Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Endometrioza crijeva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4

    Početno Endometrioza crijeva

    Pozdrav!

    Dijagnosticirana mi je endometrioza na tankom crijevu. Čitala sam puno o endometriozi ovdje, ali nisam naišla na iskustva endometrioze crijeva.

    17 godina braka, 3 inseminacije, 4 ivf. Sve neuspjesno. Svi nalazi uredni.

    2009. godine na dijagnostičkoj laparoskopiji ustanove da imam zarište veličine zrna riže izmedju tankog i debelog crijeva.

    Nedugo nakon toga počinju bolovi u stomaku, svakih nekoliko mjeseci, najčešće za vrijeme pms-a. Užasni grčevi koji se javljaju prvo na pola sata, 20 minuta, 15 minuta,... a kad dodju na svako 5 minuta postaje neizdrzivo. Nakon nekoliko infuzija, injekcija, bolovi prestanu.

    Nakon 7 godina bolova, pretpostavili su da su priraslice i laparoskopski otvorili. Priraslica nije bilo, ali je crijevo na jednom mjestu slijepljeno. Tako da sada pretpostavljaju da je to od endometrioze.

    Ima li itko slicno iskustvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,
    I meni je nazalost dijagnoza endometrioza tankog creva. Zadnjih par godina su mi odjednom pocela obilna krvarenja tokom ciklusa praceni uzasnim grcevima....redovno sam isla na kontrole kod ginekologa...rezultati ultrazvuka i papa testa uredni i nisu nalazili nista sumnjivo. Ove godine u martu tokom ciklusa sam imala uobicajene jake bolove sa povracanjem...zavrsila sam u bolnici i hitno su me operisali. Imala sam resekciju tankog i debelog creva, kao i uklanjanje slepog creva i crvuljka. Uzorak poslat na biopsiju i utvrdjena endometrioza. Sad sam na hormonskoj terapiji koja mi se uskoro zavrsava i sad se vec uzasno plasim kako i sta dalje.... kakvo je kod vas stanje? Da li ima neko slicna iskustva?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •