Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Jaslice bez adaptacije

  1. #1
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno Jaslice bez adaptacije

    Ima li netko iskustvo da je dijete odmah ostajalo citav dan u jaslicama? Kapitalizam, prekarijat, ovo, ono, saznala sam u cetvrtak popodne da pocinjem s radom u ponedjeljak (potpuno neocekivano). Jucer sam uspjela na sat vremena s malom otici do jaslica u koje je cudom upala (privatne). Dijete me uopce nije dozivljavalo, ali to je ipak samo jedan sat.
    Osjecam se kao djubre i prema djetetu i prema tetama sto nemam mogucnost neke duze prilagodbe.
    Ukratko, nek me neko utjesi i kaze mi da nece biti katastrofa

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  2. #2
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Ne znam editirati s moba. Dodajem, dijete ima godinu i devet mjeseci.

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Znam jedan slučaj, ali bio je državni vrtić, počela negdje početkom lipnja, klinka je dobro prihvatila
    Sretno

  4. #4
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    U grupi moje najstarije je bila jedna curica, isti slucaj kao i kod tebe
    Sve je proslo ok, nikakvih trauma, mala je obozavala vrtic
    Al da je moja bila na njenom mjestu, ne bi bilo tako jednostavno
    Ovisi od djeteta do djeteta....

  5. #5
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Kad se nesto mora tako se i postavis, a dijete to onda tako i prihvati. Bit ce sve dobro.
    Ima puno klinaca koji adaptaciju odrade tako da ne zele doma iz vrtica pa ih onda klepi plakanje tri mjeseca kasnije kad im se valjda slegne da je to sad to (moj sin). Naravno da nisam tad godisnji uzimala a onaj prvi tjedan bas i nije nicemu sluzio.
    Sretno!

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vlattka prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko iskustvo da je dijete odmah ostajalo citav dan u jaslicama? Kapitalizam, prekarijat, ovo, ono, saznala sam u cetvrtak popodne da pocinjem s radom u ponedjeljak (potpuno neocekivano). Jucer sam uspjela na sat vremena s malom otici do jaslica u koje je cudom upala (privatne). Dijete me uopce nije dozivljavalo, ali to je ipak samo jedan sat.
    Osjecam se kao djubre i prema djetetu i prema tetama sto nemam mogucnost neke duze prilagodbe.
    Ukratko, nek me neko utjesi i kaze mi da nece biti katastrofa

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk
    Adaptacija kod jasličara nerijetko ide lakše i brže nego kod starije djece. Pogotovo ako dijete ima dnevni ritam sličan ritmu ustanove. Iskusili iz prve ruke. Sretno i vama.

    Kriza će možda uslijediti kasnije, kroz par tjedana, a moguće su i bolesti pa nije loše imati backup akone možeš svaki čas na bolovanje.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,059

    Početno

    Moji su krenuli u ponedjeljak, u utorak-četvrtak su bili do spavanja i u petak su već spavali u jaslicama. Sve je bilo super i bez ikakvih traumi (njima). Ja sam morala imati dogovore sama sa sobom.
    Situaciju prilagodiš onako kako možeš, a klinci će biti dobro.
    Sretno!

  8. #8
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja ce isto morati imati brzinsku adaptaciju. Jaslice počinju 1.9. Kad i meni nastava u školi. Muž ce pocet raditi isto u školi u tajništvu od 1.9. Baka i djed rade. Druga baka ne živi u gradu. Dakle, kad smo ja i moja mama (isto prof) u skoli, ona mora biti u jaslicama. Nema ju tko kupit iz jaslica ako bude frka. Ne znam što ću ako bude loše išla adaptacija. Imat ce godinu i 12 dana 1.9.

  9. #9
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Hvala na podijeljenim iskustvima i misljenjima
    Tjedan je malo zeznut, posto se jos privikavamo na obicnu zivotnu organizaciju nakon sto godina nezaposlenosti, pa nisam pisala na forumu (iako sam sve procitala).
    Sto se tice privikavanja na jaslice, sve je super. Jede, spava, plese, igra se s djecom...Dvaput je ujutro zaplakala, ali sve je bilo rijeseno u par minuta i poslije odlicno.
    Ali...naravno da ima ali Mislila sam da ljudi pretjeruju kad kazu da se djeca po vrticima odmah razbole. I eto, proslo tri dana, mala je vec smrkava i urlice nam po noci jer joj smeta nos koji curi i tako..Cirkus.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •