Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Suvag - iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno Suvag - iskustva

    Molila bih mame čija su djeca išla ili idu na Suvag, da podjele svoja iskustva.

    Dvoumim se da li da dijete pošaljem na jesen u njihov vrtić ili ne. Evo zašto.

    Progovorio je sa 4 godine. Čuje, nema psihičkih poremećaja. Samo kasni sa govorom i razumijevanjem, shodno tome.
    U toj četvrtoj godini je napredovao više nego u prijašnje 4 godine što se tiče razvoja komunikacije.
    Sada kod njega postoji govor, izgovaranje svih glasova i osnovna komunikacija. Posluša što se traži od njega, ali ne razumije koliko ostala djeca njegove dobi.
    Naravno fali mu vokabulara kojim bi hendlao komunikaciju.
    Sad će na ljeto 5 godina. Do škole ima odraditi još dvije pune vrtićke godine. Još spava popodne.
    Na Suvag se ide jedan tjedan u jutro, pa jedan popodne.
    Na suvagu nema komogije koju ima u vrtiću. Ne ide se van, ne igraju se toliko. Suvag je "škola".
    Za sada idemo jednom tjedno ambulantno kod njih kod logopeda. To jedanput tjedno je tek toliko da bi išli, tih pola sata ništa specijalno se ne odrađuje.

    Moja nedoumica je da li mu uskratiti jednu vrtićku godinu punu igranja u dobi od 5 godina i poslati ga tamo u "školu". Čisto da ga ne bi "unazadili" obzirom da ima dobru razbojnu progresiju.
    Tješim se da ako baš bude kritično da može onu predškolsku odraditi na Suvagu.

    Ili jeli bolje startati odmah sa full radom na Suvagu?

    Kakva su vaša iskustva?

    Znam da je na Suvagu super, ali mi jednostavno treba više informacija i iskustava.

    Hvala

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Imaš tu već temu Suvagov vrtic, imam iskustvo kolege koji dnevno provodi 3-4sata u autu da malu iz svog malog grada do peljar u vrtić, otiđe NA POSAO i odradi sve u kontrast smjeru. On veli da je to ok način, samo kaj njegova cura ide u cjelodnevni vrtić postoji i ta mogućnost.mala dosta dobro napreduje, čak su i mislili je vratiti iduću jesen u njegov mali grad, ali neka testiranja nisu baš dobro završila, pa su ipak odlučili žrtvovati još godinu dana, pa da može u školu krenuti u svoj grad.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Odmah Suvag, bez ikakvih čekanja i odgađanja. Oni su najbolji. Ima stara tema o njihovom vrtiću. Oni će dijete osposobiti tako da može postići svoj puni potencijal. Običan vrtić to ne može. Dugoročno, to se isplati. Fućkaš jednu godinu spavanja....do jeseni se to može promijeniti, a kašnjenje u govorno jezičnom razvoju je teško nadoknaditi. Sretni ste ako dobijete mjesto tamo, a dijete je temo među jednakima, u sredini koja stimulira razvoj govora. Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Suvag je jedinstvena prilika za napredak djeteta koja se ne propušta. To ćeš, nadam se, i sama vidjeti.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Sad vidim da je i Jelena spomenula staru temu. Idem to potražiti.

  6. #6
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Imi od jeseni idemo u Suvag, mali je taman napunio 5.Nisam uopce dvojila oko toga treba li ici ili ne.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Sad vidim da je i Jelena spomenula staru temu. Idem to potražiti.
    Evo stare teme: http://forum.roda.hr/threads/26072-SUVAG/page3

    Prema mom iskustvu (dva sina - jedan sa smetnjama sluha i zakašnjelim razvojem govora zbog neuroloških smetnji, drugi sa disleksijom) uredno su uz pomoć djelatnika Suvaga prevladali svoje rane poteškoće. Nisu, doduše, išli u Suvagov vrtić, jer smo sve rješavali uz Suvagovog logopeda u našem kvartovskom domu zdravlja, ali da su mi preporučili Suvagov vrtić, ne bih oklijevala. To je najbolje što dijete sa smetnjama u razvoju govora u Zagrebu može dobiti.

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    imaš o tome i na staroj temi - moja je išla u vrtić, ali cjelodnevni. Vrtić kao vrtić - pola dana ih vodi logopedica, to je intenzivniji rad, ali je sve kroz igru, zabavno, moja to nije doživljavala kao neki teški rad ili školu, iako su zapravo puno radili...poslijepodne ih vodi teta po klasičnom vrtićkom programu: spava se, ide se van najnormalnije, idu u kazališta, muzeje...sve pohvale

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Molim ako netko zna, kako se zove psihologica koja radi u timskoj obradi psihološku procjenu djece. Ima neko "Talijansko" prezime. Ne mogu se sjetiti a trebam njeno ime. Hvala

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Molim ako netko zna, kako se zove psihologica koja radi u timskoj obradi psihološku procjenu djece. Ima neko "Talijansko" prezime. Ne mogu se sjetiti a trebam njeno ime. Hvala
    Renata Pansini

    Druga je Mira Šoštarić Peklar

    Obje su dobre. Ne znam po kojem kriteriju ih odabiru, ja sam obje imala prilike upoznati i to s oba sina u raznim kombinacijama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.05.2017. at 14:16

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Tamo gdje svijetli mali žižak...
    Postovi
    1,123

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Renata Pansini

    Druga je Mira Šoštarić Peklar

    Obje su dobre. Ne znam po kojem kriteriju ih odabiru, ja sam obje imala prilike upoznati i to s oba sina u raznim kombinacijama.
    Puno puno ti hvala. O prof. Pansini se radi.

  12. #12
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj sweety prvotno napisa Vidi poruku
    Puno puno ti hvala. O prof. Pansini se radi.
    Malo podižem temu…uveli su i online terapiju za ispravljanje kod izgovora glasova…

  13. #13
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj littlemom prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem temu…uveli su i online terapiju za ispravljanje kod izgovora glasova…
    To je super, ali svakako treba uživo obavljati redovne kontrole napredovanja. To obično bude 1x godišnje, onako kako vrijedi uputnica.

  14. #14
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    To je super, ali svakako treba uživo obavljati redovne kontrole napredovanja. To obično bude 1x godišnje, onako kako vrijedi uputnica.
    Je super je stvarno, u početku malčice neobično dok se ne privikneš, a sada nam je tak normalno. I super

    Što se tiče kontrola ne znam na što točno misliš? Mi nemamo nikakve kontrole, ne znam je li to samo radi toga što je artikulacija u pitanju...ako misliš na testiranja one procjene, jednom smo obavili online trog2 i predČip.

    I što se tiče uputnice mi uputnice nismo nikada ni vidjeli...s dvije god smo samoinicijativno išli u Suvag po mišljenje (pregled) i od tada smo im u Sustavu.
    Nakon toga smo im išli isto samo na testiranja Reynell i psiholog je bio jednom (Reynell mislim dva puta,svake god jednom)...da bi nas telefonski kontaktirali prošle godine za ispravljanje glasova R i L za online opciju i eto nas tu gdje smo sada. Ispravljanje glasova rade od 5,5 g djeteta i tada su nas i nazvali...

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Radi se o dvije stvari - jedno je dijagnostika, a drugo terapija.

    Dijagnostika je ovo što ste obavili, uključivši i testove.

    Za logopedsku terapiju dobiješ uputnicu koja vrijedi 12 mjeseci. Nakon toga imaš kontrolu da se vidi napredak, za koju mislim da isto trebaš uputnicu. Jeste li tek počeli? Možda nisi još imala prilike vidjeti cijeli ciklus terapije, a možda je sada nešto i drugačije, iako sumnjam da oni od HZZO-a ne bi naplatili sve što se može...

  16. #16
    littlemom avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2024
    Postovi
    42

    Početno

    Obavljamo mi i terapiju i to ovo sada online za ispravak glasova. I ne, nismo dobili uputnicu, nemamo nikakav novi papir i nismo nikada imali nikakav papir niti kada je bila u pitanju dijagnostika...osim dobivenih nalaza iz Suvaga. Onako kako sam opisala, tako nam je.
    Sjetila sam se jedino daaaa...to na početku samo su puštali uputnicu elektronički pedijatrica Suvagu i to je bilo sve.
    Kasnije nikada ništa. Ni sada.
    Posljednje uređivanje od littlemom : 09.02.2024. at 13:44

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •