Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Idealan partner kroz trudnoću

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno Idealan partner kroz trudnoću

    pozdrav,

    kad bi mogli birat, koje osobine, vještine, karakteristike, aseve u rukavu
    bi tili da vaš partner ima kako bi zavridija titulu najbolje podrške u trudnoći...

    pucajte sve šta van padne napamet... možda nešto i iskoristin...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Hm pa ja mislim da je jako vazno da je uz tebe na pregledima, pogotovo prva 3mj dok je najstresnije.. i da ti pomogne s kucanskim poslovima koliko god stigne i moze.. i naravno da te podsjeca koliko si mu lijepa kad se trudnoca priblizi kraju
    Jer vjerujem da mnogima padne sanopouzdanje od nove uloge koju nosis.

  3. #3
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja bih samo komentirala ovo "uz tebe na pregledima" - samo ako idete privatniku.

    U suprotnome (javne zdravstvene ustanove) samo zauzimaju stolice i zrak u prenaupucenim cekaonicama. Pogotovo ako su izlili pola bocice parfema ili onog poslije brijanja na sebe. A bar su tri trudnice od 30 tamo kojima se povraća. A prozora nema. A ne zelis se maknut jer ionako cekas 2-3 sata. Ako propustis kad te pozivu cekat ces 4 sata. Pa ne ides ni na wc. Jer ne da ces samo mozda propustit da te prozovu nego ce doci neki super lik i zauzeti zadnje slobodno mjesto.
    Šalim se. Al malo i ne . Ne vodite ih baš uvijek. A ako baš moraju, nek ne stavljaju parfem.
    I nek stoje.

  4. #4
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni recimo nije potrebno za mene da je muž sa mnom na pregledu, ali pitam ga jel želi ići radi njega. Idemo kod privatnika jel. Prošlu trudnoću je mislim uspio biti na svakom uzv, ovaj puta za sad ne.

    Meni je zapravo bitnije kakav je nakon poroda, nego kroz trudoću (gledajući iz sadašnje situacije, s prvom trudnoćom je to teže). Sad mirujem i bitno mi je da se zabavlja s malcem i pomogne koliko može. Ne želim ga iskorištavati da sad jadan sve mora raditi jer razumijem i da je 9-10 sati van kuće zbog posla

  5. #5
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    netko pise clanak/rad/istrazivanje misljenja

    Bubilo, kod moje soc.gin. nema cekanja, nema guzve iako ima poveci broj pacijentica
    ceka se max 15 minuta, ako je nesto hitno uletilo
    sve ostalo ide po rasporedu narucivanja
    dok je u rodilistu sasvim druga stvar...

  6. #6
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Za rodiliste i pricam .
    Moja soc. gin. nema ultrazvuk pa sam sve ultrazvuke obavljala u rodilistu, plus prosla termin, a onda si tamo svaka dva dana, ili svaki dan.

    Da, izgleda da netko pise clanak... Mozda napise "ako ste podrska svojoj trudnici, ustanite u rodilistu i drugima" .

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, nadam se sa ces roditi sto prije

    al do tad - pisi sto nije dobro, tak da ima o cemu pisati, mozda netko i procita

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ahaahaa ginger tako si me nasmijala sad! Znaci, tocno to sam ja komentirala sa suprugom predzadnji put, kako se frajeri fino sjednu a trudnice okolo moraju stajati.. ja svom ne dam da sjedne, ako nema dovoljan br slobodnih mjesta. Ovo za parfem je isto ziva istina :D A ne znam, meni je bilo bitno da me doceka ispred nakon pregleda jer sam od straha svaki put mislila da cu povracati (zbog 2 ranija spontana). Da imam dijete vec, svakako bi voljela da ga doma pricuva.
    Mozda je od svega najbitnije da bude ukljucen u smislu da ga zanima sto se dogada u kojem periodu, a ne da je skroz nezainteresiran i da sama prolazis kroz lijepe i ruzne osjecaje..

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    je onaj koji je i prije trudnoće bio u pravom smislu partner

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Postovane, ja nemam ni priblizno idealnog partnera u trudnoci..pa ako ima neka sa slicnim iskustvom da me savjetuje utjesi...u braku sam dvije godine prva trudnoca s moje strane i vise nego zeljena..smatrala sam i s partnerove jel 2 godine cekamo da zatrudim..decka nosim izvrsno napreduje..medjutim partner nikako ne sudjeluje u trudnoci nit imam dojam da se veseli cak ne sudjeluje oko izbora imena..bebac se rita...udarci se osjete ne zeli staviti ruku na trbuh jel je njemu to valjd glupo...nije me niti jednom u ovih pet mjeseci upitao kako sam jel mi tesko i tako to..da bude na porodu to ionako nisam nikad ni ocekivala..mislila sam aj nisu svi za sve..al ovako hladan odnos nikad nije bio niti sam ja to zasluzila niti to dijete.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Evo opet mene da malo kukam..ne znam vise da li su meni samo hormoni u pitanju ili sta..ali npr..moj partner je u stanju mrtvo hladno kupit sebi nesto za pojest i popit a mene ko sisa..ja 5 mjeseci trudna..ja ga pitam nesto tipa jel ides u subotu na turnir(njegov brat organizira)dobijem bjesni odgovor kao a sta ja znam to kao da ja tebe pitam os ic u Pariz za vikend..(mi nismo ni blizu tolko imucni niti smo ikad igdje tako isli)necake rodjene si je ostavio tri sata da ga cekaju vani na ovakvom vremenu..vise uopce ni nespavamo ni ne rucamo zajedno..ja skuham..kad je nesto bolje ja i serviram i to..inace nisam sklona tome..al onda uljece nj.mama koja njemu stavlja u tanjur jelo sipa jogurt u salicu i sl..pohvaljena na poslu on samo slegne ramenima..ja volim drustvo..volim zapjevat i sl.on nist samo suti uglavnom..ja ne znam jesam ja prije bila slijepa ili mene sad i hormoni pucaju

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Oblacic, zao mi je da je tako
    I vjerojatno trebate o tome puno razgovarati. Sigurno i hormoni imaju utjecaja, jer sam i ja nervoznija nego prije, ali nazalost mozda bas zbog hormona sad i vidis pravo stanje stvari. Tj stvari koje te prije nisu smetale.. ja nikako nisam za prekide, ali definitivno morate oboje zeljeti rijesiti situaciju, inace nema smisla da nastavljate.. mozda jednostavno i on ima strahove od bebe i ocinstva i treba mu neko vrijeme da prihvati situaciju (nadam se da je to).

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Opcenito je on dosta skrt na emocijama..u pocetku sam se ja dosta trudila paznje mu poklanjala..prva zapocinjala intimnosti..i sl. ove godine smo po prvi put otisli na more skupa..o mom trosku(ispada sad kad gledam moje financije su zajednicke a nj.su njegove)dosta sam se istrosila..inace smo iz slavonije a isli smo za Dalmaciju mi ujutro krenuli ja ga pitam aj dobro koliko si ti ponjeo novaca 200kn..sad radi i fus i u svojoj firmi a godisnji je pisao dva tjedna kad mu brat dodje..da se moze s njim druzit i ic kud hoce a ja u 12 mjesecu trebam rodit.i zar je prece bit s bratom ili kad postanes tata sa svojom obitelji..

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne, nisu samo hormoni u pitanju.
    Loseg si partnera izabrala , i to opcenito , ne vezano samo uz trudnocu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 24.07.2017. at 19:14

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Nazalost to sad i sama vidim..samo zelim da mi dijete bude zdravo kad se rodi i sam cin poroda dobro prođe..a za kasnije smisljam sto cu i kako cu..sad kad mi je najpotrebniji nije uz mene..on je najmladji od brace i ima jednu sestru..imaju velik utjecaj na njega a sestra mu je prava lajavica i u sve se mjesa kao margarin..receno od strane vise ljudi

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Izgleda..samo sam kasno shvatila...jako je sebican i bitno mu je da je samo njemu dobro..a i odgoj mu je takvi..u kojem se on drzi na dlanu pogotovo stariji brat..jedan brat mu se valjda vec cetvrti ili peti put zeni..vise ne brojim..i pravi djecu s tim zenama i ne brine o njima ....drugom bratu zena umrla..on nije takvim cinio..cak stovise bio je izrazito miran i povucen..nikad neke cure extra nije spominjao ...

  17. #17
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Zvucat ce pregrubo, i nadam se od srca da sam u krivu, ali draga, mislim da trebas bjezati sto te noge dalje nose.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Bas sam jako zalosna i tuzna zbog svega..placem puno..nemam tu nekog extra svog..da se pojadam...kakve su bebe zena koje su u trudnoci pod tolikim emocionalnim stresom...imate li saznanja..ponekad kad se jako uzrujam mali se jako uznemiri mrda se stalno tamo vamo pa se uplasim

  19. #19
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Meni je druga trudnoca bila poprilicn

  20. #20
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Pobjegao mi post i sad ne znam.obristi :D
    Uglavnom moja 2.trudnoca je bila jako stresna,ali ne zbog partnera vec zdrav.problema u trudnoci,hospitalitacije starijeg uz kronicnu neizljecivu bolest,a bebica je bila za pozeljeti.
    Smiri se,misli na sebe i bebu
    Sretno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala na lijepim rijecima..mozda nekad i pretjeram zbog hormona al stvarno zna bit grub na rijecima..vrijedan je dosta..ali kad pogledam zaista ispada sto ja zaradim to je zajednicko sto on to je njegovo..nemam ja problem ak ja ranije dobijem novac da to trosimo na sto god se dogovorimo..ali problem nastaje kad se to potrosi i ja trazim nesto za sebe kao da ima zmiju u dzepu

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    14

    Početno

    Jel normalno da muz ne zna koliko mu je zena trudna...neki dan nj.prijatelji me zaustavili i pitaju koliko sam ja trudna da on prica 7 mjeseci..pa mu ne vjeruju..cini im se puno...tad nisam bila ni 5 ????sta na to rec..

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ako imaš sreće, dijete će popraviti stvari, ali nemoj previše očekivati. Meni je ovo što pišeš znak da baš nije osobito zainteresiran. Tja, držim fige da ga beba ipak pridobije.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Znači, tebi je situacija skoro pa ista kao i meni. Osim, što tvoj barem nije nasilan. Ali se isto otresa na tebe kad mu dođe.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj oblačić85 prvotno napisa Vidi poruku
    Izgleda..samo sam kasno shvatila...jako je sebican i bitno mu je da je samo njemu dobro..a i odgoj mu je takvi..u kojem se on drzi na dlanu pogotovo stariji brat..jedan brat mu se valjda vec cetvrti ili peti put zeni..vise ne brojim..i pravi djecu s tim zenama i ne brine o njima ....drugom bratu zena umrla..on nije takvim cinio..cak stovise bio je izrazito miran i povucen..nikad neke cure extra nije spominjao ...
    Izgleda da potječe iz obitelji, gdje se brak ne doživljava kao nešto sveto, pa čak ni bitno. Na žalost, u Hrvatskoj je hrpa muškaraca odgojena na način da žena sve radi u kući i brine za djecu, a oni su tu samo da eventualno rade. Ako i to. Pogotovo danas kad "nema posla". To je mnogima izlika da ništa ne rade. Manji je broj stvarno kvalitetnih očeva i muškaraca. Ok, ja oko sebe vidim veliki broj muškaraca koji se čine stvarno super očevi i muževi. Ima ih. Ali, ih je možda 30ak posto. Ostalo nije za to. Tako da onih 70 posto žena, ne mogu dobiti takvog. Zato je mnogo žena iznad tridesete solo. Ja ih osobno poznajem jako puno, koje su solo. Jednostavno su se kvalitetni muževi ubračili. Pa koja bi žena bila toliko luda, da otkanta nekog kvalitetnog? A mlađi muškarci se rijeđe odlučuju za starije žene. I onda dobiješ šta dobiješ.
    Ako te ovaj tvoj izluđuje, jednostavno se makneš na neko vrijeme, pa se poslije možete opet viđati. Tako će vjerojatno biti i sa mnom, jer mi je teško biti cijelo vrijeme sama, pošto nemam ni prijatelja, ni dobru i podržavajuću obitelj. Tako da ćemo se ja i on vjerojatno naći na nekoj kavi, a kad nam zajednički život ne ide, onda ništa od toga..

  26. #26
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Bobica, prvo sjedni i shvati da se ne radi o tome da VAMA ne ide zajednicki zivot. ON je taj koji zlostavlja. Tu nema nikakvog tvog doprinosa i za raspad te veze nije kriv nitko osim njega. Nema tu da vama to ne ide, nemoj tako nesto niti pomisljati.

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Bobica, prvo sjedni i shvati da se ne radi o tome da VAMA ne ide zajednicki zivot. ON je taj koji zlostavlja. Tu nema nikakvog tvog doprinosa i za raspad te veze nije kriv nitko osim njega. Nema tu da vama to ne ide, nemoj tako nesto niti pomisljati.
    Treba i ona raditi na sebi. Prvo mora osvijestiti da nije dužna trpiti nasilje od bilo koga, odnosno da ne smije dozvoliti nasilje prema sebi i djetetu. Nije to uvijek lako, čak ni kad shvatiš, treba vremena i truda za prevladavanje starih obrazaca. Ali poslije je bolje. Želim joj sreću, ali mora početi s promjenama.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.09.2017. at 10:52

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Bobica, prvo sjedni i shvati da se ne radi o tome da VAMA ne ide zajednicki zivot. ON je taj koji zlostavlja. Tu nema nikakvog tvog doprinosa i za raspad te veze nije kriv nitko osim njega. Nema tu da vama to ne ide, nemoj tako nesto niti pomisljati.
    Šta ja znam. Očito sam već poludjela od svih tih gluposti.. Mislila sam da će u trudnoći biti ipak bolje, da čovjek nije toliki panj, ali izgleda da je. Na žalost i dalje se nadam da će djetetu pružiti barem nešto. Jer u drugom slučaju dijete neće imati nikakvog oca.

    Nisam ja od onih ženski, koje si lagano nađu drugog. Ni u cvijetu mladosti i dok sam izgledala najbolje nisam uspjevala naći nikog normalnog. Ni poslije. Pa bi voljela da djevojčica barem nekad ima susrete s ocem i da joj pruži ljubav. A ne da bude, kao da ga ni nema. Ako joj on želi pružiti ljubav, neka joj pruža. Ne moramo biti skupa.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Zapravo kad pogledam sa strane, vi ste u pravu jer stvarno nije normalno da se netko prema ženi u trudnoći ponaša ne kao partner, nego neki divljak i neprijatelj. Imate potpuno pravo. Ali ja sam se valjda navikla na zlostavljanje, pa mi je sve to postalo onako pod Dobar dan, kad me izvrijeđa. Čak bi mi bilo i čudno da u jednom danu ne padne barem deset psovki i uvreda. To je navika. Čovjek se navikne na sve uvjete koji postoje. Poslije mu je čudno bez tih uvjeta.

    Ja se ne nadam nikakvom "dobrom čovjeku" u budućnosti, jer jednostavno to nisam upoznala nikad, a vjerojatno ni neću. Odgojena sam krajnje nezaštitnički i kao dijete od 9 godina sam jedina u kvartu mogla biti do 12 navečer. A roditelji su me često zaboravljali u vrtiću. Znači, općenito su me zanemarivali. Poslije sam bila krajnje nevidljiva prijateljima i samo da im popunim rupe. Zato sam bila sretna što postoji netko da obraća toliku pažnju na mene. On je bio prvi takav u mojem životu. Kad smo prekinuli, opet sam raznim tipovima postajala nevidljiva i prekidali bi sa mnom u roku tjedan, dva, ako ne bi dobili što žele ili ako bi dobili što žele. Tako da nisam nikad upoznala dobrog muškarca. Čak i neki iz crkve koji nisu na ništa ličili su bili bezobrazni prema meni.

    Tako da sam odustala od daljnje potrage i skrasila se uz ovog, kakav god da je. Obećavao mi je dok smo radili na djetetu, da će raditi. U to vrijeme je čak i radio mjesec i pol. Onda je još neko vrijeme bio zainteresiran i na kraju se predomislio i vratio starim navikama. Šteta.
    Posljednje uređivanje od bobicablue : 06.09.2017. at 12:35

  30. #30
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Treba i ona raditi na sebi. Prvo mora osvijestiti da nije dužna trpiti nasilje od bilo koga, odnosno da ne smije dozvoliti nasilje prema sebi i djetetu. Nije to uvijek lako, čak ni kad shvatiš, treba vremena i truda za prevladavanje starih obrazaca. Ali poslije je bolje. Želim joj sreću, ali mora početi s promjenama.
    Nisam rekla da ne mora raditi na sebi, upravo suprotno, ukazala sam na nesvjestan obrazac misljenja koji ce ju kroz 6-12 mjeseci vratiti k njemu. I taj obrazac mora promijeniti.

  31. #31
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Šta ja znam. Očito sam već poludjela od svih tih gluposti.. Mislila sam da će u trudnoći biti ipak bolje, da čovjek nije toliki panj, ali izgleda da je. Na žalost i dalje se nadam da će djetetu pružiti barem nešto. Jer u drugom slučaju dijete neće imati nikakvog oca.

    Nisam ja od onih ženski, koje si lagano nađu drugog. Ni u cvijetu mladosti i dok sam izgledala najbolje nisam uspjevala naći nikog normalnog. Ni poslije. Pa bi voljela da djevojčica barem nekad ima susrete s ocem i da joj pruži ljubav. A ne da bude, kao da ga ni nema. Ako joj on želi pružiti ljubav, neka joj pruža. Ne moramo biti skupa.
    Bolje nikakav otac nego takav otac.
    Mani se trazenja drugog. Fokusiraj se na sebe i kcer. Ako muskarac dodje, dodje. Kako je wonder woman lijepo rekla - muskarci su nuzni za reprodukciju, sve ostalo mozemo same. Lijepo ga je imati, ali ako trazis samo da imas muskarca, a ne zivotnog prijatelja i partnera, opet ces pristati na idiota.

  32. #32
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bobicablue prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo kad pogledam sa strane, vi ste u pravu jer stvarno nije normalno da se netko prema ženi u trudnoći ponaša ne kao partner, nego neki divljak i neprijatelj. Imate potpuno pravo. Ali ja sam se valjda navikla na zlostavljanje, pa mi je sve to postalo onako pod Dobar dan, kad me izvrijeđa. Čak bi mi bilo i čudno da u jednom danu ne padne barem deset psovki i uvreda. To je navika. Čovjek se navikne na sve uvjete koji postoje. Poslije mu je čudno bez tih uvjeta.

    Ja se ne nadam nikakvom "dobrom čovjeku" u budućnosti, jer jednostavno to nisam upoznala nikad, a vjerojatno ni neću. Odgojena sam krajnje nezaštitnički i kao dijete od 9 godina sam jedina u kvartu mogla biti do 12 navečer. A roditelji su me često zaboravljali u vrtiću. Znači, općenito su me zanemarivali. Poslije sam bila krajnje nevidljiva prijateljima i samo da im popunim rupe. Zato sam bila sretna što postoji netko da obraća toliku pažnju na mene. On je bio prvi takav u mojem životu. Kad smo prekinuli, opet sam raznim tipovima postajala nevidljiva i prekidali bi sa mnom u roku tjedan, dva, ako ne bi dobili što žele ili ako bi dobili što žele. Tako da nisam nikad upoznala dobrog muškarca. Čak i neki iz crkve koji nisu na ništa ličili su bili bezobrazni prema meni.

    Tako da sam odustala od daljnje potrage i skrasila se uz ovog, kakav god da je. Obećavao mi je dok smo radili na djetetu, da će raditi. U to vrijeme je čak i radio mjesec i pol. Onda je još neko vrijeme bio zainteresiran i na kraju se predomislio i vratio starim navikama. Šteta.
    Da li želiš da se to isto dogodi tvom djetetu? Ako ne, kloni se zlostavljača od ovog trenutka do kraja života. Svom djetetu si to dužna, a i sebi.

    Negdje si napisala da si obrazovana, da imaš dvije diplome. Nisam pitala iz čega, ali to nije bitno - bratemili potraži posao, bez obzira na trudnoću - možda barem nešto privremeno i honorarno, da si digneš samopouzdanje i popraviš financije. Organiziraj SEBI I BEBI život kakav priželjkuješ, a ostale koji se u to ne uklapaju drži na distanci. TM se može promijeniti isključivo nakon duuuugotrajne terapije, ali nek to odradi s neke druge adrese. Zašto bi ti još i uzdržavala zlostavljača? Nadam se da je stan u kojem živiš tvoj i da imaš krov nad glavom, ali čak i ako nemaš, to je rješivo na neki način.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    229

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da li želiš da se to isto dogodi tvom djetetu? Ako ne, kloni se zlostavljača od ovog trenutka do kraja života. Svom djetetu si to dužna, a i sebi.

    Negdje si napisala da si obrazovana, da imaš dvije diplome. Nisam pitala iz čega, ali to nije bitno - bratemili potraži posao, bez obzira na trudnoću - možda barem nešto privremeno i honorarno, da si digneš samopouzdanje i popraviš financije. Organiziraj SEBI I BEBI život kakav priželjkuješ, a ostale koji se u to ne uklapaju drži na distanci. TM se može promijeniti isključivo nakon duuuugotrajne terapije, ali nek to odradi s neke druge adrese. Zašto bi ti još i uzdržavala zlostavljača? Nadam se da je stan u kojem živiš tvoj i da imaš krov nad glavom, ali čak i ako nemaš, to je rješivo na neki način.
    Na sreću, stan je moj. On nema ništa svoje. Ni gaće na štapu kako se kaže. Neću ga više uzdržavati. Gotovo je s tim za vijeke vjekova Amen. Neću se ni viđati s njim, dok ne ode na terapiju.
    bilo me briga dok me gurao dok nisam bila trudna i vrijeđao, ali ovo je previše. jedino, što imam bedastu mamu koja mi konstantno tupi da ne razdvajam dijete od oca i druge bake i dede itd...
    Ali, rekla sam joj sad da ga se jako bojim i nemam joj tu šta dodati više. Moji mi pomažu financijski, pa ću s njima održavati kontakt. Nekad i popričamo i tako. Nisu baš bili neki roditelji, ali im je stalo, pa ću ih viđati.
    A ovaj luđak prvo na liječenje neko vrijeme, pa laganini da vidim kakav je na kavi i da li ima ikakve promjene. U moj stan više ući neće sigurno. Organski ga ne podnosim, pa bi imala vjerojatno reakciju da bi mi pozlilo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •