Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Oticanje nogu, samopomoć

  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno Oticanje nogu, samopomoć

    Nekoliko dana putovanja, vrućina, stajanja na nogama i dugog sjedanja u busu učiniše svoje - prekjučer su mi otekli zglobovi nogu. Nemam iskustva s time, navecer je jako, ujutro splasne, ali se ipak i dalje vidi. Pojavilo mi se i točkasto crvenilo na unutarnjoj strani listova bliže zglobu.
    Neki savjet, iskustvo, pomoć?

  2. #2
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    noge drži na povišenom kad god možeš
    uzmi neki prirodan diuretik, čaj od lišća peršina, zeleni čaj, lubenice, krastavci ili slično i mislim da bi trebala otići kod liječnika provjeriti jesi li ok (srce, bubrezi)
    nadam se da će brzo proći

  3. #3
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Kantarionovim uljem mazati prije spavanja (ne po danu jer je ulje fototoksično)

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    povećati magnezij

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Bilo kakav prirodni diuretik. Meni najbolje djeluju svježi krastavci, dinja, lubenica... čaj od koprive i slično.

    Kod toga treba povećati kalij (jesti banane i paradajze).

    Od biljnih pripravaka povremeno koristim ovaj: Pure Yucca https://biljna-ljekarna.com/pure-yucca.html

  6. #6
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Hvala, evo kupila caj od koprive i neku kremu za cirkulaciju i umorne noge .

  7. #7
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Kakav ti je tlak?
    Ja sam od visokog cijela naticala.
    Odkad sam na terapiji beta blokatora sa diuretikom, tlak mi je super i ne natičem.
    Ništa drugo mi nije pomagalo.
    E da, smanji sol ili izbaci ako možeš. Pogotovo suhomesnato; pršut i sl.

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Uvijek mi je tlak nizak. Ma ovo me satralo sjedenje u jednom polozaju i ekstremna vrućina.

  9. #9
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek mi je tlak nizak. Ma ovo me satralo sjedenje u jednom polozaju i ekstremna vrućina.
    I ja imam nizak tlak i po ekstremnoj vrucini mi naticu noge.
    Evo npr. neki dan moja je imala predstavu u kazalistu koja je trajala (za mene koja sam ju dovela na zadnju probu, pa cekala da pocne predstava, pa sama predstava) oko 5 sati, i trebalo mi je dva dana da mi otoci do kraja splasnu.

    Puno tekucine, lagane hrane, noge na povisenom drzati kad god mozes.
    I #hug.

  10. #10
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Kad mi nateknu noge oko gležnjeva izgledaju kao slonovske. Od mame sam naslijedila niski tlak i lošu cirkulaciju, a moram pošteno priznati da imam i viška kila. Po zimi natičem samo ako sam ekstremno dugo stajala, ali čim dođu topliji dani moji su gležnjevi kao buhtle.
    Noge od koljena na niže tuširam hladnom vodom, kad je muž dobre volje onda mi utrlja kremu u stopala i izmasira dio oko gležnjeva, razlika prije i poslije masaže se baš jako vidi.

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Zaboravih napisati - meni je heparin zakon za takve dane kad mi noge budu kao buhtli. Navečer namažem i noću to propisno splasne. Najmiliji mi je onaj koji proizvode Zagrebačke ljekarne, 100.000 jedinica, ali dobar je bilo koji (tj. najjeftiniji koji imaju u ljekarni kad mi zatreba).

  12. #12
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Kad mi nateknu noge oko gležnjeva izgledaju kao slonovske. Od mame sam naslijedila niski tlak i lošu cirkulaciju, a moram pošteno priznati da imam i viška kila. Po zimi natičem samo ako sam ekstremno dugo stajala, ali čim dođu topliji dani moji su gležnjevi kao buhtle.
    Noge od koljena na niže tuširam hladnom vodom, kad je muž dobre volje onda mi utrlja kremu u stopala i izmasira dio oko gležnjeva, razlika prije i poslije masaže se baš jako vidi.
    Da, da, limfna drenaža je isto odlična stvar.

  13. #13

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Evo, pila koprivu 2 dana, kći mi par puta izmasirala noge onim nekakvim hladećim gelom za cirkulaciju - nogice ko nove, otislo skoro 2 kg.

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,980

    Početno

    Venotrex i tijekom sjedenja vrćenje stopala nogu obavezno i korištenje svake pauze za to. Još bolje taj Venotrex stavit u frižider. Teže je kad se sjedi i stoji, skoro pa ne postoji kad se pliva, šeta itd.

  16. #16
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,980

    Početno

    Tj. nemam iskustvo sa zglobovima, ali sa listovima oteknutim tj. oteknutim nogama - da. Za zglobove... ako su baš zglobovi - onda možda ipak pitat dr.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •