Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Samociscenje umijesto kiretaze

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno Samociscenje umijesto kiretaze

    Nesto kao slicno pricama s poroda,odlucila sam s vama podjeliti svoje iskustvo samociscenja ako kome zatreba.
    Na prvi pregled sam bila narucena s punih 9 tjedana. Svi simptomi trudnoce (mucnina,nadutost, napetost u prsima, smetanje kada sam htijela zakopcati gumb na hlacama) su nestali par dana prije pregleda,no nisam se zamarala oko toga.

    Jedva sam docekala pregled, no nakon ultrazvuka, ustanovljeno je da maleno srceko ne kuca. Plod je odgovarao velicini za 8+1 kada mu je stao rast (1,7 cm). S obzirom da je bio petak, gin je rekla da u pon izvadim krv i nakon toga odem gore na odjel da se obavi kiretaza osim u slucaju da pocnem krvariti neka se javim na hitnu.
    S obzirom da mi je sogor gin na odjelu,zvala sam ga i on mi je rekao da izvadim krv,ali nek ne zurim u pon vec da pricekam do utorka ukoliko samo ne krene da tek onda dodem,a ukoliko krene da se ne uplasim jer bi moglo biti dosta krvi i da je bolje i postednije po maternicu da se sve ocisti samo.

    Vikend je prosao u miru. U pon sam izvadila krv i vratila se kuci. Po povratku sam primjetila smedi iscjedak na ulosku koji sam imala za slucaj ukoliko krene. Odmah sam ga poslikala i poslala sliku prijateljici koja je primalja po struci. Ona je rekla da ce vjerojatno krenuti te neka se malo secem. Tako je i bilo. Pon popodne su me poceli hvatati bolovi kao pred menstruaciju koji su se razvili u prave trudove. Poceo se pojavljivati sluzavi iscjedak s tragovima krvi. Po savjetu prijateljice primalje,otisla sam u kadu,pustila toplu vodu da me ne zebe za noge,cucnula i kad je dosao trud stisnula i drzala pod pritiskom dok nisam nabrojala od 1-10... Tako sam odradila nekih 10 trudova no iz mene nije izlazilo nista osim krvavog iscjetka pa sam po njenoj preporuci otisla leci u krevet u odmoriti. Nije proslo ni 10 min te sam osjetila kako iz mene nesto izlazi. Vratila sam se u kupaonicu,u kadu i imala sto vidjeti. Iz mene je izaslo dobrih pola kile sadrzaja izgledom kao jetreca te vrecica s plodom.
    Bio je tako savrsen. Pravo maleno bice s rucicama,nozicama, malenim ustima i okicama. Bio je nesto izmedu bijele boje i boje koze s crnim kruzicima za okice.
    S obzirom da je iz mene jos dosta curilo, umijesto uloska, stavila sam si dj.pelenu (imala sam jedan paket u kuci od sina koji je odavno izasao iz pelena) i drzala je odlicno. Tada sam oprala kosu i kada sam se fenirala (da sutradan ne idem masna u bolnicu) mi se pocelo jako vrtjeti te me umalo uhvatila nesvjestica. Pozurila sam se leci, odmah mi se prestalo vrtjeti i zvoniti u usima te sam shvatila da od kako mi se to sve izdogadalo,nisam uopce sjela ni legla vec sam cijelo vrijeme bila na nogama bilo cuceci ili stojeci.
    Nakon te spoznaje,ostala sam lezati te sam nazvala sogora koji je rekao kako je to sve odlicno i da sutradan ne trebam uopce dolaziti vec kroz tjedan-dva dok se smiri krvarenje da se provjeri s ultrazvukom da li je sve ok,ali da bi trebalo biti. Dobila sam tabletice za stezanje maternice koje ujedno poticu da se izbaci i taj ostatak ako ima cega...
    Krvarenje je u pocetku bilo dosta obilno,ali se vec nakon kakva 3 sata smirilo i postalo kao jaca menstruacija. Ono sto me trenutno boli je stezanje maternice koja se vraca u normalu te psihicki gubitak bebice...
    Iskreno, da s plodom od samo 8 tjedana budu odradeni pravi trudovi i ovako jaka stezanja maternice kao nakon pravog poroda uistinu nisam ocekivala...

  2. #2
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Žao mi je zbog tvog gubitka! Mislim da je ovo svakako bolja opcija umjesto kiretaže, međutim možda ne bi bilo naodmet reći da se u bolnicu treba javiti i ukoliko se pojavi temperatura, drhtavica i sl. zbog mogućnosti sepse.

    Moj mis.ab. na žalost nije ovako izgledao, međutim mislim da nije ni mogao jer sam bila u 4. mj.trudnoće. Voljela bih da sam imala drugu mogućnost.

    Suosjećam s tobom!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Hvala Nanimira. Pokusavam prihvatiti stvari takve kakve jesu iako me srce boli kada se sjetim koliko je bebica savrseno izgledala...
    Da, hvala sto si komentirala. Zaboravila sam napistati da su mi rekli da se javim u slucaju temperature.
    Evo,jucer se sve izdogadalo,danas mi je trebala biti kiretaza pa jos nisam sva svoja... <3

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam isto imala spontani u 7-8tt, počelo je s krvarenjem kao menga. Produljilo se na par dana, jer mi izlazila prvo krv sa ugrušcima. Onda me odjednom počelo boljeti baš kao slabiji trudovi i osjetila sam da je nešto izašlo (tad sam ležala u krevetu). Baš je bilo sivkasko/tamo crveno, drugačije teksture, ne ugrušci nego tkivo. Nisam uopće htjela gledati što je unutar toga jer sam i dalje negirala da je to spontani
    Nakon toga su jaki bolovi prestali, samo se nastavilo krvarenje

    Drugi dan sam išla na kontrolu, potvrdili su da nema više ničeg u maternici. Reda radi sam dobila ergometrin (od njega nisam imala nikakvih problema ni bolova), i pratili me neko vrijeme da se maternica dobro čisti

    Jedini nedostatak svega toga je što mi nije mogao biti napravljena analiza tih ostataka - frendica je imala spontani i nije joj sve izašlo, pa su u bolnici počistili. Poslali sve na analizu (ajme ne mogu se sjetiti kako se to zove ) i njoj rekli da je upala bila presudna. Našli joj poslije ureaplazmu
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.05.2017. at 09:09

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evic zao mi je da si to morala prolaziti.. nazalost iste sam te bolove prosla kod drugog spontanog..iako mogu reci da mi je cak tada koristilo da me boli jer mi je nekako bilo psihicki lakse..
    Dobra je stvar sto si uspjela bez kiretaze.. tako ces se puno brze oporaviti i nece ti se dogoditi neke dodatne komplikacije. Ipak je priroda najbolji doktor.
    Drzi se i isplaci se! Doci ce bolji dani!

  6. #6
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Evic, hvala ti sto si podijelila s nama svoju priču.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Vrci, istina...nedostatak je sto nema analize ploda iako kazu cure da se rijetko kada otkrije uzrok... Steta sto nisi pogledala u tu malu vrecicu... Plod je tako sladak...kao maleni medvjedic. <3

    Hvala Lasica, mene ta stezanja bas dosta muce,ali popijem si jacu tableticu protiv bolova pa je dobro kada drzi.

    Sarasvati, uvijek. Znam koliko iskustva znace ljudima koji su u istoj kozi.

  8. #8
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam imala spontani, bas najveći izljev na 7+4. Doktor me podržao u prirodnom čišćenju. Imala sam blighted ovum tako da sam bila prepuna nakupina, ugrušaka bez ploda. Vjerujem da bih svakako proučila svaki komad jer sam to i ovako radila.
    Sigurno je bio trenutak koji nikad neces zaboraviti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ajme evic..ja isto nisam imala hrabrosti gledati.. zmirila sam i molila boga da ne uocim nista sto ne bi htjela. Stvarno si hrabra!

  10. #10
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja nisam zeljela gledati...prebolno mi to

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Meni je sogor rekao da pogledam da znamo da li je izaslo, a i da nije...ne vjerujem da nebi isla sama pogledati... I nije mi zao. Ostati ce mi u sjecanju kao haribo bomboncic i to onaj bijelkasti od ananasa...
    Nisam mogla vjerovati koliko savrseno izgleda u toj dobi. Malo krem-bijelo tijelo s mini nozicama i rucicama, preslatkom glavicom,ustima i dva crna kruzica za okice. Djelovao je tako savrsen <3 Tesko za povjerovati da nesto nije bilo u redu s njim/njom... iako kaze gin da je vjerojatno neka kromosomska greska... Da je u vecini slucajeva to razlog.

    Emotivno sam grozno. :/ Vjerojatno utjecaj hormona... Nadam se da ce proci uskoro,jer cu u depru past.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jooj bas si dobro opisala..nakon tvog posta sam isla na net pogledati sliku ploda iz tog tjedna. Super je da mozes o tome tako otvoreno pricati. Bas me fasciniras. Uglavnom normalno je da si lose psihicki i neka je tako.. prozivi si svaki taj trenutak, a kad ti se bude sretna, budi bez griznje savijesti. Ako si dozvolis sve prozivjeti i o tome pricati otvoreno, kroz mjesec dana ces biti puno bolje. Pusa

  13. #13
    Romeo85 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    321

    Početno

    evic31 jako sam se rastuzila...jako mi je zao, suosjecam s tobom u potpunosti..
    Isto to se dogodilo i meni, samo u bolnici i nisam vidjela kako izgledaju moje curice od 5 i pol mjeseci...

    Strasno me bole ovakve price...
    Zelim ti brz oporavak i puno snage za dalje..
    Biti ce to sve u redu nakon nekog vremena...
    Vidim da si realna i sasvim svjesna svega, a to ce ti dobro doci u ovoj situaciji.

    Meni je moj dr nakon spontanog rekao, pricaj o tome sto si prosla dok god osjetis potrebu,kada vise ne budes imala toliku potrebu znat ces da je najgore proslo.

    Drzi se draga.. <3

  14. #14
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    evic31 suosjećam i grlim te jako
    ja sam spontani, sličan tvome prošla šest puta
    meni krene lagano krvarenje i bolovi koji se onda treći dan pretvore u jake bolove, koji traju par sati i na kraju izađe voljena mrvica...
    tugujem dugo... nije mi teško pričati o tome, no u biti nemam s kime...
    imam i dva živa, zdrava i predivna djeteta no i moje izgubljene mrvice su mi u mislima svaki dan...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Hvala lasica, hormoni su jako gadna i nekontrolirana stvar, posebice dok se tako nesto desi. Cas sam dobro,cas placem... ali znam da ce proci s vremenom,a ostati samo uspomena. <3

    Hvala ti Romeo. Vjerujem da je tebi moralo biti puno gore s obzirom da si vec prosla vise od pola trudnoce i da si prolila more suza. Za tako nesto zena mora biti stvarno jaka ko stijena. Zelim ti svu srecu u svakoj sljedecoj trudnoci.

    Zelena vila, nisi nikada odnijela lopticu s plodom u bolnicu i zatrazila analizu? Ako je to bilo 6 puta,mozda se radi o nekom problemu koji se moze rjesiti. Hvala Bogu sto imas dva andela pored sebe uz koje putem zagrljaja i poljubaca mozes lakse proci kroz tako tuzna razdoblja.

  16. #16
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    nisam evic31 iz više razloga... nisam imala podršku doktora da to napravim.. prijateljici kojoj se to dogodilo u bolnici nisu ni htjeli napraviti analizu.. više doktora mi je reklo kao i tebi da se vjerojatno radi o kromosomskoj greški.. osim toga nisam baš mlada...
    postoji i neslaganje doktora da li u trudnoći moram biti na heparinu ili ne moram.. no u trudnoćama koje sam iznijela do kraja sam se počela pikati tek kad sam prošla petnaesti tjedan a izgubila sam dvije trudnoće u kojima sam se pikala od prvog dana..
    i na kraju ne bi ni mogla odnijeti tako savršenu mrvicu da je analiziraju, imam svoj ritual rastanka i opraštanja od nje/njega...
    nekako sam se pomirila s time da nikad neću znati pravi razlog zbog kojeg mi se to događa...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Zao mi je zelena vilo Srecom da ipak imas dva predivna bica o kojima mozes brinuti. <3

  18. #18
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvala ti evic... bome da nemam njih ne znam kako bi uopće funkcionirala...
    da li te još uvijek boli?
    mene ne boli jako poslije ali dok ne izađe strašno... i mene svaki put iznenadi ta jačina boli za tako malo tjedana trudnoće..
    kako sam rodila oba puta na carski nemam baš puno iskustva sa pravim trudovima pa se nisam te bolove usudila nazvati trudovima no sad mi je lakše kad i ti kažeš da su to trudovi.. ja se doslovno kod najjačih ne mogu pomaknuti...

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    evic31 i ostale cure, suosjećam i želim vam puno snage i mene je pogodila ta slika haribo bombončića ali je dobro da o tome pišete, mislim da mnogima može pomoći...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Da, zelena vilo. To su pravi trudovi (barem su meni bili). Sto se bolova kod stezanja maternice tice,jos ih imam ali puno manje no meni ergomrtrin djeluje jako na grcenje misica u nogama. Nakon pola sata-sat sto popijem tableticu me noge od kukova do koljena toliko bole da ne mogu stati na noge I moram popiti ibuprofen... ali jos ih imam za popiti danas I sutra tako da cu to progurat jos nekako...
    Uglavnom, rekao je sogor (ginekolog) da sam bila na kiretazi da bi stezanja maternice bila nesto blaza,ali da je ovako puno bolje za maternicu (da se sama ocisti). Dok prestanem.krvariti moram otici na pregled da se provjeri ultrazvukom da li je sve ok.

    Hvala pomikaki. Vrijeme lijeci rane nadam se. :/

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Evic..evo i ja sam sad nesto naucila. Znaci ti bolovi su zapravo pravi trudovi.. sumnjala sam na to ali isto nisam bila sigurna jel to stvarno bas to. Hvala ti na info.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Da...tocno se tako osjete trudovi.

  23. #23
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    evic kako si mi?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    69

    Početno

    Zelena vilo, fizicki ok, hormoni su poceli pustati ili su nestali,jer se osjecam razumnije,ali mi je jako jako zao bebice... naseg malog bica... smrc. Fali mi :/

  25. #25
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    da.. taj osjecaj praznine u trbuhu.. i fali, i fali..
    pa zamišljam kako bi bebica izgledala sada..
    mene jako dugo tuga drži.. pogotovo kada se primakne termin

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jooj curke..citam vas i bas mi zao bude jako.. meni isto s vremena na vrijeme dode da se isplacem bas kao malo dijete..lijepo je da to zelite podijeliti s drugima. Puse vam saljem

  27. #27
    Mila majka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    311

    Početno

    Tek sam sad pročitala temu. Kako sam isto prošla u proljeće 2013., ova me svibanjska priča vratila u tužni sraz između živosti prirode koja je oko mene bujala i mrtvila u meni, osjećaja da mi je cijela utroba utrnula.
    I da, bolovi su doista identični trudovima.
    To sam skuzila tek u rano proljeće 2015. kada sam ležala u radjaonici i opet ih osjećala, no bili su puno manje bolni jer sam bila preplavljena srećom što me svaki trud približava susretu s mojim dugo iščekivanim djetetom.
    Evo i treće trudnoće u gotovo isto doba godine kao ona neuspjela iz 2013. i imam osjećaj da mi njome zacjeljuju i moje davne proljetne tuge.
    Možda zvuči kao floskula, ali tužno iskustvo kiretaze kasnije me učinilo zahvalnom trudnicom koja se veseli svakom povraćanju, svakom simptomu pa i sada blago nateknutim nogama.
    Čestitaj si sama na hrabrosti i snazi i vidjet ćeš da ćeš uskoro maziti i paziti neku novu bebu, a ovu prvu uvijek nositi u srcu.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Bas lijepo Mila! Nevjerojatno je koliko nas je to moralo proci

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •