Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Iskustva s kupovinom voća, povrća i zdrave hrane od malih proizvođača online

  1. #1
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno Iskustva s kupovinom voća, povrća i zdrave hrane od malih proizvođača online

    Kao prvo, ispričavam se ako već postoji nešto slično, ali nisam našla baš ovakvu temu.

    Uglavnom, gledam sve više online kupovinu od malih domaćih proizvođača hrane (prvenstveno voće i povrće), pa me zanima kakva su vaša iskustva? Zna biti dosta raznolikih cijena (po par kuna sim-tam, ali ako kupiš više toga nakupi se), a i (logično) nemaju svi stalno sve što bismo htjeli u ponudi. Neki veći sajtovi, tipa finoteka i TZH mi se čine preglomazni za pretraživanje, a još kad nude hrpu raznih proizvođača, ne znam otkuda krenuti (preporuke su dobrodošle!).

    Zasad sam naručila s dvije stranice, i bila sam zadovoljna, ali da ne bude da sam otvorila temu da ih hvalim, spomenem kasnije ako treba

    Dakle, vaša iskustva?

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Pratim.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Neznam za online ali mm je neku dan kupio domaći paradajz na štandu u city centru(prodaju isključivo domaće), kg 25 kn, kupio 1 koji je bio 10 kuna. Okus takav da neznam šta jedem nebi nikad pogodila da je paradajz. Komaaa.

  4. #4
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja sam prije par godina kupovala nekoliko ljudi koji su četvrtkom dolazili u Zelenu akciju i donosili svoje. Znalo bi se dogoditi da ne bi donijeli naručeno jer bi ih u međuvremenu potukla tuča ili neka nepogoda. Ne znam jesu li još tamo. Pratim ponudu njam-njam grupe, nisam još ništa naručivala, ali prijateljica je zadovoljna s njihovom hranom. Navodno OPG Veselić ima dobre jagode.
    TZH je Tvornica zdrave hrane? Oni znaju imatu akcije, i Greencajg zna imati mjesečne akcije. Imali su jednom indijske oraščiće za manje od 1000 kn i nije se ponovilo; ali da, na akciji je hrana nehrvatskog podrijetla i nikad voće i povrće.

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije par godina kupovala nekoliko ljudi koji su četvrtkom dolazili u Zelenu akciju i donosili svoje. Znalo bi se dogoditi da ne bi donijeli naručeno jer bi ih u međuvremenu potukla tuča ili neka nepogoda. Ne znam jesu li još tamo. Pratim ponudu njam-njam grupe, nisam još ništa naručivala, ali prijateljica je zadovoljna s njihovom hranom. Navodno OPG Veselić ima dobre jagode.
    TZH je Tvornica zdrave hrane? Oni znaju imatu akcije, i Greencajg zna imati mjesečne akcije. Imali su jednom indijske oraščiće za manje od 1000 kn i nije se ponovilo; ali da, na akciji je hrana nehrvatskog podrijetla i nikad voće i povrće.
    misliš manje od 100 kn? TZH imala je akciju prošli tjedan -10% na račun

  6. #6
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    O, joj. Baš je simpatično pobjegla jedna nula Da, manje od 100 kuna. Ali osim tad, nisam to susrela nijednom kasnije.

  7. #7
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja uzimam hranu od:

    1. Brasna i tjestenine - mlin Pukanić, dovedu mi na kucna vrata
    2. Ekolosko voce i povrce ima opg Veselic, opg Ilicic, opg Židanić, opg Prpić
    3. Grupa na fejsu - prodaja domace hrane Zagreb i okolica, pa tko sta ima
    4. Lan, konoplju i heljdu opg Jankovic
    5. Food&travel ima jeftino pirovo brasno
    6. Batat, tikve itd opg Rosman
    Ak se sta sjetim nadodat cu

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj MAMI 2 prvotno napisa Vidi poruku
    Neznam za online ali mm je neku dan kupio domaći paradajz na štandu u city centru(prodaju isključivo domaće), kg 25 kn, kupio 1 koji je bio 10 kuna. Okus takav da neznam šta jedem nebi nikad pogodila da je paradajz. Komaaa.
    To je cudo iz domaceg plastenika. Nije jos vrijeme za paradajz.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Ja uzimam hranu od:

    1. Brasna i tjestenine - mlin Pukanić, dovedu mi na kucna vrata
    2. Ekolosko voce i povrce ima opg Veselic, opg Ilicic, opg Židanić, opg Prpić
    3. Grupa na fejsu - prodaja domace hrane Zagreb i okolica, pa tko sta ima
    4. Lan, konoplju i heljdu opg Jankovic
    5. Food&travel ima jeftino pirovo brasno
    6. Batat, tikve itd opg Rosman
    Ak se sta sjetim nadodat cu
    Ti si u nekom GSR-u pretpostavljam.

  10. #10
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Apsu je sva zdrava i organska :D

  11. #11
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ma skoro, samo što kupujem samostalno, a ne grupno, za to nemam živaca

    Tokon godina sam pronašla razne domace proizvodace koji imaju jako kvalitetnu hranu, a za dobru cijenu.
    I kroz to neko vrijeme što uzimam od njih, sa dosta njih sam se i upoznala, tako mi je npr gospodin iz opg Janković najdivniji na svijetu, i radije dam par kuna više za njegov lan nego da kupim u ducanu. Jagode i batat od opg Prpic takoder. I da ne nabrajam dalje, ja jednostavno uživam u domacoj hrani koju ljudi obrađuju s puno ljubavi.
    Od jedne bakice uzimam sir, ta kravica joj je sve na svijetu, meni je to divno. Apsolutno podržavam naše male proizvođače.

    E da, bučine sjemenke, ulje i brasno: https://m.facebook.com/profile.php?id=632428363559392, kila bucinih sjemenki 30kn, a najdivnije na svijetu.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Kolko mu je heljda i lan

  13. #13
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Evo ja sam u greencajgu kupila dosad dosta toga, od orašastih plodova, preko jeftinog kokosovog ulja do raznih sjemenki i žitarica. Imaju super akcije.

    Štand fresh sam uočila kad su imali najjeftinije batate, tad sam uzela više stvari i sve jedno finije od drugoga, no slabi su mi s ponudom voća.

    Naručila sam i iz voćarne "Krumpira, luka, jabuke", neke stvari su mi bile sjajne (recimo trešnje, blitva), dok su me neke razočarale (špinat, marelice).

    Uglavnom, tražim dalje

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    istra mi je daleko... a da mogu - kupovala bih od OPG-a Bartolić.
    ne znam da li šalje u unutrašnjost, no svaki put kad sam bila u poreču - kupovala sam od njega.
    čovjek čuda radi - jer voli to što radi. a znam ga još otkad je bio dečkić. ljetovala sam često, samo par kuća dalje... I svaki put je bilo nešto novo...
    ima I svoj maslinik, za maslinovo ulje dobiva nagrade.

    https://www.facebook.com/OPG-Bartolić-136407059873592/

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    ja od opg veselic vec godinama kupujem sok od paradajza u vecim kolicinama i odlican mi je (dostava doma)

    borovnice (stizu uskoro) od borovnica Bujanic (60kn/kg) (dostava doma)
    sve mliječne proizvode i ponekad jaja od opg Šantić Antonijo (provjereno) 098/857-005 (dostave mi na posao)
    med od svojih poznanika
    mandarine, limun, Klementine, šipak (kad je sezona) od opg Popić (dostava doma)

  16. #16
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Jeste probali Zdravi pinklec? To mi se čini baš fora...

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ja sam isprobala fino.hr
    Usluga je ok, proizvodi su dobri.
    Znaju ne ažurirati web shop, pa onda dva tjedna nemaju sir, a kažu da će javiti kad stigne.
    Dobili smo peludna zrnca na poklon. Grozan okus.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dobili smo peludna zrnca na poklon. Grozan okus.
    o okusima se ne raspravlja

    ali meni to nije grozan okus , baš mi je ok, ponekad stavim s chiom i natopim sve skup s lanenim sjemenkama, ali i samu pelud znam ponekad pojesti

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,500

    Početno

    Ajde da probam tu
    Ima li kakav OPG umjerenih cijena oko Lovrana? Može i štand na putu ili u okolici
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •