Drage rode, molim vas za pomoc. Probat cu ukratko opisati svoje iskustvo.

Imam bebu od mjesec dana koju sam zeljela svim srcem dojiti, osobito jer mi to nije bilo uspjesno s prvim djetetom, a sada uz more informacija bila sam sigurna da cu to znati i moci. Uglavnom, ne zivim u HR tako da su neke stvari malo drugacije i ne mogu zvati rodin sos telefon. Beba se rodila s 2720 g i u rodilistu je sisala kolostrum, napravila mi ragade, ali nisam odustajala. Kod kuce je bilo isto, sisanje, mlijeko je slabo nadolazilo, ali trudila sam se. Medjutim dobila je zuticu i sve manje i manje energije imala za sisanjem. Jako malo, samo bi spavala, pokusavala sam je buditi i na sve nacine samo da sisa, ali sisala bi minutu - dvije i utonula u san. I tako stalno. Jednom sam nakon podoja koji je bio nesto uspjesniji dala joj ad jer sam imala osjecaj da je i dalje gladna i naravno, pojela je sve. Bocicu je smazala jer se naravno nije morala puno truditi. Sljedeci dan nam je bilo tesko jer nije htjela sisati uopce, valjda je cekala bocicu. AD sam joj davala na spricu, mada je to isto tesko islo, vise bi prolila nego popila. Ali navecer je sisala i meni je laknulo. Medjutim, i dalje nije sisala kako treba, energije je sve manje imala, zutica se razbuktala, otisli smo doktoru koji je preporucio ad dokle god zutica ne prodje jer se tako slabom prehranom beba nije mogla sama izboriti. Metoda sa spricom nije funkcionirala kako treba, dala sam joj bocicu jer je i prvi put nakon nje kasnije prihvatila sisu. Ali ovaj puta nije nazalost. I proizvodnja mlijeka se strasno smanjila naravno. Tako da smo sada samo na formuli i i necu ni opisivati kako se osjecam zbog toga...
E sada, ono sto mene zanima, da li je moguce vratiti mlijeko i bebu koja ne zna/ne zeli sisati vratiti na sisu? Mlijeko nije u potpunosti nestalo, ali ne mogu izdojiti vise od par mililitara, ali tu je, u kapima. Bebu stavljam na sisu, ali ona ne zna vise sisati, ili ne zeli. Njeni pokreti ustima su kao da drzi bocicu, samo gricka i licka kada joj napokon uspijem staviti dojku u usta (obicno ne zeli jako zinuti, nervozna je, place od gladi i nervoze jer ne zna povuci).