Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Visa elektron(debitna)_Hitnooo

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Visa elektron(debitna)_Hitnooo

    Glupo,ali ne znaam,a nisu mi objasnili.Samo su mi rekli da se na nju mogu i uplaćivati pare.Sad trebam da curi pošaljem broj računa i ne znam koji je.Nema ni ono HR,ima samo 10 znamenki.Je li to to?Ili trebam još nešto upisati?Pomozite glupsonki.

  2. #2
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    O kojem se računu radi? Tekućem, žiro ili deviznom? Od kud ti ta cura uplaćuje? Iz hr ili inozemstva?

  3. #3
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Racun je kunski,cura uplacuje iz Hrvatske.

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Glupo,ali ne znaam,a nisu mi objasnili.Samo su mi rekli da se na nju mogu i uplaćivati pare.Sad trebam da curi pošaljem broj računa i ne znam koji je.Nema ni ono HR,ima samo 10 znamenki.Je li to to?Ili trebam još nešto upisati?Pomozite glupsonki.
    Ako ju koristiš na bankomatu, na listiću ti bi trebalo izbaciti iban računa.

  5. #5
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Moze se koristiti na bankomatu,ali je nisam nikad koristila.Koristim ju samo za kupovinu internetom.Uplacivala sam sama sebi direkt u banci.Na net bankingu mi isto pokazuje samo 10 znamenki,bez onog hr,pa ne znam je li to taj broj na koji se uplacuje.

  6. #6
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Na net bankingu bi ti broj računa trebao biti prikazan kao iban, čudno da nije? Imaš li opciju pogledati detalje računa? Možda tamo piše. Iban je oblika HR pa dva broja pa vbdi banke (račun banke, npr Pbz ima 2340009) i onda tvoj broj računa.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Obično su Visa elektron kartice vezane uz tekući račun i imaju iban..Ja imam Visu elektron i običnu Visu. Visa elektron ima naveden iban na papiru na kojem je i PIN, a ova druga Visa nema.
    Provjeri u banci o čemu se točno radi, ako nisi sigurna.

  8. #8
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nigdje ne piše iban,odnosno,tamo gdje treba da piše je prazno polje.Moraću čekati do ponedjeljka da zovem(sutra sam na putu),nadala sam se da ću prije riješiti.Sad sam gledala ugovor,piše -kunski račun po viđenju.

  9. #9
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nigdje ne piše iban,odnosno,tamo gdje treba da piše je prazno polje.Moraću čekati do ponedjeljka da zovem(sutra sam na putu),nadala sam se da ću prije riješiti.Sad sam gledala ugovor,piše -kunski račun po viđenju.
    Pa odi na bankomat, pogledaj stanje. Na listiću bi trebao pisati IBAN.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Svaka banka ima svojih prvih 7 znamenki. Pa onda tih tvojih 10 znamenki. To upisi na netu u iban kalkulatoru, i trebalo bi ti izbaciti tvoj iban.

  11. #11
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pa odi na bankomat, pogledaj stanje. Na listiću bi trebao pisati IBAN.
    Stanje mogu pogledati i na net-bankinku,nigdje ne piše iban.
    Ukucala broj računa u taj kalkulator i piše :samo transakcijski računi mogu imati iban...Da li to znači da mi ne može uplatiti novac na ovaj račun?

  12. #12
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Stanje mogu pogledati i na net-bankinku,nigdje ne piše iban.
    Ukucala broj računa u taj kalkulator i piše :samo transakcijski računi mogu imati iban...Da li to znači da mi ne može uplatiti novac na ovaj račun?
    Pa zato sam ti rekla da odeš na bankomat, ne zbog stanja računa nego zbog broja ibana-a.

  13. #13
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno Visa elektron(debitna)_Hitnooo

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Stanje mogu pogledati i na net-bankinku,nigdje ne piše iban.
    Ukucala broj računa u taj kalkulator i piše :samo transakcijski računi mogu imati iban...Da li to znači da mi ne može uplatiti novac na ovaj račun?
    Ako je to štedni račun po viđenju a ne transakcijski račun (transakcijski su tekući, žiro i devizni račun) oni nemaju iban. Pa ti na taj račun ni ne može netko uplatiti
    Posljednje uređivanje od Gabi25 : 17.06.2017. at 09:31

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •