Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Novogradnja ili stari stan za obnovu

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno Novogradnja ili stari stan za obnovu

    Cure, što se više isplati? Imam priliku kupiti mali stan/garsonijeru, pa me zanima da li se isplati kupiti neki stan u lošem stanju u centru i skroz obnoviti ili je laše novogaradnju? Dajte mi malo svoja iskustva.

    Inače imam 35 tisuća eura, digla bi po potrebi neki manji kredit do 10 tisuća eura. Našla sam na dosta garsonijerica u centru od cca 30m2, ali su sve u koma stanju...ili da uzmem manji stan u novogradji, pa sam mirna.

    Koliko je uopće kompelnta adaptacija stan po m2?

  2. #2
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Ja ne bi novogradnju. Sumnjam u poštenje onih koji su u tom biznisu. Možeš dobro proći, ili ne
    Za stari stan od 64 kvadrata mi smo potrošili cca 20000 eura na renoviranje + sav namještaj i aparati

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Razmisli za što ti stan treba, za stanovanje ili najam. Ako je za najam, za kakav najam, na kakve podstanare pucas, koliko ces ga dugo imati u najmu, pa prema tome trazis lokaciju i infrastrukturu.
    Ako je za tvoje stanovanje, razmisli npr. o parkingu (svaka ga novogradnja ima) i sličnim praktičnim stvarima. O novogradnjama u zg i kvaliteti raspitaj se na forum.hr.

  4. #4
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Sto je stan u centru? Bas u strogom centru u zgradama starima 100 i više godina? Da nemam uzasno puno novca da razlupam sve do cigle i da mi lokacija u centru puno znaci, ja ne bih.
    Slazem se da novogradnje ima svakakve. Mislim da se najvise cijene zgrade gradjene izmedju 70-tih i 90-tih.
    A novogradnju bi kupila staru oko 8 do 10 godina, na toj se vec sve vidi ako nesto ne valja. Novogradnju staru do 2-3 god. u manjim zgradama/malih investitora ne bi kupovala. A za onu velikih investitora nemam, koliko vidim, cijena takvih je 1800 € po kvadratu, a toliko nemam.

  5. #5
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    uf, pa zapravo sam najviše gledala stare stanove u strogom centru - britanac, vlaška, gunduliceva. našla sam nekoliko u grooznom stanju, ali po odličnim cijenama od cca 1000 eura po kvadratu. stan bi bio u prvoj fazi za iznajmljivanje da popuni kućni budžet, kasnije vjerojatno za djecu, ali uvijek ga možemo prodati. ne gledam na nekretninu kao na nešto što mora biti do kraja života. dakle, parking mi nije prioritet. ako djeci neće odgovarati, prodat ćemo...

    ali zapravo odgovara sve od poteza črnomerec-kvatrić i gore prema sljemenu - sv duh, gračani, medveščak...novi zagreb, jarun...taj dio ne volim iako živim tu. borongaj, dubrava, špansko i sl. isto nije u varijanti...
    Posljednje uređivanje od kudri : 11.06.2017. at 11:00

  6. #6
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Pa ja baš nisam neki stručnjak, al meni se čini da u te stanove u starim zgradama, koji su jos kako kazes "u groznom stanju" treba bas puno uloziti. I to vjerojatno nije samo ono sto se vidi (stolarija, podovi, keramika), nego vjerojatno i sve instalacije. Ne znam isto kakva je situacija s tim zgradama u smislu energetskog certifikata, ima li vlage, treba li i samu zgradu obnovit (fasada, krov...).
    Ima ovdje stari topic o uredjenju, sjecam se da se spominju neke cijene, koliko je okvirno po kvadratu, pa baci malo pogled. A i svakako se raspitaj kod nekoga za procjenu koliko bi jos na tih 1000 eura po kvadratu trebalo uloziti.

  7. #7
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    a da, svakako ću morati dobro promisliti što i kako da me na kraju ne ispadne kvadrat dvostruko više...

  8. #8
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi smo gledali male stanove u centru pred par godina. Ja sam dosla do zakljucka da nema pravih stanova male kvadrature. Vecinom su to ili prizemlja ili potkrovlja, ili neki pregradjeni prostori od pravih stanova. Ali ako ti se nesto svidi, najbolje da pozoves kakvog iskusnog gradjevinara ili arhitekta.

  9. #9
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Većina stanova u centru nema betonske deke, već grede.
    U zidovima trstiku.
    Instalacije moraju biti trule jer cijevima za vodu je vijek cca 35 godina, a odvodnim, olovnim i manje.
    Onda je tu stolarija, fasada, grijanje itd.
    Uglavnom, nema biznisa za 1000€ po kvadratu.

  10. #10
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Treba vidit svaki.pojedini stan. Mali i dobar stan u centru ti je vrlo tesko naci jer se to rijetko prodaje, i onda nije 1000 po metru nego 2000 po metru.

    Mene nije strah adaptacija, ima odlicnih zgrada u centru, nisu sve stare. Al problem je sto se najcesce prodaju sutereni, dvorisne zgrade ili 4.kat bez lifta.

    Ko da su zgrade u preckom, na borongaju ili ne znam u kojoj pm neka kvaliteta...a cijene nisu nista nize.

    Ono sto je problem za adaptaciju su obiteljske kuce, to je sve najcesce fush i to jd ta adaotaciju nemoguca misija. Zgrade su ipak gradene po nekim standardima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •