Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Aspirin i heparin zajedno ???!!!

  1. #1
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno Aspirin i heparin zajedno ???!!!

    Cure,

    Ima li koja od vas koja je kroz cijelu T koristila i andol / aspirin i heparin??
    Ili bar do odredjenog tjedna??

    Ako da, od koliko mg andol i od koliko jedinica heparin.?

    Hvalaaa

  2. #2
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    I mene zanima. U novom postupku krecem sa andolom od pocetka ciklusa, a heparin ide od transfera.

  3. #3
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ja sam na clexanu 0,4 i aspirinu 100 od mjeseca prije postupka kada samo krenula sa kontracepcijom i biti ću do kraja trudnoće

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  4. #4
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Chiara,
    Dokt ti je rekao da ces biti i na andolu i heparinu zajedno?? Radi cega tocno??

    Pak,
    Zasto si ti na oboje??

    Ja sam.bila.kod hematologa na Merkuru i radi 3 spontana mi je rekao da je ta terapija, samo mi nije rekao da se ukida andol nakon 30 i nekog tjedna.
    Ja imam antikardiolipinska antitijela granicno pozitivna.

    Vi??

  5. #5
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    evo ja
    u zadnjoj uspješnoj trudnoci sam koristila i Aspirin 100 i Fragmin 2500 od pocetka do zadnjeg dana...
    odnosno aspirin vec od plodnih dana a fragmin cim sam vidjela pozitivni test... ( fragmin sam imala doma jer mi je ga je ostalo iz prethodne trudnoce...)
    to sam koristila tako po uputi lijecnika... vec sam ti prije pisala, možda se i sjecaš...
    i ja ti ne znam da li imam to što i ti ili nešto drugo...

  6. #6
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zelena vila,
    Sjecam se da si mi pisala, ali sad ne znam tocno sto.
    Znaci, nikad nisi vadila ta protutijela??
    Bas do kraja T, i 6 tjedana nakon poroda?? To te hematolog stavio na to ili ginekolog.?

    Hvalaaaa ti !

  7. #7
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ja imam blaže mutacije ali obiteljska anamaneza mi je bogata pa shodno tome stavili su me na oboje.
    Ja hematologa nisam niti vidjela već je moja gin proslijedila sve klinickom hematologu koji je dao preporuku.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  8. #8
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    I da ja sam vadila protutjela i sve je u granicama ali eto preventivno uzimam terapiju.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  9. #9
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mono ja imam mutacije (MTHFR i PAI) i mpo doktor je rekao da sam kandidat za heparin. Za heparin je rekao od transfera pa na dalje. Onda sam ga pitala za andol pa je rekao da to mogu od pocetka stimulacije. Antitijela sam vadila, ali jos nemam nalaz. Posto imam hashimoto i hipotireozu, ovaj put cu dobiti decortin pa cemo vidjeti da li ce to sta pomoci. Ceka me jos histeroskopija, kariogram i ogtt do postupka u 9 mj,

  10. #10
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Pak,

    Smijem pitati kod koga si isla na postupak?? U koju bolnicu??

    Chiara,
    I ja imam potpuno isto kao i ti, hashimoto ali tek su mi pocela biti pozitivna antitijela, na terapiji sam vec vise od godinu dana.
    Nitko mi nije spominjao nikada decortin, tj.pitala sam sama pa su mi rekli da kao nije potrebno. E..sad mozda je ipak potrebno??
    Ti si u Petrovoj jelda??
    Meni su rekli heparin nakon punkcije a do tada andol. Ja andol pijem vec od 01 mjeseca jer sam cula da treba se piti 3 mjeseca prije T, da bi se to sve prorijedilo.

    Medjutim, svi ginekolozi su mi rekli da andol nakon uvodjenja heparina nije potreban.
    Onda sam isla na Merkur kod hematologa koji mi je isprintao neku tablicu po kojoj oni valjda rade gdje pise da kod antifosfolipidnih pozitivnih antitijela se u cijeloj T i 6 tjedana poslije koristi i andol i heparin zajedno.
    A ja imam slabo pozitivna antikardiolipinska antitijela.
    I uz to MTHFR I PAI 1, ali navodno te mutacije kako mi je hematolog rekao ne utjecu na koagulaciju.

    I sad sam u velikoj nedoumici, ne znam sto da napravim????
    Jedni mi kazu da nijeje potrebno, dok hematolog da je !
    A opet ne zelim dobiti manju dozu nmh, da ne bi bila premala doza i uz to andol.
    Da ne bi bila prerazrijedjena krv uz nmh od 4000 i andol.

    Onda sam mislila uzimati mozda andol od 75, ili svaki drugi dan andol od 100 ali ne znam da li u tom slucaju ima to ikakve koristi???

    Jako mi je sve to komplicirano, a ne zelim prepustiti slucaju jos jedan spontani samo zato jer sam se bojala.koristiti i andol.

  11. #11
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ja sam u Kbc Rijeka. Moja antitijela stitnjace su jako povisena-1200 dok su mi i tsh i hormoni uredni jer sam na terapiji euthyroxom. U stimuliranom ivf-u nije doslo do transfera (unatoc 4 js i normospermiji) pa sam zato dobila sve te uputnice za obaviti sad dok imam pauzu. A decortin jer smatraju da cu jako tesko ostvariti trudnocu zbog jako visokih antitijela. Nisam isla kod hematologa nego mi je mpo rekao da cu od iduceg puta pikati se heparinom. Nadam se da ce biti sta bolje nakon histeroskopije kad mi maknu polip. Nisam mislila ranije krenuti sa aspirinom, rekao je od pocetka stimulacije. Ali sada vise ne znam kad vidim da ste vi drugacije radile.

  12. #12
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Chiara,

    Vec si sad pocela uzimati decortin??
    A za Andol, ne znam sto bi rekla. Jedni kazu jedno,.drugi drugo.

  13. #13
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Nista nisam pocela. A andol mislim da ne bi trebao smetati ako ga npr pijem u 8 mj, a u 9 mj idem u postupak.

  14. #14
    LIMAC avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    53

    Početno

    Bokic cure! Ja imam isto hashimoto, mthfr mutacije... trudna sam 28t. Ja sam na eutiroxu i stitnjaca je pod kontrolom. Uzimala sam aspirin do pozitivne bete odnosno do 9tt. Tad sam presla na clexan 0.4 i prestala sa aspirinom, radim kontrole svakih 4t.

  15. #15
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Ja imam 3 mutacije: Leiden i MTHFR hetero i Pai 1 homo. I hematologinja i MPO ginekolog su rekli heparin (Clexane 0,4) od transfera.
    U prvom ivf postupku sam se pikala od prvog dana stimulacije, zavrsilo je biokemijskom trudnocom.

  16. #16
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    mono ja sam bila u Španjolskoj u postupku.
    Kod mene je u pitanju PAI i mthfr. Ako ti hematolog savijetuje oboje onda ga poslušaj. Ginekolozi su podijeljeni u mišljenju i ja bi se priklonila mišljenju hematologa koji je stručniji po tom pitanju

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 04.06.2017. at 16:08

  17. #17
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Jako mi je tesko to odluciti, mislim, vjerovatno cu uzinati od 75.

  18. #18
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    mono nisam vadila ta protutijela, nisam ni znala za to dok nisam kod tebe procitala...
    znam da imam mutacije MTHFR i PAI-1...
    ja sam imala tri spontana pa uspješnu trudnocu, pa opet spontani, pa uspješnu trudnocu, pa dva spontana...

    nisam bila kod hematologa vec je nekoliko ginekologa imalo mišljenje da bi trebala biti na heparinu i aspirinu...
    u svojoj prvoj uspješnoj trudnoci sam heparin pocela uzimati tek u 16.-tom tjednu, za aspirin se više ne sjecam kad sam ga tocno pocela uzimati..
    tri su mi trudnoce završile spontanim iako sam od pozitivnog testa uzimala i heparin...
    svi spontani oko desetog tjedna trudnoce...

    na osnovu svog iskustva ti mogu reci da imam osjecaj da mi aspirin pomaže da lakše zatrudnim...
    i još nešto, više ginekologa mi je reklo da mogu preskociti dan, dva i ne uzeti heparin, no da ne preskacem uzimanje aspirina...

    nakon poroda sam prestala uzimati aspirin a heparin sam dobivala još sedam dana, odnosno dok sam bila u bolnici...

    mono nisam uspjela shvatiti zašto te muci uzimanje aspirina ili andola?

  19. #19
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Zelena vila,

    Strah me uzimati i jedno i drugo da mi ne bi bila prerijetka krv i onda da mi jos ukinu heparin, nikad ne znas sto njima moze doci u glavu.

    A i rizika koji andol moze izazvati, onu neki rupicu na srcu.

  20. #20
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Zelena vila,

    Strah me uzimati i jedno i drugo da mi ne bi bila prerijetka krv i onda da mi jos ukinu heparin, nikad ne znas sto njima moze doci u glavu.

    A i rizika koji andol moze izazvati, onu neki rupicu na srcu.
    Ne znam tko te plaši s tom rupicom ali problem nije njeno stvaranje, jer ona je tu od samog početka kucanja bebinog srca, nego prerano zatvaranje ako se aspirin uzima nakon 32tt i pogodi se da si baš ti u tih 0.02 ili koliko već %. Ne sjećam se točne brojke.
    Isto tako ti krv od aspirina ne može biti prerijetka jer on ne utječe na razrjeđivanje krvi. Clexan i ostali nmh značajno utječu na razrijeđenost krvi tek u terapijskim dozama (iznad 0.8). Tako da s te strane možeš biti mirna.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  21. #21
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Eryngium,
    Hvalaa ! Onda cu sigurno koristiti i andol. Znaci do 32 tt mogu biti mirna i s heparinom i andolom??
    Da li je dovoljna doza od 75 ili ipak.od 100??

  22. #22
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj mono111 prvotno napisa Vidi poruku
    Eryngium,
    Hvalaa ! Onda cu sigurno koristiti i andol. Znaci do 32 tt mogu biti mirna i s heparinom i andolom??
    Da li je dovoljna doza od 75 ili ipak.od 100??
    Možeš. Onaj tko te vodi nek ti obavezno u svakom trimestru napravi veliki koagulogram s ddimerima. Imaš na temi heparinke popis svih stavki koagulograma koje se preporučaju za napraviti kod uzimanja nhm. Za aspirin/andol, dovoljno je 75mg.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  23. #23
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Super, hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •