Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Teta s kojom nismo sretni...

  1. #1
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno Teta s kojom nismo sretni...

    Ne znam uopće zašto otvaram temu... valjda od jada...

    Smjehuljica ide u vrtić od treće godine... prve godine teta S i teta A. Druge godine teta S i teta M, koja dovodi svoje školarce, dvije godine starije od ostatka grupe. Treće godine teta S i teta R, koja dovodi svoje školarce, godinu starije od ostatka grupe. Teta R je na početku ove godine bila dugo bolesna, vratila se pred Božić... u ožujku je teta S otišla na bolovanje i vratiti će se na jesen. Od tada imamo tetu R i zamjene (puno njih, svakavih).

    Teta S je dobra teta, djeca ju vole, djeca uče i napreduju, nitko nema primjedbi.
    Teta R je loša teta, djeca ju ne vole, boje je se, viče na djecu, ima vojnički režim, sadržaj dana je siromašan. Osim par izleta ništa zanimljivo se nije dogodilo.

    Pred neko vrijeme tražili smo da nam sljedeće godine ne daju opet tetu R, jer smo shvatili da je puno djece nesretno... da se bude i plaču da ne žele u vrtić (ovo je doslovno, jer je i Smjehuljica postala takva), da je se djeca boje, da sadržajno nisu baš nešto previše raznoliko radili, radni listići, radni listići, radni listići... to je jedino što im teta R nudi... uskrsne radionice s roditeljima nije bilo... jedva je pristala napraviti završnu predstavu jer su ju roditelji školaraca pritisnuli.
    Što će biti s tom molbom za promjenu tete ne znamo.

    Vrhunac mog jada se desio danas... imala sam priliku organizirati posjet jednog sjajnog predavača, ponudio je dva termina, pa je prvi termin dobila grupa u koju ide Smjehuljicina prijateljica, a drugi naša grupa.
    Bila sam na prisutna na oba predavanja. Predavač je na oba predavanja bio sjajan, podjednako angažiran, imao podjednaki pristup djeci... prvo predavanje je bilo sjajno primljeno od strane djece i teta, puno pitanja, veliki aplauz, sreća na licima... drugo bez puno iskazanog interesa, bez puno podignutih ruku, bez pitanja, bez sjaja u očima... a tema je baš takva... da te budi i motivira.
    S prvog predavanja izašla sam sretna i ispunjena, s feelingom "ništa mi neće ovaj dan pokvarit", a onda sam doživjela hladan tuš kad sam shvatila koliko su naši klinci sputani i oprezni.
    Prije nisu bili takvi... bar ja mislim da nisu.

    Još je jedna godina do škole...
    Što još napraviti osim tražiti drugu tetu... i nadati se da će teta S biti ok sa zdravljem na jesen.

    Baš sam jadna... ne samo ja... cijeli niz mama je u istom raspoloženju.

    ...
    ..
    .

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Ovisi koliko je lose. Ako je bas jako lose, mozda da prebacis u drugu grupu. Zapravo treba procijenti stetu i korist od ostanka i prebacivanja. A i pitati Smjehuljicu sta ona misli...

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Pričam o grupi, ne samo o svom djetetu...

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam u slicnoj situaciji ispisala dijete iz vrtica. Jer sam mogla. Mojca, nemam savjet, samo dobro razumijem situaciju.

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zao mi je :hugs:

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Sad kolko vi možete utjecati na promjenu tete ne znam, ali recimo moj kad je krenuo u vrtić u prvih mjesec dva je imao samo jednu stalnu tetu i jednu više na bolovanju tetu i hrpu zamjena, doslovno svaka dva dana novu. Ispalo slučaj o da bolesna teta je morala ići na operaciju i tad u vremenu do nove godine su izmjeni li cijelu postavu vrtića na par sati. Onda je došla teta koja je bila i klinki bolja teta, ali ta se tu zimu razboljela i bila često na bolovanju. Pa opet zamjene, ali klinci su to prebrodili. I jedna i druga teta su povremeno bile bolesne, tu se ne može ništa.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Zao mi je :hugs:
    X

    To je vrtić moje djece i bio je odličan. Da su sada stara vremena i da je gđa Novačić još uvijek ravnateljivca, sad bih rekla Mojci da ode na razgovor. Ali ne znam kakva je sad situacija, pa mi je teško bilo što predlagati. Vremena se mijenjaju.

  8. #8
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Bili smo.

    Čekamo odluku.
    Peterlin, tetu S znaš...

  9. #9
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam isto nažalost imala istu situaciju sa tetom svoje kćeri, tako da suosjećam.
    Ja ju dan danas ne mogu pozdraviti na cesti.
    Malac ima divne tete.

    Ali dajem podršku, treba reagirati

  10. #10
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Reagirali jesmo, troje roditelja je otišlo u ime svih na razgovor s ravnateljicom.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Bili smo.

    Čekamo odluku.
    Peterlin, tetu S znaš...
    Tetu S je naš L. obožavao. Nadam se da će biti dobro.

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Reagirali jesmo, troje roditelja je otišlo u ime svih na razgovor s ravnateljicom.
    Valjda će imati razumijevanja. Ako neće biti zadovoljavajućeg odziva, odmah alarmirajte Bosiljku Devernay u Gradskom uredu (ali to ste vjerojatno sve već odradili). Ako niste, evo kontakta:
    http://www.zagreb.hr/sektor-za-odgoj-i-obrazovanje/1236

    Dodatak: ako se odlučite za Gradski ured, spomeni i što je bilo s engleskom grupom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.06.2017. at 09:44

  13. #13
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Mojca,
    imala sam slicnu situaciju, ali sam reagirala odmah na pocetku. jedna teta je bila usper druga katastrofa.
    prebacili smo kcer nakom mjesec dana. iskreno bilo mi je zao druge djece, ali mogucnost micanja tete nije postojala, jer je stalno zaposlena. i ravnateljica nema mogucnost otpustiti je. jer ona obavlja svoj posao.
    zao je i meni bilo druge djece, ali tu si u situaciji kad bas i nemas mogucnosti spasiti sve.
    nasa se preporodila odlaskom u drugu grupu.

  14. #14
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam razmišljala o tome da ju prebacim u drugu grupu... Možda bi trebala.
    Pričekati ćemo da vidimo kako će se odvijati situacija, navodno bi do sredine mjeseca trebali znati.

    Roditelji djece koja su prošle jeseni došla u našu grupu, su lani bili u istoj situaciji i dobili su obećanje da će sve biti ok, a na jesen ih je dočekalo sve što nisu htjeli.

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne tražimo mi da teta dobije otkaz... nego da nam za zadnju godinu pred školu da tetu koja će ih motivirati i kvalitetno pripremiti za školu. Ovo jučer me dovelo do ruba... njen način rada ih formira u nešto što oni nisu.


    "Vrhunac mog jada se desio danas... imala sam priliku organizirati posjet jednog sjajnog predavača, ponudio je dva termina, pa je prvi termin dobila grupa u koju ide Smjehuljicina prijateljica, a drugi naša grupa.
    Bila sam na prisutna na oba predavanja. Predavač je na oba predavanja bio sjajan, podjednako angažiran, imao podjednaki pristup djeci... prvo predavanje je bilo sjajno primljeno od strane djece i teta, puno pitanja, veliki aplauz, sreća na licima... drugo bez puno iskazanog interesa, bez puno podignutih ruku, bez pitanja, bez sjaja u očima... a tema je baš takva... da te budi i motivira."

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •