Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 279

Tema: ne želim djecu uopće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno ne želim djecu uopće

    pozdrav svima,

    kao prvo oprostite ako je ovo na krivom pdf-u, neka slobodno moderatori prebace na neki gdje bi tema možda više pristajala.

    dakle, kao što naslov kaže - ne želim djecu uopće i nikada ju nisam željela, znala sam to već s 13 godina i nikako to nije bio samo dječji hir.
    grozi me i sama pomisao na trudnoću, veliki trbuh, nakupljene kile, strije, hemoroide, vene, natečenost, bolove i kojekakve druge probleme do kojih može doći.
    djeca me nikada nisu zanimala, ne rastapam se od sreće kad ih vidim i nije da ću pasti u trans ako ću jednoga dana postati teta. također nemam ni najmanje želje odgajati dijete, prolaziti ponovo s njim osnovnu školu, pubertet ili ne daj bože ozbiljne probleme tipa drogiranje :D

    od početka spolnog života sam se uvijek pazila da mi se "ne dogodi" trudnoća i radije se uopće nisam upuštala u neke seksualne odnose, nego da poslije lupam glavom o zid. i sad napokon imam krasnu vezu (srećom, ni on ne želi dijete) i voljeli bismo opušteno uživati u seksu bez zaštite. s obzirom da imam 39 godina, veselim se što mi se u ovim godnama plodnost (valjda?) već osjetno smanjila jer, kao što rekoh, cijeli život sam se zaista pazila i sad kad sam starija napokon bih voljela neopterećeno uživati u seksu bez da moram misliti na kondome, pilule, plodne dane...
    moje pitanje je sljedeće: znam da je jako teško ostati trudna nakon 30., a kamoli nakon 40., ali postoji li neki način da saznam jesam li već počela gubiti ovulaciju, ali ne u svrhu ostvarivanja plodnosti, nego u svrhu neostajanja trudnom? dakle, kao što žene koje žele zanijeti idu na folikulometriju, da li ja mogu otići recimo na takvu pretragu da bih se umirila ako mi kažu da imam samo 5 ili 10 posto šansi da ostanem trudna?


    hvala na odgovorima i molim bez osuđivanja.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Ne postoji.
    Iako mislim da je sansa 5-10 posto iznimno velika za nekog kome je trudnoca neprihvatljiva, tako da jedino ostaje sigurna kontracepcija.

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozes, na primjer, otici izvaditi raznorazne hormone, izmedju ostalog i AMH. Uz to, mozes napraviti i UZV na pocetku ciklusa i prebrojavati jajne stanice. Partner moze napraviti spermiogram ili pet.

    Onda ti, recimo, rezultati mogu biti (dramaticno) losi (a i partneru) i reproduktivni endokrinolog ti moze reci da su sanse za ostvarenje trudnoce ravne, otprilike, nuli. Sve i da idete u tko zna kakve postupke.

    I onda mozes, recimo, imati dvoje djece iz kucne radinosti, uz relativno malo truda. Kao na primjer ja.

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ili, nakon dijagnosticirane teske neplodnosti, sa nikakvim sansama za spontanu trudnocu, ostati slucajno trudna sa skoro punih 38 godina
    i to nakon sto posumnjas da vec ulazis u menopauzu

    za tvoj slucaj - trajna sterilizacija

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ako je tako kako zelis odi na sterilizaciu, a isto preporucam i tvom partneru. jer ako negdje slucajno zasteka onda je kod drugog sigruno. a valjda niste pehisti u tim godinama da vas oboje zeznu.
    i poznam dosta kolegica/prijateljica/poznanica koje su ostale trudne bez problema u tvojim godinama, cak neke i prvi put. tako da priroda se zna s nasim planovima i snovima okrutno poigrati.

  6. #6
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ili, nakon dijagnosticirane teske neplodnosti, sa nikakvim sansama za spontanu trudnocu, ostati slucajno trudna sa skoro punih 38 godina
    i to nakon sto posumnjas da vec ulazis u menopauzu

    za tvoj slucaj - trajna sterilizacija
    X
    i to oboje, da bude sigurnije
    znam žene koje su zatrudnjele nakon što su godinama bile u menopauzi i rodile nakon svojih kćeri (moja prabaka je rodila 13. dijete s 55 godina, muževa teta s 52... da ne nabrajam dalje)
    ne igraj se s tim

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Na sterilizaciju ne mozes, barem ne u Hrvatskoj legalno, jer je jedan od uvjeta da imas barem jedno zivo dijete. Mozda se ne bi bilo lose raspitati privatno ili u inozemstvu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A "samo" 5% sanse, kad ne zelis trudnocu, uopce nije malo.

  9. #9
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Na sterilizaciju ne mozes, barem ne u Hrvatskoj legalno, jer je jedan od uvjeta da imas barem jedno zivo dijete. Mozda se ne bi bilo lose raspitati privatno ili u inozemstvu.
    Ne mozes zakonski ni privatno? Ili to ipak mozes?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Nema bez zaštite u tvojim godinama. Niti još barem 10 godina. Točka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mozes zakonski ni privatno? Ili to ipak mozes?
    Ne moze zakonski u RH nikako, zakon trazi navrsenih 35 god i jedno dijete.

  12. #12
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zahvat se pravno smatra nekažnjivim, ukoliko postoji suglasnost bračnih partnera, odnosno postoji medicinska ili socijalno-medicinska indikacija.

    Sa poliklinike Harni. Mislim da privatno sa svojim jajovodima mozes napraviti kaj hoces.

  13. #13
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    A mozes skoknuti i do tamo, nakon 25. godine ne treba niciji pristanak nego samo tvoj

    http://www.prowoman.at/prowoman.php?...&changelang=hr

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    X
    i to oboje, da bude sigurnije
    znam žene koje su zatrudnjele nakon što su godinama bile u menopauzi i rodile nakon svojih kćeri (moja prabaka je rodila 13. dijete s 55 godina, muževa teta s 52... da ne nabrajam dalje)
    ne igraj se s tim
    ma daj, kako je moguće da netko ostane trudan nakon menopauze, pa žena izgubi menstruaciju i ne ovulira više??

    evo vidi tu http://www.cybermed.hr/forum/specija...ja_u_menopauzi

    inače, hvala svima na odgovorima, ne bih se nikako zezala s trudnoćom, pa zato pitam. znam da pet ili 10 posto djeluje puno, ali po iskustvu člana obitelji koji se bavi umjetnom oplodnjom, znam i da je nakon 40. jako teško zanijeti vlastitom jajnom stanicom, nakon 45. da ne pričam.
    što se tiče sterilizacije, nisam razmišljala o tome, jer mi to djeluje kao malo preinvazivan postupak da bih se u njega upuštala, ali znam da se ona može napraviti ako si stariji od 35, ne treba nikakva medicinska indikacija i ne spominje se nigdje da trebaš imati dijete. barem ništa od toga ne piše u zakonu: http://www.propisi.hr/print.php?id=9842

    jedino što me čudi što spominjete suglasnost bračnih partnera - stvarno bi bilo malo glupo da se to omogući samo ženama koje su zakonski u braku, što se nekoga tiče jesam li ja u vezi, braku, izvanbračnoj zajednici ili sam solo? to bi bilo kao da ti abortus ne žele izvršiti ako nisu u braku :/

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Pa suglasnost se treba ako jesi u braku. Ako nisi pretpostavljam da mozes raditi sto hoces.

    Ne kuzim? Meni je 5-10 % sanse uzasno puno ako trudnica nije prihvatljiva.
    5-10 % sanse u svakom ciklusu. Znaci , ako je partner plodan(a to ne znas) da realno imas sansu ostati trudna unutar godine , godine i pol bez zastite.
    Moja ginekologica je pitala da li je nama trudnoca prihvatljiva ako se dogodi, a imam 40 godina, partnera od 44 i stitimo se SAMO prezervativima. Obzirom da trudnocu ne planiram, ali bi mi bila prihvatljiva da se desi , dovoljna mi je zastita od cc 89% uz nase godine.
    Posljednje uređivanje od sirius : 18.04.2017. at 12:18

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    on je sigurno plodan jer već ima djecu otprije.
    ma okej, meni samo 5 do 10 posto ipak zvuči puno bolje nego 50 posto. a opet, da je tako lako ostati trudna s vlastitom jajnom stanicom u tim kasnijim godinama, ne bi bilo tako puno parova koji to pokušavaju IVF. naravno, postoje iznimke što vidim i po ovim vašim pričama na forumu. mene bi već zadovoljilo da mi neka pretraga ili hormonski nalaz pokaže da su šanse za moju trudnoću male ili da imam loša jajašca ili štogod :D
    btw, ne mislimo još prakticirati potpuno nezaštićene odnose, ali za jedno 5-6 godina bi bilo baš lijepo

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Iskreno, mene postotak uopce ne bi zanimao ako mi trudnoca nije prihvatljiva.
    Tada bih cekala da budem neplodna 100% ili bih koristila iznimno sigurnu kontracepciju .
    Koliko mene pamcenje sluzi sansa u doba najbolje plodnosti ( onako generalno) jest 25% u svakom ciklusu, ali ja sam ostala trudna 4x u jedina 4 ciklusa kad nisam koristila zastitu. I to u rasponu godina od 25-35. Tako da je kod mene 4x 100% , pa si ti misli.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    ma slažem se, previše smo se uhvatili za taj postupak... ako sam se pazila cijeli život neću sad sigurno nešto zabrljati
    ništa onda, čekam menopauzu :D

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    ma okej, meni samo 5 do 10 posto ipak zvuči puno bolje nego 50 posto. a opet, da je tako lako ostati trudna s vlastitom jajnom stanicom u tim kasnijim godinama, ne bi bilo tako puno parova koji to pokušavaju IVF.
    Ali radi se o parovima gdje jedno od njih ili oboje imaju problem s neplodnošću koji obično nije posljedica samo staranje, nego postoji još nešto.
    Nema smisla promatrati opadanje uspješnosti IVF trudnoća koje se događa sa starenjem i smanjenje šansi za spontanu trudnoću kod potpuno plodnih partnera kao istu pojavu.

    Ako želiš potpuno izbjeći trudnoću uz opušten seks, od dostupnih metoda imaš Mirenu.
    Postoji još vazektomija partnera, ako se on na to želi odlučiti, tj. ako je siguran da nikada više ne želi biološko očinstvo.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ali radi se o parovima gdje jedno od njih ili oboje imaju problem s neplodnošću koji obično nije posljedica samo staranje, nego postoji još nešto.
    Nema smisla promatrati opadanje uspješnosti IVF trudnoća koje se događa sa starenjem i smanjenje šansi za spontanu trudnoću kod potpuno plodnih partnera kao istu pojavu.

    Ako želiš potpuno izbjeći trudnoću uz opušten seks, od dostupnih metoda imaš Mirenu.
    Postoji još vazektomija partnera, ako se on na to želi odlučiti, tj. ako je siguran da nikada više ne želi biološko očinstvo.
    jasno, ali ja također ne znam da li sam ja plodna.
    njega na vazektomiju ne bih slala nikad, ja sam ta koja ne želi trudnoću i mislim da se onda ja trebam za to pobrinuti (hoću reći, ja ne želim trudnoću nevezano za njega, tako da smatram da bi bilo glupo njega uvlačiti u to).
    mirena ne dolazi u obzir - ne želim nikakve spirale ni nikakve takve vrste kontracepcije, tema i nije koju kontracepciju da uzmem nego sam prvenstveno htjela znati postoje li pretrage koje bi uočile moju eventualnu neplodnost ili smanjenu plodnost.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    prvenstveno htjela znati postoje li pretrage koje bi uočile moju eventualnu neplodnost ili smanjenu plodnost.
    Postoje jednostavne pretrage koje sluze za procjenu plodnosti, a to su krvne pretrage hormona FSH i AMH. FSH test mozes napraviti u svakom privatnom laboratoriju na vlastiti zahtjev, dok za AMH nisam sigurna rade li ga svugdje.

    Nesto vise o procjeni plodnosti i tim testovima vidi npr. ovdje:
    http://www.betaplus.hr/korisno/procj...plodnosti.html

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    jasno, ali ja također ne znam da li sam ja plodna.
    Da znaš sa sigurnošću da jesi plodna, tada ne bi imala nikakve koristi od podatka o tome kako uspješnost IVF-a opada s godinama.
    Da znaš sa sigurnošću da nisi plodna, još manje.

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    njega na vazektomiju ne bih slala nikad, ja sam ta koja ne želi trudnoću i mislim da se onda ja trebam za to pobrinuti (hoću reći, ja ne želim trudnoću nevezano za njega, tako da smatram da bi bilo glupo njega uvlačiti u to).
    To je istina i sve stoji. Svatko odlučuje za sebe i svoje tijelo i naravno da nitko nikoga ne može gurnuti, sve i da želi (bilo bi prilično blesavo željeti za drugoga da postane trajno neplodan). Ali, budući da on već ima djecu a ti vlastitu sterilizaciju možda i nećeš uspjeti dobiti (plus za žene je invazivnija nego za muškarce), možda se ipak dogovorite kao par - ako je on načisto da ne želi više postajati otac, bez obzira na to koliko će trajati vaš odnos.


    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    mirena ne dolazi u obzir - ne želim nikakve spirale ni nikakve takve vrste kontracepcije, tema i nije koju kontracepciju da uzmem nego sam prvenstveno htjela znati postoje li pretrage koje bi uočile moju eventualnu neplodnost ili smanjenu plodnost.
    Odgovoreno ti je na to pitanje.
    A smanjena plodnost, sve i da je ustanove, ne bi značila ništa, jer ti trebaš garancije.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    znam da mi je odgovoreno, ali onda nema potrebe da mi predlažete koje metode kontracepcije da koristim jer to nisam pitala - štitit ću se onako kako se štitim i do sada i s tim nemam problema ni nejasnoća.
    partnera uopće ne želim uvlačiti u to, jer prije svega nismo ni došli do toga da razmatramo uopće takve stvari, a čak i da jesmo nikada ne bih tražila od njega da to napravi isto kao što vjerujem da on zbog vlastite ugode ne bi tražio od mene da se podvrgnem sterilizaciji.
    a garancija nema, pa čak ni kod sterilizacije, a može se dogoditi i izvanmaterična trudnoća. zato ja i ne tražim garancije, samo bi ipak bila mirnija da znam da su mi šanse da ostanem trudna smanjene.

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje jednostavne pretrage koje sluze za procjenu plodnosti, a to su krvne pretrage hormona FSH i AMH. FSH test mozes napraviti u svakom privatnom laboratoriju na vlastiti zahtjev, dok za AMH nisam sigurna rade li ga svugdje.

    Nesto vise o procjeni plodnosti i tim testovima vidi npr. ovdje:
    http://www.betaplus.hr/korisno/procj...plodnosti.html
    Kakvog smisla rezultati tih testova imaju kodosobe koja ne zeli trudnocu i trudnoca joj nije prihvatljiva?
    Jer ima slucajeva na forumu gdje su zene u prijevremenoj menopauzi ostale spontano trudne.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    pa imaju itekako smisla jer bi meni bilo lakše znajući da nisam baš 100 posto plodna, bila bi puno opuštenija. eto samo to.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kakvog smisla rezultati tih testova imaju kodosobe koja ne zeli trudnocu i trudnoca joj nije prihvatljiva?
    Jer ima slucajeva na forumu gdje su zene u prijevremenoj menopauzi ostale spontano trudne.
    Kao sto je pokretacica teme vec vise puta objasnila, njoj bi to imalo nekog smisla. A ja je dobro razumijem jer i sama ne zelim imati vise djece i kao osobi koja je puno puta kontrolirala FSH u postupku lijecenja neplodnosti informacija o trenutnoj vrijednosti FSH bi mi pruzala odredjenu sigurnost. Jasno, uz punu svijest o tome da se ne radi ni o kakvoj garanciji, te uz preuzimanje pune odgovornosti od moguceg rizika.

  27. #27
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    pa imaju itekako smisla jer bi meni bilo lakše znajući da nisam baš 100 posto plodna, bila bi puno opuštenija. eto samo to.
    stvarno?

  28. #28
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    A ja je dobro razumijem jer i sama ne zelim imati vise djece i kao osobi koja je puno puta kontrolirala FSH u postupku lijecenja neplodnosti informacija o trenutnoj vrijednosti FSH bi mi pruzala odredjenu sigurnost. Jasno, uz punu svijest o tome da se ne radi ni o kakvoj garanciji, te uz preuzimanje pune odgovornosti od moguceg rizika.
    Aurora, ne šališ se za ovo? Najozbiljnije bi te umirila činjenica da si smanjeno plodna, ali možeš ostati trudna bilo kad ako ne poduzmeš sve korake kao da si i milijun posto plodna?

  29. #29
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    pa imaju itekako smisla jer bi meni bilo lakše znajući da nisam baš 100 posto plodna, bila bi puno opuštenija. eto samo to.
    Evo, i meni to ima smisla. Tj. i ja bi mozda tako razmisljala u slicnoj situaciji. Makar nije 100% pouzdano. Napravi onda ove testove koji se spominju.
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 18.04.2017. at 14:22

  30. #30
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    slažem se s adiomare
    meni se čini da na ovom području više nego igdje vrijedi ona "statistika je !"#$#"

    ko što Kaeeina dva primjera jasno pokazuju, i Gingerina upsićka koja se, ako vam je promaklo, evo baš rodila
    0,1% šanse za trudnoćom pretvori se u sto postotno dijete ispred tebe

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Evo, i meni to ima smisla. Tj. i ja bi mozda tako razmisljala u slicnoj situaciji. Makar nije 100% pouzdano. Napravi onda ove testove koji se spominju.
    Drugim riječima, postoji potpuna spremnost na jedan od dva moguća scenarija ako do trudnoće dođe.

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    0,1% šanse za trudnoćom pretvori se u sto postotno dijete ispred tebe
    Pa da

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    Aurora, ne šališ se za ovo? Najozbiljnije bi te umirila činjenica da si smanjeno plodna, ali možeš ostati trudna bilo kad ako ne poduzmeš sve korake kao da si i milijun posto plodna?
    Ne, ne salim se. Sa svojih 44 godina zivota, s povjescu lijecenja neplodnosti i s poduzimanjem svih koraka za zastitu od nezeljene trudnoce, jos uvijek su moguce situacije u kojima mi relevantne informacije, te s tim u vezi svijest o vrlo malim sansama za zacece mogu pruziti mir i sugurnost u slucaju eventualne dvojbe.

  33. #33
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    iako jadranka kuzi logiku ja bas i ne, pogotovo sto znam da sam plodna. imam dokaz tri trudnoce, a dva djeteta.

    statistika je vrlo varljiva stvar. i kao sto tang rece sansa i od 0.0001% na 6 milijardi ljudi je nemala brojka. i mozda bas pogodi nekog od nas.

    a kuzim i otvaracicu topika jer nemam veci strah od onog kao strah od trudonce. u 44 godini zivota mi to sigurno ne bi bilo ono sto sanjam stoljecima.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Takodjer, ne treba zaboraviti i na korisnost informacije u slucaju da navedeni testovi ukazuju na ocuvanu plodnost.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    Kao sto je pokretacica teme vec vise puta objasnila, njoj bi to imalo nekog smisla. A ja je dobro razumijem jer i sama ne zelim imati vise djece i kao osobi koja je puno puta kontrolirala FSH u postupku lijecenja neplodnosti informacija o trenutnoj vrijednosti FSH bi mi pruzala odredjenu sigurnost. Jasno, uz punu svijest o tome da se ne radi ni o kakvoj garanciji, te uz preuzimanje pune odgovornosti od moguceg rizika.
    hvala, upravo tako. napisala sam već dva odgovora, ali iz nekog razloga mi nije htjelo poslati pa samo skraćeno.
    dakle, nije da bi ja sad na osnovu rezultata koje dobijem prakticirala nezaštićeni seks 24/7 i onda se čudila ako se ipak nešto dogodi i udarala glavom o zid.
    ako sam bila odgovorna s 20 bit ću i dalje.
    ali činjenica je da bih bila puno opuštenija znajući da nisam baš tako plodna da s 50 začnem bez beda prirodno :D
    isto kao što sam puno opuštenija u seksu sada nego s 20, a jedini razlog tome je što sam svjesna da sam sad starija i da ipak nije baš tako lako ostati trudna (čast iznimkama).
    ako gledate obrnutu logiku - neplodna žena koja pokušava zanijeti, ako joj rezultati pokažu recimo 20 posto šanse, njoj će to biti puno i veselit će je, makar je samo statistika koja ne mora ništa značiti u konkretnom slučaju. tako bi i mene veselilo da saznam da nisam 100 posto plodna, čisto da mi bude lakše u glavi.
    ne znam zašto je to tako čudno.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    statistika je vrlo varljiva stvar. i kao sto tang rece sansa i od 0.0001% na 6 milijardi ljudi je nemala brojka. i mozda bas pogodi nekog od nas.
    a što se ovog tiče, nije da bi se ja oslanjala isključivo na postotke, ali ako bismo tako razmišljali, onda ni pilulu ne bismo trebali koristiti jer i ona nije 100 posto pouzdana. a opet je bolja nego ništa. a da stalno razmišljamo o tome jesmo li baš mi u onih 0,0001 posto ljudi kojima će se nešto dogoditi - pa izludili bismo. ne samo za trudnoću, pa nijedan lijek onda ne bih uzela jer ima 0,0001 posto šanse da ću imati nuspojave i sl.

  37. #37
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da se nismo razumjele, do mene je, htjela sam reci da i 0,00001% moze biti puno, a tako da mi neko kaze da mi je plodnost smanjena za 20% ovih preostalih 80% niti malo me ne bi smirilo.
    no mogu razumjeti tvoje zelje. samo sam izrekla svoje stav. volimo mi to ovdje.
    nema potrebe da se osjecas napadnutom niti da se branis. ti znas sto zelis i mislim da ti je Aurora dala zeljene odgovore.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 18.04.2017. at 15:00

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da se nismo razumjele, do mene je, htjela sam reci da i 0,00001% moze biti puno, a tako da mi neko kaze da mi je plodnost smanjena za 20% ovih preostalih 80% niti malo me ne bi smirilo.
    no mogu razumjeti tvoje zelje. samo sam izrekla svoje stav. volimo mi to ovdje.
    nema potrebe da se osjecas napadnutom niti da se branis. ti znas sto zelis i mislim da ti je Aurora dala zeljene odgovore.
    uopće se ne osjećam napadnutom niti se branim, ali neke cure su pitale stvarno (ok, ne mene, ali auroru) pa ja samo pojašnjavam kako sam to (za)misila
    a za ove postotke - pa vidi - ako me već ne bi smirilo, možda bi me natjeralo da još više pazim :D

  39. #39
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj edita39 prvotno napisa Vidi poruku
    isto kao što sam puno opuštenija u seksu sada nego s 20, a jedini razlog tome je što sam svjesna da sam sad starija i da ipak nije baš tako lako ostati trudna (čast iznimkama).
    jesam li to samo ja bila puno opuštenija (po pitanju trudnoće) u seksu s 20 nego s 44?
    bome me veća frka od kad pouzdano znam kako izgleda kada seks završi trudnoćom nego kad to nisam znala

  40. #40
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    jesam li to samo ja bila puno opuštenija (po pitanju trudnoće) u seksu s 20 nego s 44?
    bome me veća frka od kad pouzdano znam kako izgleda kada seks završi trudnoćom nego kad to nisam znala
    Nisi. I kod mene je tako.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    jesam li to samo ja bila puno opuštenija (po pitanju trudnoće) u seksu s 20 nego s 44?
    bome me veća frka od kad pouzdano znam kako izgleda kada seks završi trudnoćom nego kad to nisam znala
    s 20 nisam imala love za abortus, sad barem to imam :D
    šalim se, ne znam, ja sam svakako opuštenija.

  42. #42
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    jesam li to samo ja bila puno opuštenija (po pitanju trudnoće) u seksu s 20 nego s 44?
    O da, i ja isto. Nemam još 44 ali mislim da sam (smo) apsolutno prestari za još jedno dijete. Bilo bi stvarno kao da deda ide u vrtić po unučića.

    On topic, poslije 35. plodnost definitivno opada u dvoznamenkastom postotku, ali mene to uopće ne umiruje, dapače. Ni uz kontracepciju nisam baš potpuno mirna.

  43. #43
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam trenutno trudna treći put u 39. godini (mm ce uskoro napuniti 45), i već sam mu više puta rekla da se više nikad u životu nećemo seksat . Što je sigurno, sigurno je...

    Cijeli život imam amenoreju (tek nekoliko menstruacija godisnje), disbalans hormona, prvo dvoje djece sam dojila po 3 godine, i oba puta prvu menstruaciju nakon poroda dobila 2 i 3 godine nakon poroda... Za prvo dvoje sam popila tonu čajeva, potrosila hrpu LH trakica za dokazivanje ovulacije, mjesecima nisam jela gomilu namirnica jer ce mi to kao popraviti nalaz hormona...

    Nakon 3 godine dojenja drugog djeteta dobila sam menstruaciju... 4 tjedna kasnije sam znala da trebam ici po test (osjetim simptome vrlo rano), i eto plusica... Ni danas nemam pojma kako mi je uspjelo ovulirati bez svih priprema koje sam prije imala, kako je taj ciklus bio tako "školski", a svi drugi u životu su mi trajali izmedu 60 i 90 dana... Trudnoca je bila zeljena, vec sam se spremala poceti piti cajeve, kad ono...

    Tako da, mogla bi sad reci da cu opet vjerojatno dugo dojiti i da opet necu imati menstruaciju 2-3 godine, i da cu tad biti u 40-tima, mm na pragu 50-tih... Al toliko ne zelim da mi se tad dogoditi trudnoca da se uzasavam svega i radije se ne bih seksala . Ne znam, meni nikoliko posto ne bi bilo dovoljno da se opustim i manje brinem. I najmanje posto znaci neku sansu, i onda mi je potpuno svejedno koliko je ta sansa mala.

    I na ovom forumu ima puno cura kojima su doktori rekli "nema šanse", a djece ko u priči . Više cura je spomenulo Ginger, troje djece iz MPO postupaka, i evo još jedne 4. "upsić" curke.

    I da, i meni je bilo lakse i prihvatljivije da mi se dogodi u 20-tima, nego u 40-tima.

  44. #44
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ... i Gingerina upsićka koja se, ako vam je promaklo, evo baš rodila
    OT, ali gdje piše?
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 18.04.2017. at 16:16

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    na vjezbancicama

  46. #46
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno



    Mogla sam tražiti do sutra, taj topic nikad ne otvorim .
    Hvala!

  47. #47
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ne bih preporučila oslanjanje na pretrage ni na sigurnu višegodišnju menopauzu. Moj je FSH plesao višekratno od 20 do negdje 150, a nakon 20 smatraju da je nastupila "sigurna menopauza", u kojoj sam bila skoro 8 g.
    I hop - trudnoća u 38.g.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    59

    Početno

    možda to ima veze i s tim što se vi koje ste u braku puno češće seksate :D ne mislim samo češće u prosjeku, nego i češće u smislu da živite s nekim već godinama pa da je seks uvijek "dostupan" i moguć.
    nema baš konstante u seksu ako nisi u čvrstoj vezi, pa onda valjda nema ni toliko prilike da začneš i da baš tebe zakači

  49. #49
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da će se Edita nakon svih naših primjera i sterilizirati i prestati seksati .

  50. #50
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ili kad imas malu djecu koja po mogucnosti spavaju s roditeljima, ili uopce ne spavas s muzem u istom krevetu godinama i nije baš tako .

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •