Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Alimentacija je obavezna, a da li je viđanje?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno Alimentacija je obavezna, a da li je viđanje?

    neisplaćivanje alimentacije je obaveza koja se procesuira kaznenim zakonom ukoliko ne dođe do nje.
    što je sa npr viđanjem roditelja i djeteta?
    konkretno, roditelj koji živi s djetetom (gotovo) uvijek se pojavi sa svjedokom i onda prijavljuje drugog roditelja za vrijeđanje, zlostavljanje i sl., a to svjedok potvrdi.
    ne treba komentirati. riječ je o bebi staroj 6 mjeseci tako da ona ne može reagirati, no drugi roditelj bi izbjegao ovakav konflikt i popustio bi. ne treba mu ta gorčina da bi vidio svoje dijete.
    dakle, da li roditelj koji ne živi s djetetom MORA ili mu je dozvoljeno vidjeti svoje dijete prema sudskoj odluci?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Taj svjedok nema po kaj dolaziti ma susret. Javit se nadležnom Centru, preporučam pisano, objasnit situaciju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    ma nije stvar svjedoka. može i ne mora doći. drugi roditelj bi isto poveo svjedoka. riječ je u zloj krvi a tu nema lijeka. osim svega, taj svjedok uvijek nekako iskrsne. to je nebitno.
    pitanje je: mora li ili može vidjeti dijete?

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pitanje koje ja vidim u tvome postu je: "Da li roditelj smije izbjeći viđanje djeteta?" tj. mora li ili ne mora viđati dijete prema sudskoj odluci.

    Vjerojatno sam krivo pročitala

  5. #5
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Roditelj koji ne želi viđati dijete neće ga viđati i gotovo. Nema zakona koji ga može natjerati na viđanja, posebno ako plaća alimentaciju. Moja poznanica je okrenula brda ne bi li postigla da otac viđa djecu, djeca odrasla u međuvremenu, nije uspjela.... Centar uopće nije vidio u čemu je problem i što ona točno želi, pa plaća alimentaciju, u čemu je problem?

  6. #6
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    na zalost, praksa je takva, ali ne bi trebala biti...neviđanje djeteta jest njegovo zanemarivanje...

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Kolko sam ja čula viđenja moraju biti

  8. #8
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Zakon je jedno, praksa drugo. Nitko ne kontrolira, reakcija na prijave je spora i neucinkovita, a djeca brzo rastu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ima sudsku odluku o vidjanju djeteta? Ako ima, MORA ga vidjat prema zakonu. Isto, kao sto majka MORA omogucit vidjanje djeteta. Otac moze traziti sudski uslove vidjanja, mjesto, vrijeme, tko je prisutan. Druga je stvar, kakve su sankcije za roditelja koji ne odrzava susrete.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    da, to sam mislila. otac putuje kojih 200 km 2 x tjedno da bi bio sa djetetom 2 x 90 min u šoping centru. alimentaciju uredno plaća nešto više od sudske odluke, no što bi bilo to "otac će viđati djecu dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom od 17-18:30"? kako će/na koji način će on to viđati djecu i koliko puta smije trepnuti kada ih gleda?

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj silvah prvotno napisa Vidi poruku
    da, to sam mislila. otac putuje kojih 200 km 2 x tjedno da bi bio sa djetetom 2 x 90 min u šoping centru. alimentaciju uredno plaća nešto više od sudske odluke, no što bi bilo to "otac će viđati djecu dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom od 17-18:30"? kako će/na koji način će on to viđati djecu i koliko puta smije trepnuti kada ih gleda?

    pise da ce vidati djecu 2x tjedno. Ne pise da za to vrijeme sa njima treba biti pratnja. Isto tako ako mu ne odgovara nacin vidanja moze centru predloziti neki drugi nacin.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    A zašto ne na livadi, parku, knjižnici?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    na livadi je jako zeznuto kada je blato, park kada je kiša ili snijeg, a knjižnica jer zna dijete vikati. imaš li neki pametniji prijedlog?

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj silvah prvotno napisa Vidi poruku
    na livadi je jako zeznuto kada je blato, park kada je kiša ili snijeg, a knjižnica jer zna dijete vikati. imaš li neki pametniji prijedlog?
    Trenutno nema kise niti snijega, a govorimo o trenutnoj situaciji.
    Kod bude kise i snijega dijete ce imati godinu dana, a dijete od godinu dana nije isto dijete.u svakom slucaju nije nase dijete, nego dijete tog oca, na njemu je da odluci koji su mu prioriteti.
    Ocito je da ga zakon ne sprijecava da uzme dijete tih 2 sata tjedno i sa njim sece oko Jarunskog jezera ili gdje vec.
    Ali on i dalje valjda bira doci sa svjedocima , pa onda sa majkom djeteta i njezinim svjedocima setati po trgovackom centru. Pri tome mjeriti tko ga kako gleda, a dijete im je svima izgleda modni dodatak.
    Posljednje uređivanje od sirius : 07.06.2017. at 06:35

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Baš tako.
    Jadno dijete

  16. #16
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Uf!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Meni je ova tema čista fantastika.

    Začneš dete sa nekim, a nekih 15 meseci kasnije ne samo da živiš 200km daleko od te osobe i svog deteta, nego te ta osoba tretira kao zlostavljača, a gle, već imaš i sudsko rešenje, pa iz nekog zanimljivog razloga čak i sud smatra da sa detetom ne treba da provedeš više od 3 sata nedeljno i to iscepkano na 2 kratka susreta.

    Dakle, na roditeljskom forumu je tražen pravni savet kako izbeći svoje ionako minijaturno roditeljsko pravo - i obavezu.
    A valjda je opet trolovanje .

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Citiraj pulinka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ova tema čista fantastika.

    Začneš dete sa nekim, a nekih 15 meseci kasnije ne samo da živiš 200km daleko od te osobe i svog deteta, nego te ta osoba tretira kao zlostavljača, a gle, već imaš i sudsko rešenje, pa iz nekog zanimljivog razloga čak i sud smatra da sa detetom ne treba da provedeš više od 3 sata nedeljno i to iscepkano na 2 kratka susreta.

    Dakle, na roditeljskom forumu je tražen pravni savet kako izbeći svoje ionako minijaturno roditeljsko pravo - i obavezu.
    A valjda je opet trolovanje .
    I meni su čudna ta pitanja.

    Žena je već tražila za brata pravni savjet kako da njen brat (otac djeteta) plaća manju alimentaciju. A sad kak i da izjegava susrete s bebicom.
    Silvah, brat bi trebao pitat svog odvjetnika ili u Centru sve nedoumice.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    27

    Početno

    pitao je. znaš li što su mu rekli? to nije više u našoj nadležnosti. to je stvar mupa, suda i sl. oni su svoj prijedlog kao stručnjaci dali, sud je donio odluku o tome i to je to. zove majku na mobitel koja kasni na sastanak pola sata, ona odmah prijavljuje mupu da je ovaj maltretira telefonom (vidi se da je zvao 5 x). onda njega zove policija da dođe na razgovor. uvijek nešto...

  20. #20
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako nekoga zoveš pet puta u pola sata to je maltretiranje.
    Ja i dalje ne kužim zašto se ti petljaš u to?
    To neka roditelji rješavaju.

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    Zašto bi bilo maltretiranje, možda je i zvao da mu je loše ipak čovjek putuje više od sat vremena

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Žena dolazi na susret s bebicom od 6 mjeseci i treba doći u točno vrijeme kako je sud odlučio. Koji stres to mora biti! A možda se bebici baš spava ili treba presvuć pelenu ili ... a on naziva i naziva. Nije lako ni njemu a ni njoj. On putuje 100 km do mjesta susreta a nje nema. A da ljudski popričaju umjesto da si zagorčavaju život? Ja bi npr to preporučila svom bratu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •