Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 61

Tema: Zg gimnazije po brojevima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno Zg gimnazije po brojevima

    Vidim na onoj gigantskoj temi o upisima u srednje škole da su mnogi zbunjeni brojevima i nazivljem Zg gimnazija. Priznajem da se radi o priličnom "kupusu", uzrokovanom povijesno-političkim razlozima, a najveća zbrka nastala je Šuvarovom reformom. Sličan popis već sam slala ljudima koje je to zanimalo, a sad ga stavljam ovako javno, pa neka čita koga zanima informacije sam dobila zahvaljujući više generacija prosvjetara u familiji koji su radili u nekima od navedenih škola.
    Ne navodim na popisu Klasičnu gimnaziju, koja se oduvijek tako zvala i nikad nije ni imala broj, niti gimnaziju Sesvete o kojoj zapravo nemam nikakve informacije, osim da postoji (nekako pretpostavljam da, kad bi imala broj, to bila XVII.)

    Evo popisa:

    I. gimnazija – nekad na Rooseveltovu trgu (odakle ih je Mimara izbacio 1985.), zatim dislocirana na više lokacija po gradu, od 1993. u Novom Zagrebu (Utrine). U doba šuvarice Centar za upravu i pravosuđe, danas opća , jednosmjenska, od ove godine upisuju i prirodoslovno-matematički razred

    II. gimnazija – Križanićeva, u doba šuvarice “Kultura”, također opća
    III. gimnazija – Kušlanova, u doba šuvarice PTT-centar, sad ima općegimnazijski i prirodoslovno-matematički program

    IV. gimnazija – nekad kontra smjena od I., ista lokacija i ista povijest selidbi, odnedavno u novoj zgradi na Kajzerici, jednosmjenska nastava, jezična (njemački i francuski)

    V. gimnazija – Klaićeva 1 (sjeverno krilo do “Mimare”, točno preko puta PMF-a), u doba šuvarice dio Pedagoškog obrazovnog centra, zajedno sa školama u Habdelićevoj i Savskoj, prirodoslovno-matematička

    VI. gimnazija se ne zove tako – to je danas Gornjogradska gimnazija, na Katarinskom trgu, u doba šuvarice Ugostiteljsko-hotelijerski obrazovni centar (UHOC), opća

    VII. gimnazija – Križanićeva, kontra smjena od II., u šuvarici dio “Kulture”

    VIII. gimnazija – tj. Gimnazija Tituša Brezovačkog – Habdelićeva. Prije Šuvara, u Habdelićevoj je bila odgajateljska škola, a VIII. gimnazija bila je na Trešnjevci, u Dobojskoj, i dijelila je zgradu s IX. Gimnazijom. U doba šuvarice škola u Habdelićevoj bila je dio Pedagoškog obrazovnog centra (predškolski odgoj), opća

    IX. gimnazija – Dobojska, u šuvarici Ekonomski centar, opća

    X. gimnazija – Klaićeva 7, na istoj lokaciji kao i tehnička škola “Tesla”, opća i prirodoslovno-matematička. Pred-šuvarovska X. gimnazija nije bila u Klaićevoj 7 gdje je danas, nego u Medulićevoj, u zgradi današnje Prve ekonomske škole.

    XI. gimnazija – Savska 77, u doba šuvarice dio Pedagoškog obrazovnog centra (razredna nastava), opća

    XII. gimnazija – u predšuvarovsko vrijeme bila je negdje kod Ilice. U doba šuvarice spojena u poljoprivredni obrazovni centar. Danas je gimnazija pod tim brojem u Dubravi, Ulica Gjure Prejca, opća.

    XIII. gimnazija – Novi Zagreb, Sopot, u šuvarici Građevinski obrazovni centar, opća i prirodoslovno-matematička gimnazija,

    XIV. gimnazija bila je nekad na Kennedyevom trgu, tamo gdje je danas Treća ekonomska. U Šuvarovoj reformi, ova škola se stopila s XV. gimnazijom u MIOC. Danas nema gimnazije pod tim brojem, ali tom broju odgovarala bi “Lucijanka” u Malešnici (koja nikad nije ni imala broj jer su relativno novoosnovana škola i odmah su se prozvali po Lucijanu Vranjaninu).

    XV. gimnazija – o njoj svi sve znaju

    XVI. gimnazija – u doba prije Šuvara bila u Mesićevoj, tamo gdje je danas XVIII. Danas taj broj nosi jezična u Križanićevoj, kontra smjena od Klasične gimnazije (koja nema broj), engleski

    XVIII. gimnazija – Mesićeva 35, dobila broj nakon ukidanja šuvarice, prije dio Jezičnog obrazovnog centra, danas jezična gimnazija s njemačkim kao glavnim jezikom.

    Ako netko ima još nekih spoznaja ili nadopuna, neka ih napiše na ovoj temi, da ne zagušujemo onu temu o upisima...

  2. #2
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno


  3. #3
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    A bome su im zanimljivi i povijest i usmjerenja koja su mijenjale

  4. #4
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    baš bravo tanja, super korisne informacije

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Marija prvotno napisa Vidi poruku
    A bome su im zanimljivi i povijest i usmjerenja koja su mijenjale
    Jesu, a ta usmjerenja u vrijeme šuvarice utjecala su poprilično i na reputaciju škola (tada, a i kasnije). U doba šuvarice, najbolje su kotirale škole koje su provodile program najbliži dotadašnjim gimnazijama - iz tog razloga najpopularnije škole bile su MIOC, Jezična, Kultura (Križanićeva), donekle i Pedagoška (osim u periodu kad je vrijedilo da se iz Pedagoške škole može samo na Pedagošku akademiju, ali to pravilo je brzo ukinuto).

  6. #6
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Koliko se ja sjecam, u vrijeme Šuvara je u Medulićevoj isto bila ekonomska, ali ne prvi i drugi razred, nego treći i četvrti. A danas je tamo isto ekonomska

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Matematička gimnazija je prije Jordanovca bila u Koturaškoj. Morala bih pitati brata odgovara li ona broju XV.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Matematička gimnazija je prije Jordanovca bila u Koturaškoj. Morala bih pitati brata odgovara li ona broju XV.
    Ne znam, ova sadašnja XV. osnovana je 1964. (jedna od prvih profesorica tamo bila je moja teta, bakina sestra ). Ne znam je li ta škola imala svoju pretpovijest na nekoj drugoj lokaciji.

  9. #9
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Super, Tanja!

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Super post Tanja, bas mi je zanimljivo citati o povijesti.

  11. #11
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ova sadašnja XV. osnovana je 1964. (jedna od prvih profesorica tamo bila je moja teta, bakina sestra ). Ne znam je li ta škola imala svoju pretpovijest na nekoj drugoj lokaciji.
    A gdje je bila XV.ta?

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    izvrsno tanja
    zanimljivo i jako korisno
    pogotovo za nas koji smo došli biciklom

  13. #13
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jos je od gimnazija, bez broja, Prelog

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Valjda nije bio gomnazija. Za Šuvara je to bila kemijska škola, mislim

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Da je kuslanova bivša ptt?? Ma nije, nije ptt bila u kuslanovoj, bila je bliže negdje prometnom faksu. U krivu sam??

    A gdje je nestao čuveni CUP iz našeg doba?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ma da, nije bio gimnazija
    ali sam mislila da nije naodmet spomenuti kad se vec nabrajaju gimnazije

  17. #17
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Da je kuslanova bivša ptt?? Ma nije, nije ptt bila u kuslanovoj, bila je bliže negdje prometnom faksu. U krivu sam??

    A gdje je nestao čuveni CUP iz našeg doba?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da, to je bivša Ptt.

  18. #18
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    CUP je prva - nekad je bio u današnjoj Mimarinoj zgradi, sve je tanja napisala

  19. #19
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    tanja_b, ti si moj idol
    ovo je pregenijalno, bravo!

  20. #20
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Valjda nije bio gomnazija. Za Šuvara je to bila kemijska škola, mislim

    Prelog je u Šuvarovo vrijeme bio KTOC - Kemijsko-tehnološki obrazovni centar

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Za vrijeme Šuvara nije niti bilo gimnazija! Sve su to bili obrazovni centri. I MIOC znači - matematičko informatički obrazovni centar. Taj KTOC je obrazovao za kemijskog tehničara, ali je zapravo isto bio prilično cijenjena škola.

  22. #22
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    tanja, hvala ti na ovome

  23. #23
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ali s XV (o kojoj navodno svi sve znaju ) ćemo imati tema i dilema .
    Pa će ispasti da nije baš tako...

    Dakle MM je upisao nekadašnju VII gimnaziju u Križanićevoj.
    I nakon dvije godine spopadne ga Šuvarova reforma (on je bio prva generacija).
    U reformi je VII postala Matematičko-informatički obrazovni centar, i on je nastavio pohađati nastavu na istom mjestu, ali na svjedodžbama iz 3. i 4. razreda mu piše da je završio MIOC.
    Beat this .

    Međutim, prijatelj mi priča da je on bio u gimnaziji na Kennedyjevom trgu, koja je navodno isto poslije postala MIOC.

    Iz čega zaključujem da su se ove dvije škole merđale i tako je nastao MIOC na Jordanovcu.

    tanja_b, jesam li u pravu?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Samo da nadodam:
    4. gimnazija na Kajzerici ima i dvojezični program na engleskom jeziku (uz njemački i francuski)
    18. gimnazija u Mesićevoj ima uz njemački i francuski dvojezični program
    16. nije bila isključivo prije u Mesićevoj nego je zajedno s klasičnim programom činila JOC - Jezični obrazovni centar ...mislim da se tako zvala... u Mesićevoj je bio dislociran dio razreda zbog nedostatka prostora (razredi su bilo od A do L po cca 30-35 učenika, ali npr. na kemiju se išlo u Kružanićevu i sl.). Dva razreda su bili klasičari, četiri inokorespondenti, a mi ostali smo dobivali "titulu" - suradnik u odgojno-obrazovnim ustanovama.Tijekom rata se taj centar podijelio na 3 škole - Klasična gimnazija, 16. gimn. - one su u Križanićevoj, i 18. koja je u Mesićevoj.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Također postoji i Nadbiskupska gimnazija (ne spominje se, ali je među djecom iz mog dijela grada vrlo popularna, kao i 3. gimn. - zbog blizine, i zato jer prima djecu s cca 70 bodova).
    Nadbiskupska gimnazija ima klasični program.

    Ženska opća gimnazija Družbe sestara milosrdnica u Gundulićevoj.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Prelog je bila Kemijska škola (puno ime ne znam...). Uz četverogodišnji program imala je i trogodišnji. Uz kemičare tu su se školovali kozmetičari ... i sjećam se kad sam radila u sš da su kolegice govorile kako im je teško zbog lošijeg sastava učenika...
    Uz Preloga, fascinantna je promjena škole u Habdelićevoj, tj.Tituš - 8.gimn. Prije cca 6-7 godina, ako dobro brojim, dok je bodovanje bilo do 60, oni su primali učenike s 40 bodova... I Prelog i Tituš su se zahvaljujući dobrom radu i odlukama vinuli u nebesa

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ne znam forka, kad sam ja isla u mioc on se zvao MIOC Vladimir Popovic .
    Stvarno sam bila umorna sinod kad nisam skuzila da je cup vec u prvoj opisan.
    Jos ne vjerujem za ptt, kuslanova je onda isto napredovala!
    Da, kemijska je i onda bila dobra škola, ali recimo titus nije.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #28
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Da je kuslanova bivša ptt?? Ma nije, nije ptt bila u kuslanovoj, bila je bliže negdje prometnom faksu. U krivu sam??

    A gdje je nestao čuveni CUP iz našeg doba?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sigurno je bivsa PTT.

    Isla sam tamo u gimnaziju, matematicki smjer, a koju godinu smo jos dijelili zgradu s PTT ucenicima. Kuslanova je blizu prometnog faksa.

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ipak sam bila u pravu za matematicku gomnaziju, XV. tu. Samo sam fulala ulicu. No Sutlanska je blizu Koturaške. Kopiram sa stranice škole:
    POVIJEST XV. GIMNAZIJE
    Zagrebačka XV. gimnazija, popularno zvana među đacima – MIOC, je obrazovnim profilom prirodoslovno-matematička gimnazija. Osnovana je 1964. kao XV. matematička gimnazija sa sjedištem u Sutlanskoj ulici. Danas je XV. gimnazija smještena u moderno opremljenoj zgradi (39 specijaliziranih učionica, 26 kabineta za nastavnike, s laboratorijima biologije, kemije i fizike u kojima svaki učenik ima svoje radno mjesto), na adresi Jordanovac 8.

    Tak da Forka, pojma nemam koja je to matematicka bila u Križanićevoj.

    Potpisujem da je III. bika PTT.
    Mislim da je dio CUPa bio i u Gundulićevoj, uz onaj u Mimari

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam forka, kad sam ja isla u mioc on se zvao MIOC Vladimir Popovic .

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    ajme zaboravila sam Vladimira Popovića potpuno.


    tanja, ti sigurno znaš, koje godine je uvedeno usmjereno obrazovanje?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa jelda da je bilo i u Gundulićevoj! Cupa!

    Al vidite sa ptt skole stranice, i ja stalno imam dojam da je to bliže ekonomiji bilo:
    Lokacija se često mijenjala sve do 1959. godine kada je za svrhu obrazovanja i smještaja kadrova na školovanju za PTT poduzeće, posebno izgrađena zgrada na današnjem Kennedyjevom trgu.

    I ovo:
    Reforma školstva 1978. godine dodjeljuje Školi dotadašnju III. gimnaziju kao partnera za izvođenje nastave u pripremnom stupnju usmjerenog obrazovanja i za izvođenje opće obrazovnih predmeta u novo osnovanom PTT obrazovnom centru


    Al ka stvarno imam dojam da je bar dio ljudi iz prometne bio kod kennedyjevog.

    Skuzajte ako pejstam čudnovato, na mobu sam.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. #32
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Sesvetska nema broj. Nije ga bar nikada imala.
    Ne znam nista o njoj za sigurno nakon svog vremena, al iz prica ovih sto su sada oko upisa cula sam da je poprilicno zahtjevna.

  33. #33
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam forka, kad sam ja isla u mioc on se zvao MIOC Vladimir Popovic .
    haha, i ja sam na to potpuno bila zaboravila...

    Ali, evo, našla sam nešto za MIOC:

    Svoje djelovanje je započela 1964. godine. da bi se 1977. spojila sa tadašnjom VII. gimnazijom i XIV. gimnazijom ("25. maj"). Novonastala zajednica dobiva ime "Matematičko informatički obrazovni centar" ili MIOC. Godine 1982. MIOC postaje "MIOC Vladimir Popović". Početkom devedesetih godina XX. stoljeća školi se vraća staro ime: "XV. gimnazija".

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku


    tanja, ti sigurno znaš, koje godine je uvedeno usmjereno obrazovanje?
    1977.

  35. #35
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Btw, našla sam završnu svjedodžbu MM-a.

    On je, naime, na kraju osmog razreda išao na profesionalnu orijentaciju i, s obzirom da je bio izvrstan, uputili su ga u (današnju) VII gimnaziju s komentarom da je to najbolja škola.
    Dakle, cijelu srednju školu proveo je u istoj zgradi u Križanićevoj, na istom ulazu.
    Na svjedodžbi mu piše da je prva dva razreda završio u Obrazovnom centru Vladimir Nazor, a konačno je završio Matematičko-informatički obrazovni centar, u smjeru informatičar.

    Etogana .

  36. #36
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Forka, ti mene ne čitaš. Odnosno našla si nove podatke. Meni je brat isao u matematičku zato sam i napisala Koturaška. A tako piše i na stranicana MIOCa.
    Ovo tvoje nisam znala.
    I ja sam zaboravila na Vladimira Popovića

  37. #37

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku

    Međutim, prijatelj mi priča da je on bio u gimnaziji na Kennedyjevom trgu, koja je navodno isto poslije postala MIOC.

    Iz čega zaključujem da su se ove dvije škole merđale i tako je nastao MIOC na Jordanovcu.

    tanja_b, jesam li u pravu?
    Jesi, pa napisala sam u prvom postu:

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku

    XIV. gimnazija bila je nekad na Kennedyevom trgu, tamo gdje je danas Treća ekonomska. U Šuvarovoj reformi, ova škola se stopila s XV. gimnazijom u MIOC. Danas nema gimnazije pod tim brojem, ali tom broju odgovarala bi “Lucijanka” u Malešnici (koja nikad nije ni imala broj jer su relativno novoosnovana škola i odmah su se prozvali po Lucijanu Vranjaninu).
    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je dio CUPa bio i u Gundulićevoj, uz onaj u Mimari
    S obzirom da mi je mama 40 godina radila, naprije u I. gimnaziji, potom u CUP-u, a poslije opet u I., o toj školi znam maltene i kako su se zvali ravnatelji Dakle, Šuvarova reforma spojila je I. i IV. gimnaziju s Upravnom i birotehničkom školom u CUP. Na adresi Rooseveltov trg 5 bili su do 1986., kad su iz tog prostora iseljeni zbog Mimare (inače, plan je bio da se izbaci i današnja V. gimnazija, ali oni su se tome uspjeli oduprijeti zahvaljujući vrlo jakom sastavu roditelja, dok se osnovnu školu s druge strane nije smjelo dirati, jer je ipak riječ o osnovnoj školi - tako je bar meni objašnjeno). Sljedećih 8 godina bili su na lokacijama Varšavska 17-Gundulićeva 12 i Ivanićgradska 41a (tamo gdje je danas Centar za kulturu Peščenica, glazbena škola Baloković i još neki sadržaji). Zimi 1993. su se preselili u novoizgrađenu zgradu u Utrinama gdje je I. gimnazija i danas, dok se IV. prije par godina preselila u novu vlastitu zgradu na Kajzerici (ne znam točnu adresu, a nisam ni bila do te škole da vidim gdje je).

    I da, sigurno ima dosta toga što je meni promaklo ili sam zaboravila napisati, pa tko ima iskustvo iz prve ruke neka nadopuni ili ispravi...

  38. #38
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ma čitam ja tebe, ali znam i drugu stranu medalje .

    Uostalom, vidiš da je MIOC mix raznih drugih bivših škola.
    Pa i one na Kennedyjevom trgu (to je ta "25. maj")...

    Šta ćeš, draga, to je sve dio povijesti .

    (ovo je odgovor za Nano)
    Posljednje uređivanje od Forka : 08.07.2017. at 11:18

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Tanja, možda mi je tvoja mama predavala. Ja sam šuvarovska generacija i prva dva sam išla u CUP. Nisam htjela ići u desno krilo ( pedagošku) jer se za upis moralo nešto otpjevati.
    A u druga dva u Vladimir Popović , jos mi je memorirano puno ime Matematičko informatički obrazvoni centar Vladimir Popović ;)

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Fakat je. To recimo uopće nisam znala. Baš ću pitati brata.
    Njima su obećavali novu zgradu škole, nisu je dočekali, ali je mene dočekala.
    Nama su obećavali sportsku dvoranu i nismo ju dočekali. Moje dijete ima i sportsku dvoranu

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Lako je što ste zaboravile na Vladimira, ja se sjećam da ni onda nismo baš znali ki je taj .
    Ja sam već imala dvoranu u MIOCU, ufff, pa nisam znala da nije sve odjednom izgrađeno, ili sam zaboravila.

    A kud spada frizerska? Ja se sjećam da je taneko vrijeme bila popularna strašno, sve odlikašice išle?
    I grafička neki smjer je bio popularan. To su sad sve strukovne?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Da, nije sve odjednom izgrađeno. Imali smo tjelesni u Kušlanovoj u drugoj smjeni . Te dane sam bila na cjelodnevnom boravku u Zagrebu jer mi se nije isplatilo vremenski dva puta putovati.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Lako je što ste zaboravile na Vladimira, ja se sjećam da ni onda nismo baš znali ki je taj .
    Ja sam već imala dvoranu u MIOCU, ufff, pa nisam znala da nije sve odjednom izgrađeno, ili sam zaboravila.

    A kud spada frizerska? Ja se sjećam da je taneko vrijeme bila popularna strašno, sve odlikašice išle?
    I grafička neki smjer je bio popularan. To su sad sve strukovne?
    To su bile i ostale strukovne, za njih nisam pisala popis jer nema zbrke s brojevima gimnazija
    Iz tog razloga nisam pisala ni PŠ Prelog na popis, jer oni nemaju broja. Kako je netko ranije napisao, to je nekad bila Kemijska škola, odnosno Kemijsko-tehnološki obrazovni centar, a nakon 1990. su uveli gimnazijski program u dio nastave. Imaju taj program prirodoslovne gimnazije koji je drugačiji od ostalih PM gimnazijskih programa, i po svemu što sam o toj školi čula, rekla bih da je jako, jako dobra.

    Što se tiče imena škola - da, MIOC je bio "Vladimir Popović", a V. gimnazija, odnosno Pedagoški obrazovni centar nosio je ime Bogdana Ogrizovića (on je inače bio profesor matematike, i sam je predavao na toj školi prije rata, i bio je kolega mog djeda. Ubijen je u 2. svj. ratu.). I meni još na svjedodžbi 1. razreda stoji "Bogdan Ogrizović", poslije su to ime maknuli.

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Fakat je. I njega sam zaboravila

  45. #45
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ali tko je bio Vladimir Popović?

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    MIOC VP je dobio dvoranu kad sam ja bila 3. ili 4. razred

  47. #47
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ali tko je bio Vladimir Popović?

    Španac?

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Vladim...93_%C5%A0panac

  48. #48
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    16. nije bila isključivo prije u Mesićevoj nego je zajedno s klasičnim programom činila JOC - Jezični obrazovni centar ...mislim da se tako zvala... u Mesićevoj je bio dislociran dio razreda zbog nedostatka prostora (razredi su bilo od A do L po cca 30-35 učenika, ali npr. na kemiju se išlo u Kružanićevu i sl.). Dva razreda su bili klasičari, četiri inokorespondenti, a mi ostali smo dobivali "titulu" - suradnik u odgojno-obrazovnim ustanovama.Tijekom rata se taj centar podijelio na 3 škole - Klasična gimnazija, 16. gimn. - one su u Križanićevoj, i 18. koja je u Mesićevoj.
    Tak je...1989 upisala Obrazovni centar za jezike u Križanićevoj,a budući da smo bili ruski razred nakon dvije godine preselili nas u Mesićevu, i tamo završila XVIII gimnaziju.

  49. #49
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Sesvetska nema broj. Nije ga bar nikada imala.
    Ne znam nista o njoj za sigurno nakon svog vremena, al iz prica ovih sto su sada oko upisa cula sam da je poprilicno zahtjevna.
    bila je zahtjevna i kad smo mi išle
    samo su upisivali sa manjim bodovnim pragom, jer je bila nova škola i jer smo na "selu", pa nitko iz grada ne ide tamo
    ali su profesori bili mladi i nadobudni, a takav je standard očito i ostao

    i još da spomenem da je jednako stara kao i Lucijanka
    Posljednje uređivanje od rahela : 11.07.2017. at 08:58

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    tanja_b, bravooo odličan popis gimnazija

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •