Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 212

Tema: Fidget spinner

  1. #101

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    e moja vn mama, dovoditi u vezu istinsku vrijednost sebe i kinesku pi*dariju od 20,00 kn - nije dobro. ne treba davati veću važnost tim glupostima nego što imaju, upravo tako šaljemo pogrešnu poruku
    Slažem se!
    Na temu vrtilice, trenutno smo moja mama i ja više oduševljene tom kineskom pi*darijom od djeteta koje se već ohladilo od početnog oduševljenja

  2. #102
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    daj nam pliz javi koliko dugo će ga zanimati, iskreno me interesira
    jer vidim da ga je baš željno čekal..a ne dobil odma
    pa evo danima ga vrtuljaju, i on i sestra (a i ja, imali smo natjecanje tko ce ga zavrtiti da se najduze vrti )
    i nosi ga vani, i u razred
    ima ih tek 5-6, od njih 20+ pa je valjda jos uvijek stvar prestiza
    ja isto ne kuzim te filozofije istinske vrijednosti i nek rade nesto korisno
    ovo je igracka, ni prva ni zadnja, ne mora imati duboki smisao ni oplemeniti dusu, namjena joj je da zabavi
    i jos je dostupna i ne zauzima puno mjesta, a njih veseli, ma di ces bolje

    jadro, nisam kupila u splitu pa nazalost ne znam

  3. #103
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče kreativnosti, nije mi baš jasno na koji način spinner isključuje kreativnost.
    Nisam to rekla. Meni je spiner također zanimljiv, mislim da razvija ako ništa drugo motoriku, preko njega se može naučiti i ponešto o fizici, a kreativnost se može razvijati i na druge načine.
    Imam samo otpor prema kupovanju jeftinih plastičnih noviteta (gore objašnjeno), i volim diy projekte s djecom.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Imam samo otpor prema kupovanju jeftinih plastičnih noviteta (gore objašnjeno), i volim diy projekte s djecom.
    I ja isto tako .
    Ali ima dovoljno praznog hoda u danu i za spinner, čak i uz diy projekte.
    A ako će moja u školi manje žvakati olovke i bušiti gumice za brisanje jer više vrti igračku, to može biti samo plus.
    Tim pre što joj neće škoditi motorika ruku, ako se ispostavi da je primljena u muzičku školu (još čekamo listu).

  5. #105
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj V&NMama prvotno napisa Vidi poruku
    A zanima me ima li uopće više roditelja koji djecu uče da ne moraju imati sve što drugi imaju da bi se osjećali dobro, bili dobro i bili svjesni svoje istinske vrijednosti neovisno o tome što posjeduju ili ne posjeduju?

    Ja se kao takav roditelj počinjem osjećati kao izrod jer ne nalazim nigdje nikog tko slično razmišlja.
    Ima. I ja se tako osjećam, tu kod nas se sve vrti oko toga koje dijete što ima bolje, radi atraktivnije rođendane i slično, nedaj bože da rade doma ekstra matematiku sa djecom,ili pisanje, čitanje, za sve ima je kriva uiteljica i program koji se previše žuri. Meni je puko film ove godine i rekla sam kćeri, dosta nećemo više mitmachen. Izvoli, izaberi maximlano 5 djece s kojima si si najbolja i vodim vas u kino za sljedeći rođendan. Nije imala ništa protiv, odgajamo je tako od malena. Iako su i nas pouvkli u taj vrtlog, ali izlazak iz njega neće biti težak jer su temelji postavljeni davno prije, srećom.

  6. #106
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Ja sam danas zapljenila jedan plavi u 2 razredu srednje. Vrti to cudo na satu ispred mene. Izluduju me. Koje god vidim uzimam u dajem razrednicima. Nije mi jasno sto je tako napeto tu. Meni neopisovo idu na živce.

  7. #107
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    I vjerujte mi da i uciteljima vase djece idu na zivce jer ih oni vrte tijekom sata u školi. Svaki sat. I onda se mjenjaju i natjecu i sto sve ne. Tijekom sata.

  8. #108
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Možeš vrtiti i krunicu. Ko kaže da je samo za moljenje

  9. #109
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ma mozes i gristi nokte i skljocat s olovkom

  10. #110
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    I vjerujte mi da i uciteljima vase djece idu na zivce jer ih oni vrte tijekom sata u školi. Svaki sat. I onda se mjenjaju i natjecu i sto sve ne. Tijekom sata.

    Pa zabranite im da ih vrte pod satom. Ili da ih nose u školu.

  11. #111
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 05.06.2017. at 19:36

  12. #112

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    mima

    jesi li kad imala priliku nešto zabranit srednjoškolcima?
    /a da nisu tvoja djeca ili rođaci?/

  13. #113
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ti hoćeš reći da škola ne može postaviti pravila i zabraniti svojim učenicima da nešto rade u školi ?!

  14. #114
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kak ne, pljenidbu telaca napr.uz napomenu da dođe roditelj po njega

  15. #115
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Da mi 26 djece vrti to na nastavi, letjelo bi perje .


    (Kad god mi kći priča kako neki učenik/ci rade nered pod nekim satom, samo je zapitam rade li to i profesorici S.
    Odgovor je uvijek isti - Što ti je? )
    Posljednje uređivanje od čokolada : 05.06.2017. at 21:49

  16. #116
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Zabranjuje se sve sto ometa nastavu. Al ne mozemo izrijekom zabraniti svaku glupost novu. I plijeni se i onda traži da roditelji dodu po to. Ali borba protiv ovakvih stvari u skoli je borba s vjetrenjacama. Tako se borimo i s mobitelima, slicnih gadgetima, jelom, pićem, domacim radom iz matenatike preko hrvatskog, lektirom preko fizike, ucenjem povijesti preko biologije..... Vise se boris s njima nego nešto radiš. A nemaš ni potporu roditelja jer da ima, provjerili bi svaki dan sto im to djeca nose i skolu osim knjiga. Ma necu ni pocinjati.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 05.06.2017. at 22:33

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    I vjerujte mi da i uciteljima vase djece idu na zivce jer ih oni vrte tijekom sata u školi. Svaki sat. I onda se mjenjaju i natjecu i sto sve ne. Tijekom sata.
    Ne i kod naše učiteljice. Ali to su samo sedmogodišnji prvačići. Vrte na ih svakom odmoru uz blagoslov učiteljice, i nije bilo problema do sada.
    I ne na časovima koje drži MM u 2 različite srednje škole.

  18. #118
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Ja ima drugi problem,

    moji su totalno nezainteresirani za tu drndu koju sam ja otkrila tu na forumu,
    ja ih svako-malo pitam jel im se sviđa, da im kupim? A oni me gledaju bijelo.

    Pa ću morati na kraju kupiti sama sebi, bez izgovora.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Onako odokativno, rekla bih da deca u srednjoj školi odražavaju sve što su do tada u životu naučili. Ili nisu naučili.
    A profesor postavlja granice isto kao i roditelj.
    Jeste, pokušaće da jedu, piju, galame, igraju se, itd, itd, ali kako će sve dalje teći zavisi i od profesora.

  20. #120
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ima drugi problem,

    moji su totalno nezainteresirani za tu drndu koju sam ja otkrila tu na forumu,
    ja ih svako-malo pitam jel im se sviđa, da im kupim? A oni me gledaju bijelo.

    Pa ću morati na kraju kupiti sama sebi, bez izgovora.
    Dodji sutra kod mene. Ja dobila od djece. Dam ti da vrtis koliko te volja. Mozes zadrzati i cijeli tjedan

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Valjda škola i profesori određuju pravila ponašanja u školi i pod nastavom, a ne roditelji. Recimo, nećeš valjda srednjoškolcu braniti da nosi mobitel u školu, branit ćeš mu da ga koristi pod nastavom, da slika po školi itd.

  22. #122
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Dodji sutra kod mene. Ja dobila od djece. Dam ti da vrtis koliko te volja. Mozes zadrzati i cijeli tjedan
    Dolazim

    onda odmah mogu vježbati da jednom rukom vrtim, a drugom tipkam
    Posljednje uređivanje od Marija : 05.06.2017. at 23:16

  23. #123
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš vrtiti i krunicu. Ko kaže da je samo za moljenje
    Ne znam sto si zapela. Komboloi grci koriste kao zabavu.Postoji jasna razlika izmedu brojanice/krunice i ovoga. Skoro svatko u grckoj na ulici ga nosi. Meni je osobno zabavan i bas mi sluzi za premetanje po rukama. Cesto to radim kada mi treba fokus. Barem mi nisu prsti u ustima.
    Ne znam sto bih ti odgovorila za krunicu. Nisam vjernik ali ne bi mi palo na pamet iz respekta prema vjernicima da vrtim krunicu oko prsta.

  24. #124
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Zabranjuje se sve sto ometa nastavu. Al ne mozemo izrijekom zabraniti svaku glupost novu. I plijeni se i onda traži da roditelji dodu po to. Ali borba protiv ovakvih stvari u skoli je borba s vjetrenjacama. Tako se borimo i s mobitelima, slicnih gadgetima, jelom, pićem, domacim radom iz matenatike preko hrvatskog, lektirom preko fizike, ucenjem povijesti preko biologije..... Vise se boris s njima nego nešto radiš. A nemaš ni potporu roditelja jer da ima, provjerili bi svaki dan sto im to djeca nose i skolu osim knjiga. Ma necu ni pocinjati.
    Nisam učitelj, ali potpisujem ovo. A kućni odgoj i maniri su zaboravljeni pojmovi. ALi glavno da su uvijek učitelji, program i školski sustav krivi.
    Posljednje uređivanje od šafran : 06.06.2017. at 06:46

  25. #125
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam učitelj, ali potpisujem ovo. A kućni odgoj i maniri su zaboravljeni pojmovi. ALi glavno da su uvijek učitelji, program i školski sustav krivi.
    Moje dijete ima bezazleni tik kada je nervozno. Psihologica je rekla da ne obraćamo pažnju na njega.
    Od kada ima spiner primjećujem da je tik manje u funkciji.
    Meni dovoljno. I da, igra se samo pod odmorima.

  26. #126
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ima drugi problem,

    moji su totalno nezainteresirani za tu drndu koju sam ja otkrila tu na forumu,
    ja ih svako-malo pitam jel im se sviđa, da im kupim? A oni me gledaju bijelo.

    Pa ću morati na kraju kupiti sama sebi, bez izgovora.

  27. #127
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam učitelj, ali potpisujem ovo. A kućni odgoj i maniri su zaboravljeni pojmovi. ALi glavno da su uvijek učitelji, program i školski sustav krivi.
    Tako je, mi smo uvijek krivi. Pogotovo to s mobitelom. Recimo slučaj prije godinu i pol dana. Maturantu je prof. pokušala oduzeti mob koji je koristio na satu. On njega u džep od hlača. Ne da ga. Pošalje ga se pedagogici, ni noj ne da. Pošalje ga se ravnatelju, ni njemu ne da. Zove se oca u školu, sjedi otac s učenikom kod ravnatelja i ne da učenik niti ocu niti ravnatelju mob. Kupio ga je svojim novcima, njegov je i gotovo. I otac haže da ništa ne može. I što bi vi sad tu napravili recite mi.

    Drugi slučaj, zaplijeni prof. učeniku, maturantu isto, mob. Traži da roditelje dođe po njega sutra, kako jasno stoji u pravilniku o kućnom redu. Kasnije tijekom dana učenik je ušao u kabinet kada nije bilo nikoga, provalio u ormar i uzeo mob. Na kraju je imao ukor razrednika i sniženo vladanje. Ali što to znači maturantu koji će upisati privatni faks, tata će platiti i sve super. Što njemu znači školsko vlasništvo, pravilnici, zakoni i autoritet kad će tata kupiti sve što sinu treba u životu.

  28. #128
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čuj ima i ljudi koji neće završiti niti srednju školu niti taj privatni faks, pa će opet živjeti bolje i bogatije od tebe i mene. Svijet baš i nije neko pravedno mjesto, tako da mislim da te ne treba brinuti što će tata nekome platiti privatni faks. Škola bi trebala imati sustav pravila, a očito i kažnjavanja za one koji se ne pridržavaju pravila na ovako ekstremne načine kakve opisuješ.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    moram se nadovezati mima

    pravila već jesu tu, ali zaista je izazov da se i provedu..i zaista je samo mali broj profesora izvojevao tu bitku..

    tak da nikak ne može biti odgovornost samo na školu i profesorima

  30. #130
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nego na kome je odgovornost za provođenje pravila u školi? Srednjoškolac vrti spiner pod satom iako je to zabranjeno, a odgovornost za to je na mami koja mu nije prije škole pregledala torbu i zabranila mu nositi spiner u školu? Stvarno? Ili je odgovornost na školi koja nema snage provesti vlastito pravilo? Koliko uopće ima takvih srednjoškolaca kojima profesor u tolikoj mjeri nije autoritet da mu neće predati zabranjeni predmet kad ga ovaj to traži?

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    dobro pitanje!

    profesorice iz srednje recite vi

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa evo iskreno ja i ne razumijem to s oduzimanjem stvari djeci...pogotovo srednjoškolcima. Niti sa zabranama. Sin mi srednjoškolac i možda sam poremećena, ali čini mi se da se s njima može sasvim lijepo dogovoriti ako se ne naređuje niti moljaka. Davno sam radila u srednjoj i mobiteli su bili tolerirani osim kad se obrađuje novo gradivo. Nisam nikome ništa oduzimala niti slala ravnatelju niti imala kaos u razredu.
    I zapravo ne razumijem zašto bi smetalo da dijete nešto vrti po prstima... Moji nemaju te vrtilice , nisu pitali, ulažu u neki album pa im ovo nije sjelo. Par djece mi je došlo s tim vrtilicama i stvarno mi je ok da dok ponavljamo, dok ispitujem, ono kad mu ruke ne trebaju da vrti. Na kraju, tako i tako ne vrte 45 minuta...Dosadi im.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Odgovornost je uvijek na profesoru. I tu su ovi razgovori o kućnom odgoju po meni promašeni. Ono, odrasla osoba koja je tu zbog djece, mora znati kako... ne riješit 3b zadatak već kako biti s djecom... Da su sva djeca draga, pametna i suradljiva ne bi trebalo slati ih u školu.

  34. #134
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    mislim da mozemo otvoriti i novu temu sto se tice discipline, i postivanja skolskog kucnog reda.
    na tu temu vjerujem da nas ima puno stosta reci.

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    potpis na VeruM i šafran.

  36. #136
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    potpis na casu i mimu


  37. #137
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Kod mene svi na sastancima prtljaju po mobitelima. Meni je to upočetku bilo baš užasno. Sad sam se navikla pa kad mi je dosadno na sastanku odgovorim na poruke, mailove i sl. Na velikim sastancima od 50tak ljudi, dobar dio ljudi ima laptope, rade svoje i uključe se kad je bitno za njih. Prema mom iskustvu, ova (ne)kultura je i geografski uvjetovana.

    Uglavnom, ne sviđa mi se, ali sam se prilagodila.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Potpis na spajalicu

  39. #139
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Meni se kod tog vrćenja i bacakanja predmeta po rukama više čini problem u ometanju drugih, nego nastavnika. Imam osjećaj da meni osobno to ne bi smetalo. Upravo bih tako i pokušala objasniti nervoznoj djeci da smire vibru u prostoru zbog drugih, a ne zbog mene.
    Moji slušatelji smiju i jesti dok ja govorim, samo ako nije nešto jako aromatičnog mirisa.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Ma sad je spiner toliki problem po školi da ga treba zabranjivati?
    Meni je to, onako...od muve slona.
    Kraj je šk. godine, vrućina, svi su na izmaku živaca, što deca, što nastavnici, što roditelji...
    Ja bih oberučke prihvatila bilo šta što bi smanjilo nivo anksioznosti na času, a spiner je baš bezazlen i dosta tih, dokle god ne leti po učionici....
    Uostalom, što kaže Jelena, nije baš ubedljivo zabranjivati deci telefone dok ih i profesori i roditelji stalno drže u rukama.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Nekad davno su učenici (i to srednjoškolci) izluđivali profesore tako što su se pod satom igrali ping-pong lopticom, tako da zvecka po stolu

  42. #142
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to, onako...od muve slona.
    potpisujem pulinku

  43. #143
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Nekad davno su učenici (i to srednjoškolci) izluđivali profesore tako što su se pod satom igrali ping-pong lopticom, tako da zvecka po stolu
    Mi smo kartali.

  44. #144
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Cujete mozemo se do besvijestj natezati tko je odgovoran za disciplinu u razredu. No da se vratimo na temu. Jednostavno je meni iritantno da dok ja pokusavam nešto reci i objasniti oni se zabavljaju vrteci to čudo po prstima. Isto tako bi mi bilo iritantno to s pingpong lopticom ili kartama ili kemijskom ili... A ako nastavnik kaže da prestanes s nečim, očekuje i da prestanes, a ne da nastavis ispod klupe.

  45. #145
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Naravno da se ocekuje da prestanu. Samo mi nije jasno zasto ne prestanu kod nekih profesora a kod nekih ne pada im na pamet ni zavrtiti.

  46. #146
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    dobar point spajka.

    kod mog starog na satu je bio muk ni zuc.

    al isto tako stoji da se danas djeca odgajaju bitno drugačije nego nekad. I ne, sviđa mi se to ponašanje djece (a i odraslih ) koje vrlo često viđam oko sebe.

  47. #147
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    VeraM imaš apsolutno pravo da te smeta spinner, i imaš ga u svakom slučaju pravo i zabraniti i oduzeti na svom satu. To je tvoje radno mjesto, odnosno - ti si ta koja tamo radi i mislim da imaš potpuno pravo određivati pravila.
    Ali mislim da isto ne možeš očekivati od roditelja srednjoškolaca da pregledavaju torbe i brane djeci nositi u školu spiner ili kemijsku (?).

  48. #148
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja nekako kako Marija
    moja rekla da joj je fora, ali "da joj se ne da baciti 50 kuna na to" (u nedj. je bila s curama u gradu u dvije su kupile na cvijetnom, za 50 kuna)
    i da ćemo kupiti preko e baya
    ali majka danas išla preko glavnog, a tamo ima "spineri, spineri 20 kuna, spineri spineri, 20 kuna 1, 30 kuna 2, spineri spineri"
    i morala ja kupiti

    i ne znam je li ga ponjela u školu
    ali vjerujem da ga neće vrtiti na satu
    kao što ni ne nosi mobitel u školu, valjda jedina u razredu
    jer joj ja ne dam
    jer ne želim na profesore prebaciti natezanje oko mobitela
    nošenje mobitela i vrtenje spinera u školi
    je stvar profesora i škole
    ali dijete koje je dobilo jasne upute doma, to neće ni raditi

  49. #149
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Možeš osnovnoškolcu zabraniti nošenje nekih stvari u školu, ali baš i nije mudro to zabranjivati srednjoškolcu. Pa, nama je cilj stvarati odgovorne ljude, a ne bdjeti nad njima za svaku sitnicu, onda kad dorastu do srednje škole.
    Meni je čin oduzimanja učenikove svojine, nepoštivanje učenika. Ako profesor nije u stanju svojim autoritetom ili zanimljivošću svojih predavanja, zadržati pažnju 15-19 godišnjaka toliko da ovi i ne pomisle na mobitel ili spiner, treba se zapitati što s njim(profesorom) nije u redu. Mislim da tu moram jedan mali staviti.

    Uglavnom nama je danas poštar donio i https://www.thefidgetcube.co/ . Nemam pojma što reći, ne čini mi se da to oboje nije dobro, ali ni da je. Proći će moda. Još ovih par dana škole, pa duuugo, dooosadno ljeto, neka vrte, kuckaju, "mobiteliraju".

  50. #150

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    na cenu te fidget kocke!
    Koliko ja znam, fidget spinner je zamišljen kao terapijska spravica za kanalisanje anksioznosti i potrebe za kretanjem koju imaju deca sa određenim dijagnozama tipa autizam, ADHD i slično?
    To znači da se i od razreda i od nastavnika očekuje da mogu bez velike distrakcije i gubljenja koncentracije da podnesu okretanje bar jednog spinera kad god dete sa dijagnozom oseti potrebu za tim, pa i čitavog časa, ako je potrebno.
    Ali teško da su "nemirna" deca nešto novo. Svaka generacija je valjda imala neko dete koje "ne zna šta će sa rukama" i pored svih opomena na času...A kraj školske godine je oduvek bio vreme kada i najstrpljivijima bude dosadno na času, nije to neka posebna nova pedagoška situacija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •