Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Upala pluca!

  1. #1
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno Upala pluca!

    Pozdrav mame.Imamo curicu oboljelu od akutne lim.leukemije.U 9/2016 bila na transpl.kostane srzi od brata.
    Sve je do sada bilo u redu.
    Na Uskrs dobiva upalu pluca,14 dana iv.prima ceftriakson a potom kuci jos 10 dana u sirupu.Prodje 10-tak dana ona opet zakuri i ona opet zavrsi na antibiotiku kroz dnevnu i doma opet sirup.Treci put opet i dr.ju posalje za zaraznu da nek oni naprave obradu.Tamo ju ostave,slikaju pluca,opet upala,naprave bronhoskopiju i nadju candidu.Tamo prima cefriakson iv i paralelno flukonazol iv.Evo je opet prije 7 dana ustanovili upalu pluca,nadjen strept. Pneumonia u zdrijelu.Na cefriaksonu je,dobila je i sumamed kroz 3 dana.Dr.se savjetovao sa dr.iz zarazne da bi ju bilo dobro cijepiti Prevenarom ako imunitet bude dozvoljavao.
    E sad streptokok je tek sad potvrdjen u brisu.znaci nije bio nadjen ranije.U zaraznoj su pretpostavili da je uzrok streptokok.
    Nisam pametna sto napraviti.Na ovako slab imunitet i na samu bolest cijepiti dijete mi je ludost.
    Molila bih vas ako imate bilo kakva iskustva.

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ja sam kcer ( kompleksna srcana greska, 3 operacije) cjepila Prevenarom izmedu dvije operacije. 2 doze , nikakvih nuspojava.
    Sto kaze hematolog?

  3. #3
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    On se savjetovao sa dr. Iz Zarazne.U srijedu idem gore s muzem i curkom pa cu popricat s njim.A necu ti niti pricat kakva je komunikacija sa nasim dr.U godinu i pol dana koliko se vec lijeci to je za izludit.A da ne pricam da sam odgovore trazila na googlu i cijeli protokol lijecenja.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Bas mi je zao zbog komunikacije.
    Nadam se da ce uskoro bolji dani i zelim vam potpuno izljecenje.

  5. #5
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    filip, ne znam ti pomoci, samo se nadam da ce biti ok i takodjer vam zelim da djevojcica pobijedi bolest

  6. #6
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Hvala i ja se nadam da ce se to rijesit.Malo me je strah cijepiti.Ona je medjutim zadnje cjepivo dobila u 11/2015 za dj.paralizu.Nazalost obolila je krajem 1/2016.I to me kopka cijelo vrijeme.

  7. #7
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Jel zna netko,idemo se cijepiti na Zavod pa me zanima dali je potrebna uputnica ili samo dodjemo?

  8. #8
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Jel zna netko,idemo se cijepiti na Zavod pa me zanima dali je potrebna uputnica ili samo dodjemo?
    Ne znam, ali ja bih zamolila svog liječnika obiteljske medicine da to dogovori, da im sve objasni i da vas poštedi čekanja. Od obiteljskog liječnika dobiješ i tu informaciju da li treba uputnica. Da se cijepite u svojoj amb, ne bi trebalo, a za ovo - samo nek oni to dogovore. Sretno!

  9. #9
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Ma.Dr.je trebala narucit Prevenar13.Onda me zvala i rekla da zasto neidemo u zavod da cemo dugo cekat dok oni njoj posalju.I ja lijepo nazvala zavod i dr.se smije.Rekao da dodjemo kad hocemo.Ali sam zaboravila pitat za uputnicu dali treba.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj filip prvotno napisa Vidi poruku
    Ma.Dr.je trebala narucit Prevenar13.Onda me zvala i rekla da zasto neidemo u zavod da cemo dugo cekat dok oni njoj posalju.I ja lijepo nazvala zavod i dr.se smije.Rekao da dodjemo kad hocemo.Ali sam zaboravila pitat za uputnicu dali treba.
    Na tvom mjestu ja bih samo otišla, a ako uputnica treba, donijet ćeš je naknadno.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    ili možda se može poslati e-uputnica

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne treba uputnica

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •