Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Da li je i vase" blazeno stanje" ovakvo?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Da li je i vase" blazeno stanje" ovakvo?

    Kazu mi da je moje stanje blazeno. Hvala Bogu jest ali: vec 3 mjeseca povracam u bilo koje doba noci i dana, umorim se od presvlacenja majice i oblacenja, nemam snage ni zasta, kakim svaki 3.dan, vec sedmicama jedem samo 4 namirnice, muz mi kvalitetno ide na zivce, pisnem svako malo u gacice pa se stalno presvlacim, sike me bole i neke zile u njima da mi se dah oduzme, zaboravljam sve zivo.
    Da li sam losa osoba/mama/ako kazem da sam vise iscrpljena i da zelim svoj zivot nazad i da sam bolesno ljubomorna kad vidim da ljudi imaju apetit i jedu sve sto im padne na pamet?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Naravno da nisi losa! Hvala bogu pa ima i iskrenih ljudi oko toga! I meni kojoj je vise manje sve okej (nikakvog drasticnog povracanja itd) nekada bude pun kufer svega.. a zeljela sam trudnocu vise od icega. I onda me zbog takvih misli ulovi griznja savijesti.. normalna si iskrena osoba koja voli sebe (sto je najbitnije da budes dobra mama).. puno cura je tako samo sto se svi boje na glas to izreci. Drzi se, biti ces dobro

  3. #3
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Meni je ovo cetvrta trudnoca, treca je nazalost zavrsila spontanim u 9 tjednu. Sve 4 trudnoce su bile planirane, sve bebe zeljno iscekivane, ali.... ja mrzim biti trudno. U 38 sam tjednu, nervira me sve vezano uz trudnocu, od onih pocetnih mucnina, povracanja, promjena raspolozenja, osijecaja da me nitko ne razumije, sve radim u pola snage, a to me izluduje.... i tako. Ne, nisi jedina. Ja stvarno lose podnosim to "blazeno stanje" i iako mislim da bi volila 4 dijete, mislim da ne bi "prezivila" jos jedno ovo sve prolaziti. A moram naglasiti da su sve tri trudnoce potpuno savrsene i "skolske".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Sinoc mi je bio dan D. Hvala Bogu pa nisam sama))A o temi muza cemo drugi put

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    565

    Početno

    Meni je ovo prva trudnoca,cekali smo bebaca vise od 2 god. I molila sam Boga samo da ostanem trudna nikad necu kukati za nista. I stvarno od pocetka mi je trudnoca bila super,malo me mucila zgaravica ali nista za neizdrzati. Ali sad kako sam usla u finale druga pjesma,nemogu spavati,vrucine me ubijaju. Zivcana sam za poludit Ma sve me snaslo sad svaki dan mislim ma samo da se rodi,i onda me uhvati krivnja sto tako razmisljam.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    O daaaaa i mene je strah svaki put da me Bog ne kazni zbog ovih misli, ali jace je od mene

  7. #7
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ja sam nedavno rodila treće, i sve tri trudnoće su mi, blago rečeno, bile "ne baš blaženo stanje". U sve tri sam povraćala od prvog do zadnjeg dana. Kad kazem "od prvog", zlo mi bude doslovce odmah na pocetku, jos nije proslo ni dovoljno dana da mogu napraviti test, ja vec znam da sam trudna jer mi je zlo. Svi oko mene znaju da sam trudna vec u 6. tjednu jer mi bude toliko loše da me svi odmah počnu ispitivati jesam li bolesna ili trudna.

    U prve dvije trudnoce sam jos i dobila po 8kg, u trecoj sam pred porod imala samo 3 kg vise nego prije trudnoce. Cak sam na svim zadnjim mjerenjima svaki put imala manje kg. povracala sam doslovce sve, od suhog kruha do obicnog gutljaja vode. Jedino sto sam popila hektolitre mineralne. Stalno smo se spoticali o ambalazu. MM je svakih par dana išao po 12 novih boca. Pita me sto da kupi od hrane, ja kazem samo mineralnu . Uopce ne znam sto sam jela. Cim bi skuzila da neka namirnica prolazi, nakon 3 obroka iste bi ju zrigala i samo prekrizila. Nikakvi bademi, djumbiri i sl. nisu prolazili. Rigoleto odmah. A tek mirisi... Radila sam prve dvije trudnoce neko vrijeme, trecu do samog kraja (45 dana prije). A parfema po uredu... Umirala sam. Pa kad bude rucak... Znala sam cekati prazan lift neko vrijeme jer ne bi mogla medju ljude i mirise... I onda na nekom nizem katu udje naparfemirana osoba... Ja bih doslovce izdrzala sa šalom na nosu, izasla iz lifta i rigoleto u vrecicu... Katastrofa...

    A kad bi me usred noci probudio nagon za povracanje, pa nisam znala bi li prvo piskila ili rigala. Jedva bih stigla do wc-a. I onda, ili rigam u skoljku, a pišam po podu jer kako rigam tako ne mogu zadrzat mokracu... Ili sjednem pišat, a rigam u ruke (kao malo cu), pa krene sve po meni, a ni ne stignem uzet nesto... Onda to sve obavim... Pa idem oribat kupaonu, pa pri tome jos malo rigam. Ujutro idem upalit masinu, pa jos malo porigam na taj miris tog veša od noci... I tako...

    Osim tog povracanja nesnosne su bile zgaravice. Za krepat.

    A nesanica. Mislim da 9 mjeseci nisam spavala. Zaspala bih oko 22h, probudila se u 3 i to bi bilo to... Zujim, zujim, zujim do 5... Onda mi dosadi premetati sve svjetske probleme po glavi, pa surfam i surfam... Pa ugasim mob. Pa lezim u mraku jos sat, pa dignem djecu i na posao... Bila sam totalni zombi. Nemam pojma kako sam to uopce izdrzala. Al evo jesam . Sad jedem ko luda od jutra do mraka. I kad me beba probudi po noci dam joj cicu, kad pojede ja zaspem u sekundi. Nema vise tog zujanja cijelu noc.

    I mene zezaju da bi mogla četvrto. Ja kazem "dijete da, al jos jednu trudnocu nema sanse" .

    I zapravo nikome oko mene nije bilo tako bas cijelu trudbocu. Koliko god mama znam, a znam ih tonu, nijedna nije povracala cijelu trudnocu. Svaki dan kad nekog sretnem svi bi mi se obracali sa "je l jos rigas?". U radjaoni me babica pitala "hocete vi povracati?". Na srecu nisam. Al sam do zadnje sekunde imala groznu zgaravicu i na samom porodu me ubijala. Isla mi je vise na zivce od trudova.

    Al u svemu tome ja se nisam opterecivala time "sto ne uzivam u blazenom stanju". Mislim, sve su to bile zeljene i planirane trudnoce (a i da nisu bile planirane...), ali kad me krene mucnina, povracanje ili nespavanje, sto da radim? Jednostavno mi je toliko fizicki lose da jedva izdrzim dan, i ne mogu nista protiv te cinjenice da mi je zlo za poludit, i samo razmisljam kako izdrzati dan, ne stignem ni pomisliti na to da bih trebala uzivati u blazenom stanju.

    Ne brinite, proci ce to, pa cete uzivati u bebici .

  8. #8
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    P.S. Sori na detaljima

  9. #9
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ja nisam imala nikakvih poteskoca osim par dana groznog umora na pocetku i povracanje bi se dalo nabrojat na prste. Ipak mi je to nekako nemilo razdoblje. Nakon sto cujem ovo od BB o povracanju, osjecam griznju savjesti Posto sam i ja jedna od dramaticarki u stilu "lakse rodit nego biti trudna". Bar sam tako mislila pol sata nakon poroda.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Vlattka : 25.06.2017. at 10:03

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Draga Bubilo Bubich ista sam za povracanje, kao da sam ja pisala. I moram priznati da si me nasmijala. Skidam kapu do poda

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    116

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa Vidi poruku
    Kazu mi da je moje stanje blazeno. Hvala Bogu jest ali: vec 3 mjeseca povracam u bilo koje doba noci i dana, umorim se od presvlacenja majice i oblacenja, nemam snage ni zasta, kakim svaki 3.dan, vec sedmicama jedem samo 4 namirnice, muz mi kvalitetno ide na zivce, pisnem svako malo u gacice pa se stalno presvlacim, sike me bole i neke zile u njima da mi se dah oduzme, zaboravljam sve zivo.
    Da li sam losa osoba/mama/ako kazem da sam vise iscrpljena i da zelim svoj zivot nazad i da sam bolesno ljubomorna kad vidim da ljudi imaju apetit i jedu sve sto im padne na pamet?
    Meni je ovo malo ekstremno. Da porazgovaraš s ginekologom... ako jedeš 4 namirnice, to nije dobro, reci doktoru da sumnjaš na Hyperemesis Gravidarum, možda pocjeni da ti treba lijek.

  12. #12
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lamy, hvala, al nije to bas neko postignuce , jednostavno nemas izbora nego cekati da prodje . Proci ce.

    Imogen, ovo o 4 namirnice je figurativno, jedes zapravo 8 namirnica . Salim se, kuzim sto hoces reci. Ne znam kako je kod lamy, ali ja sam uglavnom povracala jednom dnevno, ponekad dva ili tri puta, ali to nije bilo precesto. A cak su se znali dogoditi i dani da u 24 sata ne povratim . Znala je i ginekologica i u rodilistu gdje sam isla puno puta na preglede, da povracam. Ali kad bih rekla da je to uglavnom jednom dnevno nisu tome pridavali paznju, samo bi se sazalili. I jos bi komentirali onu slavnu da to znači da je s trudnocom sve u redu. Kad bih piskila na stapic bilo je sve u redu.

    Znam cure koje su toliko povracale da su isle na infuziju, kod mene to nije bio slucaj. Mene je vise ubijala zgaravica i to sto mi sve sto pojedem cijeli dan stoji "u grlu", i onda u jednom trenutku u danu (ili noci) samo odluči van. Mineralna mi je pasala, to nisam povracala (kao sto mi se npr. zeludac dizao od obicne vode), i pila sam ju cijeli dan, tako da sam unosila dosta tekucine. Gazirane... Ali jedine koju sam mogla.

  13. #13
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Lamy, koliko puta u danu povracas? Je l ti dr nesto rekao?

  14. #14
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mene u trudnoćama hvata serijsko kihanje, nepodnošljiv svrbež uha, čudan okus na jeziku, osjećaj u trbuhu kao da mi se bučka kanister vode, plitko disanje. Mijenjala bih to za umjereno povraćanje.

  15. #15
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Imogen prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo malo ekstremno. Da porazgovaraš s ginekologom... ako jedeš 4 namirnice, to nije dobro, reci doktoru da sumnjaš na Hyperemesis Gravidarum, možda pocjeni da ti treba lijek.

    Meni je bilo ovako kao tebi, skoro 4 mjeseca svakodnevnog povraćanja. Mučnina 24 sata dnevno. Živjela sam na 2-3 griza puter štangice. Nisma više kasnije ni imala šta povračati pa sam znala krv ispljunuti jer bi mi sve žilice popucale od naprezanja. Naravno da nisam imala snage. Radila sam, a ujutro kad bih trebala ustati kao da me bager pregazio. Izgubila sam 6-7kg.

    Moj ginekolog je kad je pogledao nalaze (ono krv, urin što se radi) iskomentirao: Puno povraćate? Nalazi su ukazivali na dehidraciju, to sam poslije trudnoće saznala, samo eto moj ginekolog nije reagirao, hvala bogu sve je dobro prošlo, a povraćanje je prestalo negdje u 14 tjednu.

    Ne moram ni reći da sam se osjećala užasno, a morala sam raditi. Uh, kad se sjetim baš je bilo teško. Kad je to prestalo, u drugom tromjesečju sam se osjećala da bih mogla planine pomaknuti.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Da, dao mi je dr.lijek za povracanje: toracan 3x1, ali ni on nije pomagao. Sad hvala Bogu povratim do 3xdnevno, a nekad niti jednom.Samo sto nemam apetita, zgaravica me muci i sve mi u ustima ima bljutav i slatkast okus((.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •