Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Spontani,pilule i plodnost?

  1. #1
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno Spontani,pilule i plodnost?

    Pozdrav mame i buduce mame!
    Ovakva je situacija zbog koje sam doslovno na iglama.2013. sam rodila svoju najvecu srecu Leonu uz puno komplikacija u trudnoci a sve jer me (sada) bivsi partner fizicki napao i pala sam na trbuh.
    Cca pola godine nakon poroda opet sam nenadano ostala trudna i u 4 mj trudnoce zbog njegovog udarca u trbuh pojavio mi se smedji iscjedak.svekrva ga je uvjerila da djete nije njegovo.
    Kad sam mu objasnila da je beba njegova odveo me na hitan pregled u kbc gdje sam gledala kako mom andjelu srce staje...umro je pred mojim ocima.Obavljena je kiretaza nakon koje mi je ginekolog prepisao oralne kontraceptive koje pijem 2 i pol godine.
    U vezi sam sa novim partnerom i naceli smo temu djece i trudnoce pa me zanima strucno misljenje i vasa iskustva....ima li sanse da opet budem trudna?
    svi pregledi kod ginekologa su mi sve ove godine bili uredni,mjesecnice reguliraju pilule,prethodne trudnoce sam zacela doslovno od prve ali me strah zbog plodnosti jer sam imala rizicnu trudnocu i jedan spontani.
    Da li bi trebala ostaviti pilule odmah (planiramo poceti kroz godinu dana) i koliko treba da se organizam "ocisti" od utjecaja kontracepcije?
    Posljednje uređivanje od Mo Cassino : 11.06.2017. at 11:15

  2. #2
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Mo Cassino žao mi je zbog strahota koje si proživjela i jako drago da si iz tog zlostavljanja uspjela izaci... kako je moj posao dijelom vezan i za žrtve obiteljskog nasilja znam kako se nije jednostavno iz tog izvuci...

    ja ti ne znam staviti link na strucne clanke pa se nadam da ce to napraviti iskusnije forumašice... na osnovu pročitanog i vlastitog iskustva mislim da je kontraproduktivno raditi pauzu nakon prekida uzimanja kontracepcijskih pilula i cekati da se organizam ocisti...
    ja sam pogriješila i mislila kao i ti da treba neko vrijeme pricekati no onda nisam jako dugi period uopce mogla ostati trudna... (a nemam problem sa plodnosti)
    kasnije sam tek saznala da je odmah po prestanku uzimanja kontracepcijskih povecana mogucnost trudnoce, koja onda opada i nastupa razdoblje u kojem je teže postici trudnocu... (ne znam to strucno objasniti)...

  3. #3
    Mo Cassino avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    106

    Početno

    Hvala ti.uzasno je tesko ali se drzimo.bitno mi je da se malena opustila od kad smo se ostavili.
    Uuu ozbiljno??ja sam mislila da na pocetku da je teze zatrudniti jer znam da kad imam pauzu sa pilulama M mi dolazi tek nakon 3-4 dana nakon zadnje pilule pa mi je bila logika da je to zbog hormona u tabletama.
    Hvala ti na info od srca!! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •