Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 166

Tema: Individualizirani pristup u nastavi

  1. #51
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Pa ako IP zaista trebaju djeca s posebnim potrebama iliti dijagnozama, onda je njihovo školovanje inkluzija. Kod djece s manjim teškoćama to je integracija. I tu dolazimo do toga da škole djeci kažu mi nemamo posebna odjeljenja, vaše dijete će morati u specijalnu školu. Između ostalog zato jer nastavnici ne znaju/neće prilagoditi gradivo ili individualizirati pristup.

  2. #52
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čuj, možda ne baratam terminima kako treba, ali ne znam kako se može govoriti o inkluziji kod djeteta sa sa recimo dijagnozom poremećaja pažnje, koje u svakom slučaju treba IP, i u kakvu bi to specijalnu školu trebalo ići dijete koje se školuje po redovnom programu.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Bi li mi netko mogao objasniti KAKO dijete dođe u Kukuljevićevu i prođe 3-4 doktora i dobije IP iako NEMA ni disleksiju ni disgrafiju ni ADHD, ni ADD, ni druge poremećaje. /dijagnoze? Jasno mi je da se određeni postotak nekom vezom/intervencijom možda i provuče, ali kako to mogu biti HRPE djece?
    Radi se o interpretaciji naravno. Različite simptome i njihove kombinacije možeš interpretirati na različite načine, ovisno o tome na što staviš naglasak odnosno što u procesu dijagnostike previdiš.

    Često se na vanjskoj obradi previdi realna situacija u školi, jer anamneza se dobiva od roditelja, koji može imati svoje viđenje. Tako barem kažu kolege kliničari.

  4. #54
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Danas svako drugo dijete ima dijagnozu, od kojih nisu sve "realne". Da ne govorimo o roditeljima koji bi trebali imati dijagnoze. Žao mi je što se ne jave nastavnici sa svojim iskustvima.

    I redovni program nije mjerilo. Moje dijete ima autizam i ide po redovnom programu sa ind. pristupom i asistentom. Što nije isto kao poremećaj pažnje po redovnom programu. Ili ADHD i "ADHD" iz nefunkcionalne obitelji koi razbija po školi. Ima tu svega, i nema tog stručnog tima koji sve to može držati pod kontrolom.

  5. #55
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Često se na vanjskoj obradi previdi realna situacija u školi, jer anamneza se dobiva od roditelja, koji može imati svoje viđenje. Tako barem kažu kolege kliničari.
    Mene u Kukuljevićevoj na obradi uvijek traže mišljenje i izvještaj školskog defektologa, ali svašta bih mogla reći o njihovim procjenama koje često nemaju veze s pameću.

  6. #56
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naravno da nije isto. Zato se i zove INDIVIDUALNI PRISTUP. Iako, ima i pokušaja kolektivne individualizacije

    A sad da se ne može držati pod kontrolom, ne bih rekla.

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Mene u Kukuljevićevoj na obradi uvijek traže mišljenje i izvještaj školskog defektologa, ali svašta bih mogla reći o njihovim procjenama koje često nemaju veze s pameću.
    Vjerujem da te traže, ali nisam sigurna da traže i roditelje djeteta koje gore spominješ
    "ADHD" iz nefunkcionalne obitelji koi razbija po školi

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam shvatila da je s ERF-a potekla ideja o individualiziranom i prilagođenom pristupu u školama. To nisam znala. Uglavnom nedavno sam bila ne jednoj edukaciji za roditelje, asistente i nastavnike vezano uz ovu tematiku, i predavačica nam je rekla da se ni vani nije našlo neko optimalno rješenje u školama, i da se negdje polako i odustaje od inkluzije. Kod nas još i postoje neke druge opcije, u Srbiji je recimo obavezna a situacija je gora nego kod nas.
    Ne znam kako je kod vas, ali mogu reći da u Srbiji inkluzija ne ide bajno. Ima jako puno činilaca koji utiču na ishod, i dovoljno je da samo jedan zakaže pa da sve ide katastrofalno.
    Sa pozicije nastavnika, vidim da MM kao nastavnik nailazi na sve nabrojano na temi, od nefunkcionalnih porodica, nezainteresovanih stručnih službi, škola koje nemaju sluha za decu sa teškoćama, preko nastavnika koji neće/ne umeju da prilagode program.
    I vidim da priprema posebnog materijala za dete sa IOP-om (kod nas su termini i kategorizacije malo drugačiji) traži i vreme i kreativnost (i naš kućni papir i toner za printer...), a najbolje je kada stručna služba umesto saveta kaže "isprobajte sve što vam padne na pamet, pa primenjujte ono što najbolje upali kod deteta..."
    Ali moram reći da ne znam nikoga ko bi tražio IOP samo zbog ocena, kod nas, bar na selu, IOP je i dalje stigma koja se maksimalno izbegava, čak i kada je očigledno da se dete muči u redovnom programu. Trenutno MM ima učenika u petom razredu koje piše sva slova obrnuto, tj. kao u ogledalu, usmeno ne komunicira i presedi ceo čas potpuno isključen, osim kad leži na podu ili stoji i ljulja se. Svo nastavno osoblje negira da su primetili ikakav problem sa detetom, i ja iskreno počinjem da mislim da i odr. broj prosvetnih radnika treba da promeni posao.

  9. #59
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Kod nas vam individualizirani (znam da je kod vas obrnuta terminologija) omogućava direktan upis u srednju školu, pa ne da nije stigma nego nosi beneficije.

  10. #60
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne omogućava.

  11. #61
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    O da, omogućava.

  12. #62
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Učenici koji osnovnu školu završe prema individualiziranom pristupu školuju se u redovnoj srednjoj školi tj. onom srednjoškolskom programu za koji imaju najbolje sposobnosti. Važno je u srednjoj školi POKAZATI RJEŠENJE i po potrebi nalaze koje je dijete imalo u osnovnoj školi. Učenici koji imaju dokumentaciju mogu dobiti dodatne bodove pri upisu u srednju školu ili se čak direktno upisuju, zavisi od škole.Uvjeti uvijek pišu u natječaju za upis. U osmom razredu učenik se upućuje na Profesionalnu orijentaciju (Zavod za zapošljavanje) gdje nakon provedenih testova dobije preporuku za najpogodniju školu (uvažavajući sposobnosti i osobitosti djeteta).

  13. #63
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Joj Mbee, molim te, nemoj.

  14. #64
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Točno, prvo mora dobiti preporuku, a onda ide na listu za predupise gdje idu i rangiraju se sva djeca s takvim preporukama.

    Kako se prolazi sa preporukama i cijelu priču oko upisa su već detaljno opisale druge forumašice, recimo sirius i to ne jednom.

    Evo recimo ovdje http://forum.roda.hr/threads/86753-G...=1#post2992524

  15. #65
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Šta nemoj?

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ja stvarno više nemam snage raspravljati s ljudima koji ne barataju točnim informacijama. Ovo smo 100 puta prožvakali.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.03.2018. at 23:42

  17. #67
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    A ja ponavljam da ne govorim o IP-u danom djetetu bez dijagnoze, već djeci s posebnim potrebama. I pravilniku koji se odnosi na njih.

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mogu se upisati samo tamo gdje im komisija propiše (iskustva s komisijom su katastrofalna!) i to samo ako ih ne prešiša troje istih s više bodova.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 08.03.2018. at 23:46

  19. #69
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ali dakle negdje se mogu upisati, pa info nije netočna. Za ljude čije se dijete 8 godina školuje po individualnom i onda očekuje upis u Gimnaziju, ne bih trošila riječi.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nema razlike između IP-a datog djetetu bez dijagnoze (ako tako nešto postoji) i IP-a za dijete s posebnim potrebama. Jedno i drugi je isti 'papir'. I u srednju školu se upisuje kako je sirius napisala.

  21. #71
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj mbee prvotno napisa Vidi poruku
    ali dakle negdje se mogu upisati, pa info nije netočna. Za ljude čije se dijete 8 godina školuje po individualnom i onda očekuje upis u gimnaziju, ne bih trošila riječi.
    molim ???????????

  22. #72
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Laku noć, Hrvatska.

  23. #73
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas vam individualizirani (znam da je kod vas obrnuta terminologija) omogućava direktan upis u srednju školu, pa ne da nije stigma nego nosi beneficije.
    Ne postoji direktan upis u srednju. Niti se dobiju specijalne beneficije ( ako mislis da postoje dodatni bodovi).

  24. #74
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Znači ne postoje Komisije, preporuka i direktan upis nekoliko učenika? Sve iz službenih dokumenata Gradskog ureda na netu nije istina? Ok. Budem baš rekla stručnom timu škole da nemaju pojma.

  25. #75
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ali dakle negdje se mogu upisati, pa info nije netočna. Za ljude čije se dijete 8 godina školuje po individualnom i onda očekuje upis u Gimnaziju, ne bih trošila riječi.
    Svako dijete se moze upisati u Gimnaziju ako za upis ima dovoljno bodova i to na redovitim upisima , bez ikakve preporuke. Apsolutno svako jer informaticki sustsv to omogucava.Drugo je pitanje koliko dugo ce se zadrzati u toj skoli i da li ce ju ikad zavrsiti. Jer srednja nije obavezna. I bez brige, ekipa tako se tako i ponasa.

  26. #76
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ne mogu sad c/p ali čitam pravilnik za upise 2018. godine i navedeni su i dodatni bodovi i direktni upisi za djecu sa zdravstvenim poteškoćama.

  27. #77
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Znači ne postoje Komisije, preporuka i direktan upis nekoliko učenika? Sve iz službenih dokumenata Gradskog ureda na netu nije istina? Ok. Budem baš rekla stručnom timu škole da nemaju pojma.
    Reci. Moji su bili iznenadeni kad sam im prosle godine opisala oostupak korak po korak.
    Moje dijete NIJE upisalo preporucene skole jer NIJE upalo. Upisalo se kasnije na redovitim upisima po broju bodova.

  28. #78
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ovo za Gimnaziju apsolutno, ako imaju bodove samo naprijed. Ja sam govorila o očekivanju direktnog upisa.

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu sad c/p ali čitam pravilnik za upise 2018. godine i navedeni su i dodatni bodovi i direktni upisi za djecu sa zdravstvenim poteškoćama.
    Djeca sa TESKIM zdravstvenim poteskocama dobiju 1 dodatni bod. TESKIM . To odluci medicina rada. Moje starije dijete nema teske zdravstvene poteskoce, pa tako nrma niti taj famozni bod.

  30. #80
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mogu sad c/p ali čitam pravilnik za upise 2018. godine i navedeni su i dodatni bodovi i direktni upisi za djecu sa zdravstvenim poteškoćama.
    To nema nikakve veze sa IP-om

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  31. #81
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ali neka djeca jesu upala direktno u preporučene škole, to je poanta.

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo za Gimnaziju apsolutno, ako imaju bodove samo naprijed. Ja sam govorila o očekivanju direktnog upisa.
    Ne postoji direktan upis u nista. Barem ne sa IP-om, a bez dovoljno bodova.

  33. #83
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Moje dijete ima autizam koji se temeljem vještačenja JTV-a smatra 100% invaliditetom. Govorim iz svoje perspektive.

  34. #84
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Niti komisija da preporuku za gimnaziju onome tko nema dobre ocjene

    Ne da niti onima sa 5.0 baš rado

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  35. #85
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ali neka djeca jesu upala direktno u preporučene škole, to je poanta.
    Opet cu ponoviti. Ne postoji direktan upis. Postojie predupisi po preporuci zavoda, ali tada se upisuje u svaki razred odredeni ( mali ) broj ucenika . Upisuju se oni koji su od svih sa istom preporukom sa najvise bodova. Ostali otpadaju u toj skoli.

  36. #86
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I to mi je ok. Znači preporuka i dobre ocjene i imam direktan upis.

  37. #87
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nemaš

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  38. #88
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    I to mi je ok. Znači preporuka i dobre ocjene i imam direktan upis.
    Ako u nekoj skoli primaju 5 djece na predupisima, a preporuku za tu skolu dobije 15 djece.
    Tada tu skolu upisuje 5 djece sa najboljim ocjenama. Ostalih 10 mozda : a )upadne u drugu skolu po preporuci gdje je potrebno manje bodova
    b) ne upadne u niti jednu preporucenu opciju jer nema dovoljno bodova( u odnosu na druge sa istom preporukom )nego tada ima pravo izaci na redovite upise kao i sva ostala djeca.

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Plus , naravno, ako skola ima neko testiranje vjestina za upis to se mora proci pretpostavljam po jednakim kriterijima kao i ucenici bez preporuka. I jasno, mora se preci bodovni prag , ako ga skola ima.

  40. #90
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Sve jasno, hvala. Samo neka netko objasni Mimi da je 5 djece s preporukom i najboljim ocjenama direktno upisano

  41. #91
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne kuzim. Mozda moj pojam direktnog je malo drugaciji , ali menj direktnk znaci -direktno.
    Ja kazem da moje dijete NIJE upisalo skole po preporuci na predupisima jer su preporuke za iste skole dobila ( i ) dosta djece sa vecim brojem bodova od njega. Zavod nije ogranicen po broju preporuka za neku skolu, niti kordinira svoje preporuke sa gradskim uredom koji odreduje broj upisanih. Tako da NE postoji direktan upis. Mozda je nekad postojao, ne bih znala. Vise NE postoji.

  42. #92
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Sve jasno, hvala. Samo neka netko objasni Mimi da je 5 djece s preporukom i najboljim ocjenama direktno upisano
    Da, ali ta djeca bi se po mojim iskustvima upisala u takj smjer i bez predupisa. Djeca upisana na predupisima vecinom imaju broj bodova za upis i bez preporuke.

  43. #93
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Sve jasno, hvala. Samo neka netko objasni Mimi da je 5 djece s preporukom i najboljim ocjenama direktno upisano
    Cuj, onda bi to znacilo da ostalih 10 komada NEMA direktan upis. Sto onda oni imaju?

  44. #94
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Definitivno nemaju sreće i valjda dovoljno dobre ocjene. Činjenica je da se NEKA a ne SVA djeca upisuju direktno, što je posljedica toga da ogroman broj djece ima IP. E sad zašto se ta djeca koja imaju veliki broj bodova ne upisuju redovno već na ovaj način, to ne znam. Mi smo tek 5., a ionako moje dijete sa svojim specifičnim problemima i potrebama neće direktno nigdje. Ali ako nešto piše da je pravilo, onda valjda za nekoga i vrijedi.

    No, gospođi koja je pitala za svoj problem, ne budete ništa napravili ukoliko nema razumijevanja učiteljice i stručne službe. Možete i mimo njih, ali ako oni ne provode ono za što se izborite ionako vam uzalud trud.

  45. #95
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ne upisuju se redovito jer u razredu moze biti samo odredeni, mali broj ucenika sa IP-om. Znaci, postoji ogranicenje u svakoj skoli ( kao sto postoji i u osnovnoj).
    Dakle, kako nesto moze biti direktno ako se ne mogu upisati SVI ucenici koji su prosli obradu i sluzbeno imaju preporuku?!

  46. #96
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ajmo završiti ovu raspravu. Koliko sam shvatila za taj mali broj učenika upis je direktan, a nije za sve jer danas pola učenika ima IP i naravno da je to dovelo do kolapsa cijele ideje.

    Ali sad mi iz ove rečenice nije jasna druga stvar. Ako je u nekom razredu ispunjena na predupisima kvota djece sa IP-om koji su upali direktno, kažete da se neko drugo sa IP-om ne može u taj razred upisati ni redovnim putem?

  47. #97
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to isto jako čudan kriterij, IP se valjda dobiva radi poteškoće a ne radi loših ocjena ?! I još gore netko kaže da je nastala poplava IP-a radi loših ocjena .. pa kako je to moguće?

    Dijete koje ima poteškoću može realno jako puno raditi za školu i uspijevati imati odlične ocjene, ali zar je to cilj i smisao.

    Ako Kosjenkino dijete ima takvu 'rupu' između pismenih i usmenih odgovora istog gradiva, pa valjda onda treba vidjeti u čemu je stvar i pomoći djetetu, a ne da ono mora teškim radom pokrivati svoju poteškoću, i još se osjećati glupanom kad uz taj rad dobije dvojku iz testa.
    Hvala Mima.
    Malo mi je to nategnuto, ako su ocjene dobre ne treba, ako nisu onda je zbog ocjena :/
    Samo kratko, krenuli smo u cijelu tu priču zbog drugih problema, nalaz je takav kakav je. Preporuka, savjet psihologa je da djetetu olakšamo.
    Ocjene nisu samo bodovi (o kojima trenutno uopće ne razmišljam), ocjene su i potvrda rada, nekakva nagrada za rad, poticaj za rad itd.

  48. #98
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Upis djece sa IP-om u SŠ se ne može nazvati direktnim uz ne znam kakve jezične vratolomije, a nije niti istina da danas pola djece ima IP.

    A ovo što pitaš Mbee je odgovor i na ono što si pitala ranije, naravno da se svako dijete može upisati u srednju školu redovnim putem i sa svojim ocjenama. Ali onda se ne upisuje kao dijete sa IP-om, poteškoćom, i znači cijelu priču oko individualizacije treba ponovo pokretati. Ne znam kakva su tu konkretna iskustva. Ali recimo za dijete koje ima veliku poteškoću, koje treba asistenta je to u svakom slučaju neprihvatljiva situacija.

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo završiti ovu raspravu. Koliko sam shvatila za taj mali broj učenika upis je direktan, a nije za sve jer danas pola učenika ima IP i naravno da je to dovelo do kolapsa cijele ideje.

    Ali sad mi iz ove rečenice nije jasna druga stvar. Ako je u nekom razredu ispunjena na predupisima kvota djece sa IP-om koji su upali direktno, kažete da se neko drugo sa IP-om ne može u taj razred upisati ni redovnim putem?
    Moze upisati redovito i ponovo pokrenuti postupak za IP.
    Ali ako skola procjeni daza dijete nije ta skola i da ju nece biti u mogucnosti pohadati i zavrsiti , moze traziti premjestaj djeteta u adekvatnu skolu. Znaci, nitko nije duzan provoditi IP, cak niti deklarativno , ako smatra da dijete nema sposobnosti zavrsiti tu skolu.

  50. #100
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Ok, znači hrvatska posla, tražiti vezu za upis

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •