Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Postaje me stid od silnih pitanja:)))

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno Postaje me stid od silnih pitanja:)))

    Toliko toga me strefilo....ojjjjj....ali UMOR-BEZIVOTNOST-NEPOSTOJANJE ENERGIJE...sto je previse, previse. Nisam pospana, samo sam umorna, zadihana i stalno polijezem. Dok ustanem da jedem moram nazad u krevet.Ne mogu da stojim na nogama minutu, moram sjesti. Dok pricam nemam snage. U prodavnicu otici i vratiti se: moram nakon toga lezati pola dana....inace sam 13.tt. Stalno lezim ili sjedim...ma uglavnom lezim. Dosadio mi je vise ovakav nacin zivota. Strah me da nije kakva bolest

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I onda ću ti ja postaviti pitanje : kojih silnih pitanja te je stid? Ni jedno nisi navela.

    A sad ozbiljno. Trudna si i sasvim je normalno da si umorna. Nadam se da si napravila krvnu sliku i da je u redu željezo i šećer i sve drugo.

    Ako si ti zdrava, onda je razlog tvome umoru sama trudnoća. Ne mora to biti ništa fizički, možda ti nešto smeta psihički, možda ti je sama zamisao da si trudna i do nosiš još jedno biće u sebi, preteška da se još pomiriš s time. I to je sasvim normalno.
    Trudnoća se ne zove bez veze: "drugo stanje", tijelo se stvarno nalazi u posebnom stanju, koje nikako nije lako, samo svaka od nas to drugačije prihvati.

    Trudnoća je divna, ALI...i to ogromno ALI, nikako nije laka. Ni mladoj, ni starijoj budućoj mami, ni onoj koja to želi godinama, ni onoj koju je "iznenadila", ni onoj kojoj je sve bo, ni onoj kojoj nije.

    Uskoro će ti postati lakše, već za tjedan, dva bi trebala ući u lakše tjedne, kada se većina trudnica osjeća dobro, čak i poletno.
    Jedino što ti mogu savjetovati je da se pomiriš sa ovim drugim stanjem svoga tijela, paziš da dobro jedeš i piješ, neka se ukućani brinu o tebi (ako ti to paše), odmaraj koliko god možeš, makni iz svoje okoline one koje te nerviraju (ako možeš), bavi se aktivnostima koje te vesele, druži se ako želiš, ili se osami uz neku dobru knjigu ili seriju, ili...ako ti je 50% dobrih dana, super je

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Beti, jako si lijepo ovo napisala. Potpisujem svaku rijec!

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    lamy, cure su dobro rekle.

    Moj ti je savjet da probaš prestati opterećivati SEBE raznim pitanjima, nego da se probaš opustiti koliko god najviše možeš.

    Dok se propituješ, mozak ti je kao onaj hrčak u kavezu koji vrti kolut u prazno - to umara, a to ti u ovom stanju ne treba. Mah!

  5. #5
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Daj si pogledaj željezo. Meni je tako bilo kad mi je jako falilo željeza.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Daj si pogledaj željezo. Meni je tako bilo kad mi je jako falilo željeza.
    Ista stvar..veliki umor zbog nedostatka željeza.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Hemoglobin ili zeljezo? Evo jutros sam krenula do prodavnice i obukla se-srusila sam se od umora, bukvalno. Nisam mogla otici do prodavnice. A stojati na jednom mjestu- nema teorije, odmah hocu da se srusim. Ne mogu vise ni lezati((inace mi je i tlak jako nizak

  8. #8
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    lamy, ovi su dani svima teži nego inače, pogotovo ako si niskotlakašica
    ali pretrage željeza su svakako prvi logičan korak, meni je u trudnoći baš jako palo, ali kad sam počela uzimat suplemente, vrlo brzo sam počela osjećat razliku

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    lamy, ovi su dani svima teži nego inače, pogotovo ako si niskotlakašica
    ali pretrage željeza su svakako prvi logičan korak, meni je u trudnoći baš jako palo, ali kad sam počela uzimat suplemente, vrlo brzo sam počela osjećat razliku

    X i ja niskotlakašica itekako osjetim ove dane.

  10. #10
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni je isto tlak bio nizak. Zavrtilo mi se dok sam čekala. Kažu vode i soli treba unosit.
    A željezo napravi klasično pretragu. Ne znam gdje si, al' privatno željezo bude cca 40 kn, ako testiraju i feritin 200 kn.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    Sutra ujutro aBd idem raditi zeljezo i cjelokupnu krvnu sliku. Mozda uradim i stitnu hormone za svaki slucaj. Hvala vam mile moje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •