Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Neredoviti ciklusi, policistični jajnici i ovulacija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    5

    Početno Neredoviti ciklusi, policistični jajnici i ovulacija

    Pozdrav! Već neko vrijeme pokušavam ostati trudna, no unazad par mjeseci ciklusi su mi postali neredoviti. Na pregledu su mi ustanovljeni blago policistični jajnici. Također je potvrđen i izostanak ovulacije putem UZV u jednom ciklusu. LH trakice još nisam koristila, no planiram poslije sljedeće menge koja mi kasni, evo već, 10tak dana. Molim vas da mi bilo iz iskustva ili teorije pomognete riješiti sljedeće nedoumice pošto mi je ovo sve novo ( do sada nisam apsolutno nikakvih ginekoloških problema). Kakva su vaša iskustva sa izostankom ovulacije, da li su vam ovulacije izostajale i po nekoliko ciklusa, na preskokce...Da li ste koristile ikakve ljegove za izazivanje menge i da li je nakon njih ovulacija bila, ili možda i nemora biti?. uglavnom hvala vam na odgovorima ako se još prisjetim kojega pitanja, javim

  2. #2
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Layla,
    Svakako bi trebala napraviiti spolne hormone jer puno puta previsok prolaktin ometa O i sprijecava implantaciju i ciklusi su jako neredoviti, tj.kasne, tako je sve bilo u mom slucaju dok mi endokrinolog radi istog previsokog prolaktina nije uveo terapiju i sada tj.unazad godinu dana su mi ciklusi bili uredni i tocni.
    Provjeri i tsh koji prije zaceca mora biti ispod 2.5.
    Sretno

  3. #3
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nemam dovoljno znanja o ovome, ali mogu reći svoje iskustvo... Meni su po nekoliko mjeseci izostajale menstruacije, hormoni su taj jedan put kad sam se testirala bili ok i tako. Više puta sam koristila Dabroston/Duphaston/kakogod za izazivanje menstruacije, ali to bi jednom djelovalo pa dalje ništa. Činilo mi se (kad smo odlučili pokušavati) da neću nikad ostati trudna. Nakon četiri mjeseca ostala sam trudna
    Nakon što sam rodila, sve je redovno i bez izostajanja, sad opet pokušavamo već neko vrijeme....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    5

    Početno

    Da, jedino što mi je dosada gin. predložila uz Duphaston je eventualno Klomifem? za izazivanje ovulacije. Mada ja svaki mjesec imam tzv. ovulacijski iscjedak a očito da ovulacija nije redovita.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    2

    Početno

    drage mame...
    imam jedno pitanje.
    Znači, primijetila sam da u zadnjim ciklusima ( od početka godine ) nema više plodne sluzi kao i prije.
    Što može biti razlog?

    Hvala i pozdrav

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, nova sam ovdje pa neke odgovore sam nasla neke i ne... Pa evo mog problema... Od 16godine imam policisticne jajnike... Redovni pregledi i vadjenje krvi.. Drzala sam ih podckontrolom... Same od sebe pucaju, najcesce u vrijeme menstruacije koja onda traje po 11dana..neredoviti ciklusi od prve menstruacije sa 13godina..sama sam odbila piti bilo kakve kontracepcijske pilule za njihovo ljecenje... Iskljucivo cajevi.. Regulacija prehrane.. Od simptoma samo dlakavost koju sadavec duze drzim pod kontrolom i potkozni pristevi u predjelu brade.. Lice cisto vec duze.. Imala sam prevled u 3.mjesecu gdje su ciste vidljive i dalje.. Menstruaciju tada nisam imala od 13.1...ginekologica propisala duphastone... Dok sam ja otisla po njih menga dosla sama... Muz i ja smosada poceli raditi a djetetu.. Bez neke moje pretjerane uvjerenosti da cu ostati trudna s obzirom na moje stanje s jajnicima.... Zadnja menstruacija je bila 19.3. Imali smo odnose u vrijeme ovulacije... Vec 3dana imam glavobolje.blage grceve... Jako veliku pospanost...razdrazljivost.. smanjenu zelju za hranom.... Po kalendaru koji imam menstruacija bi trebala doci 23.4....inace u pmsu bi samo jela.. Bolova nemam nikakvih.... Pospana nikad nisam... Razdrazljiva uvijek... Znaci trudnoce ili?? Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •