Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Floraart 2017.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Floraart 2017.

    Je li bio netko? Kakvi su dojmovi?

    Preporuke? Cijene?

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja, ali stvarno brzinski. Kupila lavande, obicnu i neke mini po 10 kn, karanfilice po 5 kn, nisam nasla padajuci ruzmarin kakav sam htjela.
    Tradeskancija koju sam trazila je bila preskupa, 100 kn, i vidjela sam je samo na jednom mjestu i to dvije. U Zrinjevcu su jeftinije, ali nisu toliko raskosne.

  3. #3
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Mislila sam na ovu tradeskanciju: https://www.google.hr/search?q=gibas...0veil&tbm=isch

    Ako je netko vidi negdje po nizim cijenama, neka javi.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Još nisam, planiram, isto brzinski...

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    bila
    cini mi se da je slabija ponuda nego inace
    mozda se prvi dan nisu svi pojavili u punom sastavu? (ako je tako, bezveze mi je to)

    najvise ima cvijeca kojeg i inace nadjes na svakom placu u ovo doba godine
    ima puno vučjaka (sto prijasnjih godina ne sjecam se da sam ih uopce vidjela na sajmu)

    ja sam si kupila margarete (ili Cosmos, kako ih pišu), za van, same se rasijavaju i to mi je super
    jedan suncokret (mini) u tegli
    par klinčeka, mirisnih
    i jedan bosiljak

    bila sam tramvajem, pa mi se nije dalo tegliti vise toga

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    A kakve su cijene emily?

  7. #7
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I ja bila, ali samo na službenom dijelu otvaranja, nisam kupovala... Planiram ponoviti.

  8. #8
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    A kakve su cijene emily?
    cijene cca kunu-dvije nize od placa
    (pelargonije npr. po 8 kn, ja sam prosli vikend platila iste takve 10 na svom placu)

    margarete su 10
    mali suncokreti 10
    klinčeki 5
    bosiljak (i ostalo začinsko bilje) 10


    kadife su po 3-5 kuna, verbena, surfinija i ovo ostalo balkonsko cvijece po 10

    orhideje od 30 do stotinjak kuna za vece i egzoticnije vrste i boje

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    A jel ima sukulenata?

  10. #10
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ima sukulenata?
    puuuuuno

  11. #11
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ne mogu vjerovati da puzavce mogu računati po 100 kn, ma koliko god bujni bili. Optimist, koliko su u Zrinjevcu Tradescantie? Ja svake god odem po klinčeke. Ne mogu im odoliti. Imam svih boja i svake godine nabavim još par. Kad nigdje nisu tako jeftini ko na Floraartu. Emily, Lupinusa (vučjaka) ima svake godine. Valjda nisi obraćala pažnju. Pred koju god. sam suncokret nabavljala po 30 kn. Ove god sam ih posijala u teglu. Sad su visoki 10 cm. Hvala vam na izvještaju. Jučer su na TV-u iz MBM-a pričali da su cijene 25% niže nego inače. Idem danas. Nadam se ne prekratko jer nabavljamo puuuuunoooo cvijeća. Inače, ja se sa sjetom prisjećam nekadašnjih Florarata koji su imali puno izlagača i cvjećara aranžera. Svake je god. sve jadniji i jadniji. Šteta!
    Posljednje uređivanje od Nera : 09.05.2017. at 12:37

  12. #12
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Jel mogu ovdje žicati savjet? Mojoj srednjoj bih uzela neko sjeme za sijati u kućnoj radinosti, bilo cvijeće, začini, ne znam, nisam baš od sadnje. Može pliz što da uzmem, a da ona od toga ima dugoročno veselje?

    I sad si me emily sjetila da potražim orhideje za novi stan, imam jednu divnu duugačku klupčicu ispod 3 prozora i pregršt svjetla na toj zapadnoj strani.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    zar orhideje idu na svjetlo a ne u polutamu?

  14. #14
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Milsim da idu na svjetlo, ali ne direktno sunce

  15. #15
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Jelka, orhidejama će izvrsno pasati tu gdje ih planiraš staviti. Moje su u punom cvatu na zapadu, njih 10ak, sve ponovo procvale nakon mirovanja. Jelena, kaj se orhideja tiče, u prirodnom staništu one rastu na granama drveća, epifiti su, al uz obilje vlage. Ne dobe puno sunca, al ga dobe. Sjever im najgori položaj. Makar, moje su blistale i na sjeveru, al na prozorskoj dasci. Ne vole direktno sunce i od njega ih je potrebno zaštiti. Ja poslijepodne spustim roletu kad bi pržilo po njima da ih zaštitim. Moj savjet za dječju sjetvu je visoki grah mahunar. Uzmi teglu promjera 20-30 cm. Nek ih posadi 10-20. Stavi 3 bambus štapa i sveži ih na vrhu tako kad krene puzati da dobiješ stožac. Brzo raste, cvate, a donijet će i plodove. Moj sinko imao najljepši grah u razredu, s mahunama. Blistao je. Nateglio se noseći teglu s 10ak biljaka i štapom od pol metra, al je blistao. Nitko nije imao mahune, tek neki cvjetove. Možeš uzeti i presadnicu paradajza, cherry npr., pa peršin, bosiljak, vlasac - sve posaditi u npr. terakota duguljastu teglu i imati mali aromatični kutak na balkonu. Ja obožavam i lavandu i ružmarin. Na koju stranu ti gleda balkon?
    Posljednje uređivanje od Nera : 09.05.2017. at 13:00

  16. #16
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno



    Nera jel ti mob malo pio pa grah uletio

  17. #17
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nera, sve je prema zapadu. Uselili u novi, prostraniji stan pa sad gledam kako oplemeniti prostor. Brdo orhideja je prijašnja vlasnica imala na toj klupčici, odatle mi ideja.

    A za klinku sam u ikei uzela https://webshop.vizijadoma.hr/products/10258155.html, ove bijele "tegle", i jednu šipku na kojoj će visiti jedna pored druge. Jel to iskoristivo za to što bi ona sadila?

  18. #18
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Grah mi se čini kao baš fora stvar za saditi! Sjećam se ja iz svoje osnovne

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je mahuna je dekorativna pa je posle možeš i prebaciti na grunt

  20. #20
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nera, sve je prema zapadu. Uselili u novi, prostraniji stan pa sad gledam kako oplemeniti prostor. Brdo orhideja je prijašnja vlasnica imala na toj klupčici, odatle mi ideja.

    A za klinku sam u ikei uzela https://webshop.vizijadoma.hr/products/10258155.html, ove bijele "tegle", i jednu šipku na kojoj će visiti jedna pored druge. Jel to iskoristivo za to što bi ona sadila?
    Jelka, svakako iskoristi tu klupčicu, ako su uspijevale na njoj - to je bingo
    moje su na kuhinjskom prozoru (jug), imaju direktnog sunčevog svjetla dobar dio dana i rezultat je da im listovi ljeti i u proljeće požute ili izblijede na mjestima. ali one i dalje predivno cvatu, godinama. Očito im paše tamo.
    Meni ne smeta izgled listova, a i ne želim zakrivati prozor (automatski manje svjetla unutra).


    Ove Ikeine ljestvice sam već zapikirala, ali mi je preskupo za tih par letvica pričvršćenih jedna na drugu :škrta:
    gruntam tko bi mi to mogao napraviti (još nemam kandidata )

  21. #21
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nemam ja te ljestve nego samo ove bijele teglice

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  22. #22
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam ja te ljestve nego samo ove bijele teglicePoslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
    U njih joj stavi kakve divne sobne biljke - zelene lisnate koje ti se sviđaju, možeš i orhideje ak ih voli, ljubičice... Sve lako odgojivo.

  23. #23
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nera jel ti mob malo pio pa grah uletio
    Zabajava me. Ne da drugi red, ne da smajliće.

  24. #24
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu vjerovati da puzavce mogu računati po 100 kn, ma koliko god bujni bili. Optimist, koliko su u Zrinjevcu Tradescantie?
    U Zrinjevcu su 45 kn. Prije su imali i malo bujnije po 50 kn. Lani sam je tamo kupila, ali nije imala puno cvjetica kao prijasnja, koju mi je mama kupila na Glavnom (kad ce tamo prodaja?).

    Ova na Floraartu je stvarno prekrasna, ali i preskupa. Odmah sam je uocila.

  25. #25
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Na glavnom već neko vrijeme prodaju. Škicnut ću pa ti javiti ako ih imaju.

  26. #26
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ajde, pls

  27. #27
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Optimist, vidla sam ih po 45 na Floraartu, u Zrinjevcu. Sutra javim stanje na glavnom. Razočarana se vratih s Floraarta. Sve jadnije i jadnije. Više skoro da se nema kaj pogledati. Oduševila me jedino kreacija na jezeru i "zapušteno" dječje igralište, tj. kako izgleda kad ga biljke obrastu. Zgodni su i cvjetni aranžmani iz poljoprivredne. Kup florista još nije održan. To bum vidjela u nedjelju. Napredak je kaj je svaku godinu sve više proizvođača-prodavača, cvijeće sve kvalitetnije, raznolikije i jeftinije. Nakupovale more biljaka za balkon/terasu/vrt. Ove godine ću se poigrati s batatom. Baš je dekorativan. Zaintrigirao me. Nabavila divne glazirane tegle u Bauhausu na super sniženju. Sad još razmišljam o kombinaciji bilja i boja. U ljubičaste stavljam ljubičasto, žuto, taman batat i ne mogu odoliti tamnim krupnim pelargonijama pa ću vjerojatno i njih ubaciti. Ah, bit će šareno - 3 boje. Na prozor će ići moje omiljene - magenta/ljubičasta. Šacam verbene i millionbellse. Millionbellsi naginju na pobjedu. Naravno, i par novih sorti klinčeka će useliti u vrtek.
    Posljednje uređivanje od Nera : 10.05.2017. at 15:05

  28. #28
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Optimist, vidla sam ih po 45 na Floraartu, u Zrinjevcu. Sutra javim stanje na glavnom.
    Baš sam došla napisati da sam opet brzinski otišla po još cvijeća i ona tradeskancija od neki dan je sa 100 spuštena na 70 kn, a striček mi ju je dao za 60 Jako je bujna, divna je

    Hvala ti, draga!

  29. #29
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Bit će rasprodaja u nedjelju. Ja se tad spremam u novu nabavu. Prije ne stignem i da hoću.

  30. #30
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ma da, to je postao veliki sajam cvijeća, baš sam razočarana...nisam puno gledala sadnice za prodaju, ali za puno njih je cijena ista kao npr. na kolodvoru u subotu...

  31. #31
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ma da, to je postao veliki sajam cvijeća, baš sam razočarana...nisam puno gledala sadnice za prodaju, ali za puno njih je cijena ista kao npr. na kolodvoru u subotu...
    A jel ima nešto i za nas koji ne kupujemo cvijeće?

  32. #32
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A jel ima nešto i za nas koji ne kupujemo cvijeće?
    Pasti oke. Ima radionica i pričaonica za djecu svaki dan, djeca mogu saditi biljke. Pogledaj program. Baš sam prolazila kad je bila priča za djecu. Fenomenalno je pričao, mora biti neki glumac.

  33. #33
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ma da, to je postao veliki sajam cvijeća, baš sam razočarana...nisam puno gledala sadnice za prodaju, ali za puno njih je cijena ista kao npr. na kolodvoru u subotu...
    Cijene su znatno niže nego na glavnom. Neke stvari duplo, ostalo po kunu-dvije. Ako se nabavlja puno, ušpara se 50 pa do ohoho kuna.

  34. #34
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Da ne izostavim Hrvatske šume koje zaboravih spomenuti. One me svake godine oduševe. Imaju proizvodnju bilja. Na žalost, drveni vrtni program su ugasili pred 5 god. Stalno ga izlažu. Meni je divan. Tako prirodan i tako se dobro uklopi na svaku viksu. Velika šteta!

  35. #35
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    me meni je to sve koma, pogotovo kad se sjetim kako je to izgledalo davno na boćarskom

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    me meni je to sve koma, pogotovo kad se sjetim kako je to izgledalo davno na boćarskom
    X

    I još ranije na Gornjem gradu. Tada mi je sajam cvijeća bio najljepši. Uffff...stara sam.

  37. #37
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    I još ranije na Gornjem gradu. Tada mi je sajam cvijeća bio najljepši. Uffff...stara sam.
    Meni je najdraži bio akvarij uz sajam cvijeća.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    I još ranije na Gornjem gradu. Tada mi je sajam cvijeća bio najljepši. Uffff...stara sam.
    I meni je taj bio najljepši
    Ali bi nas obavezno oprao pljusak, onaj pravi aprilski :D

  39. #39
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    kaj nije to bilo ipak početkom maja, bar one nha gornjem gradu?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Je, al je pljusak bio ko aprilski

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Ono, pljusne iz vedra neba, pljusne opako, sve nas smoči, doslovno kao da smo se tuširali jer se nismo stigli skloniti, prodavači u panici pokušavaju skloniti cvijeće da ga ne polomi i razbaca, i onda sve stane, sunce u punom sjaju, +25 stupnjeva

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    X

    I još ranije na Gornjem gradu. Tada mi je sajam cvijeća bio najljepši. Uffff...stara sam.
    Bogme sam i ja i meni su najljepša sjećanja na sajam cvijeća na Gornjem gradu, to je zaista ličilo na nešto.
    Na Boćarskom mi se nije osobito svidjelo, Bundek još manje, iako nastojim otići svake godine...

  43. #43
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Je li tko bio u tunelu Grič, navodno je uređen u duhu Floraarta?

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja idem sutra na Floraart i sigurna sam da ću se oduševiti.

  45. #45
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Bila sam danas. Uzela orhideje, kaže jedna grana, ali ja vidim dvije, valjda se jedna račva. Uglavnom takva je 30kn. Kupila i nekakav zeleni mix za 20kn, ne piše koja je to točno biljka.

    Za malu sam kupila lavandu i nekakvu koprivu, ako sam dobro zapamtila (ima nekako šarene listove, u 2 boje). I još cherry rajčice, valjda nisam uzalud dala novce. Ukupno za nju 25kn. Hahahaha

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  46. #46
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Bila sam u tunelu. Razočarao me ko i Floraart. Obješene grančice cvijeća u epruvetama i krletke. Ah, stara sam, ne kužim tu modernu umjetnost. I meni je bilo najljepše na gornjem gradu. Na Bundeku su zadnji dan prodavači snižavali cvijeće. Dobila sam pelargonije i osteospermume koji su bilo po 10 za 5 kn.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •