Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Jeftina rješenja za male kupaonice

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Jeftina rješenja za male kupaonice

    Uselili smo u veći stan i bolna točka je kupaonica. Kroz mjesec-dva bismo išli na totalnu renovaciju. Prostor je kockastog oblika, dimenzije stavim naknadno (mislim otprilike 140x200).

    U prostor mora stati tuš kabina, sušilica na perilici, umivaonik, i možda wc. A nas petero

    Ili imate ideje, ili neke linkove gdje bih našla ideje? Pretražujem i ja, ali još nisam našla nešto da me pogodi.

  2. #2
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Dimenzije 170x170

  3. #3
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    biljezim se na temu. moja je jos manja. susilicu nemam a perilica mi je stala samo ona sa gornjim punjenjem :/
    malo je nezgodno rijesen prostor a ne mogu to prepravljat trenutno...

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ja imam malu kupaonicu u vikendici. Nemamo lavabo jer ne stane. Unutra je bila kratka duboka kada, ali smo je preuredili drugačije: stavili wc, malu tuš kadu 80x80 (nemamo kabinu jer nije isplativo) i 50-litarski električni bojler skroz gore pod stropom. Nema lavaboa jer ne stane, ali se ruke mogu prati na slavini tuša. Stala bi i perilica s gornjim punjenjem ispod bojlera, ali nemam je tamo.

    Napomena: nisam sigurna da bi bilo dobro gurati i perilicu u tak malu kupaonicu - teško možeš izbjeći polijevanje vodom, pa mi se čini da bi moglo biti opasno (nek se nešto dogodi na instalacijama, imaš osiguran put na Mirogoj).

    Rješenje: moja susjeda iz rodnog grada ubacila je standardnu perilicu rublja u kuhinju i tako spasila prostor u minijaturnoj kupaonici.

  5. #5
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Kak to misliš, pa kaj se može dogoditi perilicama? Pa namijenjene su za korištenje u kupanicama, pretpostavlja se da bi mogle biti zašpricane. U starom stanu smo 12g. imali perilicu pored kade.

    Što znači kada, a ne kabina?

    Grijanje je preko toplane, nema bojlera.

  6. #6
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    nama je morala bit u kupaonici, moze bit da je tus kada te vel 80x80. lavabo je neki mali, ni ruke ne mozes lipo oprat sad mi je za sta smo ga uopce stavljali.
    mm je sad tio stavit pijesak od macke u tu kupaonicu, stvarno ne znam di

    jelka, mislim da zeli reci da nema one staklene stijenke oko kade. ni mi to nismo stavili, imamo zastor.
    Posljednje uređivanje od malena beba : 05.05.2017. at 10:26

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ima na FB-u neki planer koji mi stalno iskače. Kada ponovo iskoči stavim link.

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Kak to misliš, pa kaj se može dogoditi perilicama? Pa namijenjene su za korištenje u kupanicama, pretpostavlja se da bi mogle biti zašpricane. U starom stanu smo 12g. imali perilicu pored kade.

    Što znači kada, a ne kabina?

    Grijanje je preko toplane, nema bojlera.
    Tako. Postoje posebni propisi za instalacije u kupaonici jer je tamo voda blizu struje. Mora se voditi računa o izvedbi instalacija i zaštiti da ti se ne dogodi zlo... Konkretno, ako kod perilice nešto krepa i kućište dođe pod napon (to se može dogoditi i ako instalacija ne valja, tj. ako nije uzemljeno kako treba) i eto vraga..: Uostalom, ako se ne varam, jedna je forumašica stradala upravo na taj način. Ne dozvoljavam svojoj djeci u kadu ako perilica radi, ne dozvoljavam im ni fen ako je bilo gdje voda. Već sam napisala na drugom topicu - moj tata je godinama radio kao sudski vještak (elektroinženjer) za takve nesreće i vidio je previše toga. To ti glavu nosi. Najmanji problem je zašpricana vešmašina. Veći je problem ako je utičnica u kupaonici i ako možeš rukom od nje do vode.

    http://www.kupaonice.com/izvedba-ele...stalacije.html

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Mi smo deset godina u starom stanu imali najplicu ves mašinu pored kade, mini lavabo, u toaleti odvojenim od kupaone je bio wc i još manji lavabo, ali se svugdje moglo prati ruke, bojler iznad kade električni, bez zastora.velim mini lavabo jer sad imamo 80+

  10. #10
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pa naravno da će instalacije biti napravljene po ps-u, nije mi jasno jel hoćeš reći da i u tom slučaju može doći do havarije?

  11. #11
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    A gdje je do sada bila perilica rublja? Meni je to fakat maleno da guras sve unutra. Imaj jos koji wc pa da u ovaj ne stavis wc?

    Mi smo imali davno mini kupaonicu, ono cca 1,5x1,5 ali je u njoj bio wc i iznad bojler, u kutu tus i lavabo. I to je to, jedva si se okrenuo na sredini. Ali je funkcioniralo, ves masina ne bi stala nikako. I prostor je bio kocka.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno da će instalacije biti napravljene po ps-u, nije mi jasno jel hoćeš reći da i u tom slučaju može doći do havarije?
    Evo uputa za vešmašinu - pogledaj stranu 10: http://www.koncar-ka.hr/media/102149...S_1496K_HR.pdf

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moje rješenje je bilo kombinirana perilica/susilica pa sam iznad nje stavila onaj samostojeci ormar iz Ikee koji ide iznad vesmasine i tamo drzim sve stvari. Vidjala sam i da je takva masina stavljena pod "dasku" a u produzetku te daske je umivaonik i dolje ladice, a iznad mozes staviti ormarice. No bez ikakvog nacrta gdje su vrata a gdje vertikala od kanalizacije je posve nemoguce ista zamisljati. Osim sto znam da je za maksimalizaciju prostora najlakse kad imas walk-in tus sa staklenim stijenama (znaci uopce bez tus kade) jer onda mozes staviti neke kose stijene i tako malo olaksati kretanje u kupaoni. No prilicno sam sigurna da to nije ujedno i "jeftino" kombinacija. Vidi npr ovdje bilo je na jutarnjem neki dan, wc + tus su ugurani u stvarno minimalni prostor:

    http://www.jutarnji.hr/domidizajn/in...drata/5993476/

  14. #14
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Wc postoji zaseban, ali s obzirom koliko je nas, drugi wc bi bio i više nego potreban (govorim iz iskustva, kao 5. dijete u obitelji). Ako nikako neće funkcionirati, morat ćemo bez njega.

    Walk-in tuš već gledam, znam da nije jeftino rješenje, ali pitam se jel to zbilja zauzima manje prostora od klasične tuš kade/kabine?

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Do tragedije uvijek može doći.
    Prije dva mj je od kolege sin poginuo za vrijeme tuširanja jer se bojler pokvario, a to nitko nije znao.
    Kasnije očevidom je policija ustanovila kako je bojler procurio po žicama i iako su izolirane, malo po malo je došlo do kontakta struje i vode.
    Struja i voda ne idu zajedno.
    Ja isto ne bih perilicu u tako malu kupaonicu.
    Npr ja imam suđericu na elementu u kuhinji, a sušilicu na balkonu.
    I to sve odlično izgleda i funkcionira.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I moja svekrva je ima ves mašinu u kuhinji. Moja kupaona je bila 180*130, ali su se vrata otvarale prema hodniku ne u kupaonu, kod nje istih dimenzija samo okrenuta vrata
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.05.2017. at 12:25

  17. #17
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pa što to onda znači da ne bi ni svjetlo smjelo biti u kupaonici? Više mi fakat ništa nije jasno :/

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    I moja svekrva je ima ves mašinu u kuhinji

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Oslo mi krivo, ajde jelka samo nemoj mužu dat da svira gitaru u kadi

  20. #20
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Ja sam u bivšem stanu isto imala malu kupaonicu pa sam perilicu stavila u špajzu jer je i kuhinja bila mala pa nije bilo mjesta. Olakotna okolnost je bila što je s druge str zida bio sudoper i vodovodne instalacije pa nam je vodoinstalater samo sve to presližio i dodao perilicu u špajzu i suđericu u kuhinji i sve je super funkcioniralo. Sušilicu sam stavila na balkon (zatvoreni).
    Isto sam vidjela puno kuhinja sa perilicom rublja u Njemačkoj.
    Ili u prostorijama u podrumu..
    A kuma moja ima svoju sušilicu u garaži

  21. #21
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Naša je kupaonica 180x210, i mi smo veš-mašinu (a bome i sušilicu i suđericu) smjestili u kuhinju, ispod radne plohe. A nije ni kuhinja baš velika, 220x350, ali stalo je.
    U kupaonici su nam kada, lavabo, WC i bide.

    Ako imate poseban WC, svejedno bi ti bilo dobro imati i WC unutar kupaonice;
    mi ne možemo prežaliti što nemamo još jedan tuš, ali to se nije nikako dalo ugurati u dodatni WC, a nismo se htjeli odreći špajze.
    Zato sad imamo redovite borbe i pregovore oko kupaonice...

  22. #22
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa što to onda znači da ne bi ni svjetlo smjelo biti u kupaonici? Više mi fakat ništa nije jasno :/
    Svjetlo je na stropu, a prekidač bi po propisima trebao biti izvana, ispred vrata - obično se koristi onaj kombinirani - ovakav: http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-64588059.jpg

    Inače, ne mogu naći važeću hrvatsku normu, ali ovako je slično: http://www.em.com.hr/moja_kupaonica/.../mk_2009_2_095

  23. #23
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Prošlo ljeto smo kupili stan i imali totalnu adaptaciju kupaone(između ostalog)
    dimenzija nekih 190 +185cm
    nakon kemijanja i kemijanja našli smo savršeno riješenje.
    Zid ( gdje je bila kada - nasuprot vrata) zidali smo tuš ( kanalica +staklena vrata) u dim 100*75 cm na ostatak zida smo zidali dasku i na nju stavili lavabo.
    ljevo od vrata ugradbeni kotlić i viseća školjka a desno od vrata perilica (koja u sebi ima i sušilicu) i iznad iz ikee ormarić za kozmetiku.
    Premala i preslatka kupaonica..Funkcionalna..

    Ponosna sam na nas kak smo ju na kraju napravili..

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Mi smo "obzidali" vea masinu tj. Stavili knauf zid izmedu masine i kade i tavili skroz plocice. Tako spricamo tusem bez straha. Kako je masina između dva zida, stavili smo zidane police iznad masine i gore drzimo rucnike.sušilice se ne bi smjele držati na temp ispod nule, tako da mogu na balkon ako je zatvoren i nije ispod nule.

  25. #25
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ima na FB-u neki planer koji mi stalno iskače. Kada ponovo iskoči stavim link.
    Evo: http://www.ambient.hr/

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sory a kakve to ima veze s kupaonom?

  27. #27
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Vjerujem da bi ti u svemu pomogla klizna vrata.

  28. #28
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sory a kakve to ima veze s kupaonom?
    Možeš, koliko sam shvatila postavljati namještaj i druge stvari kako hoćeš da vidiš kako u prostoru "dišu".
    nisam koristila jer mi ne treba.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Probaj pronaći prostor u stanu za sušilicu i perilicu. Naše su u ormaru u hodniku.
    Možeš li s vanjske strane kupaonice dovesti dovod i odvod vode?

    I mi imamo tako malu kupaonu, s bojlerom u ormaru.
    Da nismo napravili još jednu takvu minijaturnu, mislim da bi svađe bile redovite. I sad se pokatkada čeka red.
    Pubertetlije i oni najmanji najviše provode vremena u kupaonicama ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 15.05.2017. at 22:58

  30. #30
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hm, u ormaru u hodniku, vidiš zanimljivo...

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    je ali u tom slučaju treba imati tihu i mirnu mašinu , a ne neku Kišonovu

  32. #32
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Imam ganc nove tihe aparate

  33. #33
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Za sad

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Moji nisu više tihi, ali što sad... peru i suše... pokatkada zatvorim ormar pa se manje čuju ...

    Jedini problem je što je na susjednom zidu regulator grijanja/termostat koji reagira na temperaturu pa kad je zimi upaljena sušilica, grijanje se zna izgasiti jer je zrak topliji... tako da treba i na to misliti

  35. #35
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Vrijeska, jesi stavila u postojeći ormar ili ste radili baš za tu namjenu? Nisam jučer stigla izmjeriti dubinu, ali nekak brijem da je ovaj postojeći preplitki.

    A to za termostat, pa to je super, zar ne? Manje grijanja se potroši.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Pa i nije baš super, zato jer se gasi grijanje u cijelom stanu, a u kući gdje su sve vanjski zidovi vrlo se brzo ohladi

    Mi smo radili po mjeri ugradbeni ormar niz cijeli hodnik (dubina cca 70 cm).
    Uz perilicu i sušilicu koje su jedna na drugoj, dolazi prostor za kante s prljavim rubljem (tri po bojama, i sama znaš da s troje djece toga ima hrpa, a što su veći to se povećava količina čarapa, rublja, majica...); iznad toga prostor za praškove, sredstva za čišćenje i za neizglačanu odjeću (i toga uvijek i ma hrpa).
    I dalje u nizu, dio ormara je odvojen za usisavač, metle, dasku za glačanje i sl.

    I to mi je najbolje što sam napravila, jer da nisam predvidjela prostor za sve to, opet bih imala svuda po stanu i gurala u razne rupe uz ormare i sl.
    A u kupaonicu nikako ne bi stalo.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 17.05.2017. at 08:53

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •