Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Usvajanje iz stranih zemalja, uz biološku djecu

  1. #1
    Violetty avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    19

    Početno Usvajanje iz stranih zemalja, uz biološku djecu

    Lijep pozdrav!
    Evo, kako smo se muž i ja bavili već neko vrijeme razmišljanjem o trećem djetetu, tako nam je došla ideja o posvajanju trećeg djeteta. Imamo lijepu obitelj i dvoje biološke djece. Kćer (4g) i sin (6g).
    Oboje smo u ranim 30-ima. Imamo stalni posao, stalna primanja, živimo u malom, mirnom gradiću i za najveću sreću fali nam još jedno djetešce(uvijek smo sanjarili o troje)...

    Najprije sam po defoltu mislila roditi još jednom. Ali kao Božjom rukom vođena, najednom sam došla u kontakt sa mnogo situacija gdje sam ili slušala o posvajanju, ili čitala, ili sam ga imala prilike i vidjeti u stvarnom životu. I pomislila sam, Bože, pa ako mogu nekom siročiću biti majka koju nema zašto bih stvarala na svijet još jedno novo dijete?
    E sad, kako sam još uvijek nedovoljno informirana, molim upućenije da me posavjetuju gdje mogu prikupiti informacije o posvajanju djece iz drugih zemalja (Haiti, tajland, afrika itd.)
    Budući da je situacija u državi katastrofalna po pitanju usvajanja(pogotovo parovima koji već imaju biološku djecu) odmah smo pomislili na to da dijete možda potražimo u nekoj od tih "nesretnijih" zemalja gdje je siročadi mnogo više.

    Postoji li neka uhodana ruta po kojoj se ide u tu "avanturu" ili se kreće pod parolom "snađi se druže"?

    Svaka informacija nam je dragocjena i na svakoj smo jako zahvalni!

  2. #2
    Truljo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    42

    Početno

    U Adopti vam mogu dati relevantne podatke.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    71

    Početno

    Draga Violetty,

    ADOPTA više puta godišnje održava tzv. Infoteke, gdje zainteresirani mogu dobiti više informacija o posvajanju, kao i posvajanju iz drugih zemalja.
    Ako si blizu Zagreba, javi se na info@adopta.hr, pa ćemo te obavijestiti kad bude sljedeća Infoteka (najvjerojatnije početkom rujna).
    Povremeno gostujemo i u drugim gradovima - prati nas na Fejsu ili ovdje na forumu.

    Ovdje možeš pronaći i učitati naše besplatne brošure Vodič kroz posvojenje i Vodič kroz međudržavno posvojenje:
    http://www.adopta.hr/adoptateka/adoptina-izdanja.html

    Pri razmišljanju o posvojenju iz drugih zemalja važno je znati:
    - da su troškovi postupka izuzetno visoki (20-30 i više tisuća eura)
    - da svaka zemlja iz koje se posvaja ima svoja pravila i uvjete koje treba zadovoljiti
    - da u zemljama pogođenima velikim ratnim i ekonomskim krizama postoji veliki ilegalni biznis trgovanja djecom u svrhu posvajanja, te da je nužan uvjet da je zemlja iz koje posvajamo potpisnica Haške konvencije, jer u protivnom ne možemo biti sigurni da naše dijete nije žrtva trgovanja ljudima, odnosno da je njegova majka nije žrtva seksualnog ropstva radi prisilne trudnoće
    - da je u brojnim zemljama iz kojih je moguće posvojiti u skladu s međunarodnim pravnim standardima potražnja za djecom veća od ponude, te da je "spašavanje siročića" romantizirana ideja daleko od realiteta
    - da posvojenje djeteta iz druge zemlje, rase, narodnosti i kulture sa sobom nosi brojna pitanja - ne samo brige o osiguranju uvjeta za izgradnju identiteta vezanog za njegovo porijeklo, već otvara i brojna etička pitanja na koja odgovor nije jednostavan

    Ako te nismo obeshrabrili, javi nam se i dođi na Infoteku ujesen!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •