Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Taxi i autosjedalice

  1. #1
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Taxi i autosjedalice

    Ne znam je li već bilo ovo pitanje, ali jesu li taksisti obavezni imati auto-sjedalice kad voze bebe (naime, neki dan sam bila prisiljena koristiti taksi i naravno da sam malog držala u krilu, ali s obzirom na situaciju nije mi palo na pamet tada to pitati taksista)??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    Taxisti bi isto trebali imati sjedalice. Naišla sam na taxi koji ima samo sjedalicu (digne se obična) umontiranu u autu za veću djecu. Taxist mi je rekao da je kazna za vožnju djeteta bez sica 500kn.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    da, ali ne njemu nego tebi.

  4. #4
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj MamaAna prvotno napisa
    Taxisti bi isto trebali imati sjedalice. Naišla sam na taxi koji ima samo sjedalicu (digne se obična) umontiranu u autu za veću djecu. Taxist mi je rekao da je kazna za vožnju djeteta bez sica 500kn.
    Treba li se onda to posebno naglasiti da ide i beba kad se zove taksi ili oni voze po sistemu 'vrč ide na vodu dok se ne razbije'??

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    da, ali ne njemu nego tebi.
    Kak to misliš - da ga ulove, ja bih platila kaznu (što u biti nije moja krivica) ili da taksiste ne zaustavljaju?? :?

  6. #6
    ivarica

    Početno

    moja sestra je pitala taksistu, rekao joj je da putnici placaju kaznu ako nisu adekvatno vezani.
    znaci, nosi svoju sjedalicu :shock:

  7. #7
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    moja sestra je pitala taksistu, rekao joj je da putnici placaju kaznu ako nisu adekvatno vezani.
    znaci, nosi svoju sjedalicu :shock:
    Mislim, koja je to glupost - znači, ja vozim dijete na hitnu taksijem (jer nemam auto, pa tak trenutno niti autosjedalicu) koji nema auto-sjedalicu i još bi platila kaznu?? Ili nosim svoju autosjedalicu (da ju imam) i onda se po bolnici natežem s njom i s bolesnim djetetom?? :shock:

  8. #8
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Mislim da bi svi trebali imati autosjedalicu. I ako je autosjedalica u taxiju, još uvijek stane u auto troje ljudi. U slučaju da ima pun auto putnika, nek sjedalicu makne. A kolko ja vidim uvijek je jedan ili dva putnika.

  9. #9
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Matilda prvotno napisa
    Mislim da bi svi trebali imati autosjedalicu.
    Ali koju :/ Trebao bi onda imati za 3 razlicita uzrasta ....

  10. #10
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ah, da! Imaš pravo!

    Bilo bi dobro da se organiziraju kao u rent a caru. Stavljaju se sjedalice po potrebi. No, naši taxisti su na cesti pa ne znam gdje bi ostavljali sjedalice kad im ne bi trebale.

    Al sam se sada nafilozofirala.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Cure, tema je stvarno dobra!
    Šogor je taksist, baš ću ga sutra pitati, pa pošaljem kaj veli i kakva su mu iskustva.
    Oni bi to trebali regulirati svojim pravilnikom, a i država bi trebala reći svoje.

  12. #12

    Početno

    Ja se dosta često znam vozit taxijem, i to je totalna noćna mora...ajde dok je bio manji pa sam ga mogla u nosilicu stavljat, ali sada... :?

    Pitala sam ih par puta, svi vele da bi ih u pravilu trebali imat ali će se morat organizirat nekako...

    Možda bi trebalo pokrenut akciju nekakvu...

  13. #13
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    stara tema ali mene stvarno zanima
    kamo s djetetom kad si u taxiju i tko je odgovoran ja ili taxist
    bila sam sa djetetom u bolnici nisam iz ZG došla vlakom pa neču
    valjda autostolicu vuć sa sobom :?

  14. #14
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ako je beba novorodence, onda ne vidim razloga zasto se ne moze autosjedalica ponijet sa sobom.

    Nisam sigurna je su li taksisti u Hrvatskoj oslobodeni od ove obaveze. Mislim da ne. Odredba je slijedeca:

    Članak 163.

    (2) Vozač osobnog automobila ne smije na prednjem sjedalu prevoziti osobu koja je pod utjecajem alkohola ili droga, dijete mlađe od 12 godina niti na stražnjem sjedalu dijete mlađe od pet godina, osim u slučaju kada na stražnjem sjedalu ima pričvršćenu dječju sjedalicu, u kojoj dijete mora biti vezano.
    s tim da je definicija osobnog automobila slijedeca:

    Članak 2.

    40) »osobni automobil« je motorno vozilo namijenjeno za prijevoz osoba koje, osim sjedala za vozača, ima najviše osam sjedala i čija nosivost tereta ne prelazi 250 kg,
    Po zakonu, vozac je odgovoran i taj koji placa kaznu.

    U mnogim zemljama taksisti su oslobodeni odgovornosti po pitanju autosjedalica.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Onda bi to trebali i napisati na vidljivom mjestu.
    A ima i taksija s neispravnim pojasevima otraga. Stari, nisu na izvlačenje nego fiksne dužine. Horor.

  16. #16
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    naravno mislila sam na veče dijete kada smo bili u ZG imao je 16mjeseci
    došli rano ujutro vlakom,gdje ču nego u taxi a inače sam frik koji ne ide
    2m bez autostolice
    sada ima 4god znači ili sa svojim autom ili javni prijevoz
    oprostite imam još jedno pitanje a šta je sa vožnjom u autobusu
    naravno na duže relacije npr ST- ZG

  17. #17
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sa 4 godine, ovisi kolko je visoko dijete, mozda vec moze ici u booster bez naslona a kojeg je lako nosakat sa sobom u ovakvim prilikama. Booster s naslonom pruza bolju zastitu ali booster bez naslona bolji je od nicega za ovu dob (ako dijete ima masu od barem 15 kg, pozeljno 18 ).

    Kaj se tice autobusa, misljenje medu strucnjacima jos nije jedinstveno po pitanju korisnosti i pozeljnosti pojaseva u busevima. Mislim da sam vec negdje o tome pisala al ak nekog zanima mogu napisat opcenito u cemu su kvake.

  18. #18
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ima 109cm-21kg
    i baš me zanima ovo za autobus jer bi išli na put a inače je još uvijek
    u autostolici

  19. #19
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    ima 109cm-21kg
    ovisno o autu, neznam da li ce mu visina biti dovoljna.
    i baš me zanima ovo za autobus jer bi išli na put a inače je još uvijek u autostolici
    napisat cu za koji dan, nemam sad vremena jer nije u dvije recenice (al ajd me podsjeti ako nije jos nist napisano do srijede, pliz).

  20. #20
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    evo ja dosada opet pitam pliz,pliz

  21. #21
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    e, naravno da sam zaboravila. pokusat cu veceras. ima negdje napisano na forumu mislim, samo treba iskopati.

  22. #22
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Kopiram s jednog drugog topika:

    razmisljanja su razlicita u svezi svrsishodnosti pojasa u autobusima.

    kod autobusa se obicno racuna da kompartmentalizacija sjedala pruza dovoljnu zastitu kod sudara. Nasloni sjedista napravljeni su (ili bi trebali biti napravljeni) na nacin da apsorbiraju sile i ublaze udarac putnika o njega. Dijete kad poleti prema naprijed ono bude zaustavljeno (nasloni su previsoki da bi preletjelo) i tresne o naslon ispred ali duljinom pretezno cijelog tijela pa se na taj nacin rasporede sile preko cijelog tijela.

    Postoje pitanja ucinkovitosti pojasa u vozilu koji je po sistemu dvije tocke (znaci, ide samo preko zdjelice, ne i preko ramena). Kod takvog vezivanja u slucaju sudara dolazi to tzv. "jack-knife" udarca, iliti djetetova straznjica bude zadrzana u sjedistu ali glava i trup polete prema naprijed. Tako glava udari o naslon ispred sa svom silom koja bi se inace rasporedila preko cijelog tijela a ovako je koncentrirana na glavu te, teoretski i prakticno, moze izazvati puno ozbiljnije posljedice za dijete od onih do kojih bi doslo da je cijelo tijelo poletilo prema naprijed i obilo se o naslon sjedista ispred.

    Teoretski pojas sa tri tocke bi pruzao dobru zastitu ali je problem kod pojasa sa tri tocke da ti nemas gdje uglaviti gornji dio pojasa za autobus nego za naslon sjedista (jer su prozori niski i nema strukture u strani vozila, na toj visini, u koju bi se pojas mogao ugraditi za svaki red sjedala).

    E sad, ako instaliras pojas sa tri tocke na autobus onda ti ta gornja traka dolazi preko vrha naslona sjedista, sa strane sjedista. U praksi je ovo jako problematicno (znam, jer sam se vozila s Petrom na skolski izlet njihovim skolskim autobusima koji imaju instalirane te pojase sa tri tocke).

    Prvo, klinci vrdaju-mrdaju pa pojas sklizne sa naslona sjedista i olabavi.

    Drugo, klinci su razlicite visine pa postoji mehanizam kojim se namjesta da djetetu pada gornji dio pojasa preko ramena. Ali to znaci da se svakom djetetu na autobusu taj pojas mora tocno namjestiti. To takoder znaci da oni koji su odgovorni za djecu znaju kako to i namjestiti ispravno (meni je trebalo dosta da uopce skuzim sistem, a ja bih rekla da se prilicno kuzim u sisteme vezanja, dakle, takvo sto ne bih ocekivala od ucitelja i uciteljica).

    Iz onog sto sam vidjela, djeca velikom vecinom nisu ispravno vezana tim pojasevima pa se opet vracamo na "jack-knife" varijantu jer gornji dio pojasa nece zadrzati djetetov trup (pa time i njegovu glavu) a za koju osobno moram priznati da mi nije nesto privlacna.

    A da ne velim da nisam niti gledala kako im pada donji dio pojasa, odnosno da li je dizajniran za djecju zdjelicu ili za zdjelicu starijeg djeteta/odrasle osobe.

    Daklem, ja nisam sigurna da li su pojasevi najbolja solucija. Barem ne na nacin na koji sam dosad vidjela da se koriste.
    Da jos nadodam i da u europskoj regulativi i direktivi pojasevi na autobusima nisu obavezni jer misljenja i studije nisu jos usaglasene (zbog gore navedenih razloga).

  23. #23
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    puno hvala ancica

  24. #24
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Nije baš pitanje o autosjedalici, ali je najbliže tome. U prethodnim postovima pisalo je o vožnji u autobusu, ali pretpostavljam da se misli na putnički bus. Mene zanima kako je najbolje i najsigurnije bebu od dva-tri mjeseca nositi u javnom prijevozu, znači nemamo rezervirano mjesto a i zna se kakvi su zg busevi. Ne mislim samo na sudar već i naguravanja, nagla kočenjaImamo P.P. primo viaggo autosjedalicu, ali mi je ona i prazna preteška za nositi po gradu. Imamo kolica i maramu, što je bolje za bus ili tramvaj?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Nažalost ići pješke

  26. #26
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ma nije tak strasno ici busom i tramvajem, samo uvijek beskrupulozno zamoli nekog da ti se ustane ako imas bebu sa sobom.

    Koliko znam, iako nam se ponekad cini da ZETovci divlje voze, rijetke su ozljede uzrokovane tom divljom voznjom.

  27. #27

    Početno

    Ja u javnom prijevozu kolica uredno zakočim u prostoru koji je predviđen za to, i pridržavam ih nogom i rukom dok se pridržavam da ja ne padnem...

    Čak sam u par navrata doživila da mi vozač sam to napomene pri ulaženju u bus...

    A što se tiče taxija, neki dan sam se baš morala odvest s klincima taksijem, i nisam imala sjedalicu ni za jednog od njih...Najgorih deset minuta u mom životu...A nije bilo teorije da s kolicima dođem na odredište cipelcugom...

    Al sam razgovarala s čovjekom i on je isto rekao da zna da bi me morao vozit i da NJEMU ne gine kazna ako nas zaustave...Mada sam ja rekla da bi tu kaznu JA platila čisto zato što sam u auto sjela svjesna i zakona i opasnosti, na vlastitu odgovornost...

    Kad sam bila s Karlom u Njemačkoj kod mame, nisam mogla nosit sjedalicu, i isto nam se dogodilo da smo u par navrata išli bez...Da bi ona jednu večer pozvala taksi, tip dođe, i poludi jer mu nije naglasila da ide dijete s nama...

    Na kraju je ispalo da tip totalno pretjeruje - on po zakonu MORA u svakom trenu imati sjedalicu u autu, nekakav kožni buster koji ima dio koji se stavi djetetu među noge i oko struka (kao onaj stolić na hranilici ali masivan, dijete se ne može maknut)...I naravno da ga je imao, tako da sam mu na kraju prokomentirala da ne vidim koja je razlika u montiranju sjedalice prije nego krene na put od montiranja kad nas pokupi

    Za mjesec i pol idem opet, s oba klinca, i nosim obje sjedalice (0-13kg i Rodi)...i rekla sam staroj da može zaboravit vozikanje okolo ako djecu prvo ne utrpa u njih...

  28. #28
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    moj ima 4,6g pa kad je ovu zimu bio u Mariboru
    u autu se vozio u autostolici,rodica nije ni došla na vlak bez nje
    jednostavno joj je bilo normalno naći autostolicu(nema djecu tj ima
    ali veliku)i bez da sam ja napomenula
    njima je to normalno

  29. #29
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    podižem malo

    Zvala taxi službu u Zg - nemaju nijedan taxi sa bilo kakvom AS

    imaju jedan auto koji ima isofix pa ja mogu namontirati svoju (jeah right, ovu iz kat 1, baš sam herkules)

    metropola nema šta

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    U pojedinim autima postoje ugrađena AS a ne zauzima im ni mjesta npr http://www.testberichte.de/test/prod...t__p64896.html i mislim da bi makar nekoliko taxista u gradu moralo to imati. I kada pozovete Taxi da se naglasi da vozite dijete, da bi došao određeni taxista koji to i posjeduje.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    A ovako nešto kao za avione bi trebalo i za autobuse.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    16

    Početno

    A mislim... Mene ne iznenadjuje da taksisti nemaju djecje sjedalice - cak, realno gledano, to ni ne ocekujem od njih...

    Sjedalica bi im trebala zauzimati jedno sjedece mjesto (ili cak i nesto vise), a ako i nije montirana na sjedalu onda bi trebala biti u gepeku gdje su automatski anulirani ukoliko dvoje ljudi ima prtljagu... uostalom, zar bi trebali uopce imati onda sve kategorije? pa gdje bi im to stalo?... mozda eventualno neki booster negdje....

    iz osobnog iskustva znam da policija ne dira taksiste - cak te ni ne tjeraju da se vezes, ni na prednjim sjedistima... barem su u Zagrebu taksisti ultra-politicki jaki da im valjda "ni Bandic ne moze nista, a kamoli policija"...

    Jednom, doduse prije x godina, sam se vozio po noci taksijem i policija ga je zaustavljala... covjek je usporio, osvjetlio natpis na krovu (koji je evidentno bio iskljucen jer je imao "gazu"), i policajac mu je samo odmahnuo da nastavi voznju... toliko o strahu od policije... kladim se da im ni kazne za prebrzu voznju sa kamera ne salju.... mislim da to ipak ide pod onu kategoriju da bi taksisti ipak trebali biti bolji vozaci od "nas ostalih" - ako vec ne sluzbeno (jer je valjda neustavno), onda barem "presutno"...

    ako i zanemarimo te cinjenice, ostaje ona potreba da SAMI RADI NAS djecu prevozimo u sjedalici... tu nam jedno taksisti mogu izaci u susret nekom evidencijom gdje bi neki vozaci mozda iskoristili neki marketinski prostor i neki od njih se "izdvojili" od ostalih na nacin da objave kako imaju sve kategorije sjedalica na raspolaganju (sa certifikatima), da ih uredno odrzavaju i mijenjaju svakih 6 godina, da recimo, pored toga, uzimaju i kreditne kartice ili tako nesto... kada jednom uhvatis nekog postenog taksistu, pogotovo ako je iz tvog kvarta, onda ostavis njegovu vizitku u djepu i uvijek njega zoves... cesto je dostupan i vrlo rado izlaze u susret... ja sam jedno vrijeme stalno koristio usluge istog taksiste u sluzbene svrhe jer mi je covjek bio bitno jeftiniji od ostalih (meni, doduse, svjedeno, ali volim da postenjaci imaju posla) i nikada nije jamrao kada mi je trebao dati racun za firmu i naplatiti kreditnu...

    dakle, ja vjerujem da bi kvartovski taksist dosao na poziv sa djecjom sjedalicom - mozda ne bi bio za 2-3 minute ispred zgrade/kuce (kao inace), ali bi na kraju obije strane bile zadovoljne....

    uostalom, ne postoji "hitno", postoje samo ljudi koji kasne... nije li?

    eto... apeliram na ostale da, ako naidju na baby-taxistu, da sa svima podjele kontakt podatke... UVJEREN sam da ce nakon prve-druge objave lavina sama krenuti od sebe... nakon toga cemo jamrati kako imaju one jeftine/noname sjedalice po taksijima... pa nakon toga kako ih ne znaju montirati... a negdje 2045. godine cemo se zaliti da nam klinci povracaju na odvratne kombinacije presvlaka sjedala i auto sjedalice....

    pozdrav svima....

  33. #33
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Citiraj Josko prvotno napisa
    gdje bi neki vozaci mozda iskoristili neki marketinski prostor i neki od njih se "izdvojili" od ostalih na nacin da objave kako imaju sve kategorije sjedalica na raspolaganju (sa certifikatima), da ih uredno odrzavaju i mijenjaju svakih 6 godina, da recimo, pored toga, uzimaju i kreditne kartice ili tako nesto... kada jednom uhvatis nekog postenog taksistu, pogotovo ako je iz tvog kvarta, onda ostavis njegovu vizitku u djepu i uvijek njega zoves...
    je, upravo to me iznenađuje - da ne postoji barem jedan takav "ambiciozni" taksist u gradu. Mislim halo, postoje specijalizirani taxisti za kućne ljubimce, pa hajde i za djecu

  34. #34
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Pa da ih imaju nekolik n raspolaganju i da ja, kad naručim taxi, naglasim da imam dijete i da mi treba ta i ta kategorija AS...mislim da to i nije nešto pretjerano zahtjevno. :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    16

    Početno

    Nekidan sam se upustio u raspravu sa jednim poznanikom koji je zagrebacki taksist... prvo mi je odmah opovrgnuo tvrdnju kako ih policija ne dira... po njegovoj tvrdnji policija ih JAKO "dira" - pogotovo za vece prekrsaje jer znaju da im vozacka treba za "prezivljavanje" pa ih masakriraju za svaki takav prekrsaj (da ne kazem kamatare)...

    dakle, policija ih VOLI zaustavljati... to je valjda po novome... stogod...

    kaze covjek, vezano za AS, da nema sanse da on drzi negdje sjedalice doma pa da se po nju vozi kada nekome zatreba... jer bi onda prosjecna voznja bila 200 kuna, a prosjecnom korisniku je sve preko 50-60 kuna neprihvatljivo... a da ne govori o tome da bi za dobar set sjedalica morao uloziti 4-5-6 tisuca kuna... pa ih jos mijenjati svakih 6 godina... pa ciscenje i pranje....

    bottom line je da ih nece vjerojatno sami kupiti ukoliko ih netko ne prisili na to...

    Samoborci raspravljaju kako to izvesti...
    http://www.samobor.hr/pitanje_odgovor.asp?sifpit=871


    ...................


    naisao sam na jedan zanimljiv dokument, i to cak na Hrvatskom jeziku (nek se vidi koliko smo jaki tamo...)... iz Australije...

    Uglavnom... AS moraju koristiti svi koji moraju... osim kada su u pitanju oldtimeri i taksisti...

    http://www.kidsafewa.com.au/_literat...007_-_Croatian

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Podižem topic jer mi je postao aktualan.

    Dakle, da li je netko našao (bar jednog) taksistu u Zagrebu koji ima autosjedalicu 9-18kg?

    (Da li netko ima taksistu prijatelja da ga nagovori na kupnju autosjedalice na rodinoj rasprodaji za vožnju freakova po pitanju autosjedalica.. oglasit ćemo ga na forumu!!)

    Morala sam jednom s klincem u Klaićevu iz vrtića. Vrtić plaća taksi. Taksi je došao bez auto sjedalice.. ja ono :shock: .. sad, kad sam pričitala da baš NITI JEDAN taxi nema autosjedalicu sam još više :shock:
    ( I dalo bi se to organizirati.. pa imaju i oni neke svoje prostore... bar par da ih je u Zg...)

  37. #37
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mozete opisati vasa iskustva sa taksijima u gradovima u europi i dalje, gdje ste bez problema dobili taksi sa sjedalicama i sl?

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Već sam napisala na temi Taxi, ali da i ovdje stavim. U Rijeci može autostolica, provjereno u cameu, naravno treba naglasiti u pozivu, odmah dolaze, ali 20 kuna skuplja vožnja. ( jer su stolice u bazi, pa treba ići po nju).

  39. #39
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da li taxi Cammeo u Zagrebu ima autosjedalicu? Nama treba od 9-18kg, putujem vlakom do Zagreba i onda trebamo na Šalatu, s kolicima smo...

  40. #40
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Da li taxi Cammeo u Zagrebu ima autosjedalicu? Nama treba od 9-18kg, putujem vlakom do Zagreba i onda trebamo na Šalatu, s kolicima smo...
    Sa njihove web stranice:
    Za naše putnike osigurali smo:
    • Autosjedalice za djecu uz prethodnu najavu
    http://www.taxi-cammeo.net/index.php...3Acrm&Itemid=8

  41. #41
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Hvala puno!!!

  42. #42
    khaa avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    637

    Početno

    Citiraj MalaSirena prvotno napisa Vidi poruku
    Ili nosim svoju autosjedalicu (da ju imam) i onda se po bolnici natežem s njom i s bolesnim djetetom??
    ovako sam ja, radije nego da vozim bebu bez AS

  43. #43
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj khaa prvotno napisa Vidi poruku
    ovako sam ja, radije nego da vozim bebu bez AS
    To je OK ako se radi o autosjedalici 0 ili 0+, ali nema šanse da bi ja recimo mogla nositi i 2m i dijete i AS veće kategorije.

  44. #44
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Javim sutra kako je prošlo, rekli su mi danas da je dovoljno naglasiti da trebamo autosjedalicu i zvati 20tak min.prije puta

  45. #45
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Iz iskustva sa Cameom, a s obzirom da trebaš i AS, zovi ti i 40min prije.

  46. #46
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da javim dojmove...

    Prvo sam bila oduševljena kad su mi dan prije rekli da 20min prije vožnje nazovem i naručim taxi sa AS.
    Zvala sam pola sata prije pa su mi rekli da sam nazvala prerano.
    Nakon 20 min sam nazvala (10min prije vožnje planirane) i rekao mi operater: pa gospođo nema mogućnosti AS!!!
    MOLIM?!?! Rekla sam mu: "nemojte me zezati, jučer i danas sam zvala i rekli mi da nazovem ranije i da ću imati taxi sa AS)
    pa da nema niti jedan slobodan blabla...rekla sam ako treba da mogu pričekati pola sata neka mi jave.

    Zvali me za 10tak min. i rekli da taxi stiže i 2min, prije stigao i sms da stiže.
    (Polazno stajalište je bio gl. kolodvor, odredište bolnica Šalata).
    Dođe taxi i kaže gospon: pa ja vam nemam autosjedalicu! I da je tako rekao centrali i da je gospođa rekla nema veze može i bez. Ljubazno sam rekla vozaču da hvala ali bez AS ne idem u auto. Mogu čekati (toliko smo još imali vremena), zove on centralu i poslali su kroz 7,8min. taxi sa AS.

    ALI! AS nije postavljena,
    AS je prevelika za moje dijete (ima 13mj.,
    AS je bila kategorije od 3g. čini mi se-koliko se razumijem)
    AS niti ja sama ne znam postaviti...

    Ubite me ali ja sam ju nekako povezala i dijete unutra... Stigli na odredište, platili i čovjek nas je opet natrag vozio istom rutom, rekao je ako bude slobodan da će doći po nas.

    Eto, tako smo mi prošli.
    Kako nisam znala kako do bolnice bez taxi-ja nisam imala drugog izbora...

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    17

    Početno

    podižem temu...
    od svih taksi služba u zg-u jedino eko taxi ima sjedalicu, nitko drugi. jedino oni, i to dva vozila.
    treba nazvati ranije i provjeriti da li su ti taksiji zauzeti.
    sjedalica je grozna, tj. u groznom stanju (raspada se), i to neka na kojoj piše da je od 0-9 kg, i od 9-18 kg.
    proizvođača nisam opazila.
    ali čak je i njima to tlaka; vozač mi se žalio da je s buzina morao dolaziti zbog nas...

  48. #48
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A tko zna iz koje je još godine... Argh! Meni je trebao taxi s as nedavno i jednostavnije mi je bilo preokrenuti sve naopacke, nego tražiti taxi

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Drage mame. Eko taxi je dobio na poklon od baby centra nekoliko novih rommerovih auto sjedalica. Nevjerojatno su udobne i imaju i jaje i od 9-36. Stalno se vozimo ,cijena nije nista veca jedino se treba sat vremena ranije naruciti taxi , do sada nam to nije bio problem

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Tocnije ove
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.05.2015. at 20:43 Razlog: Slika u poruci

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •