Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Torta od sladoleda - je li netko radio?

  1. #1
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno Torta od sladoleda - je li netko radio?

    Pomozite spremamo rođendansku fešticu, uvijek sam ja pekla torte - vrlo improvizirane ali ne patim od savršenstva. Problem je što se obično posvadim sa svom obitelji dok je radim jer me djeca napadaju baš u trenu kad mi torta visi na rubu stola, a krema kipi na špaheru. Već sam odlučila da ću ove godine kupiti gotovu tortu ali mi dijete kaže da ona hoće domaću (iz nepoznatih razloga )

    Pa mi je pala na pamet brilijantna ideja da napravim samo biskvit, poslažem voće iz kompota i malo smekšani sladoled, i tako još jednom, a onda sve u frizer. I tako imam i tortu i sladoled uz manje muke.
    Je li netko radio nešto slično? Kako se ta torta ponaša pri rezanju? Treba li odstajati van frizera prije rezanja i koliko?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Ja sam pravila baked Alaska, a to je upravo sta trazis, plus meringue preko (sto mozes izbeci).
    Super se sekla, sve kao obicna torta.
    http://www.finecooking.com/recipe/ba...late-rum-sauce

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Definitivno izbacujem meringu, samo mi to fali možda ukrasim šlagom ili čokoladom, ali najvjerojatnije ću samo premazati sladoledom.
    Posljednje uređivanje od pomikaki : 05.07.2017. at 13:00

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    može i drugačije, napravi biskvit, stavi voće, pa na to parfe od nećega ( sira) i sve to zaledi, na to nacrtaš nekaj s čokoladom, brzo, i ispada super

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Parfe? Koliko je komplicirano raditi parfe?

  6. #6
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    pomi, ja planiram radit ovo za vikend (samo bez ovih unicorn ukrasa)
    https://www.youtube.com/watch?v=WcanCJjj0qQ

  7. #7
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Parfe? Koliko je komplicirano raditi parfe?

    a da ti ipak kupiš ledo? namackaj nešto po vrhu, da izgleda domaće, šta djeca znaju šta je domaće

  8. #8
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    pomi, ja planiram radit ovo za vikend (samo bez ovih unicorn ukrasa)
    https://www.youtube.com/watch?v=WcanCJjj0qQ
    Hm. Ova boja je malo tu mač, ali naravno može i bez nje. Ali nisam nikad radila ništa sa želatinom, a neću biti raspložena za eksperimente tog dana.

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    a da ti ipak kupiš ledo? namackaj nešto po vrhu, da izgleda domaće, šta djeca znaju šta je domaće
    Znaju, nisu tako blesava već smo razmatrali mogućnost ledo torte zapravo je osnovni nedostatak što smo procijenili da bi bila premala za 20-ak djece (inače bih je ja već nagovorila)
    tako da smo opet na planu A

    Ili bi mogla proći ledo torta za 20 djece?

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    to je toliko mala torta da se sve bojim... negdje prije sam je kupila i pojelo ju je nas 8.
    mislim da je troje uzelo repete. i to smo rezali tanke šnite, nismo si baš dali oduška.

  10. #10
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    A za svaki slučaj, kad bih radila parfe, kakav sir se može koristiti?

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku

    Ili bi mogla proći ledo torta za 20 djece?
    nas je 13 u uredu upravo slistilo dvije ledo cheesecake

    ja sam prije sto godina radila neku sladoled tortu po receptu Ane Ugarković, dolje je bilo neko tijesto, gore debela krema i išlo je sve u zamrzivač. To smrznuto tijesto je bilo nejestivo tvrdo.

    inače kad radim cheesecake ne koristim želatinu (ali bude manja količina nego u ovoj u videu), a sir... prije sam stavljala svježi ali on mi je uvijek nekako sa grudicama i bude teži za jest, sada stavim ABC ili Philadelphiu, uopće ne smeta što su malo slani

  12. #12
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Već sam odlučila da ću ove godine kupiti gotovu tortu ali mi dijete kaže da ona hoće domaću (iz nepoznatih razloga )
    Kaj ti je bolje? Kad ti dijete donese generičku čestitku iz dućana ili kad složi svoju?

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ja sam prije sto miliona godina radila
    od nekoliko vrsta sladoleda
    ono sladoledna bomba
    stavila sam jedan sladoled u zdjelu po stjenkama, manju zdjelu utisnula unutra da sladoled bude uz stjenke
    smrzla
    pa drugi sladoled unutar toga, opet manja zdjela unutra
    smrznula
    i onda treći sladoled u tu rupu
    preokrenula, zalila čokoladom i ukrasima šlagom
    e sad ti mozes između slojeva staviti smrznuto voce, komadiće keksiju
    mozes biskvitnu podlogu (ja nisam)
    mada tu meni ne bi pasao klasični biskvit
    mozda beze ili podloga od keksiju i maslaca kao za cheese

  14. #14
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    inače kad radim cheesecake ne koristim želatinu (ali bude manja količina nego u ovoj u videu), a sir... prije sam stavljala svježi ali on mi je uvijek nekako sa grudicama i bude teži za jest, sada stavim ABC ili Philadelphiu, uopće ne smeta što su malo slani
    ja uvijek mascarpone

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    https://www.coolinarika.com/recept/966549/ umjesto zeletine može zlica-dvije meda, sir može biti bilo koji pa i veronikin
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.07.2017. at 18:05

  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Torta od sladoleda 1
    Biskvit
    : 4 žutanjka istući sa 6dag šećera i prstihvatom soli i 4 bjelanjka istući sa drugih 6 dag šećera. U čvrsto tučene bjelanjke uliti čvrsto tučene žutanjke i na vrh 12 dag brašna i 4 dag Gustina. Promiješati kuhačom, NE mikserom.
    Ispeći i prerezati.
    Krema:Istući 2,5 dl slatkog vrhnja i u njega staviti 20 dag malina pomiješanih sa 10 dag šećera.

    Kalup za tortu obložiti Al folijom. Na dno staviti biskvit, uliti kremu, pokriti drugom polovicom biskvita. Ostaviti u frizeru 5-10 sati.

    Prije posluživanja premazati šlagom i ukrasiti malinama.

    Radila sam ju puno puta, fina je i zanimljiva, brzo se može rezati nakon vađenja iz frizera.

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Torta od sladoleda 2
    Tijesto
    : 4 tučena žutanjka sa 6 dag šećera, 4 tučena bjelanjka sa 6 dag šećera, 6 dag proprženih i sameljenih lješnjaka, 6 dag brašna, 4 dag gustina.
    Ispeći, prerezati.
    Krema:Istući 2,5 dl slatkog vrhnja, 12 dag šećera, 6 dag proprženih i sameljenih lješnjaka, 5 dag nugata ( Nutella ili sl.) Sve izmiješati.

    Kalup za tortu obložiti Al folijom. Na dno staviti biskvit, uliti kremu, pokriti drugom polovicom biskvita. Ostaviti u frizeru 5-10 sati.
    Prije posluživanja premazati šlagom i ukrasiti meljenim i cijelim lješnjacima.

    Ta je zasitnija, ali jednako fina.

    Kako mi svo troje djece imaju rođendane u toplo doba godine, ove su torte uvijek hit.

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pravila baked Alaska, a to je upravo sta trazis, plus meringue preko (sto mozes izbeci).
    Super se sekla, sve kao obicna torta.
    http://www.finecooking.com/recipe/ba...late-rum-sauce
    sad sam na tasty vidjela tu alaska. al to se sladoled mora odmrznuti pa opet zmrznuti, a meni je od malena usađeno da se to nikako ne smije :D

    meni se ove od beti sviđaju i ne djeluju mi prekomplicirano
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 05.07.2017. at 21:41

  19. #19
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Za Alasku def ne moras odmrznuti sladoled. Dodje ti isto kao da si izvadio sladoled da jedes, sipao deo u posudu, nisi pojeo celu kutiju, i ostatak vratio u zamrzivac. Toliko o odledjavanju.

  20. #20
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Ne mora se odlediti, samo pustiti 10-tak min vani da se omekša i lakše oblikuje.
    Moram se što prije odlučiti, u svakom slučaju - sad se pitam je li mi lakše parfe ili sladoled (upitno je i koliko mjesta u frizeru imam).
    Neću raditi biskvit nego podlogu od bezglutenskih keksa - jedno dijete ne jede gluten.

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja za ljetni rođendan uvijek kupim Ledo tortu + kupim sladoleda. I onda dajem malo torte i sladoled, pa su svi zadovoljni. Torte nam uvijek ostane, ali istina je da ne bude 20 djece.

    Sad, ja to radim jer smo na moru pa mi se na vikendici ne da peći tortu, inače ne znam zašto ne napraviti tortu isto kao da je rođendan po zimi.

  22. #22
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mora se odlediti, samo pustiti 10-tak min vani da se omekša i lakše oblikuje.
    Moram se što prije odlučiti, u svakom slučaju - sad se pitam je li mi lakše parfe ili sladoled (upitno je i koliko mjesta u frizeru imam).
    Neću raditi biskvit nego podlogu od bezglutenskih keksa - jedno dijete ne jede gluten.
    A jesi li sigurna da jede mlijeko i jaja
    Moji dečki su ljetni dan razlika, u zadnje vrijeme veliki dobi sladoled i Svijećnice, mali lubenicu i svjecice

  23. #23
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa valjda bi nesto rekli da ne jede mlijeko i jaja.

    Moja jede gluten, a ne smije jajima i mlijeku ni primirisati. Ljudi s celijaklijom nemaju automatski i alergiju na mlijeko i jaja. Itd.
    Posljednje uređivanje od Kaae : 07.07.2017. at 06:12

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Nisam to ni rekla, a uostalom tko kaže da djete ima celijakiju ako ne jede gluten. U toj dobi češća je alergija od celijakije.
    Uostalom posto pomikaki zna da djete nešto ne jede, bolje je provjeriti kaj djete uopće jede, bar iz mojeg iskustva
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2017. at 06:22

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    33

    Početno

    Slažem se, ispada da danas svako drugo dijete ima celijakiju, a do jučer nismo ni znali za tu bolest... sve treba provjeriti i pitati.

  26. #26
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    celijakiju baš ne, ali ima jaaako puno alergičara

  27. #27
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa nije li duznost obitelji s alergicarem da objasne sto dijete smije ili ne smije jesti? Ako su rekli gluten, onda je valjda gluten. Da im je bitno da dijete ne pojede jos nesto, valjda bi naglasili.

    Ionako, kad je rijec o alergicarima, u najvecem broju slucajeva dijete putuje okolo sa svojom hranom pa je posve svejedno sto ce tko ponuditi.

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Gle bezgluteinska prehrana je širok pojam ko i bez jajcana i bez mliječna. Svašta u dućanima možeš naći pod bezgluteinsko, a ako dijete još ima i koju alergiju više uključiti će gro hrane. Rujna ecimo ajmo početi od brašna, ima imitaciju brašna koja u sebi ima hrpu stvari koje recimo moj klinac ne smije jest, pa ti biraju oces li bezgluteinsko s krumpirom, mlijekom,lupinom i ili nečim drugim. Zato je najbolje pitat kaj dijete uopće smije.
    Ona je mislila raditi bezgluteinski biskvit, za nekog ko nema veze s time jako teško da će mu ispasti ok, a s druge strane djeca neće jesti tortu ako nije čokolada ili ako je bitno drugačijeg izgleda i okusa od onog na kaj su navikli. Znam kaj pričam, radi toga nek uzme lubenica i od nje napravi nekaj kaj budu mogli svi, a eventualno neki sladoledasti dodatak ako baš hoceju.
    To kaj veliš dijete putuje s svojom hranom to je istina. Meni je to bilo čudno kad je veliki bio četiri godine, i iso na rockas, jedan dečko iz njegove grupe je bio imigracija mojeg klinca i i taj nije mi pipnuo ostalu hranu, istina tad nisam imala alergičare, ali mali je bio discipliniran, moram reći da su i moji takvi.
    Zato najbolje pitat kaj smije, a možda će i samo donijeti hranu za sebe.
    I sad kad je klinac imal rockas jedna mama mi se ispričavam da nije znala kaj on smije, pa da mu je donijela banane, jel može bar to?

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    jelena.O, mislim da sam uglavnom shvatila što misliš reći, ali "imigracija" ti se nikako ne uklapa u tortu od sladoleda.

    Molim te, isključi taj autocorrect, bar ćemo te malo lakše razumijeti.

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    o majke ti, zena je trazila recept za tortu, a ne poduku o alergenima

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    .
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2017. at 21:35

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Imitacija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 07.07.2017. at 21:35

  33. #33
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    o majke ti, zena je trazila recept za tortu, a ne poduku o alergenima
    Ginger, super su mi tvoji komentari

    jelena, stvarno, toliko puta si teme skretala na alergene i tamo gdje treba i gdje ne treba
    shvaćam da imaš veliko iskustvo u tom području, ali - nemoj se ljutiti - mislim da pretjeruješ, ne obraćaš se neukim ljudima
    Posljednje uređivanje od n.grace : 07.07.2017. at 23:30

  34. #34
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Gle bezgluteinska prehrana
    i daj pliiiiiz nemoj više pisati bezgluteinska, već bezglutenska, ako već toliko želiš o tome

  35. #35
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nego, pomi, hoces li ti recept za tortu od sladoleda bez mlijeka, jaja, orasastih plodova, kikirikija, mrkve i soje? Sad sam vec maher.

  36. #36
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Ajde javno podijeli

  37. #37
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Nego, pomi, hoces li ti recept za tortu od sladoleda bez mlijeka, jaja, orasastih plodova, kikirikija, mrkve i soje? Sad sam vec maher.
    Je li i mrkva alergen? daj recept ako je torta fina

    Što se tiče moje torte, bila je bezglutenska ali dijete svejedno nije jelo, izgleda da jednostavno ima naviku da ne eksperimantira s hranom.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,491

    Početno

    Je većina su takva

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •