Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Priraslice na maternici

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Priraslice na maternici

    Drage cure,
    Bila sam dns na histeroskopiji jer je dokt.sumnjao na priraslice radi 4 kiretaze koje sam imala i ugl.sok !!!
    Cijela maternica je puna priraslica, tako da izgleda kao tuneli, jedna do druge, skroz je sljepljena i skoro uopce nema supljine !
    Uspio je odrezati dio, sto je uzasno bas uzasno bolno bilo, a dio je ostao za drugi put.
    Usce jajovoda nije uopce bilo vidljivo ! Ugl.katastrofa.
    Dao mi je Estrofem 3 X 1 3 dana i nakon toga 2 X 1 do kraja ciklusa i opet moram na histero za mjesec dana !
    Rekao mi je da ima zena kojima se priraslice vrate u roku 72 h!
    Mislim sad se jako brinem oko toga jer kolike sam srece to ce se meni dogoditi !!!
    Ima li netko kakva iskustva????
    Tnx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Mono zao mi zbog svega sto si prosla
    Da li je dr spominjao ashermanov syndrom?

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Nije spominjao bas taj naziv, ali znam to imam !
    Samo se nadam da se te priraslice nece vratiti i da ce iduci put sve do bar jednog jajovoda uspjeti ukloniti ! Uzasno me strah !!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Zao mi je
    Kakvo rijesenje predlaze?
    Opetovane histeroskopije?
    Mozes traziti anesteziju sljedeci puta?

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Plan je jos jedna histeroskopija gdje bi dosao tj.odrezao preostale priraslice bar do jednog jajovoda da bi se T uopce mogla ostvariti.
    Dao mi je Estrofem koji bi navodno trebao sprijeciti povratak priraslica ali naravno to nije sigurno. Nekome se priraslice vrate u roku od 72 h.
    Kod ambulantne, operativne histeroskopije ne zahtjeva anesteziju jer je takodjer vazna pacijentova povratna informacija da ne bi slucajno zarezao krivo nesto...ne znam, tako mi je rekao i dokt.i sestra, a i uvode se jako mali instrumenti, ta mala kamera sirine 3 mm i male skarice.
    Mislim moram izdrzati, nema mi druge ! Mogu ici u bolnicu recimo na to, ali u bolnici sire grlic maternice koji isto ima svoje posljedice ( prerano otvaranje u T, a.imala sam 4 kiretaze vec ), i uspavaju tamo, i.izgubila bi minimalno 3 dana.
    Ovo mi se cini, koliko god bolno bilo, da je jednostavnija i.bolja varijanta.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Je definitivno bolja varijanta ako mozes izdrzati bol. Ja sam imala histeroskopsku polipektomiju, u bolnici 2 dana pod anestezijom...prije ostvarenih trudnoca...nakon toga dva misseda i dvije kiretaže no nakon toga nisu indicirali ponovljenu histeroskopiju.
    Jesi imala kakvih simtpoma nakon zadnje kiretaze? Koji bi uputili na ashermana

  7. #7
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jesi radila kakve pretrage koje bi ustanovile uzrok ponovljenih pobacaja?
    Ja samo ne znam kako dokt.koja me vodi cijelo vrijeme nije posumnjala na Ashermanov sy kad sam imala sve moguce simptome,.pogotovo sada nakon 3 spontanog.
    Nakon drugog spontanog, igdje su bile dvije.kiretaze nakon toga mi se endo nije zadebljavao vise od 6 mm, taj mj.kad sam zadnji ostala T dosao je jedva do 7.7 u vrijeme O, M jako oskudne, vise kao smedji iscjedak.
    I sad znaci nakon 3 spontanog, 4 kiretaza M nisam dobila 4 mjeseca, cesto imam oskudan smedji iscjedak i endo i dalje uz Estrofem stoji na 6 mm, ne deblja se uopce.
    I cak je drugi dokt.,priv.kod kojeg sam isla na uzv i koji je kasnije i radio histero vidio na uzv da endo na odredjenim mjestima nije iste mm.
    I sad sam nakon 4 mjeseca dobila M koja je crni, smedji iscjedak !
    Ako ti imas bilo koje ovakve simptome mozda ne bi bilo lose da odes provjeriti, ali ako su ti M normalne i nije se promijenilo nesto sad nakon te dvije kiretaze,.mozda nema potrebe.
    Ti si imala polip, ne priraslice??

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Jesmo, napravili smo kompletnu obradu.
    S obzirom da niti jednom nismo uspjeli napraviti citogenetiku ne mozemo znati tocan uzrok...no zakljucak je da ili do loše kvalitete mojih stanica ili imunologije.
    Nemam takve simptome. Menstruacije jesu nesto drugacije nego prije trudnoca u smislu da su oskudnije i traju krace ali dr kazr dokle god ima svjeze krvi da je to ok. Endo isto zavisi od ciklusa do ciklusa. U zadnjem je npr bio 12 mm.
    Da imala sam polip endometrija koji je odstranjen histeroskopski.
    Jesi probala mozda nesto od suplemenata za endometrij? Tipa e vitamin?
    Da li ste vi saznali uzrok gubitaka?

  9. #9
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Da, sigurno nemas priraslice ! Endo ti je super !!!!
    I ja sam takodjer napravila kompletnu obradu i jedino sto mi je nadjeno su slabo poz.antikardiolipinska antitijela i genetski testovi trombofilije ( mthrf i pai 1 hetero ). U zadnjoj T sam dobila i heparin ali sigurno nije pomogao jer je bas bila krom.greska triploidija.
    I meni su isto rekli da je losa O tj.nekvalitetna j.s.vjervatno uzrok.
    Dokt.kod kojeg sam sad privatno bila je rekao da je i stitnjaca vjerovatno uzrok, makar mi je tsh s terapijom oko 1, podigao mi je dozu eutiroxa i radi poz.antitijela za Hashimoto koje prije nisam imala.
    Pijem svakodnevno od spontanog vec vitamine za poboljsanje j.s.a to su vit E, vit C, vit D, b12, cink, selen, folat, omega 3.i andol !
    Da ne pricam koliko sam cikle popila i ananasa pojela !! Nista, tj.jedva sam sa svime time dosla do 7.7 mm!
    A litru soka od cikle sam pila !
    Radili ste vase kariograme?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Imamo vrlo slicne dijagnoze. S tim da ja imam jos nekoliko pozitivnih parametara kod imunologije. U zadnjoj trudnoci sam takodjer bila i na andolu i heparinu no unatoc tome missed u 11 tt. Tako da vjerujem da je i kod mene u pitanju bila aneuplodija. Hipotireoza je otkrivena tek u trudnoci sto je kasno a inzulinska rezistencija u obradi nakon kiretaze.
    Suplementiram vec 2 godine za poboljsanje kvalitete stanica, dosta sam dugo vec na terapiji euthyroxom i metforminom, bila sam i na klomifenu ali trenutno se ne pomicem dalje od biokemijske trudnoce.
    Kariogrami i hla su nam uredni. No to ne znaci nista

  11. #11
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Koje pozitivne parametre imas kod imunologije?
    Ja sam sve radila osim HLA tipizacije.
    Ne znam sto je Metformin?
    A daj mi pls reci da li se u tim T sve normalno vidjelo na vrijeme kada se trebalo vidjeti? Sve je odgovaralo tjednima na svim uzv na kojima si bila i samo je srce prestalo kucati?
    Jesi vadila betu??

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    20

    Početno

    Imam pozitivna Antinuklearna antitijela, reuma faktore, ACL i beta2glikoprotein. Sve granicno ali pozitivno.
    Metformin je lijek koji se primjenjuje kod dijabetesa tip 2, ostecene tolerancije glukoze. On snižava razinu glukoze na normalne vrijednosti. Često se primjenjuje kod žena koje imaju pcos jer ih vecina ima IR ili npr. povišene androgene.
    Nažalost nisam radila bete u tim trudnoćama, moja tadašnja gin. je smatrala da nema potrebe. Trudnoće su izgledale sasvim uredno, bez ikakvih komplikacija ,do zastoja bi dolazilo u 9. ili 10. tt.

  13. #13
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Draga mono,žao mi je jako zbog dijagnoze i što još i to moraš prolaziti. Baš zvuči grozno
    No,ne bi se složila za ovo kaj pišeš o histeroskopiji u bo...ja sam na Merkuru obavila i histero i lpsc od jednom,bila sam tri dana. Histeroskopski mi je odstranjen septum a laparoskopski miom. Ciklus iza toga sam zatrudnila.
    No,oču reči..žene koje su došle obaviti nešto samo histeroskopski,išle su doma isti dan popodne. I pod anestezijom. Razmisli još malo i odi makar popričati s dr o toj opciji.

  14. #14
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zuzi,
    Tnx na info. Ja sam cula da dodjes prvi dan, iduci dan ides na histero i dan nakon doma.
    Pitati cu da, makar ovaj drugi put ipak zelim to priv.obaviti posto sam vec zapocela.
    A u bolnici npr.znam da sire grlic maternice a to mi svakako ne ide u prilog radi toga jer sam vec imala 4 kiretaze ii uopce se ne bi cudila da se kada napokon ostvarim normalnu T pocnem otvarati prerano koliko sam slucajno znala procitati da puno cura nakon puno kiretaza ide na onu neku serklazu jer im je oslabljen grlic maternice ili tako nekako sl.
    Iskreno se nadam da ce mi ova druga histero biti i zadnja pa da necu ni imati priliku ici na histero u bolnici.
    Ti nisi imala priraslice??
    Tnx

  15. #15
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    E da, ja sam u Petrovoj !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •