Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Što sve pametno djeca mogu radit na računalu?

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno Što sve pametno djeca mogu radit na računalu?

    Dakle, praznici su tu, vremena ima na pretek i za igranje vani, i za more, i za čitanje i za računalo
    mm je našem prvašiću sklepao jedno njegovo vlastito, i sad razmišljamo na koje načine ga animirat da to ne bude samo ova igrica, pa ona igrica, pa na youtube drugi kako gledaju igrice
    mm bi ga odmah učio programirat, ali to kako bi on tome pristupio je možda ipak malo preozbiljno za 8 godišnje dijete, ne može on dugo držat pažnju na tome

    dakle, zanima me šta bi sve korisno, a da je ipak zanimljivo mogao raditi? Ako mu je zanimljivo, on jako brzo uči i pohvata šta se kako radi, čak i kad je na engleskom
    mislila sam mu pokazat kako može radit powerpoint prezentacije
    a znam da postoje neki programi za montiranje filmića, ne znam je li to samo na mobitelu može,ili može prebacit s mobitela na komp pa tamo radit

    uglavnom, takav neki đir, imate kakvu ideju, link?

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Postoje programi za montiranje filmova, ima ih jasno svakakvih, npr. Windows Movie Maker je besplatan i sasvim je OK.

    A i programiranje je sasvim OK, naravno primjereno za djecu te dobi. Npr. sjećam se da je na Carnetovim stranicama bio online tečaj Logo jezika, znači nešto što dijete može samo svladavati. A tvoj muž sigurno ima i bolje ideje.

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Mi smo svoju djecu u toj dobi naučili powerpoint pa onda word, što se pokazalo iznimno korisnim jer si obojica do danas rade podsjetnike na računalu za školsko gradivo. Ostalo ovisi o interesima djeteta. Logo je odličan za početnike.

    Od ostqlih korisnih programa pamtim stare Sunčice, imali smo ih sve, ali nemam pojma da li rade na sustavima višim od xp. Od ostalog, Artmedia ima super cd-ove za ponavljanje gradiva. Zovu se Čista petica i imali smo ih od predškole do negdje 6.r. Teško mi je lijepiti linkove s mobilne aplikacij3, ali budem kad se dočepam računqla.
    Imaš još Cvrčkove vježbalice koje su super za ljetno ponavljanje gradiva.

    Postojala je knjiga Naklade Haid INFORMATIČKA POČETNICA, baš za ovu dob. Možda negdje još imam interaktivni cd koji je išao uz nju, nisam sigurna za original, ali imala sam to na starom računalu. Ako je samo instalirano, onda ništa, ali ako je bio backup, možda bi se moglo upotrijebiti. Baš je jučer moj stariji sin upogonio prastari hp laptop i zakvačio ga na internet. Pitat ću ga da li to još postoji u e.formatu, jer hard copy smo davno dali dalje.

  4. #4

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Imali smo i cd za početno učenje engleskog, isti izdavač, to je mojim dečkima bilo super. Zvao se English is fun, be my friend

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Evo i linka na Artmediju: http://www.artrea.com.hr/onlineskola.html

    Oni su nam bili super. A Učilica je bila komercijalno smeće.

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Isto, izdanja Naklade Bulaja su odlična: http://www.bulaja.com/izdanja.htm

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    I potpis na Mimu, moji od malih nogu editiraju fotografije, vlastite audio i video zapise (imaju malu kameru i to se pretvorilo u ozbiljan hobi, pa se sad skuplja lova za nešto ozbiljnije). Programirati nisu učili doma nego samo u školi u okviru informatike, ali eno jednog u mat.gimnaziji, a drugog na računalnom smjeru u strukovnoj školi.

    I da, imali smo ecdl tečaj na interaktivnom cdu, ali za xp. Ne pratim sada, ali sigurno toga ima i za nove operativne susrave.

    Od praktičnih stvari, pišu s deset prstiju, ne tako brzo kao ja, ali ide im sve bolje. I za to sam imala program.

  9. #9
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    hvala Peterlin i Mima

    vidiš editiranje slika mi nije palo na pamet, a njemu će sigurno bit zanimljivo
    znam da ima puno edukativnih cd-ova, ali ne bismo se odmah bacali u investicije, ima puno stvari koje su već available a mogu bit i zanimljive i korisne za radit

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    aj baš me zanima kako će proći te pametne stvari na kompu preko praznika :D
    držim fige u svakom slučaju!
    kod mojih jedino što je prolazilo i prolazi od pametnog su kvizovi, pitalice, mozgalice, problemski zadaci i sl. to je j imao instalirano na mob, neku igricu. dakle, opet smo na igricama :D

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    aj baš me zanima kako će proći te pametne stvari na kompu preko praznika :D
    Kod nas ne bi prošle nikako, zato i mene zanima kako drugi uspijevaju djecu zainteresirati za tako nešto.
    Kod mojeg, sve što "pametno" radi na kompjutoru vezano je uz zadaće iz informatike u školi, inače - gotovo ništa. Ajde, počeo je rješavati križaljke, pa si traži odgovore na internetu i to je sve od pametnog korištenja kompjutora. Ostalo - igrice, i to uvijek jedno te ista (nekakav nogomet) Nije mi jasno kako mu to ne dosadi.
    Za programiranje uopće ne pokazuje interes, tako da smo i MM i ja zaključili da tu neće biti kruha za njega, neka nauči koristiti kompjutor za druge, korisničke namjene, i to će mu biti sasvim dovoljno.

  12. #12
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    kod mojih jedino što je prolazilo i prolazi od pametnog su kvizovi, pitalice, mozgalice, problemski zadaci i sl. to je j imao instalirano na mob, neku igricu. dakle, opet smo na igricama :D
    pa to je isto korak naprijed što se mene tiče
    sad si me sjetila na fazu riječalice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •