Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Vracanje bebe na dojku i mlijeka?

  1. #1
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno Vracanje bebe na dojku i mlijeka?

    Drage rode, molim vas za pomoc. Probat cu ukratko opisati svoje iskustvo.

    Imam bebu od mjesec dana koju sam zeljela svim srcem dojiti, osobito jer mi to nije bilo uspjesno s prvim djetetom, a sada uz more informacija bila sam sigurna da cu to znati i moci. Uglavnom, ne zivim u HR tako da su neke stvari malo drugacije i ne mogu zvati rodin sos telefon. Beba se rodila s 2720 g i u rodilistu je sisala kolostrum, napravila mi ragade, ali nisam odustajala. Kod kuce je bilo isto, sisanje, mlijeko je slabo nadolazilo, ali trudila sam se. Medjutim dobila je zuticu i sve manje i manje energije imala za sisanjem. Jako malo, samo bi spavala, pokusavala sam je buditi i na sve nacine samo da sisa, ali sisala bi minutu - dvije i utonula u san. I tako stalno. Jednom sam nakon podoja koji je bio nesto uspjesniji dala joj ad jer sam imala osjecaj da je i dalje gladna i naravno, pojela je sve. Bocicu je smazala jer se naravno nije morala puno truditi. Sljedeci dan nam je bilo tesko jer nije htjela sisati uopce, valjda je cekala bocicu. AD sam joj davala na spricu, mada je to isto tesko islo, vise bi prolila nego popila. Ali navecer je sisala i meni je laknulo. Medjutim, i dalje nije sisala kako treba, energije je sve manje imala, zutica se razbuktala, otisli smo doktoru koji je preporucio ad dokle god zutica ne prodje jer se tako slabom prehranom beba nije mogla sama izboriti. Metoda sa spricom nije funkcionirala kako treba, dala sam joj bocicu jer je i prvi put nakon nje kasnije prihvatila sisu. Ali ovaj puta nije nazalost. I proizvodnja mlijeka se strasno smanjila naravno. Tako da smo sada samo na formuli i i necu ni opisivati kako se osjecam zbog toga...
    E sada, ono sto mene zanima, da li je moguce vratiti mlijeko i bebu koja ne zna/ne zeli sisati vratiti na sisu? Mlijeko nije u potpunosti nestalo, ali ne mogu izdojiti vise od par mililitara, ali tu je, u kapima. Bebu stavljam na sisu, ali ona ne zna vise sisati, ili ne zeli. Njeni pokreti ustima su kao da drzi bocicu, samo gricka i licka kada joj napokon uspijem staviti dojku u usta (obicno ne zeli jako zinuti, nervozna je, place od gladi i nervoze jer ne zna povuci).

  2. #2
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,178

    Početno

    Moguće je. Ima ti i ovdje savjetnica, dok se netko ne javi ovdje na temu.
    https://m.facebook.com/profile.php?id=280354235448179

    Samo da spomenem, izdajanje ne mora značiti da nemaš mlijeka. Meni koja dojim dvije godine, ako nije u trenutku refleksa otpuštanja, mlijeko neće izaći. Treba čekati refleks otpuštanja, a on se aktivira na podražaj djeteta koje sisa, ili bar dodiruje sisu, i na misli o djetetu i dojenju. U principu, ne znam točno jer je to na fiziološkoj bazi, ali tako kako sam opisala ide kod mene.

    Možda trebaš vidjeti je li hvat pravilan. Cijela aureola mora biti u ustima.

  3. #3
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Slažem se, ja sam isto dojila 2 godine ali nisam mogla izdojiti gotovo ništa,
    a ragade su me pratile dugo, dugo.....

    Mora dobro uhvatiti cicu, probaj joj ugurati malo više cice u usta, uostalom osjetiti ćeš kad uhvati.
    Ragade bole u početku podoja, poslije je podnošljivije.
    Ja sam nakon podoja mazala lanolinsku mast i ostavljala da se luftaju, to mi je pomoglo

  4. #4
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    S bebom od mjesec dana, koja ne sisa, izdajanje bez puno uspjeha znaci da, vjerojatno, u ovom trenutku nema puno mlijeka, sto je logicno i prirodno. Ali moze se popraviti.

    Gdje se nalazis, za pocetak?

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Inace, kod zena koje ne izdajaju redovito, a pogotovo kod onih koje samo tu i tamo pokusaju (ako ne i jednom), izdojena kolicina svakako nije relevantan pokazatelj proizvedene kolicine mlijeka. Znam da se stalno pise po forumu i na SOS grupi da je vecini zena nemoguce izdajati, ali moram naglasiti da se to odnosi na, vecinom, zene u Hrvatskoj koje izdajati - ne moraju. Izdajanje je posao koji, u vecini slucajeva, treba nauciti, a onda i odradjivati redovito i stalno kako bi se postizao dobar rezultat.

  6. #6
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala vam na odgovorima. Da sada ne citiram sve, na drugom sam kontinentu, i trenutacno u situaciji kada ne mogu ici u kliniku za dojenje. Nije toliki problem sto ne mogu skoro nista izdojiti jer vjerujem da ako bi ona povukla da bi mijeko krenulo i pocelo se stvarati. Najveci problem je u tome sto ona ne zna sisati vise. Ili ne zeli. Cak je i prestala okretati glavicu prema dojci kada je pospana ili nemirna sto je prije redovito radila. Ne znam kako ju nauciti na dojku opet, da sisa, a ne da samo licka i gricka (opet mi se ragade stvaraju sada kada je pokusavam vratiti, ali i to cu izdrzati). Sada trenutacno jede oko 120 ml po obroku. Jede svaka dva do tri sata, po noci svakih 4-5. Ja sada stvarno nemam skoro nista mlijeka, osjetim to. Ali mislim da ne mora biti gotovo s dojenjem samo kada bih nju naucila ponovo sisati.

  7. #7
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Koliko puta na dan jede 120ml? To je sve AD? Dohrana je na bocicu?

    Pitam za lokaciju jer, ovisno o tome gdje si, moguce da postoji La Leche League i netko tko ti moze pomoci preko telefona, odmah i sad (tad/kad god ti odgovara).

    Nazalost, ako je dohrana cijelo vrijeme nudjena u bocici i tako vec oko mjesec dana, pretpostavljam da je rijec o konfuziji bradavice, odnosno da beba nema interes sisati i raditi na dojci, kad zna da ce hrana stici u drugom obliku. Uz puno rada i truda, problem se obicno uspije ispraviti.

    Kako izdajas? Imas li izdajalicu? Kakvu?

  8. #8
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Kaae, hvala sto si odvojila vrijeme za mene. Javila mi je prijateljica danas da mogu nazvati savjetnice za dojenje tako da cu ih nazvati sutra. Da, radi se o konfuziji bradavice. Prvi put kada sam joj dala bocicu jedan dan (kada je imala tjedan dana) sam ju uspjela vratiti, a drugi put (po preporuci doktora) nazalost nisam pa sam iz tog razloga nastavila s bocicom jer jede sve vece kolicine. Metodom prsta se nije nista postizalo jer joj je i to ocito drugacije od dojke. Izdajalicu imam Medelinu elektricnu, single pump.

  9. #9
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Super, zovi ako imas koga.

    Mozemo i ovdje, uz to, ako zelis.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Rhiannon prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, hvala sto si odvojila vrijeme za mene. Javila mi je prijateljica danas da mogu nazvati savjetnice za dojenje tako da cu ih nazvati sutra. Da, radi se o konfuziji bradavice. Prvi put kada sam joj dala bocicu jedan dan (kada je imala tjedan dana) sam ju uspjela vratiti, a drugi put (po preporuci doktora) nazalost nisam pa sam iz tog razloga nastavila s bocicom jer jede sve vece kolicine. Metodom prsta se nije nista postizalo jer joj je i to ocito drugacije od dojke. Izdajalicu imam Medelinu elektricnu, single pump.
    Puno hvala cure sa savjetima i iskustvima, pomažete i nama drugima na taj način <3

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •