Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 71 od 71

Tema: Bicikli i kvalitete

  1. #51
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Više manje svaki je ok
    Moj veliki je imao neki BMX posle su ga i moji mlađi vozili i posle još najmanje 2 dece,ako je prvi bicikl bilo bi dobro da je s pomoćnim,mojima je ti bio drugi,žuti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.01.2021. at 18:17

  2. #52
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Pogledaj Dechatlon, imaju ok bicikle po okej cijeni. Nađe ih se i na Njuškalu za 200-300kn.

  3. #53
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Ja bih na njuskalu pogledala. Svakako ili s aluminijskom ramom ili s nekom super geometrijom. Mi smo imali Specialized sto Kaae spominje. Kupila sam polovni (za 2-3 godine) To je celicna rama, ali odlicna geometrija. Mi sad imamo neki preskupi, ali preodlican.
    Ovisi je l namjeravas s djetetom u voznje ili ce se u parkicu vozati. U Decathlonu su pretezno jako teski bicikli, suboptimalne geometrije.

  4. #54
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Svakako oglase vidjeti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.03.2021. at 17:43

  5. #55
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Jelena,
    Molim te daj pojasni mi kako jedan laik zna da bajk ima super geometriju.
    Mi cemo trebat kcerki kupovat bajk, pojma nemam na sto obratit pozornost.

    Ne treba neki super tuper, a opet taj ce joj dugo trajat jer je vec sad visoka 160cm, tako da necemo bezvezariju.

    Moze neki hint na sto se fokusirat.

  6. #56
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena,
    Molim te daj pojasni mi kako jedan laik zna da bajk ima super geometriju.
    Mi cemo trebat kcerki kupovat bajk, pojma nemam na sto obratit pozornost.

    Ne treba neki super tuper, a opet taj ce joj dugo trajat jer je vec sad visoka 160cm, tako da necemo bezvezariju.

    Moze neki hint na sto se fokusirat.
    Ja sam malo izašla iz toga, ali mora ti imati bicikl guvernal tako da ti ruke budu skoro ispružene, a pedale ne smiju imati preveliki radijus. Za dijete od 160 cm više nije problem, to su već bicikli za odrasle. Problem su mali bicikli, gdje dućani drže povoljne bicikle. Cijena malog i velikog bicikla ne bi smjela biti jako različita, jer se ne plaća u prvom redu materijal. Kod velikog su veće serije i to snižava troškove. Kod malih rade veće i manje bicikle s istim dijelovima, tako da i bude jeftinije, ne rade razmjerno veličini bicikla i djeteta. Težište ne smije biti u ravnini sjedala, nego ispred. Dijete mora biti nagnuto prema naprijed, a ne uspravno sjediti. U mom kvartu većina djece sjedi uspravno na biciklu. Mora biti mjesta za koljena. Rame su često prekratke (ne preniske). I naravno, minimalna masa.

    Pogledaj kako tu dijete ne može upravljati biciklom prekratkim biciklom:
    https://www.youtube.com/watch?v=--dOpGrS4W8

    Imaš masu tekstova na webu, premda se meni čini da dijete od 160 cm već nema taj problem.
    https://www.twowheelingtots.com/kids...-the-best-fit/
    https://blackmountain.bike/blogs/phi...e-why-it-works
    https://blackmountain.bike/pages/our-bikes-fit

  7. #57
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Twowheelingtots <3

    Za dijete od 160 cm ni ja ne bih brinula o djecjim biciklima, ali ako nisi sigurna kako sama odabrati, odvela bih je negdje da je izmjere i pronadju ramu koja joj odgovara. Na 160 cm joj nece biti bitna visina, vec prije inseam (duzina nogu, mjerena s nutarnje strane prepona).

  8. #58
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ma da svakako sam joj planirala kupit bicikl za odrasle al ne znam sto da trazim u dućanu. Ne razumijem se u bajkove da bi ja to sad nadugacko razgledavala.
    Jel bitan amortizer? Da je rama aluminijska? Nemam pojma sta bi joj trebalo bit vazno.
    Ima duge noge ko i ja koja sam visa 10cm od nje.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    stigla isporuka Cube bicikala u Keindl


    Lili, pogledaj joj Cube. Trekking bicikl. Aluminijska rama.

  10. #60
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da svakako sam joj planirala kupit bicikl za odrasle al ne znam sto da trazim u dućanu. Ne razumijem se u bajkove da bi ja to sad nadugacko razgledavala.
    Jel bitan amortizer? Da je rama aluminijska? Nemam pojma sta bi joj trebalo bit vazno.
    Ima duge noge ko i ja koja sam visa 10cm od nje.
    Pa ako joj treba da prijeđe 5 km od kuće do bake, onda stvarno nije baš bitno da je neki super bicikl. Ja za sebe nisam nešto puno proučavala, isto vozim većinom kratke gradske rute od nekoliko km, prije smo znali rute neke voziti 30-50 km, al sve to penzionerski, ne idem downhill. Ako planira češće voziti 30tak i više km, onda se zbilja posavjetuj s nekim tko zna.
    Ja imam neki jeftiniji Wheeler. Meni je dobar. Imam ga 15tak godina. Onda samo pripaziš na visinu noge. Mislim da je Cube isto sasvim OK.

  11. #61
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Ma visina noge je najmanji problem, ne bi vozila samo 5km,al ne znam da bi bas uzimala trekking bajk.

    Cube su po 4.000kn a to mi je opterecujuce razmisljat hoce li joj ga netko ukrast. Htjela bi joj dobar bajk, koji moze bezbrizno negdje vani ostavit zavezanog lokotom.
    A nis moram do ducana raspitat se,nema druge.

    Hvalaaaaa

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Bas me zanima što cete pronaći. Ja mislim da nema dobrog bicikla za male pare. Barem ne novog. Nek curka isproba, vazno je da je njoj ugodan. Ja sam svog vozikala po dvoristu. Svoj parkiram posvuda i nije ukraden. Al nije ni neki super atraktivan.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Ukrast će ti i jeftiniji i skuplji, tako da ne možeš računati da ga ostavlja negdje vani zavezanog

    Trekking bike je puno lakše od mountain bikea. Može i po gradu i po makadamu.
    Gradski (touring) je za asfalt.

    Razmisli i gdje će ga voziti. Vjerojatno i po gradu, ali npr. na otoku imate makadamske staze.

    Ako možete kupite bolji (skuplji) bicikl, duže će joj trajati, lakše se s njim upravlja, ugodnija je vožnja.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Sve ja to kuzim i biram kvalitetu,ali kod bajkova mi je specificno to da ne zelim da mi je bajk opterecenje i da ne moze stajat u zajednickom haustoru kod podruma nego ga moram zatvarat svaki put u šupu, a kamoli nosit u stan.Ma ni u ludilu. Ni sebi nisam kupila bajk koji je upadljiv i krade se.
    Nikad mi nitko nije ukrao nijedan bajk,a frendovima sa skupljim bajkovima po Zg stalno kradu bicikle.

    Uostalom nismo uopce tako strastveni biciklisti da nam nesto takvo treba.
    Vrijeska, ma kakvi makadami i bakarači, mi po otoku vozimo starom cesticom uz more, nikakva pentranja s bajkom po onom kamenju.

    Boze sacuvaj, nitko od nas ne vozi bicikle po brdskim bespućima otoka , imamo dovoljno staza dole u civilizaciji. Bajk ce vozit 90% po Zg asfaltu, ionako nemamo nosac na autu za dole ga prebaciti.

    Po brdu planinarimo i trčimo, šetamo, sve isključivo na nogama
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 09.04.2021. at 15:10

  15. #65
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Djeci kupujem rabljene bas zato da mogu bit bolji a da mi nije frka ako ga i ukradu... inace vozim kratke relacije na 15g starom kineskom biciklu koji je nov dosao 700kn, jos mi ga nitko nije ukraa a vežem ga najjeftinijom sajlom

  16. #66
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Lili, ja sam prije 4-5 godina kupila ovaj Specialized, u Protea sport, na akcija za cca.3000kn. Odlican mi je, lagan, ima tu zensku geometriju, sirok volan, dobar i za asfalt i za makadam. Pogledaj kod njih sto nude trenutno.

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Silly,a kao stare bicikle ne kradu?

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivana s prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, ja sam prije 4-5 godina kupila ovaj Specialized, u Protea sport, na akcija za cca.3000kn. Odlican mi je, lagan, ima tu zensku geometriju, sirok volan, dobar i za asfalt i za makadam. Pogledaj kod njih sto nude trenutno.
    Ja vozim isti, velicine small (kratke noge; visina 168). I meni je odlican, za mene samu, ali i kad sam vukla prikolicu s 1-2 djeteta, odnosno sad kad jos uvijek imam jedno metar visoko i 15kg tesko u Yepp sjedalici. Tu su staze svuda, uglavnom vozimo po asfaltu, ali odlican je i na makadamu.

  19. #69
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,452

    Početno

    Hvala ivana s, pogledat cu.

  20. #70
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,117

    Početno

    Jucer sam s MMom razgovarala. On misli da je moj wheeler kostao oko 2000 kn. Ja isto razmisljam kao ti lili, ne zelim da mi je opterecenje. I gledam sto me ne bi jako zabolilo da mi ukradu. Ja sam u Vlaskoj kupila, u onom ducanu na sjevernoj strani ceste. Nemam pojma sto imaju sad.

  21. #71
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Molim pomoć.

    Kako se zove ovaj "blatobran" na biciklu i gdje mogu kupiti nešto slično? https://imgur.com/a/gbtkRbt

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •