Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Bolovanje zbog djeteta i roditeljski dopust

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Bolovanje zbog djeteta i roditeljski dopust

    Kažu mi kod pedijatrice da ne mogu otvoriti bolovanje jer HZZO ne da, da oni gledaju kako ja imam neiskorištenog roditeljskog dopusta. A konkretno sad radim na pola radnog vremena. Zbog djetetovog zdravlja bih trebala na moru biti čim duže. Ako nema nekoga ovdje tko bi znao, jel imate prijedlog koga da zovem? Koju službu unutar hzzo-a?

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pravna sluzba HZZO-a.
    Ali nije mi jasno sto zelis : bolovanje zbog akutne bolesti ili dopust za njegu djeteta?
    Za prvo postoje jasne dijagnoze i vrijeme trajanja ( po tablicama) , a o ovom drugom odlucuje komisija nakon visemjesecnog cekanja.

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Bolovanje zbog bolesti koja nije akutna, ali traži odlazak iz mjesta stanovanja, zbog dobrobiti djeteta. Kao npr. što roditelji astmatičara dobiju 3 tjedna plaćenog boravka na Lošinju. Rekla mi je moja doktorica da je to sasvim legitimno, jer naravno ne želim muljati.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ne znam nista o tome jer roditelji djece sa astmom moraju na komisiju koja odobrava boravak ( pa je onda pravilnikom regulirana i pratnja).

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Zovi pravnu sluzbu HZZO-a , moram priznati da u niti jednom pravilniku nisam vidjela da postoji ogranicenje jer imas jos neiskoristenog dopusta. Mozda je to neko nepisano pravilo?
    Posljednje uređivanje od sirius : 08.06.2017. at 12:42

  6. #6
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Hm, onda bih se usput mogla obratiti i djetetovom alergologu i dermatologu. Zbog preporuke. Ne znam, sad si mi otvorila tu opciju, ali tko zna jel išta od toga moguće. Budem se raspitala detaljno.

    Ali na stranu njegova dijagnoza, što da se dijete razboli, tipa visoka temperatura? I moram s njim doma biti 3 dana. Pa valjda roditelj u mojoj situaciji može otvoriti bolovanje za tih par dana?

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Trebao bi moci .
    Ja mogu , a koristim rad na 4 sata zbog bolesti.
    ( npr. ne moze drugi roditelj, onaj koji ne koristi pravo)

  8. #8
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Zato se i cudim njezinoj teoriji.

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam nista o tome jer roditelji djece sa astmom moraju na komisiju koja odobrava boravak ( pa je onda pravilnikom regulirana i pratnja).
    je ali roditelji dobe kao pratnja samo u slučaju da imaju ili njegu i SRV radi njege, i tada mogu dobiti i bolovanje, u slučaju da nemaju to pravo nema ni bolovanja, bez obzira kaj je dijete dobilo komisijski Lošinj ili Crikvu

  10. #10
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zvala sam jučer pravnu službu. Neiskorišteni roditeljski dopust nije kontraindiciran bolovanju. Dobiti bolovanje zbog djetetove dobrobiti nije moguće, osim u slučaju komisije. Bolovanje može samo za akutna stanja. Ono što si sirius ti gore napisala. Vidjet ću što u tom slučaju mogu, pitati dermatologicu možda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •