Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 212

Tema: Fidget spinner

  1. #51
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Baš to, ovo je stvarno najbezazlenija zaraza koje se mogu sjetiti. I sasvim mi je simpatična.

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I kod kebabdžije košta 21 kunu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne znam zašto bi se čovjek toliko borio protiv zgodne igračke koja dijete veseli, a nije uopće skupa.
    Skupoca je ocito relativan pojam. Meni nije skupo dati npr. 300 kn za Lego, ali skupo mi je dati 120 kn za bedastocu koja je vec nakon 2-3 dana lezala zaboravljena u vrtu. Upravo zbog te skupoce, ne zelim je kupiti. Da kosta 10 kn, uzela bih je.

  4. #54
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Evo imaš po 20.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Za njih troje, 60. Previse :D :skrtica

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Možda dobiješ tri za 50

  7. #57
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Uopće ne razumijem zašto je ovo bedastoća, a lego pametnoća. I jedno i drugo su igračke. Mi smo puni Lega, a bome je prilično neiskorišten već godinama, samo se najstariji igrao, i mala nešto sitno. A beybladeovi su imali prođu kod svo troje. I sad imamo arenu i povremeno se izvadi i netko vrti te bladeove.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Stvarno ne znam zašto bi se čovjek toliko borio protiv zgodne igračke koja dijete veseli, a nije uopće skupa.
    Vraćamo se na raspravu o principima i mobitelu od 7000kn. Danas fidget, sutra nešto drugo, a neki dan je bilo nešto treće. Nema kraja tomu.
    I ja ih imam troje i svi ga hoće.
    Donedavno sam i ja tako mislila pa dopuštala. Sad se pokušavam kontrolirati i ne dozvoljavam, pa mi je ovo vježba.
    Ne uništavaju igračke, i ja ih uz to pazim i spremam, pa se toga nakupilo ...
    Svjetleći štapovi, narukvice, loptice na gumu ... mali milijun razno raznih moda ...

    Prošle godine je među malim curicama bila moda Shopkins vrećica. Isto su se morale skupljati (15-20kn vrećica...)... zaboravljeni stoje u ormaru... a ja samo računam koliko je kuna otišlo na to ...
    A tek Gormiti... Imamo ih 50, ako ne i više ... isto u ormaru ...
    Najstarija je skupljala isto nešto... ah, da, prošlo ljeto lakove za nokte. Isto kupovala sa svojom lovom. Na kraju su većinom završili u smeću, jer se kupuju oni od 20kn koji se osuše, a nokti su nalakirani 3 puta.

    A fidget mi se ne čini bezazlen. Metalni koje sam vidjela... još da mi prozor razbiju s njim... nisam sigurna da bi dali svoju lovu za prozor

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,408

    Početno

    I samo da nadodam: sinko je posudio od prijatelja fidget na jedan dan (prijatelj ih ima više komada), pa su vrtili. Ali to ih nije omelo u korištenju ekrana. Fidget u jednoj ruci, a InstaBeauty ili jutjuberi u drugoj

  10. #60
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Jasno da se za troje množi s tri, ali ako bi se dalo i više za drugu igračku (rehab), znači da nije stvar u novcima, nego u tome što se misli da je ova igračka "glupa". Po meni, dobra igračka je ona s kojom se dijete igra. Neke će se pokazat promašene, neke će nas iznenaditi, i tako...
    Nikad nismo kupovali tone igračaka ni sve što požele. Svojevremeno mi je smetao taj pritisak vječnih reklama i poruka "sakupi ih sve", ali smo prema svemu skupa tokom godina izgradili stav i više nas se to previše ne dira. Kao posljedica toga, nemamo nikakve traume od toga da djeca ponekad dobiju što ih veseli, pogotovo ako ne košta puno.
    Ali naravno, ako ne želite kupiti, nemojte, šta da vam radim :D

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Jasno da se za troje množi s tri, ali ako bi se dalo i više za drugu igračku (rehab), znači da nije stvar u novcima, nego u tome što se misli da je ova igračka "glupa". Po meni, dobra igračka je ona s kojom se dijete igra. Neke će se pokazat promašene, neke će nas iznenaditi
    U tome i jest kvaka. Meni je to preglupo da bih dala novac za to. Naravno da uvijek postoji opasnost da se moje poimanje neke stvari kao iznimno glupe poklopi sa njihovom percepcijom te iste stvari kao iznimno vazne (sjetite se Cvijetinih starki :D ), ali, kao sto sam vec napisala, zaboravljeni fidget u travi rasprsio je moje misli da je to njima mozda beskrajno vazno. Tim vise sto nisu ni upitali gdje je.

  12. #62
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Superga, ne starke
    rehab, kupi djeci spinnere! :D
    moja jedina jos nema jer nismo stigli ovaj tjedan do njih. A od ponedjeljka je pomama. I, da, potpisujem vertex.

  13. #63
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    slazem se s vertex
    meni je igracka bezveze, za minutu dosta veselja, ne bih nikad pomislila da ce im biti napeta
    donijela sam boljih pa ih nisu zabavile
    ali ocito moje procjene ne drze vodu, jer im je ova bila iznimno napeta, pa smo narucili...
    pa je mali toliko odbrojavao kad ce stici, da sam mu jucer na aerodromu kupila jednog
    bio je odusevljen, samo ta sreca kad ga je izvukao misleci da je magnet za frizider mi je bila vrijedna novca
    i evo dva dana ga ne ispusta iz ruku
    meni dosta

  14. #64
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sad bi i ja svome to kupila. Summer, di to ima u Splitu, jel znas? :D

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    A meni se čini da nije davno bilo ovako bezazlene zaraze. Ne košta puno, nisu ekrani, nije opasno ni uvredljivo, ne nagovara te da skupiš sve, ne smeta drugim ljudima dok se zabavljaš njime, ne ugrožava zdravlje, ne zauzima puno mjesta, ne oduzima puno vremena jer ga možeš vrtjeti i dok, npr., čitaš...

    Što se mene tiče, neka sve mode budu ovakve.
    Ovako i ja mislim. Dapače, zamislila sam kako bi bilo fora vrtjeti jednog na dosadnim sastancima
    I sviđa mi se Mimin prijevod: vrtilić

  16. #66
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To je Lein prijevod!

    Inače, finili su Mare bali - razrednica im je zabranila nositi spinere u školu

  17. #67
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a kod nas vrte i neki nastavnici!

  18. #68
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mima, šta kaže lea, je li spor taj u kebabdžije? mojoj je kolega dofurao jedan, a mogao bi biti baš iz kebab-butike jer je negdje iz tvog rajona :D
    i žali se da joj je spor!

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ha ha ne znam, nije se žalila. Jedino što joj se strgalo nešto, ali je popravila.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To je Lein prijevod!

    Inače, finili su Mare bali - razrednica im je zabranila nositi spinere u školu

    Pitam ja svojeg, što im nastavnici kažu ako vrte to na satu. Procijedio je kroz zube: "Spremaj to!"

    Što se tehnike vrtnje tiče, primijetili smo da ako ispadne na pod, da se onaj metalni kolut u sredini svakog kruga hoće pomaknuti, pa ga treba ponovo namjestiti. Možda to ima veze i s brzinom vrtnje?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To je bezazlena i simpatična spravica koja djecu neće držati duže od 2-3 dana. Moja ju evo više doma uopće ne koristi, a nije prošlo niti tjedan dana otkad ju je kupila. Sad ju samo vrti u školi.
    pa ako je to nekaj kaj ih ne drži više od 2-3 dana meni ima smisla samo ak si djeca sama od svojih novaca kupe..

    i čitam sve u čudu kak ipak nas ima koji smo sami išli kupiti djetetu/djeci
    moja curka nije ja mislim ni skužila a ak/kad skuži moj odgovor bu bil ovaj gore...

  22. #72
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa gle, kupiš djetetu dve kuglice sladoleda i potrošiš 20 kuna, a to ne drži niti 2-3 dana

  23. #73
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno


  24. #74

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    slazem se s vertex
    meni je igracka bezveze, za minutu dosta veselja, ne bih nikad pomislila da ce im biti napeta
    donijela sam boljih pa ih nisu zabavile
    ali ocito moje procjene ne drze vodu, jer im je ova bila iznimno napeta, pa smo narucili...
    pa je mali toliko odbrojavao kad ce stici, da sam mu jucer na aerodromu kupila jednog
    bio je odusevljen, samo ta sreca kad ga je izvukao misleci da je magnet za frizider mi je bila vrijedna novca
    i evo dva dana ga ne ispusta iz ruku
    meni dosta
    daj nam pliz javi koliko dugo će ga zanimati, iskreno me interesira
    jer vidim da ga je baš željno čekal..a ne dobil odma

  25. #75

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa gle, kupiš djetetu dve kuglice sladoleda i potrošiš 20 kuna, a to ne drži niti 2-3 dana
    bome dobro veliš!

    a zamisli tek da se počnu igrati sa sladoledom..

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Prije tri dana spinner je bio rijetkost u našoj školi.
    Danas, SVI izlaze iz škole s njim u ruci Pomama za ne vjerovati.
    Lokalni dućan u sat vremena potrošio sve na lageru i odmah naručili nove.

    Zanimljivo!

  27. #77
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Meni je jedino što me stopira od kupnje (dijete još nije pitalo ali meni se sviđa ) ekološki princip zbog kojeg nastojim ne kupovati takva koja se svake sezone dovoze teretnjacima iz Kine a onda bacaju na smetlišta prilikom idućeg "declutteringa"
    Možda kupim neki od vaših rabljenih kad vam dodijaju

  28. #78
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dok sam se ja pitala da li znaju za to moje starinje dijete je vec nabavilo jednog - nasla ga izgubljenog. Mladji je isto lud za tim. Srecom tu uskace super-baka koja kupuje i za mladjeg po cijeni od 10kn (na stengama Dolca).

    Sad samo imam paranoju da ce odletiti u prozor, televizor, parkirani auto...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 02.06.2017. at 20:34

  29. #79
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Mene su moji veliki pitali, budem li im kupila, velim nema šanse. I onda su na YouTube okrenuli neki filmic i napravili jednog, ali to ispalo malo preveliki za klinca.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa Vidi poruku
    Bolje to nego da bulje u mobitele.
    Mislim da ću ih nabaviti mojim klincima, iz gore navedenog razloga.
    Danas mi sin kaže da si je instalirao na mobitel igricu "fidget spinner" - vrtiš prstom po ekranu, pa gledaš koliko okretaja ćeš tako napraviti

    Ali već u sljedećoj rečenici priznao je da mu je to zapravo bezveze

  31. #81
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Pa kad i je bezveze. Kod nas komad dođe 5 eu, za mojih dvoje dakle 10 eu. Taman posla za tako nešto, osim toga iz principa ne, ovo samo pokazuje koliko smo kao zapadno društvo postali bezveze, točno i ko taj spinner.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Hahah, ne mogu da verujem da je zaslužio i temu na Rodi

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo TO je nešto što si je moja kći kupila od svojih novaca, to su svote za koje mi je normalno da ih dijete posjeduje. Točnije, dobila je džeparac za izlet, pa ga nije potrošila na izletu i onda si je kupila vrtilić.
    Moja starija je isto ovako, kupila kineski jednobojni i deli ga sa bratom, u školi ga vrti na svakom odmoru cele prošle nedelje i opsesivno pazi da ga ne izgubi. S obzirom da ona i inače uvek nešto prevrće po rukama, ovo mi dođe više kao terapeutsko pomagalo, što mu je i prvobitna svrha... Malo sam se premišljala oko toga mora li se imati svaka glupost samo zato što je drugi imaju, ali, u ovom slučaju, meni se sviđa ta glupost .

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi sin kaže da si je instalirao na mobitel igricu "fidget spinner" - vrtiš prstom po ekranu, pa gledaš koliko okretaja ćeš tako napraviti
    Ali već u sljedećoj rečenici priznao je da mu je to zapravo bezveze

  34. #84
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Ja kupila 9 komada...za dvije curke (dobro 3,ne racunajuci malu od godine i pol koja voli svjetleci gkedati ).... No... dobila sam cijenu od 100kn za 8komada...Sljokasti,metalni,matirani,plasticni,sar eni...pa sam eto uzela...

    Jedino sam se zaletila u pocetku i isla kupiti svetlecei u ducan za 59kn...i za to mi je bas krivo ...ali ajde svaki dan nose neki drugi...tj.vrte neki drugi...vise od tjedan dana ...tako da hajde za sada je ok...

  35. #85
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Za one koji trebaju terapijski ucinak i stres relief, preporucam ovo:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Worry_beads
    http://www.kombologadiko.gr/historyen.html

    Ja ih imam nekoliko doma i bas su uzivancija.
    Danas smo mm i ja bas uspoređivali spinere i komboloi sa time da doticni imaju jako dugu povijest
    Moji ih nemaju. Srednja je pitala da onako usput ako vidimo da uzmemo...prije par dana. Jos nisam

  36. #86
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

  37. #87
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je, ali proš'o voz.
    To je lani kod moje bilo popularno.

  38. #88
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Je, ali još kod nas baš i nema. Moja starija to čeka.
    Već bi joj kupila na Njuškalu ali ne da pare, a kod nas se takve gluposti kupuju od đeparca.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 05.06.2017. at 07:36

  39. #89
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Koja razlika kris između ovog tvog i neke krunice?

  40. #90
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koja razlika kris između ovog tvog i neke krunice?
    Pa u tome valjda što ne moraš pri tome moliti

    Ipak ne razumijem da treba planski kupovati predmete koje ćete vrtjeti po rukama. Bar toga uvijek ima oko vas. Možda im je bolje uvaliti da rade nešto kreativno? Neka sami slože nešto što će se vrtjeti?

  41. #91
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Da se ne bi slučajno ruke zaposlile nekim konkretnim poslom... ili ne daj bože mozak...

    (Nije ovo kritika djeci, nego današnjici.)
    Mojca, dijelimo mišljenje!

  42. #92
    V&NMama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    479

    Početno

    Mene tako živcira ta kolektivna svijest - tipa "svi imaju mobitele pa moram i ja", sad "svi imaju fidget spinner pa moram i ja".

    A zanima me ima li uopće više roditelja koji djecu uče da ne moraju imati sve što drugi imaju da bi se osjećali dobro, bili dobro i bili svjesni svoje istinske vrijednosti neovisno o tome što posjeduju ili ne posjeduju?

    Ja se kao takav roditelj počinjem osjećati kao izrod jer ne nalazim nigdje nikog tko slično razmišlja.

  43. #93
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku

    A zanima me ima li uopće više roditelja koji djecu uče da ne moraju imati sve što drugi imaju da bi se osjećali dobro, bili dobro i bili svjesni svoje istinske vrijednosti neovisno o tome što posjeduju ili ne posjeduju.
    e moja vn mama, dovoditi u vezu istinsku vrijednost sebe i kinesku pi*dariju od 20,00 kn - nije dobro. ne treba davati veću važnost tim glupostima nego što imaju, upravo tako šaljemo pogrešnu poruku

  44. #94
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, čula sam za to, inače ne vidim svrhu takvim stvarima. Ok mi je ako nešto služi zabavi, ali evo moje dijete ima problem s anksioznošću i povremeno s okp-om i ovo mi je nešto slično kao da ju boli noga i šeša i ja joj dam štaku a ne riješim stvaran problem zašto šepa.
    Smeta mi jer se ne reklamira kao igračka nego kao nešto što rješava hiperaktivnost, anksioznost i ostalo.
    Sama sam sebi skočila u usta s ovim postom.
    Već me nekoliko dana dijete moli da kupim. Pitam ju od kud joj i kako zna za to? Kaže u vrtiću dvoje djece ima i njoj se to jako sviđa. Pitam ju šta je to, jel to igračka i šta se radi s tim, kaže: Mama, pa to je vrtilica!

    Već danima ne odustaje, ne kužim šta ju je toliko privuklo.

  45. #95
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Pa zvrk je valjda najstarija igračka na svijetu. Nije isto, ali je slično. Zavrtiš i gledaš kako se vrti. Šta se tu ima razumjet, da neke stvari donose zadovoljstvo i zabavne su, a bez da imaju očiglednu praktičnu svrhu? I meni je zadovoljstvo gledati kosove kako se kupaju ispod prskalice za vodu, čemu to služi, i trebam li i ja nešto pametnije radit umjesto toga?

  46. #96
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Zvrk se npr može napraviti u kućnoj radinosti, a daje sličan efekt (jedino ga ne možeš vrtjeti u hodu).
    Ja uvijek gledam kako "hakirati" takve izume.
    Ne želim vam kvariti veselje ali nije loše sagledati stvar i s druge strane. Djeca jako vole kreativne aktivnosti, vole sama izraditi nešto i isto tako zbilja cijene kad im roditelji nešto izrade ili pokažu kako se radi (bar iz mog iskustva).

  47. #97
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    istina vertex ne treba uvijek ni biti neko duboko značenje.
    Ako je nekih 20-30kn i kupila bih joj kad je toliko zapela, iako znam da ju neće držati duže od 2-3 dana. Gdje se to uopće kupi?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ipak ne razumijem da treba planski kupovati predmete koje ćete vrtjeti po rukama. Bar toga uvijek ima oko vas. Možda im je bolje uvaliti da rade nešto kreativno? Neka sami slože nešto što će se vrtjeti?
    Ovaj spinner koji moje dete ima je najobičnija čigra, kakvi su oni skuplji ne znam, a čigra je bar jedna od najstarijih ljudskih igračaka koja je hiljadama godina bila zanimljiva deci, Nepotrebno je objašnjavati šta je zanimljivo u čigri, zar ne?

    Osim toga, očigledno u njoj ima i metala i plastike, pa je cena od 300din, tj. nešto preko 2eura, meni sasvim prihvatljiva. Materijal za samostalnu izradu spinner-a bi koštao neznatno manje. Uostalom, koliko sam videla, u osnovi ovakvih spinner-a je kuglični ležaj, a to ne umem ni ja da napravim, pa teško da ću umeti da pokažem detetu....

    Što se tiče kreativnosti, nije mi baš jasno na koji način spinner isključuje kreativnost. Moja hoda do škole skoro 1,5 km i usput vrti spinner na jagodici kažiprsta i pevuši nešto u ritmu koraka. Meni je to dovoljno kreativno, a vidim po prolaznicima da i njih zabavlja....
    A dok ja nakucam, ulete i drugi komentari

  49. #99
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Koja razlika kris između ovog tvog i neke krunice?
    Sa komboloi ne molis...vrtis ga, prebrojavas itd..radis s njime kaj hoces pa cak mozes i moliti ali nije mu to namjena.Krunicu bas i ne mozes vitlati oko prstiju

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Pravoslavne brojanice obično imaju te 33 perlice ili čvorića, a pravoslavlje kod nas se inače oslanja mnogo na grčku tradiciju, tako da ja ne vidim neku bitnu razliku, takvi nizovi perlica se kod nas prodaju isključivo pod nazivom brojanice, i NJIH sigurno neće dobiti samo zato što svi imaju, tu je neka moja lična granica o tome šta se kupuje samo zato "što svi imaju".

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •