Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Osiguranje doma

  1. #1
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno Osiguranje doma

    Imate li osiguranje kuće? Koje os mkuća? Dali ste osigurali kućanstvo?
    Ja sam prije osiguravala kuću ( davnih dana) ali samo osnovno za kuću, kućanstvo nisam. Kako sada svako malo imamo oluje, udare gromova oko nas pa krepucnu srećom samo telefoni intenzivno razmišljam o osiguranju kućanstva.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li osiguranje kuće? Koje os mkuća? Dali ste osigurali kućanstvo?
    Ja sam prije osiguravala kuću ( davnih dana) ali samo osnovno za kuću, kućanstvo nisam. Kako sada svako malo imamo oluje, udare gromova oko nas pa krepucnu srećom samo telefoni intenzivno razmišljam o osiguranju kućanstva.
    Obično ti ništa ne pokriva od onog što ti se dogodi. Mi odustali.
    Šteta da te novce nisam stavljala na stranu sada bi imala finu hrpu.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 11.07.2017. at 09:26

  3. #3
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Tako je, kad pazljivo višekratno procitas sitna slova, shvatis da ti garantiraju odštetu samo nakon udara letjelice i posjeta vanzemaljaca.

  4. #4
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Postoje slučajevi gdje je odbijen zahtjev za odštetom jer šteta nije uzrokovana požarom već vodom kojom su vatrogasci gasili vatru

  5. #5
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Nama su (nekad davno) isplatili pristojne novce kad nam je netko opljackao stan.

  6. #6
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su (nekad davno) isplatili pristojne novce kad nam je netko opljackao stan.
    Mi smo imali krađu u kojoj nije bilo klasičnih znakova provale, i prvi puta su nam odbili zahtjev, iako je dokazano da je krađa bila. Nakon što smo se žalili, dobili 0 lipa, uz obrazloženje da smo sukladno uvjetima osiguranja trebali čuvati ukradene stvari u sefu propisane veličine i težine (koji vjarovatno po gabaritima ne bi ni stao u stan) . Osiguravatelji uvijek sroče police da se ljudima ne da čitati, a da se oni uvijek izvuku. Veliki je problem što se osiguranja danas prodaju posvuda (mi smo svoju npr sklopili u banci), i onaj tko ga prodaje također nema pojma o pokrićima.

  7. #7
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Treba sjesti i ozbiljno popricati sa zaposlenikom osig.kuce koji bas radi na osiguranju imovine. A ne sa nekim na salteru banke. Ili usput na stanici za tehnicki.
    Pa i procitati tih 10-ak stranica uvjeta. Nema malih slova, sve je isti font.
    I potencijalni osiguranik mora reci sto tocno zeli osigurati.

    Zar netko moze povjerovati da za godisnju premiju od 400 kn ima sve pokriveno u stanu????? A kasko za vozilo platite 2.000 kn! A cijena stana i stvari kucanstva je puno veca od vrijednosti vozila!

    I da, ne moze se bas sve osigurati. Ni svi rizici. Ni sve stvari.

  8. #8
    s_iva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    703

    Početno

    Provalna krada i obicna krada (bez znakova provale) - velika razlika!
    Rizik obicne krade ne moze se nikako osigurati.

  9. #9
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Osiguravamo vec godinama. Imali smo poplavu u kuci za vrijeme oluje i dobili adekvatnu sumu novca, na temelju procjenjene stete. U drugom smo navratu imali razbiheno izo staklo na balkonskim vratima, steta je i tu bila isplacena. Vazno je kakvu cete policu osiguranja sklopiti s osiguravajucom kucom. Osiguravamo preko Croatia osiguranja.

    Poslano sa mog LG-H850 koristeći Tapatalk

  10. #10
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    A provala lažnim ključem? Tu nema vidljivih znakova provale, a po xy polici osiguranje pokriva tu štetu i karakterizira ju kao provalnu krađu. Tako da ...
    Vezano uz prodaju osiguranja, tu je propust osiguravajuće kuće, koja dopušta da police svatko prodaje, bez da dobro educira prodavatelja. Na kraju krajeva, police se danas mogu sklapati i putem interneta gdje uopće nema ljudskog faktora.
    I tko kaže da smo policu platili 400 KN??

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li osiguranje kuće? Koje os mkuća? Dali ste osigurali kućanstvo?
    Ja sam prije osiguravala kuću ( davnih dana) ali samo osnovno za kuću, kućanstvo nisam. Kako sada svako malo imamo oluje, udare gromova oko nas pa krepucnu srećom samo telefoni intenzivno razmišljam o osiguranju kućanstva.
    Mi imamo osigurane samo nekretnine, a ne i stvari unutra. Bome... mm i ja razmišljamo o tome da proširimo policu.

    Inače, najskuplje nas košta osiguranje vikendice, ali tamo se polica isplatila samo u jednoj sezoni, kad nam je nevrijeme polupalo prozore. Vratili su nam 50% od onoga što je majstor napisao na predračunu. Ali to je bilo prije 7-8 godina. Ne znam kako je sada. Plaćamo jer mislimo da je bolje to platiti nego lupati glavom o zid zašto nisi osigurao... Iz istog razloga imam kasko na 15 godina staroj mazdi.

    Eh, da... Nudili su nam osiguranje od potresa. MM nije htio, a lani nam je zbog potresa pukao pod u predsoblju i narušila se ravnoteža skupe ugrađene kuhinje... Baš bi bilo dobro da smo imali to ušljivo osiguranje od potresa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.07.2017. at 15:08

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    557

    Početno

    Sve ovisi o osiguravateljskom agentu.
    Ja sam osigurana u jednoj velikoj kući, ali preko zasebnog agenta.
    Da nemam njega, odbili bi mi zahtjev kad sam imala provalu u podrumu.
    Ovako mi je isplaćeno 90% cijene ukradene imovine (za koju sam imala račun).

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    veci lihvari od banaka su osiguravatelji

  14. #14
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da dodam...mi sad gledamo za novi stan...
    za ovaj imamo, al to je sveki pocela pa mi samo nastavili, nisam proucavala uvjete
    al ovo sad, trazili ponudu i bas se razocarali
    hrpa toga pise malom slovima, ma ne pokriva vecinu toga sto bi trebalo (ili u jako malom iznosu) i tak...
    nismo jos nista odlucili, muz jos uvijek proucava

  15. #15
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Vezano uz prodaju osiguranja, tu je propust osiguravajuće kuće, koja dopušta da police svatko prodaje, bez da dobro educira
    X
    svatko kome je bitno smo da proda.
    Zato sam i pitala ovdje za iskustva.

    Prijateljica je imala iskustva sa CO. Osiguranje kućanstva je pokrilo troškove zamjena kupaonskog štekera, je to 50 kn ali čovjeka veseli. Naravno uz predočenje računa.
    Ja u kući imam hrpu uređaja za koju više nemam račun, nemam naviku čuvati račune dulje od trajanja garancije. Što ako opali grom i nastrada frižider star 5 godina?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •