Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Gladna beba?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno Gladna beba?

    Pozdrav rodice!
    Nadam se savjetu i pomoci.
    Imamo 19 dana i muku mucimo s dojenjem od prvog dana. Iz rodilista smo stigli s uzasnim ragadama valjda zbog loseg polozaja..ali i dalje sam ga dojila. Evo danas ragade su i dalje tu. Uz to smo imali i soor pa smo koristili daktarin, iako mislim da nam nije proslo. Ivan je roden sa 3840, izasli smo sa 3540 a danas je imao 3935.
    Medutim prije deset dana krenuli su priblemi..stalno je plakao, bio nemiran na cici i zaspao bi tek u vecer na sat ili 2. Jucer popodne dala sam mu (kršitelj koda) i on je sve pojeo i prestao plakati i spavao je 4 sata. Inace, na cici smo od 0-24 doslovno,tj. nudim mu cicu kad god trazi-a to je stalno. zadnja dva dana imam osjecaj da jednostavno nema dovoljno mlijeka, cicke mi izgledaju prazno i mekane su - mozda zato jer stalno sisamo? Zbunjena sam i tuzna jer mi se cini kako ga vise mucim nego sta mu pomazem sa forsiranjem dojenja. Zanima me di je nastao problem i kako da ga rjesimo? Zelim iskljucivo dojiti bebaca i ideja o uvodenju dohrane me izluduje doslovno. Pomagajte!

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da, cice su mekane jer ste uspostavili ponudu potražnju. Takve trebaju biti kada dijete cica često i/ili dugo. Sada će vam krenuti (aero)kolike u drugom mjesecu, očito kod vas ranije. Plin u jednjaku, plin u crijevima, premorenost. Bebe ne plaču samo od gladi. Meni se čini da problema nema ako beba uredno dobiva na težini, a za dva tjedna 400 g je ok. Jesi li probala nazvati savjetnice za dojenje?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.04.2017. at 08:35

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Nisam zvala, valjda ce se javiti koja od njih tu, ili ne?

  4. #4
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj Ana052 prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam zvala, valjda ce se javiti koja od njih tu, ili ne?
    Hoće, javit će se Kaae.

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Samo što je Kaae u drugoj vremenskoj zoni i ukoliko tražiš hitne savjete, to tu nećeš dobiti.
    Postoji na Facebooku Rodina SOS grupa za dojenje u kojoj možeš brže doći do savjeta, ili SOS telefon koji je najbrža i, po meni, najbolja opcija.

  6. #6
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni se cini s obzirom na dobitak na tezini da mlijeka imas sasvim dovoljno, da ti beba nije gladna i da nema nikakve potrebe za adaptiranim.
    Savjetnice ce ti vjerojatno pomoci oko ragada i soora - moje iskustvo je bilo da su ragade jako dugo i tesko prolazile, no nekima prodju za par dana, samo treba naci pravi uzrok i metodu lijecenja.

    No zelim ti nesto drugo savjetovati - nemoj stalno biti doma s bebom, to obicno zavrsi upravo tako kako pises - nervozna ti, nervozna neispavana beba, ona cvili, ti dajes cicu, ona i dalje cvili, dan traje beskonacno, ti ludis i ocajavas...
    Ujutro, kad se beba probudi, prvo podoj, presvuci je i odmah u kolica i na svjezi zrak u setnju (moze i u nosiljci). Nemoj biti doma, niti dozvoli da te strah da ce beba plakati ili da ces morati dojiti vani drzi doma. Izadji van. Ako nisi nista stigla za sebe nema veze - pojedi nesto s nogu vani, samo se makni. Velika je sansa da ce beba zaspati cca 45-60min od jutarnjeg budjenja, odspavati bar dva sata, i nakon toga kad pojede bit ce neka druga sretnija mirnija beba. Popodne isto - probaj da izadjete van i da odsava na zraku.
    Navecer preporucam pustanje whitenoise (googlaj, ima za download) - moja starija je patila od grozne vecernje nervoze, ali smo nasli nacin da je umirimo - kupanje, malo nosanja, pa cica+bijeli sum i napokon beba koja moze zaspati. Svakako probaj. I probaj naci vrijeme kad tvojoj bebi pase za vecernje spavanje, mojoj starijoj je to bilo oko 22h a mladji je ko kokos pa je vec u pola osam bio spreman za spavanje (on je opcenito puno vise i lakse spavao od nje - puno je tu individualnih osobina i sve bebe definitivno nisu iste)

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Prije dodavanja formule koliko je dijete imalo mokrih, a koliko pokakanih pelena u 24 sata?
    Koliko imate podoja u 24 sata?
    Kako izgledaju podoji, je li dijete uspavano za vrijeme podoja?
    Ima li ili je imalo zuticu?
    Bole li tebe podoji? Ako da, boli samo prvih nekoliko trenutaka ili cijeli podoj?
    Cuje li se coktanje kad beba sisa?

  8. #8
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kada krece nemir na dojci, odmah od pocetka podoja ili pri kraju?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Pa neke dane kaka 5-6 puta a evo neke dane kao jucer jednom a nekada niti to jednom. Popiskine su nam pelene svaki put kada se presvlacimo. Boli me vecinom samo prvih par minuta kad krenemo s dojenjem ali bradavice me konstantno bole. A nakon dojenja me pecu i zare cijele dojke bas unutra i skroz do pazuha . Stavljam ga na sisu kad god on zeli a to je svakih sat vremena nekad i cesce. Cesto zaspije na dojci nakon 5 ili 10 min sisanja. Onda se placuci probudi pa krecemo opet na istu dojku. Zna mu se cuti coktanje ali rijetko.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Zuticu nismo imali, zaboravila sam napisati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •