Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 111

Tema: Curke i menstruacija na moru

  1. #1
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno Curke i menstruacija na moru

    Lupilo me neki dan i uhvatila panika! Kako će moja 11-godišnjakinja, koja je prije pola godine dobila prvu mestruaciju, i imala ih nekoliko odonda, kako će se ona ovo ljeto kupati? Tamponi sigurno ne dolaze u obzir. Zar će morati sjediti u kući?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne, pa može i na terasi

  3. #3
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    moje sjede u hladu i čitaju

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    a kak joj je to jako?

    inače jako puno njih se zna baciti u more nakon kaj promjeni uložak, kao veli mi cura koja je državni prvak u sinkro plivanju, da se odmah smanji krvarenje i poslije preskine kad se izađe iz vode, to se može i na plaži

  5. #5
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,474

    Početno

    stavi tanji uložak, a kad se okupa, presvuče se u suhi kupaći, pa ne mora se kupat recimo 1./2. dc, a poslije se oni tanji ulošci ni ne vide (pogotovo ako ima šareni donji dio kupaćeg kostima).

  6. #6
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Nisi nešto kontruktivna, a ja prejadna :/

    Jel ima neka dječja verzija, nečega, ne znam čega?

  7. #7
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Zadnje išlo Mimi

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    A koliko ste na moru?

  9. #9
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    jelena, pa onak, iznenađujuće jako. Skoro kao u odrasle osobe.

  10. #10
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nema nikakvih dječjih verzija. dva dana će sjediti gdje joj je najudobnije i neće se kupati, imat će tanki uložak na kupaćem ako joj ne ide prejako ili će imati kratke hlače i samo gornji dio kupaćeg, bilo na plaži ili mjestu gdje je odabrala.
    to je jednostavno tako, šta reć.

  11. #11
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A koliko ste na moru?
    Mjesec i pol

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    joj, jelka, ovo ti je skoro pa bogohulno kukat zbog 2 dana nekupanja, a mjesec i pol ste na moru

  13. #13
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    stavi tanji uložak, a kad se okupa, presvuče se u suhi kupaći, pa ne mora se kupat recimo 1./2. dc, a poslije se oni tanji ulošci ni ne vide (pogotovo ako ima šareni donji dio kupaćeg kostima).
    ja sam to svojima predlagala, ali uopće ne žele u more dok krvare
    ne znam,ne žele me poslušati, možda imaju strah da će se nešto vidjeti pa onda sjede u hladu

  14. #14
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Pričat ću s njom o tome, predložit sve verzije pa ćemo vidjeti s čime se najbolje nosi

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ajde molim te onda nemoj biti jadna oko toga, od mjesec i pol se neće moći kupati maksimalno osam dana

    drugo kad netko ide tjedan dana na more, pa ga baš pogodi, to bi bilo gadno

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ok, meni su doduše uvijek najdraži događaji na moru bili kad se ne mogu kupati i kad je ružno vrijeme

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    joj, jelka, ovo ti je skoro pa bogohulno kukat zbog 2 dana nekupanja, a mjesec i pol ste na moru
    ja mislila da će reć sedam dana :D

    inače, da, cure koje s m treniraju sinkro, ove starije, normalno treniraju u bazenu bez tampona. svaki dan. ja ne kužim kako.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 12.06.2017. at 12:15

  18. #18
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    i to može biti istina ako si na moru 45, a ne 8 dana

    edit: nadovezala se na mimino ružno vrijeme
    Posljednje uređivanje od AdioMare : 12.06.2017. at 12:15

  19. #19
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    i ja se ponekad kupam ali tada prije znam skinuti uložak i oprati to područje, nadam se da još uvu godinu neću imato problema s time kod klinke

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislila da će reć sedam dana :D

    inače, da, cure koje s m treniraju sinkro, ove starije, normalno treniraju u bazenu bez tampona. svaki dan. ja ne kužim kako.
    rekla mi ta cura da gledam na natjecanju koja će najbrže skočiti u bazen da ta ima mengu, napose te isnkro koje treniraju najmanje 3-4 sata u bazenu svaki dan

    mene više zanima kak to rješavaju gimnastičarke?

  21. #21
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    joj, jelka, ovo ti je skoro pa bogohulno kukat zbog 2 dana nekupanja, a mjesec i pol ste na moru
    Ma nije uopće to tako napisano nego da će ju za to vrijeme gotovo sigurno kačiti menga. Plus djeca su nestrpljiva pa kako preživjeti gledanje druge djece kako uživaju u moru?

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    i ja se ponekad kupam ali tada prije znam skinuti uložak i oprati to područje, nadam se da još uvu godinu neću imato problema s time kod klinke
    ,

    ok ne kupam se stvarno prva 2-3 dana

  23. #23
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    pepi, jao, ne bih ni ja mogla, grozim se i najmanje mogućnosti da se vidi i točkica. A da ne velim da bih bila opterećena stalno i popravlja.

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa gle, ako ste na moru mjesec i pol, onda ste vjerojatno u svojoj kući, pretpostavljam onda da imate i drugih sadržaja, TV, knjige, curica vjerojatno ima i neko društvo, oko plaže vjerojatno postoje i nekakvi sadržaji tipa sladoleda, igrica, pa neka ode s prijateljicom na sladoled, neka odigraju koju igru, neka se zabavlja u kući. Stvarno ne razumijem problem, pa zar nikad nije bila bolesna na moru?

  25. #25
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mislim da je najizglednije rješenje čitanje knjige u hladu. Ili će ostati u kući isto raditi.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije uopće to tako napisano nego da će ju za to vrijeme gotovo sigurno kačiti menga. Plus djeca su nestrpljiva pa kako preživjeti gledanje druge djece kako uživaju u moru?
    isto kak i sve drugo

    ti joj daj mogućnost a, b, ili c nek odabere

    to ti je isto kad i svi drugi jedu sladoled a ti ne smiješ, nema velke razlike, ali u svakom slučaju može obući hlače prek i hodati, igrati se upjesku, točati noge

  27. #27
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mima nikad bolesna, tako je.

    Mislim, njoj će to biti nikakav stres, samo ja sad tu vama paničarim, a ne bih trebala. Ja sam općenito po pitanju menge u banani skroz, nikad dok sam živa neću to prihvatiti kao nešto ok, trudna bih bila cijeli život samo da je nikad nema. Dobar dio razloga stoji u načinu na koji je ona meni prezentirana. Odnosno, nije prezentirana, nego se samo pojavila, pa shodno tome nije bilo razgovora treba li se prati za vrijeme, kako i koliko se mijenjau ulošci itd. Pa se ti snađi druže. Odatle sežu moje frustracije.

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Stvarno nemaš razloga za paničarenje, tvojoj curici nekoliko dana bez kupanja sigurno neće tako teško pasti, dapače, možda će joj se baš i sviđati mali predah od plaže (kao što se sviđao i meni)

  29. #29
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    mene više zanima kak to rješavaju gimnastičarke?
    Moja gimnasticarka jos nema menstruaciju, ali vjerujem da nece biti problema. Ulosci su danas tanki i dobro upijaju. Na dres jos obuce tamne tajice i nema problema. Ako prvi dan jace krvari,propusti taj jedan trening i bok.
    Jedino bi moglo biti nezgodno ako se poklopi da na natecanju ima M jer na natjecanju trebaju imati gimnasticki triko na golo tijelo i ne smiju imati tajice. Ne znam kako onda.

    Mislim da je menstruacija najveci problem plivacicama.

  30. #30
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Edit: natjecanju

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    sinkro može imati badiće kakve hoće, pa i s suknjicom ako baš žele, kod gimnastičarki se baš mora biti u trikou

    moja nećakinja je gimnastičarka ali pošto je jaaaaako sitna nadam se da će i menga pričekati

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Mima nikad bolesna, tako je.

    Mislim, njoj će to biti nikakav stres, samo ja sad tu vama paničarim, a ne bih trebala. Ja sam općenito po pitanju menge u banani skroz, nikad dok sam živa neću to prihvatiti kao nešto ok, trudna bih bila cijeli život samo da je nikad nema. Dobar dio razloga stoji u načinu na koji je ona meni prezentirana. Odnosno, nije prezentirana, nego se samo pojavila, pa shodno tome nije bilo razgovora treba li se prati za vrijeme, kako i koliko se mijenjau ulošci itd. Pa se ti snađi druže. Odatle sežu moje frustracije.
    Je li te možda sram toga što ona ima menstruaciju, odnosno misliš da će njoj biti problem reći drugima zašto se ne može kupati?
    Meni je, recimo, menstruacija prezentirana kao nešto što treba skrivati i sramiti se, pa jesam imala takvih problema.

  33. #33
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Lupilo me neki dan i uhvatila panika! Kako će moja 11-godišnjakinja, koja je prije pola godine dobila prvu mestruaciju, i imala ih nekoliko odonda, kako će se ona ovo ljeto kupati? Tamponi sigurno ne dolaze u obzir. Zar će morati sjediti u kući?

    Jelka, jel to samo tebi drama, ili i njoj?

  34. #34
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    vidim sad daljnje postove, jasno mi je sad

  35. #35
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mi ne paničarimo oko ničeg pa ni oko puno većih stvari od menge.
    Ako joj se kupa- kupa se.
    Ako ne- ne.
    Do sad se uvijek kupala, a jako i dugo krvari.
    Izvadi uložak prije ulaska u more, a kad izađe odmah promijeni gaćice i stavi čisti uložak.
    Tako i ja.
    I nikad problema.
    I nikad nismo morske pse prizvale kao u onoj glupoj reklami za tampone.
    Dok smo u vodi, niš ne curi.

  36. #36
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Je li te možda sram toga što ona ima menstruaciju, odnosno misliš da će njoj biti problem reći drugima zašto se ne može kupati?
    Meni je, recimo, menstruacija prezentirana kao nešto što treba skrivati i sramiti se, pa jesam imala takvih problema.
    Ovako i meni, i to sam obećala sama sebi da nema šanse da ću napravit svojoj kćeri
    Mama kad se nije mogla kupati, rekla bi da je boli trbuh
    Nama, svojim najbližima
    Kad sam ja dobila, nekako smo došli do šifre da me boli grlo, i već i to mi je bilo muka reći jer sam znala da svi znaju šta to znači
    pa onda na tjelesnom su se isto obavezno koristile šifre (kad je jedna djevojčica rekla na tjelesnom da ga ne može raditi, jer taj dan smo imali baš plivanje, a ona ima menstruaciju, profesorica se izderala na nju da je li normalna, hoće da je netko čuje, to se kaže "pošteda")

    Uglavnom, silan izvor anksioznosti zbog takve gluposti
    Sad mi je ova tema dala mislit na drugu stranu, daleko smo od toga još, ali ja koristim mooncup ili tampone i odavno nisam odustala od kupanja radi menstruacije, a sad se mislim da prije nego cura dobije, moram nekad baš to napravit i odradit to bez šifri, kao normalnu stvar

  37. #37
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dok smo u vodi, niš ne curi.
    Pretpostavljam jer je more hladnije i onda se stisnu žilice

  38. #38
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sinkro može imati badiće kakve hoće, pa i s suknjicom ako baš žele, kod gimnastičarki se baš mora biti u trikou

    moja nećakinja je gimnastičarka ali pošto je jaaaaako sitna nadam se da će i menga pričekati
    I moja kci je sitna i na ljeto puni 10 godina, ali joj pomalo pocinju rasti cice, tako da mi se cini da ce i M za neko vrijeme. I ja sam rano dobila, a bila sam sitna, nisam imala 40 kg (a toliko, cini mi se, navode kao granicu za pocetak menstruacije). Moja E. ima 30ak kg.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hahahaha kod nas na tjelesnom se to zvalo "privremeno"

    Ajde, ja sam na moru govorila "ne mogu se kupati" bez dodatnih objašnjavanja. Jednom mi je neki dečko koji mi se još k tome sviđao rekao "kaj imaš meningitis" a ja sam mislila da ću propasti u zemlju od srama.

    Inače, meni je bio problem, baš na moru, baciti iskorišteni uložak u smeće, jer nam je smeće stajalo u dvorištu.

  40. #40
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mima, očito smo svi generacija u kojoj je menga i ljubakanje na tv-u bila tabu tema. Velim ti, prvih godina se nisam prala za vrijeme M, misleći kako je to normalno. Užas!! Meni nije zbog nje bed, silno se trudim ne prenijeti svoje frustracije, a definitivno ću joj okolnim putem usaditi da su to sve normalne stvari, i da u slučaju upita (a sumnjam da će ih biti), neka da koji god razlog hoće.

    emily, meni drama, ona još nije svjesna. Ali s obzirom kako je cool primila prvu M, mislim da ni sad ipak neće biti problema.

  41. #41
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam jer je more hladnije i onda se stisnu žilice
    Ili zbog tlakova.
    Ali zbilja niš ne curi.
    Mojoj kćeri od najranijih dana prezentiram menstruaciju kao nešto normalno i poželjno.
    Jer to znači da je cura zdrava i da jednig dana može postati mama.
    I ona nikad, baš nikad nije osjetila sram ili nelagodu zbog toga.
    Sad ide na more i dobit će tamo.
    I uopće to nije ni spomenula.
    Jer to je normalno.
    Na tjelesnom isto.
    Kaže profesoru da ima menzes i u redu.
    Jer je to normalno.
    I tako treba odgajati djevojčice.
    Jedino tako.
    I jedino tako će voljeti sebe i neće biti iskompleksirane.

  42. #42
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Mima da meningitis!!! hahaha umireeeem

    Presvlačenje na plaži nije opcija. Ima malo dalje toi wc, ali fuj, nema šanse da se tamo skida.

  43. #43
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    kod nas doma, za razliku od seksa :D , menga je bila najnormalnija stvar. i sjećam se da mi je mama rekla da se baš moram redovito tuširati za vrijeme menstruacije.
    i m i j znaju normalno kad imam menstruaciju, i sve što ide s njom. m, kako se druži u parku i sa starijima, neki dan me pitala zašto mene nikad ništa ne boli, a ova iz parka se presavija. a mene stvarno nikad ništa ne boli, ni najmanje.
    ja sam dobila u sedmom razredu, tako da mi se to čini još miljama daleko od nje. i to i cice, na njoj svoj onako pravo dječje štrkljavoj :D

  44. #44
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Mima da meningitis!!! hahaha umireeeem

    Presvlačenje na plaži nije opcija. Ima malo dalje toi wc, ali fuj, nema šanse da se tamo skida.
    pa neće sjest na wc, toi je meni super, bar ne smrdi.

  45. #45
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Mi imamo srecu da nam je kuca minutu od plaze pa se starija kci za vrijeme menstruacije dodje okupati i odmah ode doma.

    A u vezi naziva za M, kad smo muz i ja poceli hodati, on je menstruaciju zvao "tehnicki problemi"
    I njega i mene su odgajali tako da se to ne spominje. Zato mi je super sad cuti kako on i nasa starija kci sad najnormalnije razgovaraju o menstruaciji i nazivaju je pravim imenom.

  46. #46
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Moja bude 2-3 dana na plaži u hladu, u šorcu i gornjem dijelu kupaćeg. Redovno kupanje djeci znači da u more uđu u 9 i izađu u 11, isto tako od 16 do 19, mrze presvlacenja i presvuku se ma odlasku doma ili doma.

  47. #47
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Smrdi, smrdi, užasno smrdi. Već samo onaj miris onog plavog nečeg, od toga mi se diže želudac. Plus što je uzak prostor, a ona sva smotana.

  48. #48
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    I moja kci je sitna i na ljeto puni 10 godina, ali joj pomalo pocinju rasti cice, tako da mi se cini da ce i M za neko vrijeme. I ja sam rano dobila, a bila sam sitna, nisam imala 40 kg (a toliko, cini mi se, navode kao granicu za pocetak menstruacije). Moja E. ima 30ak kg.
    daleko je ta moja mala i od 30 kila,a i cice joj ne rastu još a 40 će imat taman pred udaju

  49. #49
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa Vidi poruku
    Smrdi, smrdi, užasno smrdi. Već samo onaj miris onog plavog nečeg, od toga mi se diže želudac. Plus što je uzak prostor, a ona sva smotana.
    a zakaj se ne bi na plaži presvukla, ono držiš joj ručnik i ona se presvuće

    ma već ćete vi smisliti najbolji način

  50. #50
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ajde molim te onda nemoj biti jadna oko toga, od mjesec i pol se neće moći kupati maksimalno osam dana
    Ovisi koji joj je razmak.
    Mojoj se prosle godine u 8. mjesecu desio razmak od 12 dana

    Inace, kad smo vec na temi, bio joj se razmak ustabilio od 21 dan (22. dan bi joj poceo novi ciklus), sad preko "zimskih" mjeseci.
    Stiglo ljeto i vrucine, i njoj sada kasni. I to vec skoro tjedan dana (ranije nikad nije kasnilo, eventualno bi doslo ranije. Ima ciklus od 7/2016).
    I sad smo u cudu, jer ima hrpu dogadjanja na kojima bi joj bilo pozeljno da nema menzes. Ove godine, kao da su se urotili, sve tutu-balet.haljine i haljine za moderni su ili bijele, ili izrazito svijetle.
    Joj...

    Moja je to prosle godine rjesavala ovako kao AdioMare pise, par dana u hladu, a pred kraj bih preporucila da se kupa u dubokom moru, tj. ne tamo gdje kupaci podizu pijesak, nego da je voda cista i "protocna", ako kuzis sto hocu reci.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •