Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Koferi

  1. #1
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno Koferi

    Već dugo želim kupiti velik i dobar kofer. Tražim onaj najveći, ca 75 cm (100-litarski), s četiri kotačića. Gledam Carpisin, ovakav
    triput je jeftiniji od Samsoniteovih, samo me zanima ima li ga tko i kakva su iskustva?

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    prošli tjedan sam gledala par njih na trešnjvačkom placu, možda se isplati vidjeti i to, a 4 put je manja cijena od onog tvojeg

  3. #3
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Bojim se da bi mi na tima s placa nakon prvog putovanja avionom otpali kotačići
    a nije da nisam i o tom razmišljala...

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Bojim se da bi mi na tima s placa nakon prvog putovanja avionom otpali kotačići
    a nije da nisam i o tom razmišljala...
    Ne mora značiti. Ja sam prije češće putovala, kupila prije dvadeset i više godina kofere - naručila na neviđeno prek Neckermanna i eno ih, služe i dan danas. Jedan veliki i jedan srednji. Stariji su par godina od moje djece, hehehe...a djeca ovaj srednji često cukaju na put jer ima kotače, a nema onu štangu za izvlačenje. Još sam ih i posuđivala i raubala za selidbe - ništ im nije. Platneni su, jer sam od ranije imala loša iskustva s tvrdima (štošta se raspalo u avionu).

    Eto, to je moje iskustvo. Nikad više tvrdi kofer u moju kuću. Srećom, imamo samo još jedan Samsonite, ali raspale su mu se brave.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    mi imamo neki star malo manje od najstarijeg klinca mislim noname, eto najmanji ga danas odpeljao u grad mladih i jedan stari kožni od muževe bake, to nam je uvijek rezerva kad idemo skupa negdje, klinci dobili još neki plastičnjak manji od prvog spomenutog od bratića, recimo da ima i taj nekih 12-15 godina. svi se drže

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ali sad ti tvrdi više nisu plastični, nego nekakvi polikarbonatni, to je valjda neki fleksibilni i izdržljivi materijal. Da ne spominjem ona četiri kotačića pa je upravljanje stvarno vrlo lagano. Sve mi se zapravo sviđa, samo me žulja cijena
    a i nju bih pregrmila kad bih čula da su iskustva dobra, ovako će mi mm krv popiti na slamku ako kupim, a kofer pukne (a vrlo brzo će nam trebati, moram brzo naći neko rješenje)

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja ne volim plastične kofere. Uzimam platnene.. I mi smo kupili veliki obiteljski - na nekakvom sniženju smo ga platili mislim 800 kn. Za sada je preživio 3 obiteljska putovanja avionom, i nekoliko godišnjih odmora autom. Nadam se da će nas poslužiti još koju godinu

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Ja imam neki Carpisin, ne ovaj sa slike ali najvećih dimenzija. Putovao je posvuda svim prijevoznim sredstvima, avionom barem dvadeset puta u zadnjih par godina i drži se super. Budući da mi ipak najviše putujemo autom uvijek mi je previše para dati za Samsonite, ne vrijedi mi te pare i ne trebaju mi doživotni koferi. Kad se raspadnu kupit ću nove.

  9. #9
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Mi imamo takav veliki firme March, ima na maras.hr. Jeftiniji od Samsonita, trvdi. Ima i mekanih. Prezivio je - pa ajmo rec svasta . Ima jedno 4g od toga je vise na putu nego doma.

    Imamo jedan malo manji Dormeo, taj je jos stariji i super je. Mekani. Isto prezivio svasta, avione, brodove, auto...

    I onda imamo one za rucnu prtljagu, 2 kom, zivih boja, no name, kupljeni u Sparu za 25e kom ( ulovila neko snizenje, uzela bi ih vise ali ih nije bilo). Ti su tvrdi i idealni za klince.

    A kupili smo jednom u Metrou komplet 5 komada za 700 kn, raspali se odmah, mislim da najmanji jos drzi ali ga se ne usudimo nosit na avion, ostalima se je pokvario zip .

  10. #10
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pogledaj u Nami na Trgu.
    Imali su sniženje kofera.
    Ja sam si kupila prekrasni, ljubičasti u pola cijene.
    Ti najveći su koštali oko 350 kn.

  11. #11
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja imam taj golemi , Benettonov, već dugo, ovakav:
    https://www.pinterest.com/pin/381046818448787081/

    Nisam imala mira dok ga nisam kupila, jer mi se užasno sviđao.
    Pa sam čekala sniženje i ubola ga za jeftine pare.
    Unutra nema kaj ne stane, nemaš frke .
    Ali, zapravo je fenomenalan, s njim je Mirakulica lani putovala u Ameriku na trotjednu turneju i baš je dobro poslužio.
    Uglavnom, taj je okej za višednevna putovanja, a najčešće i ja i mm strpamo stvari zajedno u njega.

    Imamo i Carpisin, nešto manji, lilasti, baš je lijep.
    Taj je zapravo Mirakulicin, ali i ja ga često koristim kad idem sama na put, jer je baš uprav mjera, ni prevelik, ni premali.

    Oba su kofera od tog fleksibilnog materijala, jako su izdržljivi i imaju po 4 kotačića tako da se pokreću bez problema. Izvrsni.

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Nama u veliki stane sve za nas 4 kad idemo npr na tjedan dana.
    Sada sam se sjetila da sam na nekom turistickom forumu procitala da su Dunlop kuferi dobri a jeftini. Drzi ih Sportsditect u Brezicama. Mi smo isli po njeva ali na kraju bas velicine koja nam je trebala nije bilo iako sam provjeravala telegonom. Ipak smo piknuli jedan zgodan tockasti i jedan mini crni u koji se uspije zgurati dosta stvari za jednoga pa i za par dana.
    Bas bi im neni trebao jedan kufer, ali mali

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kod kupovine mega kofera (ako češće putujete avionom u domacem prometu) pripazite da ga ne vozite polupraznog ko ja...max.opterećenje kod Croatia airlinesa je 23 kg. Na prvoj vožnji platila sam mu kaznu skoro 300kn jer sam ga lijepo bila popunila sva sretna što je sve stalo u njega. Uopće o tome nisam razmišljala.

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    He he. Mi smo vadili van. Nisam slusala MM a da uzmemo dva kufera i natukla sam 35 kg. Inace nas 4 ima pravo na 80 kg, ali u 4 kufera. U kednom max 20.
    Inace, redovito dobije onu naljepnicu s upozorenjom o pazljivom rukovanju zbog prevelike tezine

  15. #15
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Hahaha
    a mi smo vagali doma

  16. #16
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    I kod eurowings-a je isto 23kg pa moja mama koja često leti ustvari koristi te platnene kofere jer taj neki veliki tvrdi što ima je težak sam po sebi kad je prazan..

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha
    a mi smo vagali doma
    A iz Istanbula - pun kufer baklava, džezvi, lampa, pladnjeva, keramike. I jos mi je zal kaj sam premlo kupila

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    ja često putujem i imala sma i imam razne kofere, nemam loša iskustva, svaki mi je dugo izdržao.

    prošle godine sam kupila platneni veliki u Berlinu na sniženju (njemačka marka Franky) odličan mi je.
    neki dan sam uhvatila na akciji u Billi (250kn) taj tvrdi ljubičasti al dimenzija ručne prtljage za kćerku zbog skorašnjeg puta. Nisma inače ljubitelj tvrdih al smao iz razloga što ne podnosim vidjet one štrafte/ogebotine koje se naprave od utovara/istovara, al vidjet ćemo s ovim. krasan je.

  19. #19
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    i ja ko Nanoibeba uvijek napunim taj veliki ne znam kako, evo sad sam na putu solo na 4 dana i veliki mi je krcat. tješim se da furma tenisice i sportsku robu + mora ostat prostora za poklone koje ću kupit za djecu i muža.

  20. #20
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    I kod eurowings-a je isto 23kg pa moja mama koja često leti ustvari koristi te platnene kofere jer taj neki veliki tvrdi što ima je težak sam po sebi kad je prazan..

    ova nova generacija kofera je jako lagana,puno je lakša u startu od isto tolikih platnenih (imamo i takve, ali ih ne volim, ovi su mi puno ljepši )

  21. #21
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    A iz Istanbula - pun kufer baklava, džezvi, lampa, pladnjeva, keramike. I jos mi je zal kaj sam premlo kupila
    mogu mislit

  22. #22
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    ova nova generacija kofera je jako lagana,puno je lakša u startu od isto tolikih platnenih (imamo i takve, ali ih ne volim, ovi su mi puno ljepši )
    Tocno to. Taj nas tvrdi plasticni i veliki je jako lagan.

    A mi uvijek doma vagamo kofere, jefino nam je problem za natrag, moram kupiti onu vagicu za vaganje prtljage.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Uvijek sam birala platnene... Prvo jer su rastezljivi (za onu jednu dodatnu majicu koju guram u prenatrpani kofer jer sam ju skoro zaboravila spakirati) a drugo da prežive nabacivanje iz aviona...
    Istina, sad više nisu plastični ali nemam iskustva s tim novima...
    Nego, što mi je još bilo važno kod odabira, da mogu sve (ili bar večinu) kofera potrpati jednog u drugog da mi doma ne zauzmu cijelu sobu. A za to su opet praktičniji platneni.
    I moji platneni su nekoliko god stariji od moje djece...

  24. #24
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja imam platneni Samsonite, ljubičasti (najdraža Pandina boja) kupljen dok je bila u trbuhu, mislim da sam zadovoljna s njim (ni sama ne znam sto bi mi značilo da mi je kofer dobar, sto zelim od kofera), ali, iako je platnen, mislim da je dosta težak. Putovao je u Ameriku i u startu ima par kila pa se lako dođe do 23. To mu je svakako minus. Jos u njega stane, a kilažom je dostigao vrhunac. Preživio je 4 puta tamo-natrag i to ga valjda čini dobrim.

  25. #25
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja isto imam platneni Samsonite već 10 godina. Još uvijek čitav i služi
    Mami sam za rođendan kupila tvrdi u Carpisi pred dvije godine i za sad je preživio nekoliko putovanja

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo vam cijene slovesnkog Sportsdirekta
    http://sl.sportsdirect.com/accessori...-and-suitcases

    stvarno je povoljno, i kako sam rekla meni su nahvalili te Dunlop kufere. u Brežicama je mali dućan, tako da bi trebalo provjeriti imaju li određeni model
    Više ne znam koje su dimenzije tog najvećeg, ali ova cijena je više nego povoljna (30x76 cm)
    http://sl.sportsdirect.com/dunlop-tr...lcode=70804294

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ili ovaj komplet od 5 kufera za 78 eura
    http://sl.sportsdirect.com/dunlop-pr...lcode=70820690

  28. #28
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Nano, hvala ti na linku, cijene su izvrsne... samo nemaju 4 kotačića nego 2, jel tako? Ovaj jedan kožni mi je super, taj ima 4 http://sl.sportsdirect.com/kangol-4-...lcode=70820194

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nano, hvala ti na linku, cijene su izvrsne... samo nemaju 4 kotačića nego 2, jel tako? Ovaj jedan kožni mi je super, taj ima 4 http://sl.sportsdirect.com/kangol-4-...lcode=70820194
    pa kako koji, prvrti sve strannice i pročitaj opise za pojedini model.
    Možda možeš i naručiti, u Brežicama je stvarno mali dućan i jako natrpan

    Ovaj ti je plastični i ima 4 kotača
    http://sl.sportsdirect.com/revelatio...lcode=70813592

    možeš se zaletit do bBrežica i sama pogledati, odmah se okupate u čateškim i obaviš i špeceraj - sve je jeftinije neg u Zagrebu.

    A možeš i mene povesti, meni treba manji kufer jer sam ostala bez svog (posudila sam ga i nisam dobila natrag - i pretužna sam , jer je svugdje bio samnom - mislim kufer)

  30. #30
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Muž mi je često poslovno u Brežicama, već sam mu poslala linkove Mislim da će on to obaviti sam bez mene i tebe... iako bih te ja rado upoznala pa u zajednički šoping

    nego, stvarno ima odličnih, stalno otkrivam sve bolje i bolje, ovaj je isto odličan i u opisu stoji superlight http://sl.sportsdirect.com/dunlop-su...lcode=70800391

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Muž mi je često poslovno u Brežicama, već sam mu poslala linkove Mislim da će on to obaviti sam bez mene i tebe... iako bih te ja rado upoznala pa u zajednički šoping

    nego, stvarno ima odličnih, stalno otkrivam sve bolje i bolje, ovaj je isto odličan i u opisu stoji superlight http://sl.sportsdirect.com/dunlop-su...lcode=70800391
    gle, vjerojatno u dućanu nema ovog svega što je na webu, ali nešto će sigurno naći. Taj lila bih i ja. Samo ti tražiš veći.

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Piše da ga ima i u dimenziji 71 cm, nosivost 80 litara, taj bi mi bio ok (s većim stvarno prijeti opasnost da ga pretrpam :/)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •