Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Moguci nestanak mlijeka zbog soka?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno Moguci nestanak mlijeka zbog soka?

    Drage mame i savjetnice, nadam se da ce me netko moci konkretno savjetovati.
    Prije 3 dana je bebac od 6tjedana pao iz nosiljke kojoj je pukla rucka.odmah na hitnu, detaljni pregledi i utvrdeno da je sve ok samo moraju nas zadrzat na promatranju par dana jer je imao hematom na glavi koji se odmah povukao.
    Nikakvih problema s dojenjem do tada, mlijeka cak i previse , uredno nakon podoja osjetim kad se opet "prepune dojke" i uvjek po hranjenju samo jednu dojku trazi.
    Roden s 3250, otpusten sa 3100, s mjesec dana 4800, 6tjedana starosti 5600.
    S bebacem je sve u redu osim konstantne nervoze nakon podoja, trazi obe dojke sada, i vidno nema vise mljeka na pocetku podoja kao dosad (prenaglo otpustanje mljeka i bilo bi ga posvuda prvih par min. sisanja) i dojke skroz mekane cijelo vrijeme. I skroz mu se poremetilo vrijeme hranjenjenja (prije svakih 2ipo 3 sata , sada skoro svakih pola sata trazi.
    Jel moguc gubitak mljeka zbog šoka? Jos sebi ja nisam dosla , tog dana se ni nesjecam sve mi je u magli od soka.
    Ispricavam se na poduzem postu, uz sve ovo mi je jos dodatna muka sto me strah da nemam dovoljno mljeka sada.

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    ZASTO ovoj zenici nitko nije odgovorio?????

    Doslo je do tkz."skoka u razvoju"...kada se cini da mlijeka nema...kada beba zna postati nervozna i pocne stalno cicati...
    U ovom "skoku"puno mama odustane od doje ja jer misli da nema vise mlijeka...uz kombinaciju bebinog placa i nervoze prebace na bocicu...

    Bitno je sto vise cikati ,onda ce doci opet sve na svoje...iako postoji mogucnost da vise nebude mlijeka u potocima i postoji mogucnost da ce cike izgledati ko prazne ali stvorit ce se "ponuda i potraznja"bit ce mlijeka taman koliko bebi treba...

    Samo hrabro dalje...

    Nadam se da je bebica dobro i da se oporavila...

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    nova je korisnica pa se postovi ne vide odmah...

    da, i ja bih rekla - skok u razvoju
    redovno stanje, prodje za par dana, al bit ce ih jos

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    3

    Početno

    3 dana konstantnog visenja po cikama , nismo odustajali iako sam bila na rubu snaga.Najvise me bilo strah da nije nesto u redu kad je bio tako nervozan al proslo sve to, jucer pusteni kuci i danas se sve vratilo u normalu kao i prije, mljeka opet imamo na izvoz

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    ZASTO ovoj zenici nitko nije odgovorio?????
    Zato sto postovi novih korisnika nisu objavljeni dok ih u promet ne pusti netko od moderatora. U ponoc po mojem vremenu (prije 10 sati) posta nije bilo ovdje, a nakon toga sam otisla u krevet. Samo da podsjetim, nitko nije placen sjediti ovdje 24h. Odgovaramo na postove cim ih uocimo.

  6. #6
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Di_Zara prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame i savjetnice, nadam se da ce me netko moci konkretno savjetovati.
    Prije 3 dana je bebac od 6tjedana pao iz nosiljke kojoj je pukla rucka.odmah na hitnu, detaljni pregledi i utvrdeno da je sve ok samo moraju nas zadrzat na promatranju par dana jer je imao hematom na glavi koji se odmah povukao.
    Nikakvih problema s dojenjem do tada, mlijeka cak i previse , uredno nakon podoja osjetim kad se opet "prepune dojke" i uvjek po hranjenju samo jednu dojku trazi.
    Roden s 3250, otpusten sa 3100, s mjesec dana 4800, 6tjedana starosti 5600.
    S bebacem je sve u redu osim konstantne nervoze nakon podoja, trazi obe dojke sada, i vidno nema vise mljeka na pocetku podoja kao dosad (prenaglo otpustanje mljeka i bilo bi ga posvuda prvih par min. sisanja) i dojke skroz mekane cijelo vrijeme. I skroz mu se poremetilo vrijeme hranjenjenja (prije svakih 2ipo 3 sata , sada skoro svakih pola sata trazi.
    Jel moguc gubitak mljeka zbog šoka? Jos sebi ja nisam dosla , tog dana se ni nesjecam sve mi je u magli od soka.
    Ispricavam se na poduzem postu, uz sve ovo mi je jos dodatna muka sto me strah da nemam dovoljno mljeka sada.
    Prema prirastu, sve je u najboljem redu. Dobiva odlicno, u 6 tjedana je dobio 1500 grama.

    Nervoza nakon podoja je prilicno uobicajena za dob. Nosajte se i mazite. Ako trazi obje dojke, daj mu. I to je normalno. Neke bebe tako jedu od rodjenja, neke povremeno, neke pocnu kasnije... nije bitno. Ako imate 10-12 ili vise podoja u 24h (sto bi bilo idealno za novorodjence), mozes izmjenjivati, bez ikakve brige, obje dojke po podoju. Ako zeli jesti svakih pola sata, slijedi zahtjeve i nudi svakih pola sata. Tako ces zadovoljiti bebine potrebe i osigurati da ima tocno onoliko mlijeka koliko zeli. "Raspored" hranjenja ne postoji kod dojenih beba, vec se on neprestano mijenja kako beba raste i kako joj se mijenjaju potrebe i zahtjevi.

    Mlijeko ne moze nestati od soka i svakako nije nestalo. Moze se poremetiti (usporiti) refleks otpustanja, ali to je prolazna faza. Opusti se dok dojis koliko god mozes i samo nastavi nuditi dojku bebi kad god trazi.

    Sest tjedana nakon poroda je uobicajeno vrijeme za uspostavljanje ponude i potraznje, odnosno vrijeme kad ce izostati nasumicno prepunjavanje dojki. Meke dojke ne znace da u njima nema mlijeka - naprotiv. Meka dojka je dojka koja se redovno prazni, sto znaci da tijelo dobiva informaciju da beba jede i da treba nastaviti proizvodnju. Kad se dojke prepunjavaju, znaci da ih se ne prazni dovoljno i tijelo to iscitava kao poruku da prestane s proizvodnjom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •