Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Začepljen jajovod

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno Začepljen jajovod

    Curke,

    ne nalazim baš neku temu gdje se o ovome detaljno pisalo. Ako ima molim Vas recite.

    Dakle, kod mene sve savršeno, oćeš hormone, briseve, UZV, godine...Osim lijevog jajvoda koji je začepljen (bila sam na sonoHSG) + postoji sumnja na minijaturni hidrosalpinks. Desni jajovod je dobar.

    E sad, većina doktora je glasala za laparoskopiju i vađenje tog jajovoda. Ja nisam išla na laparo, već na IVF. Detalji su u potpisu.

    Dr. Dmitrović iz Beta+ je mišljenja kako nema smisla ići na laparo i nedajbože vaditi taj jajovod. Moj hidro je malo vidljiv malo ne, a i toliko je malen i na takvom je mjestu da nema šanse da utječe na ishod IVF-a ili začeća općenito. Također, u Beti se slažu da su one priče oko toksičnosti hidra onako, rekla-kazala. Ima slučajeva gdje bude baš velik hidro pa se trudnoća ostvari i normalno iznese. Ima slučajeva gdje ne.

    Po mome, problem kod mene i MM je njegov varirajući spermio (normo-oligo), no definitivno još veći problem je taj što ja gotovo uvijek ovuliram baš na lijevom jajniku. Kad god sam išla na pregled u vrijeme O, uvijek je bila na lijevom, kao za inat. Prilikom blage stimulacije u postupku normalno je radio i desni jajnik i na njemu su bile jajne stanice (ne znam sad jel 1 ili 2).


    Ono što me zanima, ima li Vas s takvim slučajem? Začepljen samo jedan jajovod? (nebitno sad dal uz hidro ili bez) Što radite, što ste poduzele?

    I da, čitajući i raspitivajući se uokolo, naišla sam na dosta iskustava sa enzim serrapeptase (enzim koji uklanja/razgradi blokade/nakupine/ciste u tijelu) koji navodno može otčepiti jajovode. Kod nas je dosta skup, no nije nimalo štetan, dapače, pa sam razmišljala i o tome, onako usput. Ima tko s tim iskustava?

  2. #2
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku

    I da, čitajući i raspitivajući se uokolo, naišla sam na dosta iskustava sa enzim serrapeptase (enzim koji uklanja/razgradi blokade/nakupine/ciste u tijelu) koji navodno može otčepiti jajovode. Kod nas je dosta skup, no nije nimalo štetan, dapače, pa sam razmišljala i o tome, onako usput. Ima tko s tim iskustava?
    Moja sestra ga je koristla za sinuse i bilo joj je ok, s tim da u indikacijama piše da se uzima za sve i svašta( nakon operacije da se smanje prilslic, kod upala, kod zacepljenih jajovoda)...uzmi ih s iherba

  3. #3
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    November,

    Ja nemam zacepljen jajovod pa nemam bas puno iskustva s tim ali kod mene je jedan jajovod blokiran priraslicama - isla sam na 3 histeroskopije i ociscen je put do desnog jajovoda, lijevo usce se i dalje ne vidi.
    Da napomenem da sam tri puta prirodno ostala T i to na lijevom jajniku je bila O ( tada jajovod jos nije bio blokiran u potpunosti ) i preporucili su mi IVF nakon toga ( nakon sto je lijevi blokiran ).
    Sad sam u postupku, tj.idem na FET.
    Mogla sam i ja mozda ciljati O na tom desnom jajniku, kod kojeg je desni jajovod otvoren ( ali ne zna se da li je uopce prohodan )ali svakako je najbolja varijanta na IVF.

    Vi ste ipak odlucili pokusati prirodnim putem??

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Tocekica i mislila sam iherb al na kraju za veću dozu i za npr. 3 mjeseca mi je onda isto kupila tamo ili kod nas. Kod nas ima neka najviša doza, za 3 mj, 600 i nešto kn. Mislim da ću uložiti u to!

    Mono, nakon prvog IVF pauziramo do jeseni kad idemo ponovno u postupak, nismo odlučili pokušati prirodno, u biti zapravo da - pokušavat ćemo uvijek prirodno al to nam nekako samo dolazi :D, pa ako se desi super ako ne imamo IVF. Ovo pitam čisto da si popunim ljetno vrijeme pokušavajući i znajući da poduzimam nešto.

  5. #5
    mono111 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    November,
    Sretnoo !

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    November, i ja imam isti problem na istome mjestu. Voljela bi znati kada je to nastalo jer imam 2 prirodne trudnoće a ne znam da li je to ranije ili otkada. Jesi uzela taj enzim, mozes li mi staviti link? Koliko dugo se mora uzimati?
    Ja planiram jos jednom napraviti hsg da potvrdim eventualno tu dijagnoznu jer puno dr.mi je reklo da taj nalaz u velikom postotku može biti lažno pozitivan, vidjet ćemo da li ce mi željeti ponoviti, nije bas da mi se placa bar ono sto mogu besplatno dobiti

  7. #7
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    November, ja sam imala identičnu situaciju osim sta je bilo na desnoj strani. Imala sam 3 neuspješna prirodnjaka i jedan stimulirani (iz tog stimuliranog biokemijsku). Otišla na laparo, izvadila jajovod, ostala trudna u prvom sljedećem FET-u. I par godina poslije prirodno. Tako da ti je moje iskustvo i time preporuka DA nožu.

    Mala-bebica, ne znam da li ce ti htjeti jedan HSG potvrđivati drugim, ti probaj ali znaš da je samo laparo definitivna potvrda...

    Sretno, cure

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    mala-bebica, nisam još uzela enzim, ali mislim da hoću nakon ljeta. Sad želim malo opuštenije uživati, jel...
    Evo link, valjda smijem to staviti ovdje: (btw to je kod nas da se može naručiti, ima i na iherbu jeftnije i više) http://shop.naturala.hr/serra-enyzme...-strength.html
    90 kapsule, max strenght, uzimala bih jednu na dan, ima dovoljno za 3 mjeseca. Na kraju kad se preračuna i nije tako skupo.

    Argente,
    hvala puno na tvom iskustvu. Ja samo skupljam info i važem.

    E da i prošli ciklus mi je dokazana O na desnom jajniku, što me baš baš baš razveselilo. Nije došlo do T (radimo doma bez ikakve pomoći), ali sama činjenica da ovuliram i desno me skroz podigla. Trenutno radimo na vraćanju spermiograma u normo. To je također bitna stavka kod nas.

    Jedini razlog zbog kojeg nisam otišla na operaciju su moje godine, odnosno moja mladost, i moje dr. (i soc.gin i dr. iz Bete) me skroz podržavaju u odluci. Želimo probati prvo većinu toga prije nego idem pod nož. A još jedna stvar je ta što me jako strah priraslica nakon operacije.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    November, hvala ti! Ja inače ovuliram naizmjenično na oba jajnika ali npr.stimulacijom ova strana gdje je jajovod neprohodan dobijem vise no duplo manje js, ne znam ima li kakve veze. E sad, ja bi si to uzela, no ne znam koliko dugo je potrebno uzimati da se to razgradi? Moram se i sa endokrincem savjetovati jer ne znam zbog štitnjače, a voljela bi probati sa tim svakako

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ja definitivno češće ovuliram lijevo. No sad kad smo ulovili O i desno, skroz mi se promijenio sklop u glavi. Stimulacijom sam dobila js na oba jajnika bez problema.

    Malo sam se raspitala u serrapeptase enzimu, i on je totalno ali totalno siguran, dakle nuspojava nema. Koliko sam našla info, razgradnja može trajati od cca 3 tjedna pa do nekoliko mjeseci. Sve ovisi. U ovom max strenght ima dovoljno za 3 mjeseca, mislim da se isplati. Ako nama prirodnjak na jesen ne uspije (a hoćeeeee!) i ja ću si to nabaviti i piti.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Ja definitivno češće ovuliram lijevo. No sad kad smo ulovili O i desno, skroz mi se promijenio sklop u glavi. Stimulacijom sam dobila js na oba jajnika bez problema.

    Malo sam se raspitala u serrapeptase enzimu, i on je totalno ali totalno siguran, dakle nuspojava nema. Koliko sam našla info, razgradnja može trajati od cca 3 tjedna pa do nekoliko mjeseci. Sve ovisi. U ovom max strenght ima dovoljno za 3 mjeseca, mislim da se isplati. Ako nama prirodnjak na jesen ne uspije (a hoćeeeee!) i ja ću si to nabaviti i piti.
    Da, tako i ja planiram, ako sljedeći mjesec postupak ne uspije onda kupujem... A moze se onda i paralelno dok se uzima raditi na trudnoći? Ti ćeš uzimati po 1 tabletu dnevno rekla si, ja sam mislila po 3, to je maksimalna dnevna doza koliko vidim, valjda mi ne bude previše. Ides u Betu u prirodni i kada startas?
    Posljednje uređivanje od mala-bebica : 28.07.2017. at 23:44

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ja sam mislila jednu dnevno, da, jer sam čitala da su žene uzimale i manju dozu pa je djelovalo.
    Može se uzimati dok se radi na T, svakako, nema nuspojava! Naravno čim ugledaš plusić najbolje prestati, kao i sa svim, zlu ne trebalo.

    Idem u Betu u prirodni, 9.mjesec smo odlučili. Ipak ćemo 8.mjesec još malo mozak na pašu

  13. #13
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    November moj hydrosalpinx se uopće nije vidio na uzv! Samo nakon dva neuspješna IVF-a mala sjena na desnom jajovodu. Dr me poslao na laparaskopiju jer sam već 6 godina pokušavala zatrudniti i tamo me čekalo iznenađenje obostrani hydrosalpinx! izvađena oba jajovoda! nakon toga 3. i 4. IVF uspješni! Ja bi na tvom mjestu svakako napravila laparoskopiju!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Lola32 - jesi li bila na HSG i kakav je bio nalaz?

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    November,tek sad vidim ovu temu.U slicnoj sam situaciji,samo meni je sumnja na hidrosalpinks pala tek u toku stimulacije na 1.IVF-u.Tad je moj dr bio na godisnjem pa je to vidjela druga doktorica.Sad na konzultacijama kod svog dr spomenula sam hidrosalpinks i on je odmah spomenuo operaciju ali isto tako je naglasio da kod mene to bas nije tako jednostavno i da on na osnovu uzv-a me ne bi operirao jer je laparoskopija nazalost kod mene neizvediva radi silnih priraslica usljed nekoliko operacija.Kod mene je izvediva samo laparotomija ali ona kaze dolazi u obzir samo ako mi je zivot ugrozen opet radi silnih priraslica i njenih posljedica(koje su naravno nakon svake operacije sve gore).Malo je za reci da sam ocajna.Ja nisam mlada,37 su mi godina.Bila sam skepticna radi takvog misljenja doktora ali surfajuci netom po stranim forumima naisla sam da su isto savjetovali zenama u mojoj situaciji i nazalost odbijali im operaciju bas radi rizika.Ja kroz mjesec dana krecem u novi postupak ali nazalost ne polazem skoro nikakve nade bas radi tog hidrosalpinksa.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Aska želim ti svu sreću u postupku. Jesi razmišljala da probaš sa serrapeptase? Ja ću isprobati sve što se da prije nego se odlučim na laparoskopiju. Zasad ništa jer sam na godišnjem i uživamo. Čim se vratimo s godišnjeg kupujem serra.

    Btw meni je moja ivf dr rekla kako je imala slučaj da se ženi jako bio upalio hidro odnosno jajovod baš u postupku i odlučili su nastaviti unatoč upali. Iz tog postupka ima blizance. Tako da... moguće je!

  17. #17
    lola32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    134

    Početno

    November oprosti tek sad vidim poruku! Bila sam na hsg-u i nalaz je bio uredan! Bolilo me ko vrag!

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    November nisam do sad ni cula za taj lijek ili sta je vec.Sad sam pocela razmisljati da probam jer nemam sta izgubiti.Evo prvi put sam za to cula ovdje od tebe.Hvala na rijecima potpore,mnogo znace

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    aska zato smo tu

    Cure ja sam odlučila probati ipak odmah sa serra. Naručila sam kapsule, max strenght (2500000), 90kom, dovoljno za tri mjeseca, pa ćemo vidjeti...Odmoći neće. Očekujem ih kroz 2-3 dana. Napisat ću ovdje ako osjetim kakve nuspojave!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Evo danas sam popila prvu kapsulu

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    To ide jedna kapsula na dan? Hajde,javljaj dojmove

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Može i više dnevno, ja ću piti jednu, čitala sam da su žene imale uspjeha i sa manjim dozama.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Jel moze link gdje si citala? Ja sam malo trazila ali nisam nasla.Otkako sam saznala da za mene nema operacije tj da je preveliki rizik ne smirujem se.Vani se u slucajevima kao mom radi histeroskopska sterilizacija,kod nas nisam pronasla da se to radi.Mada moj doktor misli da su kod mene jos veci problem lose jajne stanice.Ali to je sad vec druga tema.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Mislim da na ovom forumu https://community.babycenter.com/pos...e_omg_it_works, ima hrpa stranica...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    November, kako ide sa enzimom, osjećaš li štogod? Da li ćeš ponoviti hsg nakon uzimanja? I ja ću si uzeti, samo da se konzultiram sa dr., ali mislim da ću neovisno o tome uzeti...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Pijem ga pobožno svako jutro. Ne osjećam ništa. Ne znam ni što bih trebala osjećati. Još je rano.

    Za hsg ću vidjeti, mislim da ću ga možda i ponoviti, iako je moja cistica koja čepi jajovod (i hidro) vidljiva i na uzv, pa se možda vidi i tako poboljšanje.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Update.

    Otkako sam počela uzimati enzim, imala sam nekoliko, u najmanju ruku, vrlo čudnih snova. Nsam ih povezivala s kapsulama, ali sam našla podatak da se to može dogoditi. Nisu noćne more, no baš su nekako drukčiji snovi.

    Inače drugih nuspojava nema!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    I ja ga uzimam već treći dan i osjećam da se nešto događa sa tom začepljenom stranom. E sad, to moze biti od punkcije a i vještice koja ima za doći svaki čas. Ja ću ponoviti hsg nakon neka 2 mj.korištenja, vjerujem da je to dovoljno da se vidi boljitak odnosno je li se sto promjenilo... Nadam se samo da neće biti gori rezultat nego zadnji put.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav cure, eto meni je na desnom jajovodu vidljiva izdužena anehogena zona 3x1 cm koja bi mogla odgovarati sactoisalpixu, tako je moj ginekolog napisao, tj. sumnjaju na začepljenje. U međuvremenu je mom mužu došao nalaz spermiograma gdje piše da su slabo pokretljivi (asthenozoospermia). Ja sam naručena na laparaskopiju u 11. mjesecu kako bi mi možda odstranili taj desni i propuhali lijevi jajovod. Ne znam da li da uopće idem na tu operaciju ili da odmah idemo na umjetnu? MM je tek naručen na konzultacije kod urologa.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Drage moje, eto i meni je izgleda začepljen desni jajovod, prije pet godina sam imala jaku upalu jajnika. U desnom jajovodu mi je bila velika gnojna cista koja je pukla i izgleda ostavila smeće za sobom veličine 3x1 cm. Desni jajnik mi je dominantni, lijevi dosta rijetko izbacuje JS. Dogovorena mi je laparaskopija za dva mjeseca, međutim dragom je jučer stigao nalaz spermiograma i dijagnoza je asthenozoospermia (smanjena pokretljivost spermija) pa ne znam da li da uopće idem na operaciju ili da odmah krenemo na daljnje pretrage i na umjetnu?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Update!

    meni je ovaj ciklus otkako pijem ove kaspule ipak dosta drukčiji. Probadanja dolje su drukčija nego inače. Baš me frče već danima. Inače samo uglavnom dan-dva prije M. Jako me zanima kakva će M biti, čitala sam da zna biti dosta obilnija, i ako se što rastvorilo unutra što se trebalo rastvoriti, s puno ugrušaka i odljeva.

    Čudne snove više nemam, spavam ok. Osjećam se skroz ok.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Sathya, mala napomena samo - kažemo "potpomognuta", a ne umjetna oplodnja

    Ja ti ne mogu dati savjet jer i sama važem oko operacije. Ja sam odlučila ne ići na laparo (još), i odradila sam jedan IVF dosad i uskoro krećem u drugi potupak. Između pokušavam kao što vidiš sa ovim enzimom.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Stiže mi M uskoro, tako da ću ju pomno promatrati kakva će biti.

    Pošto ovaj ciklus još "odmaramo" i čekamo postupak, pojačat ću serrapeptase terapiju sa castor oil packs - iliti oblozi od ricinusovog ulja. Ima puno napisano o tome na internetu, pa mislim da vrijedi probati, da se malo skrati vrijeme i umiri glava radeći nešto korisno.

    Znači, potrebno je kupiti prirodno, hladno prešano ricinusovo ulje (jeftino je), i svaku večer, nakon što M prođe pa sve do ovulacije natopiti pamučnu tkaninu uljem i staviti na trbuh dolje. I to ugrijati nečime (može i boca tople vode) i tako držati bar sat vremena.

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Ja kao zdravstveni radnik moram priznati da sam inace jako skepticna prema svim alternativnim metodama u lijecenju.Medjutim moram priznati da vas sa zanimanjem citam i tako se jako nadam da ce vam uspjeti Inace,mislim da bi ova tema bila izvrsna na podforumu Potpomognuta oplodnja jer velika vecina nas s ovakvim problemom ide na IVF.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    I ja sam vrlo skeptična (bila). No kad sam saznala za vrkutu, konopljiku, stolisnik, i probala, i kad sam se uvjerila da zaista pomažu sad sam mišljenja - vrijedi probati, odmoći neće

  36. #36
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Oblozi od ricinusa su odlična stvar! Kupuj Kemigovo, hladno prešano je i cca 37 kn.

    Kako je flašica staklena, možeš ju ugrijati u tolpj vodi i tako toplo stavljati. Dobro umasiraj (znaš gdje se nanosi) i onda stavi nešto toplo gore. Možda će ti biti lakše nego nanositi u tkaninu. Probaj!

    Ja sam si masirala za vrijeme M da mi popuste bolovi
    Posljednje uređivanje od Frixie : 13.09.2017. at 13:10

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Kemigovo i imam doma, koristila sam ga za obrve jedno vrijeme (btw čuda je napravilo!), i počet ću s njim možda već danas. Pročitala sam kao poslije M da se stavlja, al ti kažeš da je dobro i za vrijeme M, pa onda nema smisla čekati.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    21

    Početno

    Pričala jučer s ginekologom, šalje me za Rijeku da i oni daju svoje mišljenje oko operacije. Muž u principu i nema toliko strašan spermiogram, sporiji su, ali ima 23 % progresivno pokretnih a oko 100 milijuna na ukupan volumen pa je to još u redu. Počeo je piti Fertilup da to probamo poboljšati. Rekao mi je i da ako su mi jajovodi trajno promijenjeni zbog upale koju sam imala da ih je bolje maknuti prije MPO jer mogu raditi probleme. Meni je ta upala koju sam imala napravila priraslice na crijevima tako da bi voljela da mi naprave tu operaciju zbog bolova koje imam cijelo vrijeme na desnoj strani, a kamo li u vrijeme ovulacije ili menstruacije. Uglavnom, odoh za Rijeku pa ćemo vidjeti što će mi tamo reći.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Sathy sretno i javi što kažu. Ako znaš da želiš (i misliš da trebaš) laparo, idi, nemaš što izgubiti.
    Ja sam još uvijek na onoj strani "protiv" (što se same mene tiče). Što ne znači da se to neće promijeniti, pogotovo ako se ponovi biokemijska ili ne uspije idući IVF.

    Ali razmišljat ćemo pozitivno!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Update.

    Ova M je skroz drukčija, dosad nikad nije bila takva. Krvi tekuće ima vrlo malo, većinom su ogromni ugrušci (ali baš veliki). (ispričavam se na slikovitosti).

  41. #41

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Update.

    M je trajala kratko, i skoro uopće nije bilo "normalne krvi", već samo ugrušaka. Bezbolna skoro.

    Dosad sam 2x stavila oblog od ricinusovog ulja (namažem na donji dio trbuha, više i bolje s lijeve strane, preko stavim plastičnu foliju, omotam se šalom i preko stavim posudu sa vrelom vodom, držm cca 2h). Prvi put dan nakon mi je bilo loše, onako, kao da me hvata prehlada. Jučer sam opet stavila, danas ponovovno isti osjećaj, kao da ću se razboljeti, no ništa strašno. Ne znam jel slučajnost (a i vrijeme je užasno možda me zaista hvala prehlada), ili je do ulja. Guglala sam i našla da može biti do ulja.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Update.

    Ne stavljam oblog svaki dan, ali stavljam! Redovna sam. Bila sam na pregledu, dr.nije vidjela hidro, no paraovarijska cista koja čepi jajovod je prisutna još uvijek.

    Ovulirati ću ovaj mjesec lijevo...Tako da ću kroz cijeli mjesec stavljati ulje jer nema šanse za T.
    Btw moja gin podržava ricinusovo ulje, i smatra da je odlična stvar.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Super ti to nama updateas, bravo! Ja pijem jos uvijek jaku dozu 240000 i ne znam da li nakon mjesec i pol mogu ponoviti hsg ili da jos cekam? Nemam pojma koliko treba da se to razgradi...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Iskreno ne znam, možda da si ipak daš rok od neka 3 mjeseca uzimanja pa onda ponoviš hsg. Može biti da se odmah razgradi, a može i potrajati...sve je to individualno.

    Ja pijem i dalje, i čekam M da se opet bacim na ricinusovo ulje. Bit će divno grijati se sad dok je vani hladno!

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Evo update.

    Ja sam obavila laparoskopiju, nakon svega, ipak.
    Preko 2 godine pokušavanja, 2 postupka, razni pripravci...I na kraju sam stisnula zube i obavila zahvat/operaciju.

    Hsg mi je bio pokazao začepljenje lijevog jajovoda, hidrosalpinks, te uredan desni.

    Laparoskopija je potvrdila hidrosalpinks lijevo, i taj jajovod mi je odstranjen. No pokazala je i dosta priraslica po desnom jajovodu i oko jajnika, te začepljenje desnog! Doktor je maknuo sve priraslice, lijepo sve pročistio i otvorio mi desni jajovod koji je ostavljen i sada je prohodan.

    Tako da...Mi nismo imali nikakve šanse prirodno. Jednostavno je bilo tu svega unutra što je smetalo i što je jedino laparo mogla riješiti.

    Serrapeptase uzimam nadalje da mi se priraslice ne vrate.

    Moj savjet svima - nemojte biti kao ja, ako je preporuka laparo, odradite ju! Ne gubite vrijeme. Nije nikakav bauk, a imati ćete jasnu i kompletnu sliku!

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Sretno!

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj November prvotno napisa Vidi poruku
    Ja definitivno češće ovuliram lijevo. No sad kad smo ulovili O i desno, skroz mi se promijenio sklop u glavi. Stimulacijom sam dobila js na oba jajnika bez problema.

    Malo sam se raspitala u serrapeptase enzimu, i on je totalno ali totalno siguran, dakle nuspojava nema. Koliko sam našla info, razgradnja može trajati od cca 3 tjedna pa do nekoliko mjeseci. Sve ovisi. U ovom max strenght ima dovoljno za 3 mjeseca, mislim da se isplati. Ako nama prirodnjak na jesen ne uspije (a hoćeeeee!) i ja ću si to nabaviti i piti.
    Pozdrav draga November, ja sam uspjela izbjeći treću operaciju (laparoskop) endometrioze, i sad sam satrala otprilike 70% bolesti, a danas sam naručila Serrapeptase s iherba, i krećem s ricinusovim uljem i oblozima, i sad čitam i vidim da si ti već sve to radila i uzimala. Kakva su ti iskustva s oba tretmana, Serrapeptase i oblozi? Vidim da si na kraju ipak otišla na laparo.. ne mogu ti poslati poruku, a rado bih da malo detaljnije prokomentiramo, pa ako ti možeš meni poslati, bila bih ti zahvalna!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Ne mogu ti poslati poruku dok ne dosegneš određen broj postova na forumu nažalost.

    Iskustva negativnih nemam, to je najbitnije, i ne može se ništa loše dogoditi. Ja sam otišla na laparo jer mi se nije dalo čekati i poludjela bih da nisma nešto konkretno poduzela. Vjerujem u prirodu i dalje, iako su neke stvari nažalost nepopravljive.
    Serra pijem i sad, jer se super osjećam dok ga uzimam, poletnija sam, probava mi je bolja, i ne boli me donji dio leđa kao prije. Ako pomogne i oko preventive za neko s*anje na preostalom jajovodu, kamo sreće

    A oblozi od ricinusa su divni, za bolne m odlična stvar, za pokretanje cirkulacije dolje...Tako da samo naprijed, nemaš što izgubiti!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Ok, super, hvala ti na odgovoru! Nisam znala da ni ti meni ne možeš slati poruke (pretpostavljala da ja tebi ne mogu zbog malog broja postova), valjda budem prešla kritični broj postova uskoro, jer opet se bacam uskoro opet u postupke. Vidim da si na temi odbrojavanja, pa sam išla škicnuti jesi li mi ovdje odgovorila, i bingo.

    Serrapeptase mi je jutros došao, a kako sam mengu jučer dobila, pričekat ću da prestanem uzimati tablete protiv bolova, pa ću krenuti s jednom tabletom ujutro na tašte. S oblozima krećem isto kad mi stane krvarenje pa ću do ovulacije to stavljati, sigurna sam da ne može škoditi. Osobno vjerujem u moć prehrane i prirodnih pripravaka (uvjerila sam se na vlastitom primjeru), ali nekad tom procesu trebaju mjeseci, pa i godine, a često ne raspolažemo s toliko vremena, tako da potpuno razumijem tvoju odluku da odeš na laparoskopiju.

    Želim ti sreću u trenutnom postupku!

    Pratimo se <3

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    765

    Početno

    Serra se obavezno pije (vjerujem da znaš ali nije zgorega ponoviti) bar 1 h od obroka - prije ili poslije, a najbolje je baš natašte, i onda bar 1-2 h ništa ne jesti. Ja sam ga uglavnom uzimala prije spavanja, jedno 3 h nakon večere.

    Držim fige da ti sve to pomogne

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •