Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Zapošljavanje starijih osoba

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno Zapošljavanje starijih osoba

    Ne znam da li je ovo dobar odabir podforuma, ali nema veze...

    Imam situaciju da u svojoj obitelji trenutno imam dvije osobe koje su već neko vrijeme nezaposlene, bliže se pedesetoj godini života, a stalnog posla nema na vidiku...Jedna osoba je u Zagrebu, druga nije, ali situacija je ista.

    Imate li kakvu ideju što učiniti? Oboje su VSS/VŠS, sa nešto staža (10 - 15 godina) u struci i izvan struke, sa povremenim honorarima, ali to nije trajno rješenje. Radi se o profilu osoba koje su dobri radnici, ali nisu se pokazale snalažljivima u životnim situacijama kad treba naći posao.

    Treba misliti na plaćanje računa i na mirovinu. Kako naći posao kad je konkurencija mlađih velika? Gdje uopće tražiti? Jesu li zaživjele poticajne mjere (zakonske) za zapošljavanje starijih i kako to ostvariti?

    Što učiniti da se takvim ljudima pomogne?

  2. #2
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Gle, kad se jedna žena u mojoj široj obitelji našla u situaciji da ima 50 godina i odjednom joj treba posao da bi preživjela, ima nešto radnog iskustva ali odavno, nakon nekoliko manje uspješnih pokušaja, platila si je edukaciju za njegovateljicu. To je nešto za čim postoji potreba, ali na žalost, vrlo rijetko se dođe do pravog prijavljenog posla. Ali posla se nađe, nekom treba na nekoliko sati dnevno, nekima na cijeli dan.. Za mirovinu nije rješenje, ali za plaćanje računa jest.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Je samo kaj te edukacije nisu stalno, nećak je čekao da počne edukacija od jeseni, moram pitat sestru jeli mu uopće počela, tražili su da mora biti prijavljeno čini mi se najmanje 5-7polaznika da počnu s edukscijom

  4. #4
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Mislim da treba gledati kao se pametno prekvalifcirati. Zna se da ima struka u kojima poslodavci nemaju koga zaposliti, jer nemaju kvalificiranog kadra.

  5. #5
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Postoje poticajne mjere za samozapošljavanje neovisne o životnoj dobi, ali ne padaju s neba. Očekuje se i podrazumijeva da je osoba već sama poduzela neke korake i razvila ideju/proizvod/uslugu, napisala poslovni plan, istražila tržište...

    Ovo može biti dobar početak: http://plaviured.hr/

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje poticajne mjere za samozapošljavanje neovisne o životnoj dobi, ali ne padaju s neba. Očekuje se i podrazumijeva da je osoba već sama poduzela neke korake i razvila ideju/proizvod/uslugu, napisala poslovni plan, istražila tržište...

    Ovo može biti dobar početak: http://plaviured.hr/
    Od ljudi koji nisu snalažljivi ni da si nađu posao KOD nekoga teško možeš očekivati da će se snaći za ovo.... Ja bih tako, ali nemam vremena to raditi za nekog drugog, pa prikupljam iskustva ako je netko bio u takvoj situaciji i uspio se iz nje izbaviti.

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Jesu li prijavljene na Zavodu za zapošljavanje?
    Ne znam imaju li tu mjeru još uvijek, ali prije godinu-dvije dana je Zavod financirao mjeru da poslodavcu plaća doprinose 12 mj. ako zaposli osobu staru 50+.

    Ja znam par osoba koje su tako dobile posao, da su rekle "sljedećih godinu dana sam vam jeftiniji od nekog drugog"... ali znam i da Zavod nije non-stop isplaćivao za mjere, u nekim trenucima su stopirali.
    U svakom slučaju, ovdje ima više o uvjetima:

    http://mjere.hr/mjere/potpore-za-zaposljavanje/

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Fala, pogledat ću link.
    Ni jedan nema 50 ali su blizu pa se to možda može koristiti iduće godine.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •