ali se to da isčačkati ako treba.

    do trga treba cca 30 minuta tramvajem direkt ili se može kombinirati bus/tramvaj, pa ispadne nešto i više, ovisno kolko čekaš na kontakt.

  10. #10
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Dok se ne premjestim u zg budem putovala . Blizu mi je autocesta pa nije bed za pocetak al svakako namjeravam se prebaciti u zg i ja s vremenom.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Pitaj kaj te zanima, ak hoćeš pošalji mi link stana pa da ti kažem gdi je tocno

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Meni je jedini nedostatak tj. Bolje rečeno djeci koja su se počela orijentirati prema centru zbog škole to što je centar daleko. Čiste vožnje tramvajem od vrbana do mažuranca je 30 minuta. Do trga i duže, također od prečkog. Idem često tramvajem i do trga računam punih sat vremena od izlaska iz stana. Za DZ mislim da je koma kao i svugdje. Nas sa vrbana nisu htjeli primiti pa idemo kod autobusnog kolodvora. Ali divno mi je što je to stari stil izgradnje s puno zelenila i parkova, divan kad imas djecu u vrticu ili osnovnoj koji se imaju gdje igrati, ima hlada ljeti, ima mali plac, ima knjiznicu.

  13. #13
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno Zivjeti u preckom

    I meni je predivan kvart. Nije sve nabito, zgrada je mala sa 12 stanova, samo 4 kata , iza je parkic i puno zelenila a tramvaj doslovno ispred zgrade. Nekako je prozracno.za sad nam je zivot orijentiran na novi zg pa nam nije predaleko.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 03.04.2017. at 14:48

  14. #14
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Ja sam iz Prečkog tj.krenula sam tamo u osnovnu školu 1978, tako da mi je iskustvo dugo . Ima 2 osnovne škole s tim da je Nikola Tesla jednosmjenska (moja bivša škola i sada mi dijete u nju ide). Sigurno je kao i svako drugo naselje u ZG. Idiota ima svugdje. Nekad je bilo dosta problema s drogom, ali ja ne znam prepoznati ima li tih problema i dalje.
    Ima puno zelenila, parkova, tramvaj, bus, veći shopping centri su blizu. Glazbena je najbliža Rudolf Matz na Selskoj, a ima privatna Muzički atelje. Po školama ima raznih aktivnosti što izvannastavnih što izvanškolskih. Gimnastički klub Trešnjevka sad ima svoju podružnicu u Prečkom.

    U Domu zdravlja imaš obiteljsku, pedijatre i ginekologa, mislim. Ja samo obiteljsku liječnicu tamo imam, ostalo idemo drugdje. Kod moje se jako dugo čeka, ali sam inače s njom zadovoljna.

    Ako te još nešto zanima, pitaj.

    Ja Prečko volim, a možda samo nisam dosta kritična. Doduše muž mi je iz centra tu došao i ne buni se . Mi volimo biti vani, voziti se bicom i ispijati kave, a za to imaš sve što ti treba.

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ne lili je u mom selu. pljačke su sređene tako da je izmještena pošta, prije je bila u određenom nepodobnom mjestu.

    ma jelena pa kojeg crnog sela, živimo u gradu u jednom od najnovijih naselja sa svim što treba, a ti kažeš selo dobit ćeš po tamburi.

    i ja isto obožavam zapadni dio Zg, sve mi je lijepo, puno parkova i zelenila, Jarun, Vrbani, Prečko, Špansko ...blizu Jarun, blizu Medvednica (meni bitno zbog rekreiranja), a u centar ne idem ako baš ne moram.

    Zasad fala ti Bože ne moram, a prije sam radila u samom centru, uh ona gužva, kolaps tramvaja, auta, kaos...meni to ne odgovara niti malo.

  16. #16
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja isto ne kužim
    o čemu pričaš, jelena? prečko je zagrebačko naselje, kakvo crno selo?

    sad vidim da je i lili napisala isto
    Posljednje uređivanje od n.grace : 03.04.2017. at 19:16

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Koliko sam ja pročitala, jelena ne živi u Prečkom ( ili Prečku), piše joj Špansko. Iako, ni jedno ni drugo nisu selo, bar tako kaže gugl.
    Na karti piše da je od Trga Bana Jelačića do Prečkog od 10-12 km. Toliko je meni do Rijeke, daleko je to, ne smatram da živim u gradu. Ali, metropola je nešto drugo, naravno.

  18. #18
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    rekls bih da jelena.O to vise figurativno

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Cure niste čule za spansko selo? inače to je zagrebačkom predgrađe

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Neš vjerovati ja sam živjela 5-6km od sata na trgu, s najljepšim pogledom na grad i nisam smatrala da živim u gradu ko ni sada, a kao dalje živim.
    I tak mi na engleskom pričamo gdi ko živi, jedan dečko veli na zemlji, ja na selu, a cura koja je pred koju godinu došla baš s sela ispali jak ona jedina živi u gradu, i da je tamo uvijek važni događaj samo oko stana gdi stanuje, samo smo se svi pogledali i nasmijali
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.04.2017. at 20:02

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    U stalnoj kolumni MATICE – Revije Hrvatske matice iseljenika Govorimo hrvatski koju vodi i potpisuje kolumnistica Sanja Vulić, u broju 12/2015, pod gornjim naslovom je objavljen tekst koji nam se učinio zanimljivim pa ga, neznatno skraćenoga, donosimo u nastavku.
    “Pri komunikaciji hrvatskim jezikom nerijetko se mogu čuti rečenični sklopovi tipa: On o tome ne zna ništa, njemu je to špansko selo. Govornici hrvatskoga jezika rabe frazem špansko selo u značenju: nešto potpuno nepoznato ili potpuno nerazumljivo (nekomu). U istome se značenju taj frazem može rabiti i u množinskom obliku španska sela. Uporaba razmatranoga frazema u skladu je s hrvatskom književnojezičnom normom, pa barem jednu ili obje navedene inačice toga frazema nalazimo i u hrvatskim jezikoslovnim priručnicima.Za razliku od značenja frazema špansko selo, koje je načelno govornicima dobro poznato, pa zato taj frazem pravilno rabe, značenje prve riječi, tj. samoga pridjeva španski,-a,-o(izvan frazema), većini govornika hrvatskoga jezika nije poznato. Mnogi ga pogrešno poistovjećuju sa srpskim pridjevom španski u značenju ‘španjolski’. Međutim, hrvatski pridjev španski ima posve drukčije značenje. To je stari hrvatski pridjev koji nalazimo u brojnim hrvatskim pravnim i književnim tekstovima. U redovnoj je uporabi od srednjega vijeka pa nadalje, a od 19. se stoljeća postupno sve manje rabi i zaboravlja mu se značenje, što je ponajprije uvjetovano promjenom društvenih odnosa i administrativnoga nazivlja. Naime, u hrvatskoj je jezičnoj povijesti imenica špan najprije značila župan, knez i sl., a zatim:upravitelj vlastelinstva. Sukladno tomu, pridjev španski znači:koji se odnosi na špana, tj. upravitelja vlastelinstva, plemićkoga posjeda. Tako je i prvotno značenje dvočlanoga izraza špansko selo bilo: vlastelinski posjed kojim upravlja špan, a kasnije je promjenom povijesnih okolnosti, taj dvočlani izraz počeo rabiti kao frazem u značenju: nešto potpuno nepoznato ili nerazumljivo, dakle kao nešto čega nema, što ne postoji.

    Zanimljivo je da je već potkraj 19.stoljeća frazem špansko selo bio posve uobičajen, ali je istodobno temeljno značenje odnosnoga pridjeva španski bivalo sve manje poznato. Isto tako, zbog nepoznavanja značenja hrvatskoga pridjeva španski, pojedini govornici hrvatskoga jezika i danas pogrešno zamjenjuju hrvatski frazem špansko selo izrazom španjolsko selo, jer misle da je špansko selo srbizam.
    Sukladno frazemu špansko selo, ime zagrebačkoga naselja Špansko posve je pogrešno povezivati s pridjevom španjolski. Ime Špansko, poimeničeni je nekadašnji pridjev. Taj se pridjev poimeničio nakon što se iz dvočlanoga pridjevsko-imeničkoga izraza špansko imanje (selo i sl.), u težnji za kratkoćom izričaja, počeo ispuštati drugi dio tj. imenička riječ.
    Pridjev španski jedan je od brojnih primjera koji pokazuju kako se hrvatske riječi i značenja tih riječi nažalost lako zaboravljaju, unatoč višestoljetnoj uporabi.”

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    maria, zanimljiv tekst! hvala ti.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 03.04.2017. at 22:30

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    lili a ti nisi znala tu priču?

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto ne kužim
    o čemu pričaš, jelena? prečko je zagrebačko naselje, kakvo crno selo?

    sad vidim da je i lili napisala isto
    Moje selo se zove Volovčica.

    Ne mogu vjerovati da stvarno ne kužite - pa ljudi ovdje se normalno tak razgovaraju.

  25. #25
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je jedini nedostatak tj. Bolje rečeno djeci koja su se počela orijentirati prema centru zbog škole to što je centar daleko. Čiste vožnje tramvajem od vrbana do mažuranca je 30 minuta. Do trga i duže, također od prečkog. Idem često tramvajem i do trga računam punih sat vremena od izlaska iz stana. Za DZ mislim da je koma kao i svugdje. Nas sa vrbana nisu htjeli primiti pa idemo kod autobusnog kolodvora. Ali divno mi je što je to stari stil izgradnje s puno zelenila i parkova, divan kad imas djecu u vrticu ili osnovnoj koji se imaju gdje igrati, ima hlada ljeti, ima mali plac, ima knjiznicu.
    Ovo sam htjela potpisati, uz napomenu da je tako za veći dio zagrebačkih kvartova koji su istočno ili zapadno, a i N.Zagreb je u istoj vreći. U većini kvartova imaš sve: školu, dom zdravlja, trgovine vrsta raznih, poštu, banku.... ali do centra ti treba paaa dosta dugo. Nama je prolazno vrijeme do Trga 45 minuta. Kad sam stanovala u Travnom, bilo je isto - sjedneš na bus do glavnog kolodvora, pa na tramvaj. Rijetko koji kvart (osim eventualno šireg centra) se ne uklapa u ove kriterije. Moj kolega iz Sesveta ima odličnu vezu vlakom do centra, bolju nego ja, zato jer je blizu kolodvora. NEMA kvarta u kojem to nije tako.

    I potpisujem da to postaje problem tek kad klinci krenu u srednje škole, pa jaše s kraja na kraj grada. Moj L. je odabrao gimnaziju koja je relativno blizu, pa opet ima minimalno pola sata tramakavanja - prvo bus do Kvatrića, pa još dvije stanice tramvajem. A zračna udaljenost je takva da je biciklom tamo za pet minuta. Tako ide na slobodne aktivnosti, ali ne i na nastavu jer je torba preteška.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    moj ponekad isto ide u školu bicom , ali tad bira koji je lakši dan tj. lakša torba

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zagrebacki javni prijevoz je kriminalno spor. Sporiji od auta motocikla bicikla a povremeno i od pjesaka.
    No da budem konstruktivna, ako netko vec seli u ZG i zeli povoljnije cijene a brzu vezu za centar Voltino je dobar izbor na zapadu grada. No nije spretan za ici u OS na Kajzericu, ali po meni to nije ni Precko jer tramvaj vozi dosta dugo a onda ima i prilican komad za pjesaciti od mosta a jos glre ako ide tramvajem na Av Dubrovnik pa od tamo pjeske.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 04.04.2017. at 14:44

  28. #28
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Pa po tome nije nijedan kvart zgodan za ići na Kajzericu osim Trnskoga i Sigeta..

  29. #29
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    , ako netko vec seli u ZG i zeli povoljnije cijene a brzu vezu za centar Voltino je dobar izbor na zapadu grada. No nije spretan za ici u OS na Kajzericu, ali po meni to nije ni Precko jer tramvaj vozi dosta dugo a onda ima i prilican komad za pjesaciti od mosta a jos glre ako ide tramvajem na Av Dubrovnik pa od tamo pjeske.
    Ne treba mi brza veza za centar vec normalna veza za nz i prema svud , normalna veza mi je da ima tram /bus ( za djecu , ja imam auto)i da sam otprilike svuda u 40 minuta a to po guglu iz preckog jesam

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    naravno da jesi lunahor.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Mislim da u jutarnjoj guzvi nije. Odnosno da tramvaju treba vise od 40 minuta.
    No vjerojatno joj to ne treba ujutro

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije niti u poslijepodnevnoj.

  33. #33
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    tramvaj ide jako brzo po Hrovaćanskoj zato što ima svoju trasu koju ne dijeli s autima.

  34. #34
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he lili, jesi se ikad vozila tramvajem po Savskoj?
    Vjerujem da brze stignes kombinacijom bus tramvaj koji izbjegava Savsku

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da krivo ne pomislite - meni je Precko bas simpa kvart.
    Samo mi je tih 40 minuta izgledalo malo nerealno.
    Mozda i moze, ali u nekim idealnim uvihetima koji u Zagrebu bas i nisu cesti

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Mojem klincu od škole u centru grada do stana treba oko 40-50min

  37. #37
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moje selo se zove Volovčica.

    Ne mogu vjerovati da stvarno ne kužite - pa ljudi ovdje se normalno tak razgovaraju.
    nikad čula ni od koga do sada da bi zagrebačke kvartove zvao selima, a odrasla sam u jednom od njih

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    sad ste me podsjetile da se moja tinejdžerica sa svojim curama zna zezati da su one cure sa sela
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.04.2017. at 21:19

  39. #39
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mojem klincu od škole u centru grada do stana treba oko 40-50min
    Ti ne zivis u Preckom.
    Pisalo se koliko treba tramvajem od Oreckig do centra

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Je ali ide tramvajem do perovaradinske i ima od tam još uvijek ajmanje sedam minuta do doma, a lunabor planira stan koji je samo stanicu dalje i do stana ima manje od minute, s time da njemu tre a od škole do tramvaja isto do 5-7minuta
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.04.2017. at 21:36

  41. #41

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Moj kaze da se ujutro vozi od vrbana do cibone 30 minuta - samo voznja, ne racunam 5 minuta do tramvaja, eventualno cekanje i jos 15 minuta pjesice do X gimnazije.

  42. #42
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Iz voltinog ima dobra veza za novi zagreb- 118 do selske i onda na 109 za nz. Cak su i dosta dobro ustimane te linije.
    Inace, ja sam iz voltinog isla u skolu na vukovarsku, trebalo mi je cca pola sata ( od doma do busa minuta, od busa do tram isto, od tram do skole isto).

    Sad zivimo di zivimo, dugo je stvarno bilo selo kraj zagreba, sad je krajnji rub grada. Ja radim u peterlininom kvartu, 45 min do sat vremena mi treba, dio puta idem vlakom. T ide uskolu u centru grada, pola sata mu treba.

    Jelena, a zakaj ne kombinira tvoj 2+134 sa crnomerca? Kaj mu nije to bolje?

    Lunahor, ja ne vozim i garantiram ti da se po zagrebu moze jako dobro kretati gradskim prijevozom, samo treba pametno iskombinirati.
    A precko mi se cini ko skroz ok kvart

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    He he lili, jesi se ikad vozila tramvajem po Savskoj?
    Vjerujem da brze stignes kombinacijom bus tramvaj koji izbjegava Savsku
    Nano.odgovarala sam lunahor za putovanje tramvajem Precko-N.Zg u glazbenu. Tram.po Horvacanskoj fakat pici.

    a meni je recimo najbrze doci autom 5 min do vlaka i za 6-7 min sam na Glavnom ali ja stvarno izbjegavam centar osim ako bas ne moram na sastanak i sl.

    i prednost Preckog mi je blizina Jaruna i staza za rekreaciju

  44. #44
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    E bravo babyboys, lunahor postoji bus 109 pa moze presjesti na tramv.stanici kod Knezije za Novi Zg..jako su blizu stanice.

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    S koje to stanice ima 5-6 minuta do Glavnog kolodvora?

    pardon, 6-7?
    Posljednje uređivanje od Mima : 04.04.2017. at 22:41

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    S koje to stanice ima 5-6 minuta do Glavnog kolodvora?

    pardon, 6-7?
    Zapadni kolodvor? Od kustošije je već duže

  47. #47
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Jest da je tema o Prečkom,

    ali kad ti je već život orijentiran prema N. Zagrebu, jesi li razmišljala o njemu?

    Meni je N. Zg baš drag, pun zelenila, prostran, a i čini mi se da je brže doći do centra nego iz zapadnog dijela grada, bez obzira na mostove

  48. #48
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Od zapadnog je 5 minuta. Od vrapca( na tu stanicu lili misli) treba oko 15.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Ma vjerojatno misli na Kustošiju. Od nje do Glavnog vlakom treba 7 minuta

  50. #50
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali od Španskog do stanice u Kustošiji teško da treba samo pet minuta.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •