Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Tužba za uzdržavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno Tužba za uzdržavanje

    evo, jedan sasvim okrenut slučaj:
    ni ja ni brat nismo u pravnim vodama, no slične slučajeve imamo i moj je slučaj za razliku od njegovog sasvim ok pa ne mogu pomoći.
    stoga pitam:
    brat radi, ima sina iz prvog braka. imao je vrlo kratku vezu (izvanbračnu) sa starijom ženom koja ima curicu i dečka iz prijašnje veze.
    sve bi bilo standardno da ona nije zatrudnila sa bratom, rodila bebu i nakon toga svađa i prekid. on nije tip koji će zanemariti svoje dijete i želi sudjelovati u uzdržavanju. problem je u tome što ona očekuje nebuloznu sumu.
    sinu iz prvog braka daje mjesečno 1400 kn - njegovoj majci i sve je ok, a ova traži xyz (nebulozno). prijeti se tužbom, popisom imovine (dakle, ne samo plaće!), a on (brat) ima plaću oko 9000 kn. što sve ulazi u procjenu "težine" onoga koji plaća alimentaciju?
    pitanje:
    može li sud dosuditi (drugoj) ženi npr 2500 kn iako prvo (školski) dijete dobiva 1400 kn? prvo dijete - alimentacija je dogovorena pa me interesira može li jedno dijete dobivati sudskom odlukom više, samo jer to druga žena traži?
    da li se više njemu isplati tužiti nju radi sudskih troškova, uz zahtjev za određivanje mjesečnog uzdržavanja? čula sam da onaj tko izgubi plaća troškove pa si mislimo ako on i ona mogu tužiti za istu stvar, bolje da tuži on.
    može li on (ako ona tuži) tražiti da djetetu isplaćuje alimentaciju na djetetov bankovni račun otvoren u tu svrhu? kakva je procedura oko podizanja novca?
    hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    On nju može tužit za skrbništvo tj za susrete i druženja s djetetom a samim time se određuje visima alimentacije. On će predložit svoju cifru,ona svoju,a sudće odlučiti čiju će prihvatit . Da,na sudu cćepitat imovinski status. Za troškove suda,ne znam. Pretpostavljam da mu angažiranje odvjetnika ne dolazi u obzir ak mu se neplaćaju sudskitroškovi. U svakom trenutku bilo ko od njih dvoje može sudski tražit izmjenu iznosa alimentacije. Znači,kad Sudjednom donese odluku o visini,to sd može mjenjat,ovisno o statusu zaposlenja roditelja ili potrebama djeteta.

  3. #3
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Je li drugo dijete već rođeno ili još nije, nisam to shvatila iz posta?
    Ako jest, kako je sada regulirana alimentacija?
    Alimentacija za maloljetno dijete se isplaćuje roditelju s kojim dijete živi, kad dijete napuni 18 onda može ići na djetetov račun.
    I bez sudskog utvrđivanja visine alimentacije tvoj brat može uplaćivati mjesečno iznos koji smatra primjerenim. Majka djeteta može ako smatra da iznos nije dovoljan sudskim putem tražiti povećanje pa onda sud može odbiti ili prihvatiti njezin prijedlog.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ipak ću dodat: ima 9 000kn plaću a sinu iz prvog braka plaća po dogovoru s majkom samo 1400kn. Žena je za dijete mogla,trebala i još uvijek može tražit za dijete puno veći iznos.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Trebao bi se tvoj brat ,a i ti koja mu pomažes,pitati koliko košta uzdržavanje djeteta.
    Posljednje uređivanje od miffy34 : 17.05.2017. at 22:25

  6. #6
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Miffy34 uopce ne poznajem covjeka ali bez dodatnih cinjenica komentar o iznosu alimentacije je nepotreban.
    Ako je majka djeteta zadovoljna ili ako u dijete ulaze kroz druge nacine npr. placa vanskolske aktivosti, strani jezik, garderobu, ljetovanje, zimovanje ili sto vec sve moze.
    I da postoje i takvi ocevi. Nisu svi bezosjecajni. Poznajem i jedne i druge.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ma daj,Spajalice, pa žena pita dal je pametnije da on tuži nju pa da onda ona snosi troškove tužbe tj meni to ne zvuči tako kako ti opisuješ. Pa i to je izbijanje novaca majci a time i djetetu.

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    može li on (ako ona tuži) tražiti da djetetu isplaćuje alimentaciju na djetetov bankovni račun otvoren u tu svrhu? kakva je procedura oko podizanja novca?
    Meni ovo nije jasno. Pa dijete je tek rođeno, a alimentacija ide majci za uzdržavanje. Hoćeš reći da želite spriječiti majku da troši taj novac?
    On može djetetu uplaćivati štednju, ako želi, ali to je druga stvar.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ne razumijem se u tužbe, ali čovjek želi plaćati isti iznos kao što je plaćao (i što i dalje plaća) prvom djetetu.

    I ja mislim da je to u redu i da bi tako bilo pravedno.


    Nisu sve majke cvjetići ...

    A stalno ponavljanje koliko košta dijete, o tome se treba misliti prije nego što se napravi dijete... što bi bilo da je muž pokojni?! od koga bi zahtijevali uzdržavanje?

  10. #10
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ?? pa valjda bi i on trebao misliti koliko košta dijete prije nego što ga "napravi" ??!

    da je pokojni onda bi mu djeca imala pravo na nekakvu obiteljsku mirovinu.

    a to što on želi plaćati iznos kao prvom djetetu stvarno nema nikakve veze s ničim, alimentacija se ne određuje prema nečijim željama nego prema mogućnostima.

  11. #11
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Pa mozda je prije imao upola manju placu i sad djetetu s kojim je zivio i bio s majkom u braku mora placati manje nego zeni s kojom nit je bio.u braku nit je proveo dana s tim.djetom mozda, jer je dijete jos malo. Bezveze...

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    A nije bezveze što se sestra petlja u to i piše kako je "....brat imao vezu sa starijom ženom koja je već imala djecu i sve bi bilo standardno da ona nije zatrudnila..."
    Da, žena je sama zatrudnila, a on bogec nije sudjelovao u tome.
    Btw. kad se jednom desi, onda je slučajnost, ali ovome se već po drugi put "desilo" i to više ne može biti slučajno.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    mima, ovo nisam shvatila! želiš reći da alimentacija za jedno dijete se određuje prema mogućnostima, a za drugo koje već prima alimentaciju - ne? znači sada bi prva bivša žena trebala njega tužiti (npr) za alimentaciju veću 50 kn ako se ista dosudi drugoj ženi? vidjela sam skale. za školsko dijete netko sa plaćom od 8500-9500 bi trebao plaćati 1.789kn. i to mora. ok, dakle postoji ono što se mora i ono što se ne mora. on može platiti 1.789 koje mora, a ostalo što ne mora ne treba platiti - pa neka majka plaća jezike, more, zborove, karate i sl. što na kraju ispada prosječno 2500-3000 kn. ova starija žena kaže da samo na dadilju ("majku") troši 4000 kn/mj. čekaj malo, tko je tu lud? i neka joj sud dosudi 3500 kn koliko traži i koje će ona dati dadilji, u čemu je kvaka? na prvo dijete se potroši cca 4500 kn i prvo dijete ide na 2 jezika, zbor, karate i ima mamu, a na drugo dijete se potroši 3500 kn i ima dadilju, 1000 kn ostane za sve ostalo. toliko o majkama i o njihovim apetitima i percepciji ulaganja u dijete. sud vodi oca kroz nekakve skale ne pitajući kako će otići taj novac!!!!!!

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa evo nek ti se brat zaposli kao dadilja kod stare žene, pa će biti vuk sit i koze na broju.

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nevjerojatno koliko ovakvih slučajeva ima. baš nevjerojatno. il nije tako nevjerojatno, ne znam. nek mama plaća jezike i more...

  16. #16
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Mislim da je ovo 'starija zena' potpuno nebitno za pricu.

  17. #17
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Nema sanse da sud dosudi toliko veliki iznos, na tu placu. Pa nije da ima 20 tisuca ili vise. Moze ona traziti koliko hoce, al to nije realno.

    Zapitaj se zasto je tebi toliko vazno da 'zastitis' brata, nije on mala beba.

  18. #18
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo nek ti se brat zaposli kao dadilja kod stare žene, pa će biti vuk sit i koze na broju.
    ovo je odličan prijedlog!

  19. #19
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nevjerojatno koliko ovakvih slučajeva ima. baš nevjerojatno. il nije tako nevjerojatno, ne znam. nek mama plaća jezike i more...
    A ja isto ne kuzim u cemu je problem takvog pristupa...djetetu treba osigurat za osnovne zivotne potrebe, a jezici i more bome to nisu. Sve sto roditelj dodatno zeli omoguciti djetetu je iskljucivo problem tog roditelja. Bilo to dadilja, jezici, ljetovanja, skijanja ili sto god. Krov nad glavom, hrana, skolovanje, zdravstveno...to su osnovne potrebe, sve ostalo je luksuz. Ja bi poludila da mi sud odreduje da ja moram svom djetetu omoguciti luksuze. Moze se to i tako gledati.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To nije istina, jer se alimentacija određuje i prema visini prihoda roditelja koji ju plaća. Inače bi bila jednaka bez obzira na prihode, a nije. Znači ne smatra se da roditelj koji plaća alimentaciju treba osigurati osnovne životne potrebe - za to postoji minimalna alimentacija - nego da treba doprinositi u skladu sa svojim prihodima.

  21. #21
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo nek ti se brat zaposli kao dadilja kod stare žene, pa će biti vuk sit i koze na broju.
    Odlična ideja.

  22. #22
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Da, ali to nije 7000 kn. Jer ako.ona trazi 3500, znaci pola, onda ona mora dati jos 3500. On daje 1400 + 3500. To je 5000, njemu ostane manje od 4000. Di je tu logika?

  23. #23
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A zašto bi ona morala dati pola, pa možda ona ima manje prihode. No, jedno je što netko traži, a drugo što će sud dodijeliti (a pitanje je i što traži, u prvom postu je bilo 2500 kn)

  24. #24
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    A kolko bi trebala dati ako je dijete zajednicko???

  25. #25
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    S tim da on njoj daje pomoc za uzdrzavanje, a i sam se brine o djetetu, preko vikenda ili praznika. Taj stan, kuca, vikendica, hotel u kojem provode vikende i prazmime isto kosta, a njemu se to ne racuna ko trosak. Alimentacija ne sluzi da si jedan roditelj digne standard zivota na razinu ovog drugog, nego tocno to sto znaci, pomoc za uzdrzavanje. Ko ne moze priustit djetetu uzdrzavanje sam nego mu to mora omogucit ovaj drugi taj nek ne uzme dijete, nego ga pusti ovom.drugom, koji ima kuce, stanove, aute i moze mu platit i jezike i vodit na ljetovanja i vikende u toplicama. Puno postenija solucija.

  26. #26
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kada bi se tako određivalo, a znamo da se ne određuje, onda bi valjda trebalo biti tako da ako jedan roditelj daje za izdržavanje djeteta neku sumu koja se određuje prema njegovim prihodima, onda bi se i drugom roditelju davanje za dijete određivalo prema prihodima, a ne bi trebao dati isto kao prvi roditelj. No, svi dobro znamo da roditelj sa kojim dijete živi nema zakonsku obavezu izdvajanja propisane sume za dijete.

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    On ne daje njoj pomoć za uzdržavanje nego plaća uzdržavanje djetetu. Vikendi i praznici koje dijete provodi sa roditeljem s kojim ne živi su isto dio dogovora nakon rastave, a ne moraju se provoditi u hotelu.

  28. #28
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Nije bitna formulacija, alimentacija je za dijete, ali se placa roditelju i on s tim.radi sta hoce. Nije da ovaj drugi daje sve racune na uvid, i cijenu svakog rucka i kvadrata stana i cijenu za svaku zvaku ili.kino. A roditelj koji placa alimentaciju isto mora imati uvjete za primit dijete vikendom i.potrosit novaca za negdje otic. A ako ima mogucnosti za otic u toplice ili na ljetovanje dijete ide s njim. Ne mora on placat na racun od majke da bi ona s tim.platila nesto deseto. Jer ne kontrolira se na sta novac odlazi.

  29. #29
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Poanta je u tome da ako neko.ima mogucnosti omogucit djetetu bolji standard ne znaci da mora obavezno preko alimentacije. Jer u protivnom moze ispast da uopce djetetu ne moze to priustit ni sam, jer placa puno za uzdrzavanje, a dijete to ne dobije ni preko alimentacije jer se alimentacijom krpaju rupe ovog koji prima alimentaciju. Tako da dijete na kraju ne vidi nista od toga ni od jednog ni od drugog roditelja.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Istina je da se ne kontrolira, a i ne znam kako bi se kontroliralo, no srećom se uglavnom radi o dovoljno malim iznosima da je svakom razumnom jasno na što odlaze.

    A što se tiče boljeg standarda, što reći, zakon ne kaže tako ako propisuje različite iznose i pragove za različita primanja.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Poanta je u tome da ako neko.ima mogucnosti omogucit djetetu bolji standard ne znaci da mora obavezno preko alimentacije. Jer u protivnom moze ispast da uopce djetetu ne moze to priustit ni sam, jer placa puno za uzdrzavanje, a dijete to ne dobije ni preko alimentacije jer se alimentacijom krpaju rupe ovog koji prima alimentaciju. Tako da dijete na kraju ne vidi nista od toga ni od jednog ni od drugog roditelja.
    ovo si potpuno u pravu, nisam uopće o tome razmišljala.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    a gdje je tu pravda? evo primjera: mama teža dama, love kao u priči, naslijedila, neće raditi, ništa pod milim bogom neće njene noktiće skratiti, ne zarađuje ništa i dodijeljeno joj je npr 1500 kn alimentacije. mali to ni ne vidi ni ne osjeti, sve ode na depilacijeepilacijemanikurepedikure, a druga žena, sirotica, zaštitarka, muž daje 2500 kn alimentacije, mali ima sve živo i neživo. oba oca krasna, ali mame nisu iste. sud se ne pita kakva je mama, nego koliko će muž morati platiti. ok, to je stvar socijalne službe i brat se pita logično i pravedno, no raskorak je u logici, pravdi i pravu. zato cure, oprez. ima nas svakakvih, baš kao i muških. konkretno, bratova bivša četrdesetogodišnjakinja samo poljubi djecu prije spavanja, a dadilja bi čuvala djecu tri različita oca.
    Posljednje uređivanje od silvah : 19.05.2017. at 15:56

  33. #33
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Istina je da se ne kontrolira, a i ne znam kako bi se kontroliralo, no srećom se uglavnom radi o dovoljno malim iznosima da je svakom razumnom jasno na što odlaze.

    .
    Da, samo sto je ova tena krenula zbog velike razlike u iznosima, tako da...bilo bi zgodno kad bi se drzali teme.

    Ima ljudi koji su spali na prosjacki stap da bi zakonsja forma bila zadovoljena. Zakon nije jednako pravda.

  34. #34
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj silvah prvotno napisa Vidi poruku
    a gdje je tu pravda? evo primjera: mama teža dama, love kao u priči, naslijedila, neće raditi, ništa pod milim bogom neće njene noktiće skratiti, ne zarađuje ništa i dodijeljeno joj je npr 1500 kn alimentacije. mali to ni ne vidi ni ne osjeti, sve ode na depilacijeepilacijemanikurepedikure, a druga žena, sirotica, zaštitarka, muž daje 2500 kn alimentacije, mali ima sve živo i neživo. oba oca krasna, ali mame nisu iste. sud se ne pita kakva je mama, nego koliko će muž morati platiti. ok, to je stvar socijalne službe i brat se pita logično i pravedno, no raskorak je u logici, pravdi i pravu. zato cure, oprez. ima nas svakakvih, baš kao i muških. konkretno, bratova bivša četrdesetogodišnjakinja samo poljubi djecu prije spavanja, a dadilja bi čuvala djecu tri različita oca.
    Točno, sud se ne pita kakva je mama, i kakvo je njeno financijsko stanje. Ako mama ima love kao u priči btw. onda valjda ima za manikuru i pedikuru, zašto bi onda na to trošila alimentaciju.
    Isto tako nikoga ne zanima sa koliko je muškaraca ta žena imala djecu, a ako je to tvog brata smetalo onda nije trebao imati dijete s tom ženom.

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Da, samo sto je ova tena krenula zbog velike razlike u iznosima, tako da...bilo bi zgodno kad bi se drzali teme.

    Ima ljudi koji su spali na prosjacki stap da bi zakonsja forma bila zadovoljena. Zakon nije jednako pravda.
    Kojim iznosima? Ovdje se priča o nekakvoj tužbi, a ne o realno dodijeljenoj alimentaciji.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali to nije 7000 kn. Jer ako.ona trazi 3500, znaci pola, onda ona mora dati jos 3500. On daje 1400 + 3500. To je 5000, njemu ostane manje od 4000. Di je tu logika?
    ne mora dati ništa, samo alimentaciju. to što daje, daje jer želi. . kakvih 7000 kn? što se babi tilo, to se babi snilo. brat i ja naslijedili zemlju 5 km od mora, a ona uzela kalkulator i računa 1m2 zemlje=200 eur, pa neka je i 100, ok, 2000 m2=200000eur. a odvjetnik piše što ona želi, parnica se vucara. ne znam status, ali glupo do besvijesti.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    htjedoh reći kako dadilja dadilja troje djece od kojih se ubire alimentacija, ista im je mama, a sud bi tu protokolarno "opalio" po džepu brata koji bi školovao dijete. pusti sada ljubav (prema novcu) i ostale priče. osobno nisam sigurna u njihov kratkorajni odnos, nije ni on. ona stalno spominje izvanbračnu zajednicu i da je beba dokaz izvanbračne zajednice.
    Posljednje uređivanje od silvah : 19.05.2017. at 16:18

  38. #38
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Jedno je alimentacija, drugo podjela imovine. Tu se ne zna ko pije ko placa.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    pa da, tako kaže zakon - ako traje duže od tri godine ili kraće, ako je u njoj rođeno dijete. ali nasljedstva i darovi ja mislim da ne ulaze u imovinu koja se dijeli

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma to će kao ona tražiti veću alimentaciju na račun imovine.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj silvah prvotno napisa Vidi poruku
    htjedoh reći kako dadilja dadilja troje djece od kojih se ubire alimentacija, ista im je mama, a sud bi tu protokolarno "opalio" po džepu brata koji bi školovao dijete. pusti sada ljubav (prema novcu) i ostale priče. osobno nisam sigurna u njihov kratkorajni odnos, nije ni on. ona stalno spominje izvanbračnu zajednicu i da je beba dokaz izvanbračne zajednice.
    kakve veze ima izvanbracna zajednica sa podjelom imovine koja je nslijedena?
    bas nikakve. To se ne djeli.
    Da , izvanbracna zajednica se definira odnosom dvoje ljudi koji zive na istoj adresi kao partneri dvije godine. Manje od dvije godine ako je u zajednici rodeno dijete.
    Ali to opet nema veze sa alimentacijom, a u najboljem slucaju bracna stecevina ( izvanbracna) je ono sto su partneri stekli u vrijeme trajanja zajednice. Samo ono sto su financijam mogli steci za vrijeme trajanja zajednice. Nije npr.auto koji je kupljen ustedevinom koja se stajala na racunu 10 godina prije toga i slicno.
    Ali to opet nema veze sa alimentacijom. Alimentacija je iznos za brigu o djetetu i nema veze sa bracnom/izvanbracnom zajednicom, imovinom niti sa polozajem zvijezda na nebu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 19.05.2017. at 17:10

  42. #42
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Silvah,
    Kužim tvoj bijes.
    I sestrinsku ljubav.
    Ali,
    Žena od 40, nije stara.
    I ako ona ima djecu s različitim muškarcima ima i tvoj brat s različitim ženama.
    Dakle, isti su.
    I pusti ih neka sami to riješe.
    Bez tebe.
    Ti s tim nemaš ništa.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Potpisujem Tanči.

    I nikako ne kužim vezu podjele imo
    vie i alimentacije.
    Inače,sud pita i kakva su primanja i imovina majke,ne samo oca,pitaju baš sve. Nisu suci glupi,odlučuju prema zakonu ali uzimaju u obzir sve cínjenice kad odlučuju o visini uzdržavanja kako bi iznos bio pošten prema svima.(dijete,majka ,otac)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •