Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Aloe vera

  1. #1
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno Aloe vera

    Trebam pomoć - zna li netko gdje se može kupiti aloja - Aloe barbadensis miller ili Aloe arborescens. Pijem aloju za želudac, a od kojega god je proizvođača kupim, ima kojekakve dodatke, npr. natrijev benzoat, sorbitol i sl. Čitala sam da se može oguliti "list" i iscijediti gel - je li tko to probao? Hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Iz istih razloga sam pila alou od goldena i bila mi je odlična. Sastojke nisam gledala. Nešto manje ukusna, ali isto učinkovita mi je bila od proizvođača esi. Alou kao ukrasnu biljku imam vrtu. Nisam sigurna je li vrsta koju ti tražiš. Kada bi bila, ne bi bio problem rasaditi. Nisam je probavala cijediti.

  3. #3
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Da, i ja sam pila od Goldena, ali nisu baš najsretniji sastojci. Imam i ja jednu kod kuće, ali ne znam koja je to vrsta, kupila sam je u nekom supermarketu.

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Trebam pomoć - zna li netko gdje se može kupiti aloja - Aloe barbadensis miller ili Aloe arborescens. Pijem aloju za želudac, a od kojega god je proizvođača kupim, ima kojekakve dodatke, npr. natrijev benzoat, sorbitol i sl. Čitala sam da se može oguliti "list" i iscijediti gel - je li tko to probao? Hvala
    Imam ti ja obje, doma u teglima. Moja kolegica je svojevremeno radila taj sok, dala sam pelcere i njoj. Ja nisam radila nikakve pripravke, ali ako se opečemo i porežemo, otkinemo vrh lista i to je to.

    Ako želiš pelcere, viči. Baš ih se spremam presaditi. Ne bude ti odmah "za berbu" ali bude iduće godine.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ja sam ponekad znala raditi nešto ko sok, jer u kuppljenom je bilo svega i svaćega. mora biti stara 2 godine i kažu da mora biti Aloe barbadensis miller, upravo takvu i imam doma

  6. #6
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Super ako mi možeš dati pelcere - puno hvala : ). Ali može onda od ove aloje koju Jelena spominje (Aloe barbadensis miller).


    ​Jelena, a zašto mora biti stara dvije godine?

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    tak vele da je tad dovoljno zrela za konzumaciju, imam ti ja koji list sad za upotrebu ako želiš probavati, ako si u blizini
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.04.2017. at 15:46

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Evo, pitala sam kolegicu po kojem receptu je ona radila pripravak - po ovom (sa crnim vinom i cikorijom): http://ljekovitasvojstvabiljaka.blog...ek-protiv.html

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja u vrtu imam drugačiju, googlala sam naravno.
    Ove vrste koje spominjete, danas sam vidjela u Lidlu. Moguće da je to to.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj Freyja prvotno napisa Vidi poruku
    Da, i ja sam pila od Goldena, ali nisu baš najsretniji sastojci. Imam i ja jednu kod kuće, ali ne znam koja je to vrsta, kupila sam je u nekom supermarketu.
    Kako si nabavljala aloju od goldena? Meni je nabava postala problem. Žena preko koje sam je kupovala, više se time ne bavi. Zar još uvijek ide preko članova goldena ili se može kupiti kod Velesajma u njihovom prodajnom prostoru?

  11. #11
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Rena, moja svekrva godinama prodaje njihove proizvode tako da ne znam može li se kupiti kod Velesajma, ali je mogu pitati ako želiš. Ja uvijek od nje sve nabavljam. Ili ti mogu na pp dati njezin broj telefona.

    Peterlin, sad me neće biti u Zagrebu nekoliko dana, a kad se vratim, skoknula bih po pelcere ako ti je to ok. Hvala još jednom : ).

  12. #12
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    I, Jelena, hvala i tebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •