Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Cjepivo protiv kozica

  1. #1
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno Cjepivo protiv kozica

    Zanimaju me informacije o cijepljenu protiv kozica.
    Malac ima 3 god i skoro 4mj, a u vrticu je epidemija

    Ja sam trudna, trenutno u 10.tjednu, i nisam ih preboljela

    Bas zbog straha da mi ih on ne prenese, a opasne su za trudnocu najvise u periodu 13-20tt i pred porod.
    Ako ga drzim doma sad, onda mi ih moze prenijeti zimi tik pred porod ili novorodencetu

    Da li netko zna koliko dode cjepivo, nakon koliko je on zasticen i jel mozda malo zarazan nakon cijepljenja?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mozda je vec u inkubaciji. To ne mozes znati. Trebala si ( i jos stignes) provjeriti svoja antijela na zavodu za javno zdravstvo( mozda si preboljela, a da ne znas).
    konzultiraj se s pedijatrom ili zovi zavod za javno zdravstvo oko cjepljenja malca .

  3. #3
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nije bio u vrticu zadnjih tjedan dana

    Ja sam prosle godine vadila antitijela, bilo 12, a pozitivno je od 11, pa me frka da to nije vise dosta

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bio u vrticu zadnjih tjedan dana

    Ja sam prosle godine vadila antitijela, bilo 12, a pozitivno je od 11, pa me frka da to nije vise dosta
    Znaci da si ipak preboljela. Daj nazovi zavod za javno zdravstvo, oni najbolje znaju.

  5. #5
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koju sluzbu, za epidemiologiju?

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Inkubacija je do tri tjedna, i malo mi je čudno da vam u isto vrijeme ide šarlatan i kozice

  7. #7
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Imali su 5 slucaja sarlaha u grupi, L je bio sesti.
    I kozice su isto krenule, taman se onaj dan kad se L osipao u vrtic vratio frendicin mali koji je 2tj bio doma s kozicama, grupa starija od L-ove.

    Trenutno u L-ovoj grupi imaju 3 kozice, a iz svake grupe ih ima jos, jer sam bas isla pitati kakva je situacija

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koga da kontaktiram za informacije - zavod za javno zdravstvo, šampara ili fran mihaljević?

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja bih frana

  10. #10
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    zasto bi bilo cudno da sarlah i kozice vladaju istovremeno? nije da se bolesti medjusobno konzultiraju...
    kod nas je bas tako bilo prosle godine
    i moja treca kcer je pobrala oboje...krenule kozice i na to se nakalemio i sarlah
    i to ju je skoro kostalo zivota jedna kozica se inficirala i doslo je do bakterijemije...uf, suze mi idu svaki put kad se sjetim

    Vrci, nadam se da ti je to ipak dovoljna zastita
    i javi sto si saznala za cjepivo, jer, cetvrta curka ce biti cijepljena...ne namjeravam to ponovo prozivljavati i strahovati...

  11. #11
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Fran mi jedini mislim nema mail,njih moram zvati.
    Ja inace vise volim pisati

  12. #12
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    pa napiši na zavod, vidi što će ti oni reći
    ali ja bih svakako kontaktirala zaraznu
    meni su oni tu zakon

  14. #14
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Vrci
    Ne stvarno, ja mrzim iz sve duše telefonske razgovore

  15. #15
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Da kažem...probala sam e-mailom, s Fran Mihaljevića mi ne žele ništa reći osim da im osobno tamo dođem s uputnicom

    Iz Zavoda nikakav odgovor

    Da barem znam kome se točno mogu obratiti bilo bi mi lakše. Moja opća praksa pretpostavljam pojma nema (iz iskustva)

  16. #16
    Calista avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Preko bare
    Postovi
    515

    Početno

    Vrci, i ja mrzim telefonski...a sad u situaciji da sve sve mora sa telefonom i to jos na engleskom (uzas), ali prije 3 godine sam zvala zavod za javno zdravstvo bas zbog kozica i bili su ful OK preko telefona
    Služba za epidemiologiju zaraznih bolestiTel.: ++385 1 46 83 004 / 005
    Faks: ++385 1 46 83 877
    epidemiologija@hzjz.hr

    Muza su piknuli protiv koza 2x i sad je radio titar i nije imun i opet su ga piknuli 2x
    Posljednje uređivanje od Calista : 09.06.2017. at 04:11

  17. #17
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas je cjepivo protiv kozica na popisu obaveznih cjepiva i ne znam niti jedno dijete da ih je imalo, a da je bilo cijepljeno. U nasih preko 3.5 godine vrtica kozice nije imalo niti jedno dijete. Cijepljeni su svi, osim pokojeg izuzetka iz ozbiljnih zdravstvenih razloga.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 09.06.2017. at 06:34

  18. #18
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vrci, ja cu detaljno pitati svoju pedijatricu, al to ce biti tek krajem mjeseca
    zadnji put sam pitala pa mi je rekla da cemo ju cijepiti nakon navrsene godine
    e da sam znala, sve bi ih cijepila

  19. #19
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    zasto bi bilo cudno da sarlah i kozice vladaju istovremeno? nije da se bolesti medjusobno konzultiraju...
    kod nas je bas tako bilo prosle godine
    i moja treca kcer je pobrala oboje...krenule kozice i na to se nakalemio i sarlah
    i to ju je skoro kostalo zivota jedna kozica se inficirala i doslo je do bakterijemije...uf, suze mi idu svaki put kad se sjetim

    Vrci, nadam se da ti je to ipak dovoljna zastita
    i javi sto si saznala za cjepivo, jer, cetvrta curka ce biti cijepljena...ne namjeravam to ponovo prozivljavati i strahovati...
    Mome malome se par kozica isto inficiralo (u pregibu koljena), on je dermatitičar pa ih je krvnički čupao kad nisam gledala. Koža se postepeno ful osipala, sumnjalo se na šarlah ali na koncu nije bio, samo sekundarna infekcija kože, koju nije bilo moguće dokazati jel bakterijska ili virusna, ali sve je upućivalo na bakterijsku pa je dobio atb. Tako da srećom nismo došli do ovoga što si ti proživjela. :/ Ali jesmo s najstarijom, priča o njezinom meningitisu, kaskadi bolesti koje su do njega doveli i borbi za život je tu negdje na forumu, od prije 7 godina.

  20. #20
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Ako se dobro sjećam (cijepila sam se pred više od 10 godina, nešto kasnije i dijete), cjepivo se tada davalo u dva takta, s razmakom od 3 mjeseca između, znači za puni imunitet je kao trebalo 6 mjeseci, ako dobro kužim, to sam ubacila kad sam imala neku IVF pauzu. Cijepila sam se zbog IVF-ova i stalnog stanja "potencijalne trudnoće" da stalno ne strahujem s kim sam bila u kontaktu i kada, nisam ih preboljela, a prije cijepljenja sam vadila antitijela (tako su me na Zavodu uputili i bila su negativna). Mislim da je to cjepivo bilo Varilix ili tako nekako, možda sad imaju drugo i možda je drugačiji ritam cijepljenja. Ne sjećam se jesi li "malo zarazan" nakon cjepiva, sjećam se da sam ja izbjegavala fellow-IVF-ovke tada, ali više mislim na svoju ruku, nego zbog neke preporuke. Sretno!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 09.06.2017. at 17:04

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    U Americi je velika procijepljenost, pa se, pretpostavljam, teško onda može i zaraziti od nekoga jer nema od koga. Ako dobro shvaćam, moje će cijepljeno dijete uvijek imati mogućnost ev. prije trudnoće provjeriti antitijela, pa izvršiti dodatnu docjepu, ali mislim da nemaju iskustava da je to nekome bilo potrebno (općenito baš u RH nema toliko iskustava s cijepljenjem protiv kozica budući da nije obavezno) - kod nas je ta bolest ipak u neusporedivo većem điru, tako da je to neki poseban slučaj i mislim da ne mogu toliko crpiti iskustva iz zemalja gdje je procijeljepnost visoka (u smislu postoji li poltreba za još jednom kasnijom docjepom).

  22. #22
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Calista prvotno napisa Vidi poruku
    Muza su piknuli protiv koza 2x i sad je radio titar i nije imun i opet su ga piknuli 2x
    nemoguće da su ponovili dva pikanja nakon prethodna dva.
    Posljednje uređivanje od mujica : 16.06.2017. at 21:55

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja cu samo napisati svoje iskustvo - djeca 5 i 7 godina, cijepljenje jednom dozom kod pedijatrice, kosta cca 350kn, doslo je 2 dana nakon sto smo ga narucili i dogovorili termin kod pedijatrice. Nisu bili potrebni nikakvi dodatni pregledi, titri, uputnice ni ista - samo 1 posjet za dogovor i dva dana kasnije cijepljenje.

    Kad se sjetim koliko sam o tome promisljala a kad ono jednostavno da jednostavnije ne moze biti...

  24. #24
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pa jel postoje 2 vrste cjepiva? Evo susjeda kaze da dala cijepiti malu, za mjesec i pol ce 3 godine curica. Dvije doze cjepiva
    Posljednje uređivanje od Vrci : 19.06.2017. at 12:32

  25. #25
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    meni je pedica rekla da idu dvije doze
    tako da, kad navrsi godinu dana, ide prva pikica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •