Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Dijete bez pitanja otvara i uzima stvari

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno Dijete bez pitanja otvara i uzima stvari

    Otvorit cu temu koja mene osobno jako muci, admini ako ne pripada tu slobodno je premjestite.
    Muz i ja imamo necake i necakinje i s moje strane i s njegove. Nisu cesto kod nas, i uvijek svima bude onako fora doci kod nas jer je novi neistrazeni prostor. Ono sto je meni grozno sto necaci s njegove strane vole otvarat sve sto posjedujemo i uzimaju bez pitanja. Jednom je to bila velika stvar koja je vec zaboravljena. Neki dan je dijete od svojih 4-5 godina uzelo stvar iz ormara, igralo se, i nakon sto su otisli skuzila sam da je tu stvar uzelo bez pitanja, po meni ukralo. Muz smatra da je dijete jos malo i ne zna, al po meni to vise i nije malo dijete koje ne razumije nego samo razmazeno. I zapravo sam ja ispala krivac koji drami previse jer je stvar nebitna, ali isto tako to je moglo biti nesto bitno. Mislim da ni djetetova mama nece reagirati jer je dosta slicna. E sad sta da ja radim i kako da se postavim? Jer ne zelim da se to ponavlja vise i stvarno me muci jer si cijela njegova obitelj oduvijek uzima to pravo. Mislim da se on treba postaviti i rijesiti, a nece.
    Jer moji necaci i kad pokusaju dirati i otvarati nesto, moji odmah reagiraju i znaju granice, a ako ne vide roditelji, onda reagiram ja jer mislim da kao teta imam pravo na to..
    Mozda je to nekom nebitno, al meni to stvara stres i mislim da je to (ne)odgoj...

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dijete od 4 godine je vrlo malo dijete ( i od 5 je prilicno malo, ali cini se da mu ne znas pravu dob).
    Jedino sto ja citam iz ovog posta jest da vi nemate djece i da ti muzevi necaci prilicno idu na zivce ( i njihova majka takoder).
    Jer da ti ne idu toliko na zivce postavila bi se kao prava teta , te bi im njezno , odlucno i sa ljubavlju objasnila da neke stvari nisu ok.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Kada sam probala bilo sto objasnit na lijep ili odlucan ili bilo kakav nacin, i sama sam dobila do znanja Uf ko si ti da mi branis da uzmem tvoje stvari, cak i od njihove mame...zato su i moji osjecaji postali takvi.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dakle, da tvoji necaci uzmu tvoje gace iz tvog ormara i nose ih okolo to je ok?
    Ne razumijem?!
    Ako smatras da nije ok da diraju i odnose te stvari tada to reci i gotovo.
    i ponavljaj dok ne nauce.
    Tako se radi sa djecom. Vlastititom i tudom u svojoj kuci. Tvoja kuca , tvoja pravila.
    Nema tu tople vode.

  5. #5
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Dijete je malo i ne zna. Zna mama, ali joj nije važno. Razgovaraj na miru i na lijepi način sa mužem. Ako ti ideš intervenirat, ispadaš loše.
    Ako on te ne razumije, misli da preuveličavaš onda ne znam ?
    Odi ti kod njih doma nazad po svoje stvari ?
    Posljednje uređivanje od Ana i mamino zlato : 28.05.2017. at 14:33

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Moji necaci to ne rade jer njihovi roditelji reagiraju da ne smiju otvarat i uzimat sto nije njihovo, a i ja sam toliko slobodna pa im kazem sto smiju ili ne. A u suprotnom slucaju kada sam i reagirala, ispalo je tko si to da nameces svoja pravila u svojoj kuci, razumijes? I od onda ne reagiram zbog mira u kuci...

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pretpostvaljam da znas tko si ti, i da imas pravo postavljati pravila u svojoj kuci?
    Uopce ne razmijem dilemu.

    Da li djeca otvaraju ormare?
    Da, otvaraju. Neka vise neka manje.
    Da li im treba postavljati granice u nasem prostoru , ako su samo gosti?
    Da, treba, posebno ako su granice u njihovoj kuci drugacije.
    Da li njihova majka treba odredivati kakve cemo im mi postavljati granice u nasem prostoru?
    Ne , ne treba , jer su to nase granice.
    Tko je odrasla osoba u prici , i cije su granice narusene?
    Ti si odrasla osoba. Odgovorna si za svoje granice i ponasaj se tako.

    Bolje i to nego da ti necaci, i njihova majka toliko idu na zivce. ( to se osjeti bez da kazes, samo da znas)
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.05.2017. at 14:46

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Valkirame prvotno napisa Vidi poruku
    Moji necaci to ne rade jer njihovi roditelji reagiraju da ne smiju otvarat i uzimat sto nije njihovo, a i ja sam toliko slobodna pa im kazem sto smiju ili ne. A u suprotnom slucaju kada sam i reagirala, ispalo je tko si to da nameces svoja pravila u svojoj kuci, razumijes? I od onda ne reagiram zbog mira u kuci...
    To je stvar koju trebaš raspraviti s mužem, a ne s nama ovdje. Ja u svojoj kući isto nisam dala da klinci u gostima otvaraju vrata ormara i slično, ne što bi me smetalo, nego da se NJIMA nešto ne dogodi.

    Trebala si misliti prije i kad očekuješ malo dijete predškolske dobi, pripremiš se unaprijed i daš mu stva3i koje će ga zabaviti. I s odraslima odmah raspraviš što očekuješ da ne rade. Jer ako dijete u svojoj kući smije zavirivati u ormar, ako kod bake smije, kako da ono zna da to tebe smeta? To je stvar koji trebaju raspraviti ODRASLI na način primjeren odraslim ljudima. Oprosti, tužakanje po forumu mi je nekako nezrelo.

    Btw. Što bi učinila da TVOJE dijete kod nekoga napravi takvu stvar? Da li bi se to moglo uopće dogoditi? Što bi bilo da te netko pita"čuj, je li tvoje dijete ukralo pepeljaru babe Marte s mog noćnog ormarića"?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Moji nigdje nisu otvarati li vrata ni ormare, ne dozvoljavam ni tuđoj djeci to čak i onda kad ja nisam imala svoje. I MOJI NISU baš andeleki

  10. #10
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja bi jednostavno rekla djeci da mi ne zaviruju u ormar, i prebacila bi im paznju na nesto drugo. Ne mislim da je to nesto sto bi tvoj muz trebao rjesavati sa svojom obitelji, niti nesto sto bi roditelji trebali unaprijed raspravit, to mi je pridavanje prevelike paznje benignom problemu. I po meni su svi oni vasi necaci i necakinje, ne tvoji i njegovi.

  11. #11
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Kad bi rekla kaj to uzimaju i nose doma bilo bi lakše shvatiti kontekst.
    Jer nije isto dal se radi o tvojoj odjeći npr. (to ni svojoj djeci nedam da mi prekapaju) ili, ne znam, hrani iz špajze LOL (to dam i djeci i nećakinji i prijateljima od djece nek nose i kući ako žele (naravno, na slatkiše mislim))
    Btw. naša nećakinja u našoj kući može sve kaj mogu i moja djeca.
    A mogu puno (naše granice su poprilično široke kad se radi o kući i djeci)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ja bih rekla da se ovdje radi o klasičnom problemu odnosa sa roditeljima te djece, a ne sa samom djecom...Koliko god se netko trudio nečijoj djeci pokazati što je u njegovom domu prihvatljivo, a što ne, dok se god to kosi sa roditeljskim uvjerenjima te djece, pomaka neće biti, a otud onda i nervoza i nepoštovanje u odnosima...Nekim roditeljima je neprihvatljivo da njihova djeca nisu centar SVAČIJEG svemira i da trebaju poštivati tuđa pravila u tuđem domu...

  13. #13
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi jednostavno rekla djeci da mi ne zaviruju u ormar, i prebacila bi im paznju na nesto drugo. Ne mislim da je to nesto sto bi tvoj muz trebao rjesavati sa svojom obitelji, niti nesto sto bi roditelji trebali unaprijed raspravit, to mi je pridavanje prevelike paznje benignom problemu. I po meni su svi oni vasi necaci i necakinje, ne tvoji i njegovi.
    x
    apsolutno. plus, sve što je sirius napisala. neš s mužem raspravljati o nećacima koji otvaraju iili ne otvaraju ormare.
    moja mala nećakinja pod normalno otvara ormare i ladice i prekapa po stvarima. nama nikome ne smeta, povremeno m, pa joj kaže - nemoj mi to dirati.

    A u suprotnom slucaju kada sam i reagirala, ispalo je tko si to da nameces svoja pravila u svojoj kuci, razumijes?
    pusti klince uglavnom, i ovo s mužem raspravi, odnos njegove sestre prema tebi. pretpostavljam da ne dolazi do izražaja samo s otvaranjem ormara...
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 29.05.2017. at 15:40

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •