Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Visoka temp (40,3)kako se ponasati?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Visoka temp (40,3)kako se ponasati?

    Nadam se da je netko budan i da ce me umiriti jer sam ja iskreno u soku...

    Troje klinaca i ni jedno mi nije imalo tako visoku temp.
    Najvise se vrtila oko 39 ,max.39.5

    No...danas curka (7god)cijeli dan kuri...skakalo svakih 5-6h...davala joj Dalsy...Nisam jurila na hitno...bila je ok...temp.je nakon sirupa padala i tada je ona i zivnula...kako.se temp.dizala E je bila pospanija (sto je za ocekivati)...
    Osim sto ju je kroz cijeli dan bolio trbuh i imala je proljev simptoma nije imala nikakvih...

    Kao sto rekoh nisam panicarila jer je u biti bila ok...pila je i puno tekucine...jelo je brljavila ali je pila...

    Dok je prije nekih 1h nakon svega 4h na opip bila vruca ja joj isla mjerit temp.on je pokazao 40,3...uhvatila me panika...brzo sam ju probudila dala sirup i stavila ju u kadu...buckala se neko vrijeme,posle izlaska je pala na 39.1,stavljala sam i obloge (jos ih ima)...a sada je na svega 37,7...

    I sada me strah uopce lec u krevet...vec ju gledam i ne micem se s nje...

    Sto sa tako velikom temp.dezuranje cijelu noc ili mogu malo odmorit?...

    Inace kod svake bolesti sam si navijala alarme po 2-3h...ali sada me uopce strah zatvorit oci...

  2. #2
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Isla bi najradije na hitnu ali temp.joj pala pa nisam sigurna da panicarim bezveze...a ujutro nam pedica radi...

  3. #3
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Možda si joj dala premalu dozu sirupa pa joj je zato temperatura naglo porasla? Ja sam već zaboravila doziranja ibuprofena, ali mislim da ti je jedno doziranje za niže temperature, a drugo za više.
    Mislim da nema mjesta panici kad joj je temperatura pala, ali ja bih dežurala (daj si mira prva 3 sata nakon sirupa). Naša pedica je znala reći:"Noć ima moć."

  4. #4
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    lidac- dok god pada uz sirup, dobro je.
    Imam iskustva s takvim brojkama i uglavnom sam ostajala budna uz krevet ali se pokazalo bespotrebno.
    Odi sad odmoriti a alarm za jedno 2 sata pa da provjeris.

    Nadam se da cete imati mirnu noc <3
    Posljednje uređivanje od anatom : 03.07.2017. at 00:14

  5. #5
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Palo nam ispod 37...ali nisam bas mirna...

    Sokirala me ona prvobitna brojka...

  6. #6
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Mjerena ispod ruke?

  7. #7
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    moja E. je imala jednom 40.5, potvrđen joj je rota virus (onda je imala 3,5 godine)...
    taj cijeli dan je imala preko 39, otišli smo na zaraznu jer je imala proljev i povraćala...
    tamo je zakurila preko 40...
    dobila je standardnu dozu ibubrufena + hladne obloge (sestra je močila ručnik i omotavala malu preko trupa)
    pala je ful nakon dva sata i više nije rasla tako visoko

  8. #8
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Moj je imao i do 40,6 u uhu - to je slično tvome. I skalala prije nego smo smjeli dati idući sirup, kupanje nije puno pomagalo.
    Pedica je rekla da u tom slučaju slobodno damo nešto više ibuprofena, da mu ništa ne može biti. Tad je imao 3 godine.

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ako pada uz sirup i ako je ništa ne boli,ja bih je još danas samo pratila.Možda i sutra.Obadvije moje su imale trodnevne groznice,praćene veoma visokim temperaturama.Starijoj se povukla četvri dan,a mlađoj tek peti ili šesti.Poslije toga osip.Stariju smo pratili i davali sirup.Mlađoj smo morali isključiti neku infekciju (ima vur),a nakon toga isto pratili i sirup.
    Posljednje uređivanje od silkica : 03.07.2017. at 16:25

  10. #10
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Nisam dežurala baš budna kad padne temperatura,ali sam se često budila i pipkala ih,mjerila ako osjetim da su vruće...

  11. #11
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Evo i mene...

    Tu noc od straha nisam spavala...svakih pola sata sam si navijala alarm...ali temp.joj se nije digla sve do pola 6 ujutro i to samo to 38...
    Ujutro isli pedici ,sve ok ali zbog velike temp.,poslala na vadenje krvi...

    Da mi me popdne zvala da se HITNO javimo u zaraznu da je CRP previsok...naravno mene panika uhvatila...jos mi rekla da sumnja na samonelu... Odjurili tamo...da bi nam dok.reko da s obzirom da je temp.,pala povracanje prestalo (osim proljeva) nema mjesta paniki...nije ni dehidrirala ,bila ok ponasanja...pa nas poslali srecom kuci...

    I od jucer nema temp.,niti povraca,samo i dalje proljev prisutan ali pocela i jesti normalno...
    Tako da smo sada super...

    Ta temp.me sokirala ...ni jedno dijete mi nije imalo toliko...hvala svima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •