Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Cura pred rastavom,odlazak od kuće s dijetetom - trebam savjet

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    4

    Početno Cura pred rastavom,odlazak od kuće s dijetetom - trebam savjet

    Pozdrav svima na forumu...
    Novi sam ovdje,tek sam se registrirao u nadi da će mi netko pomoći nekim savjetom jer imam zeznutu situaciju i nekoliko pitanja na koje odgovor sam neznam i molim za pomoć..
    Priča je malo dulja ali pokušat ću ju ukratko ispričati:
    sasvim slučajno upoznao sam jednu curu (ima 30god), i kako to već ide zaljubili se, volimo se itd..
    Ona ima brak iza sebe i kćerku od 2 god. Još se vodi po papiru da je u braku, rastava braka bi trebala biti gotova ovaj mjesec. Živi trenutno kod roditelja, udaljena od mene cca 500 km. Sa sadašnjim, tj. uskoro bivšim mužem ne kontaktira već 2 god, otkako je otišla od njega a muž joj je bio nasilna osoba, tukao ju, psihički zlostavljao itd. Taj njezin muž svoje dijete nije vidio otkako je ona otišla od njega, znači cca 2 god, pitao za nju par puta preko fejsa i to je to. Njezin život doma sa roditeljima i dvojicom braće je katastrofalan i sve je gore iz dana u dan. Prisiljena je šutjeti, kuhati ručak za sve, stalno ju maltretiraju na kojekakve moguće naćine, nema pravo glasa da tako kažem, u biti ona je tamo njima kao neki rob u tom smislu riječi.
    Najveći problem je njezin otac koji je ovako malo zadrt,staromodan čovjek i brani joj sve, neda da ide na kavu, nesmije otići nigdje van ni do prijateljice 5 min dalje da nemora reći gdje ide. Da stvar bude gora, njezin otac nezna za mene, da smo u vezi, jedino zna njezina majka i braća. Ona od financija jedino prima tu socijalnu pomoć cca 1200 kn mjesečno a to joj nije dosta za osnovne potrebe dijeteta. Kupi mlijeko za dijete, brat joj popije mlijeko, kad ima nešto novaca mora skrivat da oni joj ne uzmu i ne potroše, dobila prošli mjesec tu pomoć i roditelji joj bez njezinog znanja uzeli novce i rekli da šta će njoj to,ionako bi potrošila na "gluposti". Znači dijetetu kupit pelene,hranu,odjeću su za njih gluposti, kao da dijete niti nema,tako se ponašaju.Planirali smo čim dobije rješenje o razvodu braka da ćemo skupa živjeti kod mene, odmah kad dobije to rješenje,dolazim po nju i malu i vodim ih iz tog "pakla".
    Rastava već traje cca 8 mjeseci otkako je predala zahtjev i navodno je trebala dobiti rješenje sada 15.5 ali ništa nema. Zadnjih par dana situacija je sve gora i gora jer nema dijetetu za pelene novaca i za hranu, roditelji joj nedaju, a ja sam uvijek kako sam mogao joj poslao nešto novaca koliko mogu da ima barem za dijete. Ako rješenje ne dobije do 1.6, spakirat će svoje stvari i otići k meni ali otići će tako da joj otac neće znati jer je takav kakav je, zadrt, staromodan i bezobrazan čovjek.
    Ono što mene zanima je slijedeće:
    dali ona može otići sa dijetetom od kuće k meni živjeti? Dali postoji neki zakon ili odredba da ona to nesmije napraviti jer se vodi kao još u braku i samim time, nema toga riješenja da je skrbništvo nad njezinim dijetetom pripalo njoj?
    Njezin otac je isto problem jer će sigurno pozvati policiju čim ona ode, čim sazna da je otišla.. Što policija može učiniti u tom smislu, dali će samo porazgovarati s njom, dali bi ja imao nekih problema u vezi toga?

    Molim za neki odgovor,savjet Vas ovdje, bilo tko da mi pomogne jer sam više neznam kome da se obratim i pitam u vezi toga svega..
    Hvala vam puno

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nije u braku sa svojim ćaćom i materom. Dakle, od djetetovog oca je već odavno otišla, pa ne vidim zašto bi vi trebali čekati rješenje o razvodu da bi se ona doselila k tebi.

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Njen tata će vjerojatno reći policiji da je otišla, a on ne zna gdje je, tipa da je nestala. Oni mogu jedino nju naći, ili se ona može javiti sama policiji, rekla bude da živi s dečkom i to je to. Nije maloljetna, slobodno ode od doma.

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Punoljetna je i pretpostavljam poslovno sposobna te kao takva može otići kad god želi i kuda god želi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala Vam na savjetima..
    To sam si i sam nekako mislio da bez problema može otići gdje hoće i kod koga hoće, u ovom slučaju, kod mene...
    Nisam bio ziher s obzirom što ima dijete a rastava braka nije gotova, čeka to rješenje gdje će službeno pisati da mala ostaje s njom. Neznam koliko obično traju te rastave, ona je podnijela zahtjev prošle godine u 9 mjesecu, znači to je sad već skoro 8 mjeseci i još uvijek to nije rješeno, znam da su sudovi spori i tromi ali opet,tako dugo da se netko rastane, to je katastrofa onda. Pošto ima dijete, dali treba u Centar za socijalnu skrb tamo u svojem mjestu gdje živi, javiti njima da je otišla živjeti u drugi grad ili to nemora napraviti? Nekužim se u sudove i to ali dali postoji mogućnost da se javi na sud koji je nadležan za njezinu rastavu i kaže da pošalju to rješenje onda na drugu adresu tj. na moju,da ne šalju na njezinu ovu gdje je sada, jer koliko sam nju shvatio, dobit će doma neki poziv gdje mora doći valjda na socijalno potpisat nešto ili će dobit na potpis taj neki papir i da je to konačna stvar tj. gotova rastava??

  6. #6
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Da se ne radi o drugoj drzavi i prelasku granice s djetetom? To je onda ipak neka druga prica.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ne radi o drugoj drzavi i prelasku granice s djetetom? To je onda ipak neka druga prica.
    Ne, ne radi se o drugoj državi i prelasku granice...
    Ona živi nedaleko od Splita i došla bi živjeti kod mene u Zagreb.
    Zanimalo me pošto još trenutno rastava braka nije gotova, tj. rješenja konačnog nema, dali u pravnom/zakonskom smislu, ona može bez straha otići sa svojim dijetetom živjeti u drugi grad, te dali mora obavijestiti o tome czss?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •