Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: psiholog/psihijatar - jer ona je glupa, ružna i mrzi se

  1. #51
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Što da ti pričam?
    M. provodi sate i sate razgovarajuci na engleskom sa nepoznatom ekipom iz cijelog svijeta preko neta. Na satu engleskog jezika nece odgovarati na pitanja, nece usta otvoriti (kad treba). Jedva je progovorio nekoliko recenica nakon cijele godine nagovaranje jer mu se smijesila jedinica. I tada je govorio forsiranim ruskim naglaskom.
    Hoću reci, te njegove fobije i nisko samopuzdanje bile su iste kad je bio manji. Mozes misliti da bi upalila moje tapšanje po ramenu i govorenje da je dobar. PA NIJE GLUP. Zna da je dobar, zna da je bolji od drugih, ali za sebe ociti nije dovoljno dobar. Nisam ja ta koja mu postavlja letvicu u glavi, a sigurno nije niti profesorica.
    Znači to se nastavilo i u starijoj dobi. J. najesen kreće u školu, pa ćemo vidjeti kako će biti, nekako sam se nadala da se odrastanjem to smanjuje na najmanju moguću mjeru.
    Tete mi sad u vrtiću znaju reći: Sve zna i bolje od drgih, ali neće guknuti. Doma npr. crta zadivljujuće, jako je kreativna, u vrtiću najčešće ne nacrta jer nije znala kako. Na pregledu kod šk. liječnice se rasula kad joj je dala da nacrta djevojčicu. Sjedile smo pola sata u hodniku jer su nas poslali van da se resetira a ona plače i govori : Ali ne znam šta je njima dovoljno dobro.

  2. #52
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja po ovome ipak ne bih rekla da se radi o istom problemu u rossinom slučaju:

    Ide na sport, nije joj problem nastupati, ide na dramsku, aktivna je i ne pokazuje neki sram,
    koliko čitam, u školi nema nikakvih problema isto...

    ja tu ne vidim perfekcionizam kao suštinu problema. a ako i je, ne predstavlja joj neki ograničavajući faktor u svakodnevnom funkcioniranju

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Znači to se nastavilo i u starijoj dobi. J. najesen kreće u školu, pa ćemo vidjeti kako će biti, nekako sam se nadala da se odrastanjem to smanjuje na najmanju moguću mjeru.
    Tete mi sad u vrtiću znaju reći: Sve zna i bolje od drgih, ali neće guknuti. Doma npr. crta zadivljujuće, jako je kreativna, u vrtiću najčešće ne nacrta jer nije znala kako. Na pregledu kod šk. liječnice se rasula kad joj je dala da nacrta djevojčicu. Sjedile smo pola sata u hodniku jer su nas poslali van da se resetira a ona plače i govori : Ali ne znam šta je njima dovoljno dobro.
    Mislim da ce tebi biti lakse (generalno u sustavu) jer je u pitanju djevojcica. One najcesece zele ostaviti dojam pa se u skoli trude (za razliku od decki koji ulaze u otpore. Mi imamo tipičan primjer najgore vrste.) . Ali onda curice mogu vise frustracije ispoljavati kod kuce. Ne znam sto bih ti zapravo rekla, nije nam nista posebno lakse sa godinama, samo se bolje nosimo sa situacijom (mi-drugi).

  4. #54
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja po ovome ipak ne bih rekla da se radi o istom problemu u rossinom slučaju:



    koliko čitam, u školi nema nikakvih problema isto...

    ja tu ne vidim perfekcionizam kao suštinu problema. a ako i je, ne predstavlja joj neki ograničavajući faktor u svakodnevnom funkcioniranju
    ako je nezadovoljna zbog previsoke letvice u svojoj glavi to jest problem u funkcioniranju.
    ali neka psiholog razgovara s djetetom, pa ce svima sve biti jasnije. ili nece.

  5. #55
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a dobro, dok psiholog ne kaže svoje, možemo se i mi malo baviti self-help psihologijom :D

    vjerojatno nema veze s tvojom, al ovo me podsjetilo na našu situaciju s hrvatskim.

    Zna da je dobar, zna da je bolji od drugih, ali za sebe ociti nije dovoljno dobar.
    na kraju sam ja skužila da je najbolje obratno. ne tapšati ga po ramenu i govoriti da je dobar jer od toga nema kruha. nego prihvatiti ovo njegovo. on je u prinipu - u pravu. nije dovoljno dobar. a kamoli bolji od drugih. kad ima skoro jedan iz engleskog. može on pričati do sutra sa svima preko skajpa, da je bolji od drugih, ne bi imao jedan. a sad, zašto je to tako, to je drugi par rukava i u principu - nebitno.

    pazi ovo, učiteljica iz hrvatskog u osnovnoj školi je imala stav da je j jako talentiran za pisanje. to se provlačilo od petog do osmog razreda - on piše fenomenalno, sastavci su mu prva liga. i mi to, naravno, objeručke prihvatili, cijela familija. j je genijalac za sastave i pisanje, a mm mu je prognozirao karijeru bar novinara.

    hbg, došao u gimnaziju i ne može dobiti 2 iz eseja i zadaćnica. ne može. a to je u srednjoj gotovo sve. pitanje hoće li uspjeti bez popravnog, valjda hoće. nije on jedini, ova iz hrvatskog je istina strah i trepet u školi, do te mjere da mi j govori kako mu se tresu ruke prije zadaćnice, jedva počne pisati. ali nije da nema i četvorki i petica iz eseja.

    i šta sad da mu ja govorim da može dobiti bar dva, da se smiri, skulira i napiše onako kako može, a sigurno može, bez obzira što je talent očito bio precijenjen - kad je očito da ne može. da može, bi dobio dva. i dobije tu i tamo, kad se povoljno poslože mjesec, zvijezde i planete :D
    vrit i hrvatski.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a dobro, dok psiholog ne kaže svoje, možemo se i mi malo baviti self-help psihologijom :D

    vjerojatno nema veze s tvojom, al ovo me podsjetilo na našu situaciju s hrvatskim.



    na kraju sam ja skužila da je najbolje obratno. ne tapšati ga po ramenu i govoriti da je dobar jer od toga nema kruha. nego prihvatiti ovo njegovo. on je u prinipu - u pravu. nije dovoljno dobar. a kamoli bolji od drugih. kad ima skoro jedan iz engleskog. može on pričati do sutra sa svima preko skajpa, da je bolji od drugih, ne bi imao jedan. a sad, zašto je to tako, to je drugi par rukava i u principu - nebitno.

    pazi ovo, učiteljica iz hrvatskog u osnovnoj školi je imala stav da je j jako talentiran za pisanje. to se provlačilo od petog do osmog razreda - on piše fenomenalno, sastavci su mu prva liga. i mi to, naravno, objeručke prihvatili, cijela familija. j je genijalac za sastave i pisanje, a mm mu je prognozirao karijeru bar novinara.

    hbg, došao u gimnaziju i ne može dobiti 2 iz eseja i zadaćnica. ne može. a to je u srednjoj gotovo sve. pitanje hoće li uspjeti bez popravnog, valjda hoće. nije on jedini, ova iz hrvatskog je istina strah i trepet u školi, do te mjere da mi j govori kako mu se tresu ruke prije zadaćnice, jedva počne pisati. ali nije da nema i četvorki i petica iz eseja.

    i šta sad da mu ja govorim da može dobiti bar dva, da se smiri, skulira i napiše onako kako može, a sigurno može, bez obzira što je talent očito bio precijenjen - kad je očito da ne može. da može, bi dobio dva. i dobije tu i tamo, kad se povoljno poslože mjesec, zvijezde i planete :D
    vrit i hrvatski.
    Ovo sad već nema veze sa samopouzdanjem, nego se tiče i kriterija ocjenjivanja u osnovnoj i srednjoj školi.
    Čula sam svojedobno priče i o vrhunskim sportašima koji su tako imali 3 iz tjelesnog
    Nije sve u talentu, nešto je i u ispunjavanju kriterija određenog nastavnika, a hrvatski je baš dosta zeznut predmet po tom pitanju (pogotovo školske zadaće!).

  7. #57
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    cvijeto
    sviđa mi se kako iskreno pišeš i nazivaš stvari pravim imenom.

    u pravu je i tanja_b eseji su jako podložni subjektivnoj procjeni a opet ako mu se ruke tresu prije pisanja i strah čovjeka blokira.

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a dobro, dok psiholog ne kaže svoje, možemo se i mi malo baviti self-help psihologijom :D

    vjerojatno nema veze s tvojom, al ovo me podsjetilo na našu situaciju s hrvatskim.



    na kraju sam ja skužila da je najbolje obratno. ne tapšati ga po ramenu i govoriti da je dobar jer od toga nema kruha. nego prihvatiti ovo njegovo. on je u prinipu - u pravu. nije dovoljno dobar. a kamoli bolji od drugih. kad ima skoro jedan iz engleskog. može on pričati do sutra sa svima preko skajpa, da je bolji od drugih, ne bi imao jedan. a sad, zašto je to tako, to je drugi par rukava i u principu - nebitno.

    pazi ovo, učiteljica iz hrvatskog u osnovnoj školi je imala stav da je j jako talentiran za pisanje. to se provlačilo od petog do osmog razreda - on piše fenomenalno, sastavci su mu prva liga. i mi to, naravno, objeručke prihvatili, cijela familija. j je genijalac za sastave i pisanje, a mm mu je prognozirao karijeru bar novinara.

    hbg, došao u gimnaziju i ne može dobiti 2 iz eseja i zadaćnica. ne može. a to je u srednjoj gotovo sve. pitanje hoće li uspjeti bez popravnog, valjda hoće. nije on jedini, ova iz hrvatskog je istina strah i trepet u školi, do te mjere da mi j govori kako mu se tresu ruke prije zadaćnice, jedva počne pisati. ali nije da nema i četvorki i petica iz eseja.

    i šta sad da mu ja govorim da može dobiti bar dva, da se smiri, skulira i napiše onako kako može, a sigurno može, bez obzira što je talent očito bio precijenjen - kad je očito da ne može. da može, bi dobio dva. i dobije tu i tamo, kad se povoljno poslože mjesec, zvijezde i planete :D
    vrit i hrvatski.
    Ovo boldano sam i ja zaključila i bome je dalo rezultate. Kad mi je dojadilo hodati po jajcima u vlastitom domu i stalno paziti na sinove osjećajčiće, par puta sam iskreno rekla što mislim - pa dobro, ako ti misliš da nisi dovoljno dobar onda nisi, ali dragi, da više radiš, dobio bi bolju ocjenu. Vrit i tvoje smetnje čitanja (koje si btw prerastao). I gle čuda - klipan se curiknul i primil posla. Jest da bi se moglo još i bolje (ima tu svega, stvari nisu crno-bijele) ali ne vidim ništ loše da fakat povremeno nazovemo stvari pravim imenom.

    Ali to je potpuno drugačija kategorija (učenje i slično - naši prosječni klipani) od ovoga što je napisala pokretačica teme. Psiha tinejdžera je zeznuta stvar... Za ove naše klipane primjerena je knjiga TEEN PSIHA Majde Rijavec i Dubravke Miljković (moj L. ju je iskoristio da dobije peticu iz nekog eseja i etike, hehehe...a sada ju E. drži na noćnom ormariću. Valjda misli da će stvari iz nje ući u glavu ako bude tamo ležala. Isto kao i iz udžbenika...)

    Što se tiče osmogodišnjakinje s niskim samopouzdanjem - tu ipak ove naše "bum-tres" metode ne bih preporučila ako ne bih bila sigurna da osobnost djeteta to može hendlati. Ali za svog mlađeg sina svakako bih. Njemu povremeno treba prizemljivanje, baš ovakvo - stvari nazvati pravim imenom. Kod mlađe djece - možda ipak treba opreznije i nježnije. Evo tu sam našla dobrih ideja: http://www.vrtic-pinokio.hr/?p=993

  9. #59

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Dijete 12 godina, maltretiranje u školi. Prvo dugo šutnja a zatim burna reakcija. Mrzi se, glup je, bolje da ne živi....
    Molim preporuku za psihologa/ psihijatra u Zg, može i privatno, da je dobar i hitno može napraviti obradu.

  10. #60
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Psih.centar Medveščak kod Sever ili Vlahinsky.

    Jako mi je žao da je takva situacija.

    Ako je postalo tako ozbiljno, možda čak kod psihijatra. Ja bih išla isključivo privatno bez čekanja termina, uputnica i sl.Moj dojam je da mu hitno treba pomoć. Držite se!

  11. #61
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mozes zvati i Polikliniku za zastitu djece. Oni dobro prate takve situacije.

  12. #62
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni je od kolegice kćerka išla tamo al nisu bili nešto zadovoljni, a možda su samo naletili na psihologinju s kojom dijete nije kliknulo.

  13. #63
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja sam bila jednom u toj Poliklinici, i ne ponovilo se.

    Trebala sam se raspitat. Nisam. Taj razgovor mi je bilo nesto najgore u mom roditeljskom stažu.

    Možeš probati i Klaićevu.

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam bila jednom u toj Poliklinici, i ne ponovilo se.

    Trebala sam se raspitat. Nisam. Taj razgovor mi je bilo nesto najgore u mom roditeljskom stažu.

    Možeš probati i Klaićevu.
    Zavisi zbog cega si bila. Oni jesu nabrijani na zlostavljanje, najcesece obiteljsko. Tako se i ponasaju dok ne skuze da nisi tamo zbog zlostavljanja. Lijecnica koja tamo radi je strava. Ostali su bili korektni. Ali ako je zlostavljanje u pitanju tada su oni vrlo.skloni poduzeti korake i sa skolom , a to drugi nece.

  15. #65
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Meni ove cure ulijevaju povjerenje:
    https://brigojedac.hr/o-nama

    Prijateljica je bila u Vinogradskoj, bila je jako zadovoljna.
    Meni je ok i psihologica na pedijatriji na Rebru.

    Bila sam i kod Vlahinsky, u početku nisam bila sretna jer sam dobila termin kod mlade psihologice koju sam gledala “ova je tek izašla s faksa”, ali poslije me to prošlo .

  16. #66
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Meni ove cure ulijevaju povjerenje:
    https://brigojedac.hr/o-nama

    Prijateljica je bila u Vinogradskoj, bila je jako zadovoljna.
    Meni je ok i psihologica na pedijatriji na Rebru.

    Bila sam i kod Vlahinsky, u početku nisam bila sretna jer sam dobila termin kod mlade psihologice koju sam gledala “ova je tek izašla s faksa”, ali poslije me to prošlo .
    Potpisujem za Rebro.
    E sada, možda čak i dječja psihijatrija na Rebru. (Klinika za psihološku medicinu) jako su dragi i susretljivi. Mi smo išli za nešto drugo, trebali smo hitno logopeda ali vidjela sam kontakt sa ostalim pacijentima.

  17. #67
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete 12 godina, maltretiranje u školi. Prvo dugo šutnja a zatim burna reakcija. Mrzi se, glup je, bolje da ne živi....
    Molim preporuku za psihologa/ psihijatra u Zg, može i privatno, da je dobar i hitno može napraviti obradu.
    centar za zdravlje mladih, heinzelova 62 a
    01 6468 333

    nazoveš i naručiš se, ne treba ti uputnica i ne plaćaš.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •